Cestovanie "duše" len časom, nie časopriestorom?

Diskusie o astrálnom cestovaní (AC), mimotelových zážitkoch (OBE), vedomom snívaní (LD), snoch a smrti

Moderator: WhiteWolfSix

Cestovanie "duše" len časom, nie časopriestorom?

Postby Zrak1 » Sunday, 25. September 2011, 13:03

Rád by som sa podelil o jednu skúsenosť a vypočul si vaše názory, či ste sa s niečím takým stretli, prípadne mi ozrejmili o čo sa jedná.

Momentálne prežívam z môjho pohľadu trocha náročným časovým obdobím. Súvisí to s rozchodom a možno aj obdobím 1/2 roka pred dovŕšením 33rokov, ktoré údajne býva najťažším v živote človeka. Mimo to v tomto roku sa dosť priostruje a každý človek začal žať, čo celý život sial, aj to dobré aj to zlé... aspoň že tak ;)

V ťažkých chvíľach, ktoré sa zvätša prihlasujú, keď som sám cez víkend a večer zaspávam, ma napadalo veľa vecí a nevedel som to zastaviť. Keďže ma to týralo, prial som si počas zaspávania z celej svojej duše, aby som sa vrátil späť v časpriestore aspoň o 5 rokov a to so zachovaním si dnešného vedomia. Keď som sa v noci zobudil, zistil som, že je stále september 2011, ale niečo vo mne bolo inakšie. Akoby sa mi tým prianím vrátil môj vývoj, akoby sa skúšky, ktoré som počas nich prekonal, mali znova zopakovať. Vnímal som strach z vecí, s ktorými som sa vysporiadal a v tom som si uvedomil, že som sa nevrátil v časopriestore, ale len v čase a aj to len moje vnútro. Akoby som vrátil späť môj vývoj, aj keď sa mi to zdá byť pritiahnuté za vlasy.

Keďže som si to uvedomoval, pred pokračovaním v spánku som si prial z celej duše a bol som vďačný za túto skúsenosť, aby som sa vrátil dušou do toho času, kde je to pre môj vývoj najvhodnejšie. Aj keby to mal byť tento čas, ktorý prežívam, ktorý je pre mňa zložitý. Keď som sa okolo piatej ráno zobudil, bolo všetko späť.

Vopred ďakujem za reakcie, prípadné vysvetlenie.

Rado
"život je záhada, ani sa ho nesnaž pochopiť, maj zmysel pre humor, smej sa sám sebe je to sila nadovšetko, nikdy nič nezostane rovnaké" Dan Millman - Pokojný bojovník
Zrak1

Blog: View Blog (3)

Re: Cestovanie "duše" len časom, nie časopriestorom?

Postby kvietok » Sunday, 25. September 2011, 19:49

Ty si si odpoveď na všetko dal vlastne hneď vo sne . [smilie=flora008.gif]
Chválabohu, že život ide ďalej, tu a teraz.
kvietok

Postby Ldyb » Monday, 26. September 2011, 00:49

kvietok wrote:Ty si si odpoveď na všetko dal vlastne hneď vo sne . [smilie=flora008.gif]
Chválabohu, že život ide ďalej, tu a teraz.

Tak tak... ak "sa" vies takto menit, je to tvoje plus. Vyuzivaj a uzivaj.
Viac ti k tomu vie povedat WW6, ja akurat pripomeniem, ze ked tie zmeny robis, bud chraneny ochrannym obalom, ako aj vnutornym vedomim, ze hocico spravis, musi byt v tvoj prospech a v sulade "spravidlami" univerza. Aspon tak by som to robil ja.
Vela stastia a pozitivnych zmien [smilie=flora008.gif]
Keď žiješ správne, sny prídu za tebou...
emčo sa premenoval na Ldyba
Ldyb

