Magická gesta

[Prakticky mŕtva sekcia a preto uzamknutá - v prípade vážneho záujmu je možnosť odomknutia]
Rekapitulácia, vymazávanie osobnej histórie, ne-konanie, stopovanie, snívanie, Tensegrita/Magické pohyby... vaše skúsenosti, ťažkosti, odporúčania...

Postby Anonymous » Wednesday, 05. October 2005, 08:39

dreamingwolf, mám knihu Učení dona Carlose od V.Sancheza. O knihe TM Návrat bojovníkov som si prečítal tvoj článok, v kníhkupectve som ju zbežne prelistoval, predsa len, skoro 500SK:-( , nekúpim to hneď .
Zaujímalo by ma tvoje porovnanie týchto kníh, ak poznáš obe.
Tiež by ma zaujímalo, či ty cvičíš tensegritu, a prečo áno alebo nie, a tak.
Anonymous

Postby Anonymous » Wednesday, 05. October 2005, 13:16

Kniha Victora Sancheza je výborná v tom, že ponúka príklady konkrétnych techník, ktoré sú inšpirované či už Castanedovým učením alebo tým, čo Sanchez zažil počas pobytov u rôznych kmeňov. Sám som, inšpirovaný touto knihou, skúšal niekoľko cvičení/techník, navrhovaných VS. Mali výrazný a badateľný účinok.

Knihy Théuna Maresa ponúkajú dosť podrobný pohľad na "filozofiu" toltéckeho učenia, na jeho jednotlivé aspekty, s dôrazom, že všetky techniky, ktoré ponúka či už CC alebo TM alebo ktokoľvek iný, majú byť vykonávané v kontexte Štyroch postulátov stopovania a 7 bodov Zásad stopovania. Mares napríklad varuje pred používaním techniky týkajúcej sa tieňov; jeho tvrdenia/odporúčania potvrdzuje dokonca aj nedávno sa "objaviaci" (rozumej, verejne vystúpivší) Tolték Lujan Matus, ktorý výrazne varuje pred stopovaním tieňov, resp. mi z jeho komentára vychádza, že nabáda k maximálnej ostražitosti a opatrnosti.

Pokiaľ som pochopil z Castanedovej knihy o tensegrite, táto sa v takomto kontexte nevykonáva a tí, čo ju cvičia sú ponechaní v dojme, že cvičiť Tensegritu stačí... Ja osobne ju necvičím, zatiaľ ma to nejako hlbšie neoslovilo. Netvrdím, že v budúcnosti sa to nemôže zmeniť....
Anonymous

Postby Anonymous » Thursday, 06. October 2005, 09:58

dreamingwolf wrote:Pokiaľ som pochopil z Castanedovej knihy o tensegrite, táto sa v takomto kontexte nevykonáva a tí, čo ju cvičia sú ponechaní v dojme, že cvičiť Tensegritu stačí... Ja osobne ju necvičím, zatiaľ ma to nejako hlbšie neoslovilo. Netvrdím, že v budúcnosti sa to nemôže zmeniť....

Nikto nikomu nebráni, aby tensegritu vykonával v takomto kontexte. A ako som ja pochopil, z kníh CC nijako nevyplýva, že cvičiť tensegritu stačí, alebo že to nahrádza iné toltécke techniky. Je trochu smiešne hovoriť, že niekto je v niečom ponechaný. Nie sme bábky, každý je tam, kde sa sám ponechá.
Neoslovilo ťa čítanie knihy alebo cvičenie tensegrity?

