šamanské cesty(...)pre zasvätených

Praktické skúsenosti so šamanstvom a šamanskými technikami, šamanská liečba, šamanizmus na Slovensku

Moderator: WhiteWolfSix

Postby Anonymous » Wednesday, 26. January 2005, 16:02

rbko wrote:... ale predsa, keď mi vie niekto odpovedať, budem povďačná:
Môže si taký človek "bez duše" sám pomôcť?
Ale aj keď veľmi chce a sa mu to nedarí, "rozum- logika" mu nepomáha to zvládnuť, aj keď má dosť argumentov!
Čo sa musí udiať, aby sa tá časť duše vrátila späť, aby mohol znova "normálne fungovať"?
Alebo bez cudzej pomoci to nejde?, alebo je ten človek "slaboch"? [-o<

A prečo by si si mala pomáhať sama? Veď skús požiadať niektorého z vlkov o pomoc. Ja liečbu návrat stratenej duše neviem robiť, ale oni možno vedia. Viem, že tento spôsob liečby sa učí na šamanskom seminári na to určenom, ja som taký zatiaľ neabsolvoval. Nemusíš ich žiadať o pomoc verejne, skús to na súkromnom mode. :smt056
Anonymous

Postby WhiteWolfSix » Friday, 28. January 2005, 13:34

rbko wrote:Môže si taký človek "bez duše" sám pomôcť?

Väčšinou nie, pretože nevie ako si pomôcť

rbko wrote:Ale aj keď veľmi chce a sa mu to nedarí, "rozum- logika" mu nepomáha to zvládnuť, aj keď má dosť argumentov!

V takomto prípade logika a argumenty nestačia.

rbko wrote:Čo sa musí udiať, aby sa tá časť duše vrátila späť, aby mohol znova "normálne fungovať"?

Niekedy sa stane, že krátko po incidente, ktorý vedie k strate duše sa duša samovoľne vráti. Ak sa tak nestane do krátkej doby nášho času, je veľmi malá pravdepodobnosť, že sa vráti samovoľne.

rbko wrote:Alebo bez cudzej pomoci to nejde?, alebo je ten človek "slaboch"? [-o<

V takom prípade je nutné vyhľadať človeka, ktorý dokáže stratenú časť duše vyhľadať, "oslobodiť" a vrátiť ju späť. Najčastejšie som sa stretol s ľuďmi, ktorí stratili časť duše ako malé deti, pretože deti sú skutočne zraniteľné a aj situácie, ktoré dospelí považujú za "normálne" môžu byť pre malé dieťa ohrozením vedúcim k strate duše. Samozrejme, že k strate duše môže dôjsť aj v dospelosti. Častokrát sa stane, že človek, ktorému sa navráti časť duše, má pocit, že konečne našiel sám seba. :)
ImageImage
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN | ANNWIN portál | Môj PicasaWeb | Image
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Blog: View Blog (32)

Postby rbko » Friday, 28. January 2005, 15:05

Tosomja, WhiteWolfSix, ďakujem za odpoveď. :smt055

Viem, názov témy je "šamanské cesty (...) pre zasvätených" a ja svojimi otázkami neprispievam k obohateniu tejto témy, práve naopak - zdržiavam, za čo sa veľmi ospravedlňujem.

Keď môžem, chcem sa spýtať, či dokáže dotyčný človek aj sám zistiť, že sa uňho jedná o stratu duše? Že nejde napr. o depresiu, ktorú spustil nejaký ten incident. Alebo niekedy dá sa aj povedať depresia = strata duše?
rbko

Postby Anonymous » Friday, 28. January 2005, 15:55

rbko, dovolím si odpovedať ti:
1. Nie, nezdržuješ tu, diskusné fórum nie je určené nejakým expertom, ale každému, koho ponúkané témy zaujímajú -- veď tak má každý možnosť dozvedieť sa viac a obohatiť sa, alebo je mu ukázaná nejaká tá smerovka a ak má záujem, môže sa vybrať smerom, ktorým ukazuje, aby získal praktickú skúsenosť... :wink: Tak len píš a klaď svoje otázky!!!

