Magická gesta

[Prakticky mŕtva sekcia a preto uzamknutá - v prípade vážneho záujmu je možnosť odomknutia]
Rekapitulácia, vymazávanie osobnej histórie, ne-konanie, stopovanie, snívanie, Tensegrita/Magické pohyby... vaše skúsenosti, ťažkosti, odporúčania...

Magická gesta

Postby Anonymous » Monday, 14. February 2005, 09:18

nový český překlad Magických gest..
HTML - http://www.tensegrita.info/gesta/
PDF - http://www.tensegrita.info/gesta/kniha/ ... ta.pdf.zip

..a pár stránek čs. skupin, které se na jejich praxi zaměřují:
ostrava - http://www.tensegrita.info
brno - http://www.brno.tensegrita.info
bratislava - http://www.bratislava.tensegrita.info
praha - http://www.praha.tensegrita.info
Anonymous

Postby Anonymous » Thursday, 23. June 2005, 19:15

Zdravím všetkých cvičiacich Tensegritu!
Pozrel som si všetky uvedené stránky, ale musím sa priznať, že som sklamaný. Očakával som o niečo viac len ako strohú informáciu. Tak by chcel keby ste sa vyjadrili, aké pocity sú pri cvičení, čo zažívate a či je to tak ako to popisuje Castaneda.
Anonymous

Postby gabriel » Friday, 24. June 2005, 08:42

Vyskusaj to. :)
gabriel

Postby Anonymous » Saturday, 25. June 2005, 08:23

Zaujímajú ma jednotlivé stavy pri cvičeniach. Nikde o tom nikdo nepíše. :?:
Anonymous

Postby gabriel » Monday, 27. June 2005, 09:09

Vacsina stavov je prekazkou a treba ich ignorovat. Ide o zamer a o vnimanie.

Tych par zvysnych moze sluzit ako voditko. Vyklad je vsak individualny.

Zaoberat sa stavmi ma vyznam iba ak by boli cielom. To vsak nie je tensegrita.

:)
gabriel

Postby Anonymous » Monday, 27. June 2005, 14:16

Myslim si ,že magické pohyby sú preto magické, že vytváraju alebo navodzujú určité stavy a pocity. A preto ich nemôžem ignorovať. Chcem len zistiť čo robia a na čo sa to dá prakticky využiť. Takže to by mohol byť môj zámer. Gabriel, čo si predstavuješ pod slovom zámer,alebo aký zámer máš pri cvičení tensegrity? :smt039
Anonymous

Postby gabriel » Monday, 27. June 2005, 16:18

triskelis wrote:Myslim si ,že magické pohyby sú preto magické, že vytváraju alebo navodzujú určité stavy a pocity.

Ja si zasa myslim, ze su preto magicke, lebo ich tak niekto nazval. A v pripade, ze budes praktikovat stopovanie, tak aj sam poznas, ze stavy a pocity z velkej casti nie su tvoje vlastne. A rozvijat a prezivat cudzie pocity a stavy, ktore ta naviac pacifikuju v pozicii otroka, ma nelaka.

triskelis wrote: Chcem len zistiť čo robia a na čo sa to dá prakticky využiť.

To celkom jasne CC hovori. Sluzia na obnovenie energie v energetickych centrach tela, na stiahnutie vytlacenej energie a na rozbitie energetickych "zatvrdlin" a barier, ktore sa zivotom vytvorili.

triskelis wrote: Takže to by mohol byť môj zámer. Gabriel, čo si predstavuješ pod slovom zámer,alebo aký zámer máš pri cvičení tensegrity? :smt039

Ja som za svoj zamer prijal ten, co tensegrite priradil CC a jeho predchodcovia (vid vyssie). Postacuje mi. Samozrejme nie v podobe ako ho opisuju slova. Ciny a vnimanie su presnejsie.

Napriklad, ked pozeram do vody prudiacej v potoku pomedzi skaly vnimam zamer, ktory prezaruje premenlivostou a neomylnostou jej pohybu. Ked cvicim, vnimam ako zamer upresnuje nepresnosti mojich pohybov. :)
gabriel

Postby Anonymous » Tuesday, 28. June 2005, 14:28

Gabriel, čo znamená že "stavy a pocity nie sú tvoje vlastné" ?