Postby blind » Thursday, 13. October 2011, 18:09

ahoj, mozno to nesuvisi, ale tiez som si prial vratit sa v case, pretoze som sledoval isty (neprijemny) problem, ktory sa vo mne uz dlhsiu dobu dial a tymto sposobom som ho chcel vyriesit. A mal som jeden slabsi a neskor intenzivnejsi sen - vtedy som sa ocitol na cca konci 19. storocia v starom mestskom dome, no predsa v niecom peknom a pritulnom. Bola v nom izba bez nabytku - rovnaka ako ta moja teraz. A mesto bolo tiez stare. Detaily su teraz nepodstatne. Haluz bola, ze po prebudeni som mal pocit, akoby sa mi vratila detska radost, ktoru som casom zo seba vytratil a asi to bolo aj to, co som hladal. Akoby som sa za tu dobu vzdialil od svojej podstaty a teraz ju nachadzal znova naspat.
blind

Postby Zrak1 » Thursday, 13. October 2011, 20:12

blind,

možno sa ti len vrátila časť tvojej duše. Šamani robia takýto rituál cielene. Problémom však býva, že ak dotyčný nepôjde správnou cestou a nebude sa vyvarovať tomu vzorcu správania, ktoré donútilo časť duše sa "vzdialiť", tak odíde zasa. Zvätša to býva práve tá detská časť v nás. Držím palce, nech s Tebou zostane už po celý zbytok tvojho života tu na Zemi [smilie=flora008.gif]
"život je záhada, ani sa ho nesnaž pochopiť, maj zmysel pre humor, smej sa sám sebe je to sila nadovšetko, nikdy nič nezostane rovnaké" Dan Millman - Pokojný bojovník
Zrak1

Postby blind » Friday, 14. October 2011, 13:11

ou jee, takze som ciastocne samanom chces naznacit?
Tu vystrahu som uz pochopil, teraz ma caka revitalizacia energetickeho tela ci ako to mam nazvat. Kopaa roboty :)
blind

Postby Zrak1 » Friday, 14. October 2011, 13:53

blind wrote:ou jee, takze som ciastocne samanom chces naznacit?

Nič som naznačiť nechcel, písal som to priamo, nemám vo zvyku niečo sledovať niečím či naznačovať, len si ma možno nepochopil správne. Za šamanom príde človek a šaman s tým človekom spraví rituál aby sa ku nemu vrátila stratená časť duše. Šaman je niekto, kto tomu zasväcuje svoj život. Je to jeho poslanie.

blind wrote:
Tu vystrahu som uz pochopil, teraz ma caka revitalizacia energetickeho tela ci ako to mam nazvat. Kopaa roboty :)

Tomuto nerozumiem, nemám prečo niekoho varovať výstrahou... čaká nás len život tu.

Všetci sme hercami a vnárame sa do svojich životných rolí tak silno, že nie len že si nedokážeme spomenúť na to, kým skutočne sme, ale dokonca nevidíme súvislosti, ktoré ak skutočne poodstúpime, sú do oči bijúce. Úplne všetko so všetkým súvisí. Každá situácia, ktorá sa nám deje, je tu pre nás. Často sa stáva, že keď si už myslíme, že sa to netýka nás, že to nie je naše ale len toho človeka, na kom to pozorujeme, vyvedie nás to z omylu ;) Každý má svoj svet, ktorý je len jeho z jeho pohľadu. Naše svety sú vzájomne prepojené v neuveriteľne dokonalom systéme, ktorý sa vymyká bežnému chápaniu. Je to ako nádherné dielo, tanec, hudba. Inakšie to neviem vysvetliť.

K tomuto poznaniu sa dopracovať jedine tým, že budeme obraciať svoju pozornosť do svojho vnútra. Nie myslou, ale pozorovaním. Je veľmi dôležité dokázať vypnúť myslenie, stíšiť sa, len byť tu. To sú prvé predpoklady na to, aby sme došli k tomuto cieľu.

Rado
Zrak1

Postby blind » Friday, 14. October 2011, 16:30

Zrak1 wrote:

Nič som naznačiť nechcel, písal som to priamo, nemám vo zvyku niečo sledovať niečím či naznačovať, len si ma možno nepochopil správne. Za šamanom príde človek a šaman s tým človekom spraví rituál aby sa ku nemu vrátila stratená časť duše. Šaman je niekto, kto tomu zasväcuje svoj život. Je to jeho poslanie.