B.
Anonymous

Postby ramadanite » Thursday, 06. October 2005, 17:27

benoit wrote:z kníh CC nijako nevyplýva, že cvičiť tensegritu stačí

staci k comu? k strate casti duse? tak to vo vela pripadoch vyznavacov 'tolteckych praktik' naozaj staci
ramadanite

Postby Anonymous » Friday, 07. October 2005, 08:25

ramadanite wrote:staci k comu? k strate casti duse? tak to vo vela pripadoch vyznavacov 'tolteckych praktik' naozaj staci

Ramadanite, ako si dospel k tomuto uzáveru? :shock:
Anonymous

Postby ramadanite » Friday, 07. October 2005, 09:18

obycajna bratislavska vlastna skusenost 8)
ramadanite

Postby Anonymous » Friday, 07. October 2005, 10:25

ktovie, čo ramadanite myslí stratou časti duše. a čo myslí dušou a čo stratou.
A čo tou bratislavskou skúsenostou.
Pomýlený človek je proste pomýlený, neveľmi záleží, či "toltéckymi technikami", náboženstvom, jógou, hracími automatmi alebo vlastnými názormi.
Anonymous

Postby ramadanite » Friday, 07. October 2005, 10:39

vratme sa od pomylenia k tomu 'staci' - takze ?
ramadanite

Postby gabriel » Friday, 07. October 2005, 13:01

Ahoj Ramadanite,

zaujima ma tvoja konkretna skusenost. Mozes ju opisat?
gabriel

Postby Anonymous » Friday, 07. October 2005, 13:07

ramadanite wrote:vratme sa od pomylenia k tomu 'staci' - takze ?

tak teda sa vrátim k tomu 'stačí-nestačí'.
Povedal som, že cvičiť tensegritu nestačí v tom zmysle, že nenahrádza toltécke techniky, ako napr. rekapituláciu, snívanie... pretože z kníh CC som nič také nepochopil. Všimol som si, že podľa CC don Juan kládol mimoriadny dôraz na cvičenie magických pohybov (pre nás Castanedovej tensegrity), pretože podľa DJ jej účinkom dochádza k preskupeniu energie - návratu rozptýlenej energie do energetických centier tela a takto je umožnené ju lepšie využiť, ako keď trčí niekde mimo tela, v podstate nepoužiteľná. A okrem situácií bežného života je samozrejme možné ju využiť aj na účinnejšie vykonávanie ostatných toltéckych techník.

Tak sa vráťme k tej strate...

A ešte jedna vec. Ako poznamenal Theun Mares, skúsenosť je jedna vec a jej interpretácia zase druhá *49*
Anonymous

Postby ramadanite » Friday, 07. October 2005, 13:25

aku skusenost mas na mysli? pokial ide o 'stratu duse' ani vlastnu ani cudziu ti popisovat nebudem. snad chapes ...
ramadanite

Postby ramadanite » Friday, 07. October 2005, 13:29

benoit > stale tu vyznamne pohmkavas s nazormi TM CC KK JJ DJ ATD - a co tvoja vlastne poznanie, nezavisle na literarnych predlohach ?
ramadanite

Postby Anonymous » Friday, 07. October 2005, 14:08

ramadanite wrote:aku skusenost mas na mysli? pokial ide o 'stratu duse' ani vlastnu ani cudziu ti popisovat nebudem. snad chapes ...

ja nechápem, prečo nie, šak anonymne...

ramadanite wrote:stale tu vyznamne pohmkavas s nazormi TM CC KK JJ DJ ATD - a co tvoja vlastne poznanie, nezavisle na literarnych predlohach ?

pohmkavam tu s tými názormi, ktoré ma nejako zaujali, buď mám niečo proti nim, alebo sa s nimi stotožňujem. Vlastnými slovami to lepšie povedať neviem. Moje nezávislé poznanie je také aké je... dosť biedne.

"Literárne predlohy" nepredkladám ako svoje poznania, ale ako podporu svojich tvrdení, pretože som sa nejakým spôsobom stotožnil s tvrdeniami z predlôh. Okrem toho, neviem, čo je nezávislé poznanie. Poznanie je závislé v systéme poznávania do ktorého patrí. Necítim sa na to, aby som kráčal cestou, ktorou predo mnou nikto nešiel, ani tým nemienim strácať čas, ak je tu niečo, čo sa mi stalo natoľko blízkym, že som ochotný to nasledovať.
Anonymous