2. Jedným z prejavov straty duše je pokles energie a tou sa vyznačuje aj stav, ktorý je označovaný ako depresia. Tých prejavov môže byť viac, napríklad sklon k častým ochoreniam, resp. nejaké závažné ochorenie; neschopnosť sústrediť sa, vykonávať bežné činnosti, apatia až letargia; tendencia upadať do stavov tranzu (okoliu sa to javí ako napr. zasnívanosť daného jedinca, alebo to, čomu sa hovorí "byť duchom neprítomný" - lepšie by azda bolo povedať "byť dušou neprítomný" :wink:)...

Dopĺňam: hoci sa momentálne šamanizmu nevenujem aktívne, to, čo som tu uviedol je moja osobná skúsenosť ako človeka, ktorý zažil stratu častí duše. A keďže som bol šamansky liečený pre takúto stratu časti duše, je tam aj táto skúsenosť. Nemám skúsenosť s prinavracaním časti duše ako praktizujúci šaman.
Last edited by Anonymous on Sunday, 30. January 2005, 17:18, edited 1 time in total.
Anonymous

Postby rbko » Friday, 28. January 2005, 15:56

Ešte, ako sa "vyslobodzuje" stratená duša?, keď sa môžem spýtať, možno je to tajomstvo.
Treba pýtať o dovolenie uvoľnenia povedzme miesta, alebo iného človeka, ktorý ju drží? (šaman na svojej ceste navštívi toho človeka a komunikuje s jeho podvedomím, dušou...)
rbko

Postby Anonymous » Saturday, 29. January 2005, 14:09

rbko wrote:Ešte, ako sa "vyslobodzuje" stratená duša?, keď sa môžem spýtať, možno je to tajomstvo.
Treba pýtať o dovolenie uvoľnenia povedzme miesta, alebo iného človeka, ktorý ju drží? (šaman na svojej ceste navštívi toho človeka a komunikuje s jeho podvedomím, dušou...)

Nie, šaman zvyčajne komunikuje priamo s tou stratenou dušou, na svojej šanamskej ceste. Snaží sa ju presvedčiť, aby sa vrátila k človeku, od ktorého odišla. Keď sa šamanovi podarí ju presvedčiť, tak ju odvedie k "majiteľovi". Ak to vie niekto vysvetliť lepšie, nech tak urobí. :smt117
Anonymous

Postby WhiteWolfSix » Saturday, 29. January 2005, 21:21

Súhlasím s DW, rbko nezdržuješ a kľudne sa pýtaj. Čo sa týka zistenia či máš stratenú dušu, áno môžeš to zistiť, no je potrebné vedieť ako. Inak Ti ostane len tušenie.

To vyslobodenie súvisí s tým, že stratené duše sa často krát dostávajú do oblastí, ktoré strážia bytosti, tzv. strážci stratených duší alebo iní "väznitelia". Títo sa snažia brániť prepusteniu duše.
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby Anonymous » Sunday, 30. January 2005, 22:21

strata duše alebo jej časti...

dovolim si poznamenať, že k strate môže dôjsť dvoma sposobmy a to:
-spontánne- zapričínenýchybami samotného postihnutého
-útokom- zapričínené úmyselným útokom šamana či čarodeja

pravdaže s toho vyplívajú aj dôsledky.

pri spontánnej strate sa šaman vyberá na cestu hľadania z cesty neprináša pacientovy stratenú dušu, ale len návod ako si ju postihnutý získa späť.
po tejto ceste zvičajne nasleduje spoločná cesta, pričom šaman či čarodej len sprevádza postihnutého na jeho ceste.
v tomto prípade často nájdenie duše súvisí aj so svetom prvej pozornosti
teda týmto svetom.

na ceste je možné stretnúť strážcu duše ten je však skôr ochrancom ako útočníkom.často súvisý s totemovým zvieraťom človeka...

druhý prípad je o niečo zložitejší....
t
Anonymous

Postby WhiteWolfSix » Sunday, 30. January 2005, 22:56

shaman wrote:strata duše alebo jej časti...

dovolim si poznamenať, že k strate môže dôjsť dvoma sposobmy a to:
-spontánne- zapričínenýchybami samotného postihnutého
-útokom- zapričínené úmyselným útokom šamana či čarodeja

Súhlasím, no dodávam, že v druhom prípade to nemusí byť len šaman, či čarodej

shaman wrote:pri spontánnej strate sa šaman vyberá na cestu hľadania z cesty neprináša pacientovy stratenú dušu, ale len návod ako si ju postihnutý získa späť.
po tejto ceste zvičajne nasleduje spoločná cesta, pričom šaman či čarodej len sprevádza postihnutého na jeho ceste.
v tomto prípade často nájdenie duše súvisí aj so svetom prvej pozornosti
teda týmto svetom.

na ceste je možné stretnúť strážcu duše ten je však skôr ochrancom ako útočníkom.často súvisý s totemovým zvieraťom človeka...

druhý prípad je o niečo zložitejší....
t

S touto interpretáciou nie celkom súhlasím, no môže to byť zapríčinené rozličnosťou systému, v ktorom pracuješ.

