Rekapitulácia

[Prakticky mŕtva sekcia a preto uzamknutá - v prípade vážneho záujmu je možnosť odomknutia]
Rekapitulácia, vymazávanie osobnej histórie, ne-konanie, stopovanie, snívanie, Tensegrita/Magické pohyby... vaše skúsenosti, ťažkosti, odporúčania...

Rekapitulácia

Postby Anonymous » Thursday, 09. September 2004, 12:10

Rada by som niečo bližšie vedela o technikách rekapitulácie.
Anonymous

Postby fazon » Monday, 13. September 2004, 10:28

Aj ja.
fazon

Postby Anonymous » Monday, 13. September 2004, 10:37

rekapitulácia mi príde( v mojom prípade) ako "spontánna reakcia", neviem ponúknuť techniku, všetko mi príde ako "jedna technika"
Anonymous

Postby fazon » Monday, 13. September 2004, 10:42

Ďakujem.
fazon

Postby Anonymous » Monday, 13. September 2004, 17:12

gemini, si spokojná s vyššie uvedenými odpoveďami? Máš teraz predstavu o tom, čo to je rekapitulácia? :roll:

Ponúkam ti svoju odpoveď, hoci je podaná v rovine definícií a ty si vyber, či je to odpoveď dostatočná, alebo nie.

Toltécka technika rekapitulácie je považovaná za jeden z pilierov praktík tejto náuky. Vychádza z poznatku, že v každodennej interakcii s druhými ľuďmi, ale aj s prostredím, v procese vnímania strácame časť svetelných vláken svojho energetického obalu, alebo sa na nás zachytávajú vlákna, ktoré nám nepatria. Najmä v emocionálne vypätých situáciách (ako napr. hádka, strach z nejakej udalosti, strata blížneho, ale aj rôzne nehody a pod.) dochádza k výraznej strate svetelných vlákien, čo sa prejavuje jednak úbytkom energie a takisto zníženou schopnosťou vnímania. V šamanstve je tento jav známy ako "strata duše" či "strata časti duše", v psychológii sa hovorí o traumatizácii a štiepení.

Toltékovia rozpracovali presný postup pre to, aby mohli získať stratené svetelné vlákna späť, resp. vrátiť tie, ktoré im nepatria a zachytili sa na ich svetelnom obale. Pretože tento postup je dosť podrobne popísaný v literatúre (pozri napr. knihu Victora Sancheza "Učení dona Carlose" alebo knihu Taishi Abelar "Přechod čarodeju"), odporúčam ti, ak máš možnosť, nazrieť do niektorej z uvedených kníh.

Tu len stručne: existujú dve formy rekapitulácie - 1. formálna, 2. neformálna.
Formálna má presne vymedzený postup, ktorý spočíva vo vytvorení zoznamu rekapitulovaných udalostí/situácií a samotnej rekapitulácie. Tá je v podaní Castanedu, Sancheza aj Abelarovej odporúčaná v spojení so špeciálnym spôsobom dýchania, Théun Mares ho však neodporúča bez dohľadu Naguala (zasväcovateľ do toltéckej náuky). V tradícii čarodejnej línii dona Juana (Castanedov Nagual) sa formálna rekapitulácia navyše vykonáva v špeciálnej drevenej "skrinke" či "krabici", do ktorej rekapitulujúci človek vojde a zotrvá v nej počas celej rekapitulácie danej udalosti či udalostí.

Neformálna rekapitulácia prebieha bez vytvárania zoznamu, je spontánna, často ju môže spustiť práve prebiehajúca udalosť.

Rekapitulácia je znovuprežívaním minulých udalostí, teda nie je to spomínanie si na tieto udalosti mysľou/pamäťou mysle, ale "celým telom". Počas nej človek vníma rekapitulovanú udalosť v jej celku, teda aj to, čo počas situácie v minulosti vedome nevnímal...
Anonymous

Postby Anonymous » Tuesday, 14. September 2004, 09:59

Vďaka za odpoveď. Chcem mať pocit slobody, spraviť poriadok s minulosťou, aby ju neťahala stále so sebou, poznať prečo. Zúčastnila som sa regresnej terapie. Napíšem len svoj osobný názor. Čo som prežila sa mi javilo ako chaos myšlienok z posledných dní (snažím sa byť vedomá si myšlienok, boli tam križiaci a bolo to pred troma rokmi, keď Bush vyhlasoval križiacke výpravy), miest, ktoré mám rada (kostol neďaleko bydliska), o čom som snívala ako dieťa, čo mi kto povedal, scény z filmov ktoré som videla. A ďalej? Opakovať sedenia do kedy?Kineziologička poradila mojmu známemu zabaliť negatívne spomienky do ružového balóna a poslať ich do vesmiru, tak že odídu. Možno to boli nie dosť skúsení ľudia. Až doteraz som nenašla vysvetlenie, ako to funguje, a ani moja kamarátka, ktorá sa dosť týmito vecami zaoberá mi to nepovedala - proste zlý zážitok-blok "odíde", "stratí sa". Naozaj sa stratí alebo si to len myslíme? Jednými dverami odíde a druhými sa vráti?
V Toltéckej náuke je vysvetlenie "... strácame časť svetelných vláken svojho energetického obalu, alebo sa na nás zachytávajú vlákna, ktoré nám nepatria, atď." Nestačí len o tom vedieť, treba vlákna vrátiť naspäť. Doplniť energetický obal, získame tým silu. V tomto má zrejme korene "nepripútavanie sa k veciam". No ale ked sa už stane, treba vedieť čo s tým.
Kolega z práce je tento týždeň v Prahe, dostal zoznam kníh, ktoré má kúpiť. Napísala som aj tu knihu, čo odporúčaš.
A ešte k Toltékom - pri čítaní článkov na Tvojej stránke mám stály pocit , že som prišla domov.
Anonymous