Postby ela1 » Wednesday, 12. October 2005, 19:05

Píše sa tu o cvičení tensegrity... ja sa chcem spýtať, že prečo to nemôže cvičiť kadžý človiečik. Ja som sa dostala na stránku tensegrity už pred pol rokom, že to beží takéto cvičenie aj v Bratislave a keď som tam chcela ísť, tak mi tá pani povedala, že nie každý to môže cvičiť aj keď prečítal niečo o mágii a sám chodil na meditačnú jogu a pod. aj aj keď šamaní. Je tam fakt nejaký zádrheľ na tú dušu? Alebo v čom je to také, že len dobrí psychickí jedinci to môžu cvičiť... :smt060 :-P
ela1

Postby ramadanite » Thursday, 13. October 2005, 09:20

pokym mas vlastny nazor nikde niesi vitana *40*
ramadanite

Postby Anonymous » Thursday, 13. October 2005, 11:34

Čo s tým má čo robiť nejaký názor, neviem. Jedna pani povedala, blablabla.

Na adrese http://www.tensegrita.info/gesta/ si môžeš online pozrieť knihu Magické gestá(tensegrita) od Carlosa Castanedu alebo stiahnuť komplet knihu v pdf formáte. Ak ti text, ktorý sa netýka popisu cvičení nebude dávať zmysel, tak sa na to proste vykašli, prečítaj si úvodné všeobecné pokyny a začni cvičiť. Najlepšie možno od prvého radu prvej série "Príprava zámeru". Je dosť jednoduchá na naučenie, nauč sa povedzme prvých 5-6 pohybov, cvič denne a postupne pridávaj ďalšie. Ísť cvičiť do skupiny možno bude lepšie, keď už budeš mať nejakú vlastnú skúsenosť, alebo si skús nájsť inú skupinu.
V knihe je uvedené aj upozornenie pre záujemcov o cvičenie tensegity. To si treba prečítať, ale sa zase netreba zľaknúť. Ak máš prípadne nejaké zdravotné problémy, ktoré by mohli byť na prekážku a aj tak chceš cvičiť, porozprávaj sa so svojim lekárom. Pri cvičení a potom si všímaj svoje reakcie a ak budeš mať problémy, vždy môžeš na nejaký čas alebo úplne s cvičením prestať.

Na adrese http://forum.tensegrita.info/ je verejné diskusné fórum, myslím, že vždy dostaneš odpoveď presne na to, na čo sa opýtaš.

Veľa zdaru.
Anonymous

Postby ramadanite » Thursday, 13. October 2005, 11:40

penojed > :stupid:
ramadanite

Postby Anonymous » Thursday, 13. October 2005, 12:09

ramadanite wrote:penojed > :stupid:

nepochopil som, asi máš pravdu... :no:
Anonymous

Postby ela1 » Monday, 17. October 2005, 21:26

ani neviem ako mám na toto vaše - ramadanite a benoit - haló reagovať ... asi len toľko, že nie som úplne sprostá, ako ste to tu naznačili a že kebyže mám čas, tak už dávno cvičím tensegritu a takéto úžasné vecičky. Teda chcem naznačiť, že vôbec ma také rečičky ako je niečo od nejakej tetušky nezaskočia. Mne išlo len o hlbšie pochopenie tohto problému, ale očividne mi to nie ste schopný napísať, takže nič z toho. Možno to asi ani nie je problém, ale len to, že - ako som si tu prečítala, že si mám len prečítať stránky Tensegrity a nejaké takéto knižky. A poprípade Castanedu. Ok...zastavte čas a ja si to rada prečítam. Majte sa krásne chlapci a dúfam, že vám neklesli pozitívne vlnky.... :smt039
ela1

Postby Anonymous » Monday, 17. October 2005, 22:06

elo, tensegritu sice necvičím, ale myslím, že zádrhel bude spíš v té paní. Plácá nesmysly. Ptala ses jí proč?

Možná není od věci mrknout na ty stránky, co uvádí Benoit, protože je tam fórum, kde dotazy zodpovídají lidé, co to cvičí. Nejlépe se ptát praktikujících. *52*
Anonymous

PreviousNext

Return to Toltécka cesta