Moja osobná skúsenosť práce s ľuďmi, u ktorých som zistil stratu časti duše je tá, že dušu bolo nutné vrátiť a bolo jedno, či sa jednalo o prvý alebo druhý prípad.

Taktiež nesúhlasím s interpretáciou strážcov stratených duší ako totemových zvierat ľudí. Taktiež som ich (strážcov) neoznačil za útočníkov. Ich funkcia je strážiť dané miesto kde sa nachádzajú stratené duše a nepustiť žiadnu z nich von.

Keďže sa naše definície líšia, rád by som vedel z akých koreňov (zdrojov) čerpáš a nakoľko sú Tvoje informácie v tomto prípade teoretické či praktické. :)
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby Anonymous » Monday, 31. January 2005, 22:10

no čo sa týka strážcov ja som ich nestotožnil s totemovimi zvieratami ja som len VIDEL určitý súvis medzi nimi. bolo to skôr prirovnanie
Anonymous

Postby Anonymous » Monday, 31. January 2005, 22:30

Moja osobná skúsenosť práce s ľuďmi, u ktorých som zistil stratu časti duše je tá, že dušu bolo nutné vrátiť a bolo jedno, či sa jednalo o prvý alebo druhý prípad.

No neni to celkom jedno. pri prvom prípade je to skôr o prosbe o vrátenie duše
v druhom prípade skôr o vybojovanie si jej späť.

tak mi nevrav že je to jedno.
teda mal si skusenosť aj s druhým prípadom?
Ja áno a priznám sa ani sa mi to úplne nepodarilo.
no moze si za to trochu aj ten clovek. hral sa s vecami s ktorími sa nemal...

Ich funkcia je strážiť dané miesto kde sa nachádzajú stratené duše a nepustiť žiadnu z nich von.

S týmto s tebou úplne súhlasím. Tým prirovnaniam k totemovým zvieratam len preto lebo tak som ich videl....

Keďže sa naše definície líšia, rád by som vedel z akých koreňov (zdrojov) čerpáš a nakoľko sú Tvoje informácie v tomto prípade teoretické či praktické

praktické ale už som tak povediac na dôchodku.
teda prechádzam obnovou a opeť sa vraciam na zaciatok kruhu.
dúfajúc že je to špirála.

a ty ako?
pochodil si kurzy?
ja sa tomu venujem doslova od mala.
ako malý chlapec na základnej som sa stretal z drakom a tygrom
tyger sa časom stratil ....
na strednej som organizoval v svojej klubovni sedenia meditačné
no a tak nejako sa to profilovalo samo...

dosť ma ovplivnil carlos ale skôr sa dá povedať že mi len niektore veci ujasnil.

ináč pracujem už niekoľko rokov z kruhom bohov s ktorymi komunikujem a učím sa.
pravdu povediac mal som par rokov utlm, v case ked som bol v zahraničí
no po navšteve stonehange sa to začalo vraciať.
zisklo to novu podobu a prišiel som na to že môj pôvodny kruh bohov je
slovanským kruhom. Momentálne pracujem na kniheo slovanských bohoch.

Ja tu knihu nie len píšem ale bohov aj opôtovne prebúdzam...
tak a teraz povedz niečo o sebe ty

a ešte niečo napriek že mam prezivku šaman (moja vysokoškolská prezívka) skôr by som sa prirovnal ku čarodejovi prípadne žrecovi.
Anonymous

Postby WhiteWolfSix » Tuesday, 01. February 2005, 07:39

shaman wrote:No neni to celkom jedno. pri prvom prípade je to skôr o prosbe o vrátenie duše v druhom prípade skôr o vybojovanie si jej späť.

tak mi nevrav že je to jedno.
teda mal si skusenosť aj s druhým prípadom?
Ja áno a priznám sa ani sa mi to úplne nepodarilo.
no moze si za to trochu aj ten clovek. hral sa s vecami s ktorími sa nemal...