Ten zámer o ktorom hovorí CC v podstate uznávam, ale nestačí mi to len ako fráza, chcem to prakticky precítiť alebo vnímať. A preto chcem zistiť čo vytvára každý pohyb tensegrity. :smt039
Anonymous

Postby Anonymous » Tuesday, 28. June 2005, 15:46

Tensegritu necvičím, zabývám se čínskými bojovými uměními, ale myslím, že to je v zásadě tatáž práce s tělem.

Každý pohyb vytváří pouze to, co do něj vložíš. Vkládáš do něj svou mysl, či záměr, to znamená, že musíš cítit, co ten pohyb má dělat. Nevím, jestli skutečně rozbíjíš zatvrdliny v energii, ale rozhodně je to funkční představa, která vyvolává v tvém těle nějaké pocity. Budeš mnohem víc spojení se svým tělem.
Abys to prakticky procítil, musíš to především dělat. Každý to může cítit jinak, takže se moc nezaobírej tím, jak to cítí ostatní, jinak si třeba budeš třeba myslet, že to děláš špatně.
Dělej pohyb a prociťuj záměr, s kterým ho děláš. Můžeš experimentovat, ubírat na pohybu a přidávat na záměru. Brzy v těle pocítíš změny vyvolané pouze myslí, cítěním.
Anonymous

Postby gabriel » Tuesday, 28. June 2005, 16:59

triskelis wrote:Gabriel, čo znamená že "stavy a pocity nie sú tvoje vlastné" ?

Pri stopovani sameho seba clovek pozoruje mnozstvo javov, z ktorych je zrejme, ze jeho telo je riadene (a ak sa s telom clovek privelmi stotoznuje, tak aj on sam) mnozstvom impulzov (vacsinou prudiacich cez emocie a tuzby), ktore clovek nevyvolal.

Jeden z konceptov nagualizmu za ich zdroj (na zaklade videnia) oznacuje bytosti, ktore maju v moci nase horne energeticke centra (v zasade sa da povedat, ze tieto bytosti ovladaju hlavu) a snazia sa postupne dostat pod kontrolu aj ostatne. Jeden z vysledkov tensegrity ma byt i vytlacenie tohoto cudzieho ovladania najprv do hornych centier a potom ocistit (oslobodit) aj tie.

Preto si myslim, ze treba vacsinu stavov a pocitov (s vynimkou signalov o privelkom ohrozeni tela) pri cviceni ignorovat. Pocitov, ktore su nastrojom nasho ovladania.

Pravda, v konecnom dosledku je ich lepsie stopovat ako ignovat. Ale pre zaciatok staci aj ignoracia. :)

triskelis wrote: Ten zámer o ktorom hovorí CC v podstate uznávam, ale nestačí mi to len ako fráza, chcem to prakticky precítiť alebo vnímať. A preto chcem zistiť čo vytvára každý pohyb tensegrity. :smt039

OK :)
gabriel

Postby ramadanite » Tuesday, 28. June 2005, 17:25

rom wrote:zabývám se čínskými bojovými uměními

aaa, uz chapem tvoje postoje :idea:
ramadanite

Postby giuska » Wednesday, 29. June 2005, 11:20

rom wrote:... Každý pohyb vytváří pouze to, co do něj vložíš. Vkládáš do něj svou mysl, či záměr, to znamená, že musíš cítit, co ten pohyb má dělat. ...
Abys to prakticky procítil, musíš to především dělat. Každý to může cítit jinak, takže se moc nezaobírej tím, jak to cítí ostatní, jinak si třeba budeš třeba myslet, že to děláš špatně.
Dělej pohyb a prociťuj záměr, s kterým ho děláš. Můžeš experimentovat, ubírat na pohybu a přidávat na záměru. Brzy v těle pocítíš změny vyvolané pouze myslí, cítěním.