..Noo, lenze neviem o tom, ze by za mnou prisiel nejaky saman. Tak bud to spravil nejaky bez mojho vedomia, alebo som si to spravil sam.. Ale necham si to radsej vysvetlit, zo skusenosti viem, ze nikto neni najmudrejsi :smile:

Zrak1 wrote:
blind wrote:

Tomuto nerozumiem, nemám prečo niekoho varovať výstrahou... čaká nás len život tu.

To bolo myslene ako vystraha vseobecne, nie od teba. Uz som prisiel na to, ze spolocnost nas castokrat nuti chovat sa v rozpore s vlastnym vnutrom, inak povedane brainwash. Vystraha mojho podvedomia vedomiu.
Caka nas len zivot tu - tak toto mi pride ako blbost. Mozno to myslis inak, ako to na prvy pohlad vyzera. Definuj "tu".

Zrak1 wrote:Všetci sme hercami a vnárame sa do svojich životných rolí tak silno, že nie len že si nedokážeme spomenúť na to, kým skutočne sme, ale dokonca nevidíme súvislosti, ktoré ak skutočne poodstúpime, sú do oči bijúce. Úplne všetko so všetkým súvisí. Každá situácia, ktorá sa nám deje, je tu pre nás. Často sa stáva, že keď si už myslíme, že sa to netýka nás, že to nie je naše ale len toho človeka, na kom to pozorujeme, vyvedie nás to z omylu ;) Každý má svoj svet, ktorý je len jeho z jeho pohľadu. Naše svety sú vzájomne prepojené v neuveriteľne dokonalom systéme, ktorý sa vymyká bežnému chápaniu. Je to ako nádherné dielo, tanec, hudba. Inakšie to neviem vysvetliť.

K tomuto poznaniu sa dopracovať jedine tým, že budeme obraciať svoju pozornosť do svojho vnútra. Nie myslou, ale pozorovaním. Je veľmi dôležité dokázať vypnúť myslenie, stíšiť sa, len byť tu. To sú prvé predpoklady na to, aby sme došli k tomuto cieľu.

Rado

s tymto nemozem nesuhlasit. Preto si ty "Zrak", preto ja blind.
blind

Postby WhiteWolfSix » Friday, 14. October 2011, 17:09

blind wrote:
Zrak1 wrote:

..Noo, lenze neviem o tom, ze by za mnou prisiel nejaky saman. Tak bud to spravil nejaky bez mojho vedomia, alebo som si to spravil sam.. Ale necham si to radsej vysvetlit, zo skusenosti viem, ze nikto neni najmudrejsi :smile:

Ja by som to povedal tak, že si mohol mať spontánnu šamanskú skúsenosť, to však neznamená ani nenaznačuje, že si (čiastočne) šaman.
ImageImage
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN | ANNWIN portál | Môj PicasaWeb | Image
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Blog: View Blog (32)

Postby blind » Friday, 14. October 2011, 18:03

Este ma napada jedna vec. Ako tak sledujem veci, je strasne vela (filozoficko - nabozenskych) smerov, ktore sluzia na skvalitnenie zivota. Rozdielne su svojim povodom, sposobmi, formou atd. V podstate ale vychadzaju z jedneho povodu a smeruju do tiez spolocneho bodu. Da sa povedat, ze kazdy mame nejake schopnosti a aj ked sa stale ucime, najvacsi ucitel je ukryty v nasom vnutri. Nasou (tazko to nazvat.. povinnostou) je preto stat sa samymi sebou a aj ked su tu mudrejsi, starsi a skusenejsi, ich rady su len pomoc, ktoru mozeme prijat, ale aj odmietnut. Aby sme sa stali sebou, mali by sme sa riadit tym, co je v sulade so "sebou"..

Sry, to som uz offtopic :)
blind

Postby Zrak1 » Friday, 14. October 2011, 20:33

blind,

každý máme svoju cestu, prajem ti hlavne veľa síl a všetkého, čo Ťa dokáže obohatiť aby si dokázal prísť k sebe ako to píšeš. Skutočne ti to prajem. Pekný večer [smilie=flora008.gif]
Zrak1

Postby blind » Saturday, 15. October 2011, 08:46

Tak dik :smile: *5*
blind

Return to Zmenené stavy vedomia