šamanské cesty(...)pre zasvätených

Praktické skúsenosti so šamanstvom a šamanskými technikami, šamanská liečba, šamanizmus na Slovensku

Moderator: WhiteWolfSix

casta

Postby Anonymous » Tuesday, 04. January 2005, 22:53

Medveď je symbolom boha VELESA .... uverejnene na putnikoch.
Veles súvisí aj z lekárstvom....
dnes pokračovanie cesty

som sokolom ktorý vyletel az na vrch hory
pár krát som zakrúžil nad horou a položil uzlíček na kamenný stol
uprostred kamenného kruhu
k solu pristúpil starec
rozbalil uzlík a poukladal kosti a všetko čo našiel na správne miesto
starec zraazu zmyzol a na jeho mieste stál rohatý muž

(priznám sa vtedy som sa strašne zľakol myslel som si že je to čert alebo niekto podobný zvláštne je na tom to že som od neho dostal dar...
až neskôr som pochopil že to pristúpil ku mne VELES)

rohatý muž sa dotkol kostí a tie sa scelili a boli pevnejšie .....
tváre sa striedali moje telo sazotavovalo a mocnelo pri príchode kazdeho dalsieho boha. Od kazdeho som dostl dar....
Na koniec prisli Muz a zena

(pôvodne som si myslel ze to bol kráľ a kraľovna az teraz to viem ze to bol svarog a lada)
Ked sa ma dotkla kralovna otvoril som oci a sadol som si
kral sa dotkol rukou mojho cela a ja som precitol....
Anonymous

Re: casta

Postby WhiteWolfSix » Thursday, 06. January 2005, 12:22

shaman wrote:(priznám sa vtedy som sa strašne zľakol myslel som si že je to čert alebo niekto podobný zvláštne je na tom to že som od neho dostal dar...
až neskôr som pochopil že to pristúpil ku mne VELES)

Ako ľahko môže človek prísť k mylnému záveru. Pri takejto práci môže byť kresťanstvo skôr na prekážku než užitočné. Zdôrazňujem slovo môže. :)

shaman wrote:rohatý muž sa dotkol kostí a tie sa scelili a boli pevnejšie .....
tváre sa striedali moje telo sazotavovalo a mocnelo pri príchode kazdeho dalsieho boha. Od kazdeho som dostl dar....
Na koniec prisli Muz a zena

(pôvodne som si myslel ze to bol kráľ a kraľovna az teraz to viem ze to bol svarog a lada)
Ked sa ma dotkla kralovna otvoril som oci a sadol som si
kral sa dotkol rukou mojho cela a ja som precitol....
´

Dostal si veľké dary =D> :D/ :smt039
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Blog: View Blog (32)

Odpoveď

Postby Anonymous » Friday, 07. January 2005, 13:57

tosomja wrote:
WhiteWolfSix wrote:Prepáč, ale tie otázky boli fakt trošku naivné a pobavili ma. Takže teraz vážne, prečo by si sa tam nemohla ísť pozrieť? :roll:

Ja som Katkine otázky ani velmi nevnímal ako naivné, skôr by som povedal, že sú v súlade s tým, čo jej je blízke... :?

milí vlk. nebudem si nič robiť z toho, čo si mi napísal, zvyčajne naivná nebývam, chcela som, ako obyčajne počuť vaše názory, a samozrejme, aj ten tvoj prijímam. pár krát si sem písal, a stačilo mi aj to málo, keď som to čítala. napr. to čo písal galoo, hneď sa ti zježili chlpy, a teraz, keď som zadala otázky, boli pre teba naivné, čo neviem prečo. Absolútne. Možno si neprežil to čo ja, a nemáš srdce na také veci ako ja, že to neprecítíš, ale prirodzene, nemá ho také každý... "tosomja", ďakujem za také pekné srdce.
"Prepáč, ale tie otázky boli fakt trošku naivné a pobavili ma. Takže teraz vážne, prečo by si sa tam nemohla ísť pozrieť? Rolling Eyes"

najprv boli naivné, potom trošku naivné? negúľaj prosím ťa očami, neboli naivné, a som rada že ťa aspoň pobavili. nevedela som, či sa tam môžem ísť pozrieť, tak som zadala otázky, aby som zistila, či to nie je v disharmónii s niekým alebo niečím. tak ti teraz naozaj nedokážem odpovedať na to, že prečo by som tam nemohla ísť... Prepáč, ak som ťa tentokrát aspoň nepobavila, možno nabudúce.