Za posledných 5 rokov z 10 rokov čo robím aktívne šamanskú liečbu, sa čoraz viac stretávam s prípadmi, keď boli ľudia počarovaní, uhranutí, prekliati, atď. takže skúseností mám viacero.

shaman wrote:a ty ako?
pochodil si kurzy?
ja sa tomu venujem doslova od mala.
ako malý chlapec na základnej som sa stretal z drakom a tygrom
tyger sa časom stratil ....
na strednej som organizoval v svojej klubovni sedenia meditačné
no a tak nejako sa to profilovalo samo...

Moja cesta nebola hneď taká priama k šamanizmu, no ani som sa k nej nemusel zdĺhavo prepracovávať. Vnímam to tak, že prišla v momente mojej pripravenosti...

shaman wrote:dosť ma ovplivnil carlos ale skôr sa dá povedať že mi len niektore veci ujasnil.

Mňa dosť ovplyvnilo stretnutie s Michaelom Harnerom v 1996, myslím si, že to stretnutie a následná práca boli dosť akcelerujúce... Ďalej ma dosť ovplyvnil aj Robert Monroe, no to je trochu o inom...

shaman wrote:ináč pracujem už niekoľko rokov z kruhom bohov s ktorymi komunikujem a učím sa.
pravdu povediac mal som par rokov utlm, v case ked som bol v zahraničí
no po navšteve stonehange sa to začalo vraciať.
zisklo to novu podobu a prišiel som na to že môj pôvodny kruh bohov je
slovanským kruhom. Momentálne pracujem na kniheo slovanských bohoch.

Ja tu knihu nie len píšem ale bohov aj opôtovne prebúdzam...
tak a teraz povedz niečo o sebe ty

a ešte niečo napriek že mam prezivku šaman (moja vysokoškolská prezívka) skôr by som sa prirovnal ku čarodejovi prípadne žrecovi.

Rád si tú knihu prečítam :), verím, že bude zaujímavá...
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Zaujímavé cesty Iva Musila

Postby lucianna » Monday, 16. March 2009, 16:04

našla som celom zaujímavé cesty českého "kolegu" iva musila

http://www.volny.cz/imusil/samankurz/index.html

stránka je to síce staršia (najnovší príspevok bol v roku 2003), ale hádam to nebude nikomu vadiť Image
Image
Nesmiem sa báť. Strach zabíja myseľ. Otočím sa k nemu čelom. Dovolím mu, nech prejde okolo mňa a skrze mňa. A keď bude preč, obzriem sa za ním vnútorným zrakom. Uvidím cestu, ktorou šiel. Ale nič tam nebude. Iba ja. (Duna >>)
lucianna
VIP
VIP

Re: šamanské cesty(...)pre zasvätených

Postby lucianna » Sunday, 19. July 2009, 23:09

divoška,
na tvoju dnešnú žiadosť dopĺňam link na aktuálnu stránku iva musila http://samani.hyperlinx.cz/

pozor, v url adrese býva často chybne uvedené hyperlink namiesto hyperlinx
Image
Nesmiem sa báť. Strach zabíja myseľ. Otočím sa k nemu čelom. Dovolím mu, nech prejde okolo mňa a skrze mňa. A keď bude preč, obzriem sa za ním vnútorným zrakom. Uvidím cestu, ktorou šiel. Ale nič tam nebude. Iba ja. (Duna >>)
lucianna
VIP
VIP

Postby ?l-son » Monday, 20. July 2009, 01:16

To by ma strasne zaujimalo,co to ten samanizmus je.Ako sa taky saman pozna?Ako sam na sebe pozna,ze je saman?Mozno,ze aj ja som taky samanisko a ani o tom neviem.
?l-son

Location: Oslo.Norway.planeta Zem.existencia.niekde v case.zatial

Postby WhiteWolfSix » Monday, 20. July 2009, 06:03

V tejto sekcii nájdeš odpoveď na Tvoju prvú otázku, [Teória] Šamanizmus - metóda duchovného rozvoja.

?l-son wrote:Ako sam na sebe pozna,ze je saman?

Nepozná, kým sa osobne nestretne s iným šamanom, ktorý ho môže rozpoznať.
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby ?l-son » Monday, 20. July 2009, 07:34

A ako na to prisiel ten prvy?
?l-son

Location: Oslo.Norway.planeta Zem.existencia.niekde v case.zatial