Postby WhiteWolfSix » Tuesday, 14. September 2004, 10:14

Som veľmi rád, že si získala pocit domova, pretože ten vytvára stabilitu, z ktorej môžeš čerpať silu. :wink: :yawinkle:
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Blog: View Blog (32)

Postby Anonymous » Tuesday, 14. September 2004, 16:01

gemini, áno, nestačí o tom len vedieť, treba vlákna vracať naspäť a získať späť tie, ktoré boli "stratené"/zanechané u iných ľudí či miest. Na to práve slúži toltécka rekapitulácia. Mimochodom, ja som ju mal možnosť zažiť aj v trošku inej podobe prostredníctvom hlbinnej abreaktívnej terapie (ako ju vyučuje p. A.Dragomirecký). Bolo to veľmi podobné ako to, čo vnímam ako toltécky rekap....

A ešte k Toltékom - pri čítaní článkov na Tvojej stránke mám stály pocit , že som prišla domov.

Podobné vyjadrenia mi občas chodia na mailovú adresu tej webstránky, o ktorú ide. Teší ma to, lebo ju rád robím pre všetkých, ktorí si na nej niečo nájdu pre seba.
Last edited by Anonymous on Wednesday, 15. September 2004, 17:39, edited 1 time in total.
Anonymous

len na okraj

Postby Anonymous » Tuesday, 14. September 2004, 18:33

asi to bude mimo temy, len ze som sa ked som bola v Prahe nedavno dozvedela od ludi, ktori sami praktizovali Dragomireckeho metodu a boli s nim priatelia, ze niektorí odskočili nakoľko sa stali svedkami hrubej manipulacie ( mierne povedane) z jeho strany, ale nechceli sa ku tomu blizsie vyjadrovat
Anonymous

Postby WhiteWolfSix » Tuesday, 14. September 2004, 18:48

Našiel som veľmi zaujímavý článok o HAT a p. Dragomireckom. Je to v PDF :roll:
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby Anonymous » Wednesday, 15. September 2004, 16:05

Mám len jednu skúsenosť z HAT aj to nie u p. Dragomireckého, takže sa k tomu nemôžem vyjadrovať. Za seba a svoju skúsenosť len toľko, že to bolo prínosné, zaujímavé a videl som tam paralely s rekapituláciou ako ju opisujú Toltékovia. Toť vsjo, tavárišči... :wink: 8)
Anonymous

Postby WhiteWolfSix » Wednesday, 15. September 2004, 17:08

Nuž, metóda často ani nie je dôležitá :!:, dôležití sú ľudia, ktorí ju používajú a ak si natrafil na fajn ľudí, super pre Teba.
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby Anonymous » Wednesday, 15. September 2004, 17:42

Nuž, metóda často ani nie je dôležitá , dôležití sú ľudia, ktorí ju používajú

BINGO :!: =D>
Anonymous

Postby Anonymous » Thursday, 16. September 2004, 15:37

BTW, ten článok o Dragomireckom som si prečítal a mám na to trošku iný názor. :roll:
Anonymous

Postby fazon » Friday, 17. September 2004, 10:58

Veľa úspechov všetkým vedeckým pracovníkom praje Ústav pre posmrtný výskum. :twisted:
Pardón, žartoval som. :oops:
fazon

Postby Anonymous » Tuesday, 21. September 2004, 17:09

dreamingwolf wrote:Mám len jednu skúsenosť z HAT aj to nie u p. Dragomireckého, takže sa k tomu nemôžem vyjadrovať. Za seba a svoju skúsenosť len toľko, že to bolo prínosné, zaujímavé a videl som tam paralely s rekapituláciou ako ju opisujú Toltékovia. Toť vsjo, tavárišči... :wink: 8)

a? :wink:
Anonymous

Postby fazon » Thursday, 28. October 2004, 14:33

Hovorí sa, že smrdí ti n... :lol:
fazon

Postby Anonymous » Thursday, 28. October 2004, 16:23

fazon wrote:Hovorí sa, že smrdí ti n... :lol:

:lol: :lol: :lol:
Anonymous

Re: len na okraj

Postby Nopal » Tuesday, 02. November 2004, 10:37

li wrote:asi to bude mimo temy, len ze som sa ked som bola v Prahe nedavno dozvedela od ludi, ktori sami praktizovali Dragomireckeho metodu a boli s nim priatelia, ze niektorí odskočili nakoľko sa stali svedkami hrubej manipulacie ( mierne povedane) z jeho strany, ale nechceli sa ku tomu blizsie vyjadrovat

:smt024 li :
skusim to zrekapitulovať : ľudia žijú v Prahe.....
praktizovali metódu......
sú s Dragomireckým priatelia.....
odskočili od neho..............
svedkovia hrubej manipulácie.....
nechceli sa ale vyjadrovať.........
hmmm.....
Tebe to teda povedali, ale ako vidím, že Ti nepovedali VOBEC NIČ.
Nebolo by bývalo lepšie z Tvojej strany také KLEBETNÉ blá-blá-bláá info ďalej nešíriť :?:
Nopal
Moderátor
Moderátor

Postby Anonymous » Tuesday, 02. November 2004, 14:39

milá nopal,
som si vedomá že moje "dotknutie sa p. Palesa" nezostalo bez "nasledkov"
pekny den prajem
:)
Anonymous

Next

Return to Toltécka cesta