Blízke mi je nebíčko, a ten ktorý tam "sedí", a preto, neviem či už je nadalej správne zachádzať až do takej diaľky, až do neba. vieš vlk, aspoň dvakrát meraj a raz strihaj...

K.
Anonymous

Postby WhiteWolfSix » Friday, 07. January 2005, 14:37

Milá katka, ospravedlňujem sa ti. Nemyslel som to tak zle, aj keď to tak asi bolo napísané.
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

srdce Tatier

Postby Anonymous » Monday, 10. January 2005, 15:12

Caute vsetci. Viete kde je srdce Tatier? Ja som ho včera videl na svojej šamanskej ceste. Mal som jednu zo svojich menej chapavych chvíľ, takže mi trochu dlhšie trvalo, kým som pochopil, kde vlastne som. Predieral som sa medzi pňami a spadnutými stromami, predo mnou bežal Leopard. Bola veľká tma a táto namáhavá cesta nemala konca kraja. Nakoniec som uvidel veľký spadnutý strom s hrubým kmeňom. Leopard naň vyskočil a ja som išiel za ním. Bežali sme po spadnutom kmeni smerom ku korune stromu. Zrazu som zistil, že už nebežíme, ale lezieme na strom. Strom stál a bol obrovský. Neviem, aký druh stromu to bol, mal siroko rozvetvenú korunu a úplne na vrchu bolo obrovské hniezdo upletené z prútia. Vliezli sme s Leopardom do hniezda a uvideli sme veľké sivé vajce, vyzeralo ako pštrosie, ale bolo ešte väčšie. Až vtedy som pochopil, že som v Tatrách a že sa pozerám na srdce Tatier. Leopard mi povedal, že mám vložiť kúsok svojej duše do srdca/vajca. A ja už poučený inou cestou, (jeden kusok mojej duse je už aj v jednom banskostiavnickom jazere) bez váhania som siahol do svojej hrude a keď som vystrel ruky, v dlaniach som mal malilinké svetielko, to bol ten kúsok duše, tak malilinký, že mi určite nebude chýbať. Vložil som ho do vajca-srdca (zo srdca do srdca) a zliezol som zo stromu....
Takže tam je srdce Tatier. Na obrovskom strome, vo velikánskom vajci :heart:
Anonymous

Postby WhiteWolfSix » Monday, 10. January 2005, 16:05

Krásna cesta :smt039 :smt038 :smt041

Myslím si, že si poskytol Tatrám tú najdôležitejšiu pomoc, lepšiu ako akákoľvek finančná zbierka...
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby Hanawa » Monday, 10. January 2005, 16:18

Tosomja, mám pár otázok:
Keď hovoríš o duši máš na mysli tú, ktorá sa ti poškodí, rozbije a jej časť od teba odíjde keď zažiješ povedzme nejakú traumu, tak ako je to bežne chápané v šamanizme? Alebo, v tomto prípade, ako istú formu svojej pozitívnej energie ... Pýtam sa, lebo hovoríš "zo srdca do srdca", tak to chcem lepšie pochopiť.

Čo to znamená byť takto "duševne" s niečím spojený. Resp. cítiš to spojenie? Alebo ten kúsok tvojej duše si daroval a už nie je "tvoj", ak sa dá rozumieť kam smerujem ... Zaujíma ma, či by si napr. cítil, že Tatrám alebo tomu jazeru niekto/niečo blíži, alebo že sa tam niečo deje na nejakej úrovni.
Vďaka
Hanawa

Postby Anonymous » Tuesday, 11. January 2005, 09:04

Hanawa wrote:Tosomja, mám pár otázok:
Keď hovoríš o duši máš na mysli tú, ktorá sa ti poškodí, rozbije a jej časť od teba odíjde keď zažiješ povedzme nejakú traumu, tak ako je to bežne chápané v šamanizme? Alebo, v tomto prípade, ako istú formu svojej pozitívnej energie ... Pýtam sa, lebo hovoríš "zo srdca do srdca", tak to chcem lepšie pochopiť.