:smt023 tak, tak ... máme často tendenciu teoreticky "vycibrovať" veci do svojej predstavy perfekcie skôr, než ich vôbec čo len skúsime... častokrát chceme byť už na začiatku dokonalí... A potom zostávame v zajatí vlastných predstáv... :axe: Poznáte to? Odkiaľ sa v nás asi tak berie tento prístup? :roll:
Chodí na toto fórum niekto, kto robí Tensegritu, pobýva v Blave a je ochotný podeliť sa so mnou prakticky o skúsenosť s cvičením?
[smilie=flora008.gif]
Kľúčom k poznaniu je PREBUDENIE
giuska
Vylúčení
Vylúčení

Postby Anonymous » Wednesday, 29. June 2005, 12:06

ramadanite wrote:
rom wrote:zabývám se čínskými bojovými uměními

aaa, uz chapem tvoje postoje :idea:

Mohu se zeptat, jak chápeš moje postoje v souvislosti s čínskými BU?
Docela by mě zajímal pohled zvenčí.
Anonymous

Postby Anonymous » Thursday, 30. June 2005, 20:12

Zdravím všetkých.
Takže nebol som tu dva dni a trochu sa to tu zaplnilo. Chcem sa však vrátit k tensegrite a napísať pár poznatkov. Na toto forum som prišiel preto aby som zistil, aké majú pocity (alebo ako to vnímajú) tí ktorí cvičia tensegritu. Keďže ju cvičím nejaký čas, chcel som aby sme si navzájom o nich pokecali.
Podľa toltéckeho učenia základom je práca s energiou tzn. videnie, cítenie, vnímanie, presúvanie ... Ak to zoberieme s tohoto pohľadu najlepšie si to vieme predstaviť ako prácu v aurickom obale tela. A to píše aj CC, lebo ju popisuje ako energetickú guľu alebo vajíčko.
Aby cviky mali dostatočnú intenzitu, aura musí byť dostatočne široká a zahustená. No a dostávame sa k magickým pohybom (uznávam že slovo magické je trochu prisilné, ale budiž). Podla zistení na to slúžia cviky s prvej rady - Rada pre prípravu zámeru, prvej a druhej skupiny.
Prvá skupina otvára a zahusťuje auru v dolnej časti tela a druhá skupina v hornej časti tela. Takže po odcvičení oboch skupín je aura okolo celého tela dostatočne pripravená aby sa v nej mohli cvičiť daľšie cviky. Z toho vyplýva, že pred každým cvičením by sa mali tieto dve skupiny odcvičiť.
Zatiaľ len toľko. Netrpezlivo čakám na vaše názory. Majte sa krásne. :)
Anonymous

Postby Anonymous » Wednesday, 31. August 2005, 09:40

Tensegrity je velmi o hladani noveho pohladu.
pre giusku a vsetkych, ktori chcu cvicit a vediet viac, navstivte raz niektoru zo skupin, som presvedceny, ze sa vam otvoria dvere k novemu pohladu. megaloman pise kontakty na najblizsie skupiny v prvej sprave. dakujem mu za jeho oznam.
dovolim si tiez upozornit na nadchadzajucu uzasnu udalost, intezivne cvicenie velmi blizko od bratislavy, po prvi krat cvicenie tensegrity vo viedni organizovane priamo cleargreen a to v nedelu 25.septembra 05. ( http://www.tensegrity.at/en/more-info/ ) :heart:
Anonymous

Postby Anonymous » Wednesday, 31. August 2005, 10:29

V súvislosti s fenoménov tzv. "lietavcov" ("flyers/el voladores") zmieňovaných CC (len ním) a tiež MP ---> kuk sem: http://dreamingwolf.sk/Tol/Mares/freedomvs.htm (predpokladám, že priaznivcom MP sa uvedený pohľad nebude páčiť, ale čo už...)
Anonymous

Postby gabriel » Wednesday, 31. August 2005, 16:42

Kto je MP?
gabriel

Postby karolin-kaji » Wednesday, 31. August 2005, 19:14

http://dreamingwolf.sk/Tol/Mares/freedomvs.htm (predpokladám, že priaznivcom MP sa uvedený pohľad nebude páčiť, ale čo už...)

mam taky pocit ze temu magickych pohybov spomenuli vo svojej knihe spolubojovnickaCC ( Taisha ABELAR v knihe Přechod čarodějů.,ale kludne sa mozem mylit :) )
a moj pohlad na MP
pri cviceni MP pocitujem malu zmenu vedomia, po cviceni ma naplna jemny pocit naplnenosti, vyrovnanosti a sviezosti. :)
karolin-kaji

Postby Anonymous » Wednesday, 31. August 2005, 23:48

Ty nevis co je MP? To je snad jasny... military police
Anonymous

Postby gabriel » Friday, 02. September 2005, 10:22

:)
gabriel

Next

Return to Toltécka cesta