Čo to znamená byť takto "duševne" s niečím spojený. Resp. cítiš to spojenie? Alebo ten kúsok tvojej duše si daroval a už nie je "tvoj", ak sa dá rozumieť kam smerujem ... Zaujíma ma, či by si napr. cítil, že Tatrám alebo tomu jazeru niekto/niečo blíži, alebo že sa tam niečo deje na nejakej úrovni.
Vďaka

Je veľký rozdiel v tom, keď kúsok duše sám od Teba odíde v prípade, že v Tebe nechce byť - napríklad pri traumatickom zážitku, alebo či Ty sám dáš niekam, alebo niekomu kúsok duše (veľmi malý) dobrovolne. V tom druhom prípade ide o šamanský spôsob pomoci o ktorého existencii som sa dozvedel až od svojich spojencov (to, že sa takto v šamanizme pomáha bežne som sa dozvedel až od jednej skúsenej šamanky). Ten dobrovoľne odovzdaný kúsok duše niečo nahrádza miestu, ktoré niečo stratilo alebo je to vlastne šamanský spôsob liečby konkrétneho miesta. Myslím si, že nie je nutné zamýšľaľ sa nad tým, ako to presne funguje, keďže sa pri takomto úkone riadime podľa inštrukcií svojich spojencov, oni to vedia najlepšie. Samozrejme že som sa s tým kúskom duše spojil s Tatrami a to celkom dobrovoľne. Je to žiadúce spojenie. Neviem, či by som niečo cítil, keby niekto ubližoval Tatrám, ale je isté, že môj vzťah k nim je od chvíle odovzdania kúska duše úplne iný. To slovné spojenie zo srdca do srdca bolo myslené presne tak, ako bolo napísané. Ja som kúsok duše vybral zo svojej hrude (určite nie náhodou) a vložil ho do srdca Tatier. Tak to bolo a určite to tak aj malo byť a netreba to viacej rozvádzať. Išlo o reálny zážitok na šamanskej ceste. :smt049
Anonymous

Postby WhiteWolfSix » Tuesday, 11. January 2005, 09:58

Správne tosomja, je rozdiel, či prídeš o časť duše dobrovoľne alebo nedobrovoľne. :smt023
ImageImage
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN | ANNWIN portál | Môj PicasaWeb | Image
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby Anonymous » Tuesday, 11. January 2005, 10:27

WhiteWolfSix wrote:Správne tosomja, je rozdiel, či prídeš o časť duše dobrovoľne alebo nedobrovoľne. :smt023

Dramatický rozdiel... :lol: :lol:
Anonymous

Postby Anonymous » Saturday, 15. January 2005, 09:53

ja som úplne zabudla..... tosomja ďakujem ti! si mi objasnil jednu peknú cestu, som ju aj zverejnila. keď som zo seba doslova vypľúvala :) také akoby kamene ktoré žiarili na bielo, a mali taký znak na sebe, to bola vlastne časť duše. Časť mojej duše... Len som ju dala zo seba iným spôsobom. Takto som pomáhala stromom tu u nás, aj v normálnej realite, pri bežnom čase som zatvorila oči, a jednoducho konala prácu... Už chápem, čo to bolo :). Vieš kedy máš čo a kde napísať. Ako aj predtým. Zdravím ťa, teda.
Anonymous

Postby Anonymous » Saturday, 15. January 2005, 09:58

WhiteWolfSix wrote:Milá katka, ospravedlňujem sa ti. Nemyslel som to tak zle, aj keď to tak asi bolo napísané.

vlastne sa nič nestalo, ale, zaskočil si ma dosť blbými narážkami. Človek nerád zo seba robí debila, čo :) v pohode :) . Pripomenul si mi len istého človeka, ktorý mal vlastne tiež takéto reči, a potom ma úplne zaskočil tým, že sa mi sám priznal, že on si to uvedomuje čo robí, ale neviem to zmeniť. Potom som mu však napísala že je to v poriadku, a podali sme si ruky... Odvtedy je ten človek úplne v pohode. Maj sa.
Anonymous

Postby Anonymous » Monday, 17. January 2005, 00:43

mohol by niekto premiestnit tu moju cestu sem?
vytvoril som novu temu nedopatrenim
dik :oops:

Postby Anonymous » Monday, 17. January 2005, 12:43

Akuna_katka wrote:ja som úplne zabudla..... tosomja ďakujem ti! si mi objasnil jednu peknú cestu, som ju aj zverejnila. keď som zo seba doslova vypľúvala :) také akoby kamene ktoré žiarili na bielo, a mali taký znak na sebe, to bola vlastne časť duše. Časť mojej duše... Len som ju dala zo seba iným spôsobom. Takto som pomáhala stromom tu u nás, aj v normálnej realite, pri bežnom čase som zatvorila oči, a jednoducho konala prácu... Už chápem, čo to bolo :). Vieš kedy máš čo a kde napísať. Ako aj predtým. Zdravím ťa, teda.

:smt023 :smt055 :smt038
Anonymous

Postby Anonymous » Monday, 17. January 2005, 12:48

Akuna_katka wrote:vlastne sa nič nestalo, ale, zaskočil si ma dosť blbými narážkami

[-X Jeho narážky nie sú blbé, len sú v súlade s tým, čo mu nie je blízke
Anonymous

Postby rbko » Tuesday, 25. January 2005, 13:53

tosomja wrote:Je veľký rozdiel v tom, keď kúsok duše sám od Teba odíde v prípade, že v Tebe nechce byť - napríklad pri traumatickom zážitku...

Možem poprosiť o vysvetlenie, aby som to pochopila? ... prečo, komu, ako, kedy,....... sa to deje? Možno je to naivná otázka, dá sa to vysvetliť?
rbko

Postby Anonymous » Tuesday, 25. January 2005, 16:01

rbko wrote:Možem poprosiť o vysvetlenie, aby som to pochopila? ... prečo, komu, ako, kedy,....... sa to deje? Možno je to naivná otázka, dá sa to vysvetliť?

Ja to skúsim vysvetliť podrobnejšie a uviesť príklady.
:smt022 Niečo sa ti stane. Niečo zlé. Niekto, niečo ti ublíži. Alebo trpíš v traumatickom prostredí. Už nevládzeš. Tvoja duša plače. Je prirodzené, že chce odísť, že nechce byť tam, kde trpí. Lenže keby celá Tvoja duša od teba odišla, tak vlastne zomrieš. Takže odíde len kúsok. Vlastne ten kúsok duše necháš na tom mieste, kde si zažila niečo zlé. Zároveň si stále s tým kuskom duše akoby spojená s tým miestom. Prostredníctvom neho nedokážeš zabudnúť. Stále sa ti to pripomína. Existuje šamanský spôsob pomoci. Je to liečba, návrat stratenej duše. Šaman ide na cestu a pokúša sa presvedčiť ten kúsok duše, aby sa vrátil zase k tebe, že už trápenie pominulo. Viac podrobností o tom neviem, pretože s takouto liečbou nemám skúsenosti.
:smt049 Ten druhý prípad, teda keď svoj kúsok duše poskytneš dobrovoľne môže byť napríklad vtedy, keď sa zamiluješ. Vtedy ten kúsok duše ostane u milovanej osoby. Je mu tam dobre. Zároveň si cezeň stále akoby napojená na osobu, ktorú miluješ. A musíš na ňu myslieť. Horšie je, keď láska pominie a kúsok duše ostáva u človeka, ktorého si milovala. Vtedy sa vytvára závislosť bez lásky a to je ťažké. Opäť existuje pomoc - obidvaja si môžete dobrovoľne vrátiť kúsky duše, ktoré vám už nepatria. Je na to rituál. Potom závislosť pominie.
:violin: No a ešte existuje dobrovoľné odovzdanie časti duše ako liečba pre nejaké miesto a to som už opisoval v predchádzajúcich príspevkoch.
Lepšie to už vysvetliť neviem, ak niekto z tých, ktorí sa zaoberajú šamanizmom vie podať lepšie vysvetlenie, nech tak urobí, ak chce.
Anonymous

Postby rbko » Wednesday, 26. January 2005, 13:07

Tosomja - ďakujem, vysvetlil si to perfektne. O takom človeku sa aj vraví, že chodí ako bez duše...
rbko

Postby WhiteWolfSix » Wednesday, 26. January 2005, 13:46

To tosomja: :smt023

To rbko: vystihla si to presne :smt039
ImageImage
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN | ANNWIN portál | Môj PicasaWeb | Image
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby rbko » Wednesday, 26. January 2005, 15:22

... ale predsa, keď mi vie niekto odpovedať, budem povďačná:
Môže si taký človek "bez duše" sám pomôcť?
Ale aj keď veľmi chce a sa mu to nedarí, "rozum- logika" mu nepomáha to zvládnuť, aj keď má dosť argumentov!
Čo sa musí udiať, aby sa tá časť duše vrátila späť, aby mohol znova "normálne fungovať"?
Alebo bez cudzej pomoci to nejde?, alebo je ten človek "slaboch"? [-o<
rbko

PreviousNext

Return to Šamanizmus