Yamy

Naši predkovia ich používali, používame ich aj my

Moderator: vilcakul

Yamy

Postby Alrisha » Friday, 31. March 2006, 08:40

*16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16*
:smt024 Veľmi sa mi páči, že sa objavilo fórum, kde sa bUde písať aj o bylinkách [smilie=flora008.gif] *16* [smilie=flora008.gif]
Mňa v poslednej dobe zaujíma rastlina Yam. Pripadá mi viac, ako zázračná. Viem málo ako a kde sa pestuje, vyskytuje, atd... ale viem, ako pôsobí a ako nesmierne je užitočná.

Yamy obsahujú látku, podobnú progesteronu z ktorej si telo ten hormón progesteron vie vytvoriť.

Zdá sa, že význam progesteronu sa začína objasňovať osvieteným lekárom a prichádza čas, kedy sa všeobecne zmení názor na hormonálnu substitučnú liečbu, na hormonálnu antikoncepciu, na nápravu rôznych porúch (migréna, osteoporóza, artrózy, poruchy cyklu a súvisiace s tým problémy,...) a prestane sa poškodzovať zdravie miliónov žien :cheer: [smilie=flora008.gif]

Preskúmala som kde a v akom prípravku sa yamy daju v našom priestore obstarať.
V tabletkovej forme je to jediný prípravok: Hormanoatur ženy (60 tabl./247Sk/*190Sk ak je nad 1000Sk) od http://www.multimineral.sk/ttpharm/index.php
a vo forme masti (nespomeniem si na názov ani firmu, ale uz som ho raz mala na boľavé koleno :) )
*16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16*
Alrisha
VIP
VIP

Blog: View Blog (13)

Postby Anonymous » Friday, 31. March 2006, 17:46

ved mnoho liekov je na bazi napodobnovania ucinkov byliniek, pripadne tam sa priamo uzivaju bylinky a pod. akurat tam pridavaju rozne sracky, samozrejme ze ludia zili mnoho tisicroci aj bez ich dobrot, bezni ludia sa vsak casto dozivali kratkeho veku, mozno z dovodu pristupu k zivotu z miesaneho s nespravnymi roznymi vecami a nevedomostou atd. prip. okolnosti, kde nevolnik nemohol mnoho konat, iba robit...
chyba taka a taka latka v tele, no ja neviem co si mam o tom mysliet, to aby clovek sa stale krmil liekmi, neviem aku stravu mali pred mnohimi starociami rozni duchovne rozvinuti ludia...
mozno nejaky ludia co sa vyznaju do samanizmu by vedeli hovorit o rozdeleni stravy, to skusim zalozit ohladom toho prispevok ak taky nieje...
teda prerusujem tuto spravu s nazorom ze lieky su xxxxxx
Anonymous

Postby WhiteWolfSix » Friday, 31. March 2006, 17:52

Vitaj Odin na ANNWIN. Som rád, že si sa zapojil do diskusie. Nuž, na otázku rozdelenia stravy Ti neodpoviem, no možno sa tu niekto nájde. *47*
ImageImage
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN | ANNWIN portál | Môj PicasaWeb | Image
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Blog: View Blog (32)

Postby Anonymous » Friday, 31. March 2006, 17:58

Vdaka za privitanie, som ti nechel odpisovat, ale ked si ma uz 3x pekne privital, tak Ahoj *1* :D
uz som napisal ten prispevok
Anonymous

Postby WhiteWolfSix » Friday, 31. March 2006, 18:01

Je pre mňa potešením privítať každého nového užívateľa ANNWIN a zvláš tých, ktorí sa hneď zapoja do diskusie. *4* Som rád, že si sa rozhodol zaregistrovať aj tu, pretože každý užívateľ Zázračného jazera, ktorý sem príde, je dôkazom správnosti spojenia týchto dvoch fór.

Sorry, téma ohľadne stravy existuje, tak som Tvoj príspevok presunul tam :arrow: viewtopic.php?t=420
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Ešte k yamom

Postby Alrisha » Friday, 31. March 2006, 22:37

:smt024 Niečo som našla k yamom, tak to sem pastnem. Podľa novšej literatúry je prírodná látka obsiahnutá v yamoch podobná progesteronu z ktorej sa v tele podľa potreby tvorí podľa potreby progesteron a estrogen. Na rozdiel od umelých hormonov je prírodnina neškodná a telo jej prijme len koľko potrebuje *25*
Dioscorea villosa (Wild yam) je rastlina, ktorej účinok je významný pre dosiahnutie optimálneho množstva a balancie ženských pohlavných hormónov estrogénov a progesterónu, ktoré majú významnú úlohu pre zdravie ženy. Obsahuje substancie (diosgenín), ktoré majú podobnú štruktúru ako steroidné hormóny estrogény a preto sa zaraďuje medzi fytoestrogény – látky, ktoré sa viažu na estrogénové receptory a narušujú tak funkciu endogénnych estrogénov v organizme. Pre tento efekt sú významnými z hľadiska znižovania výskytu hormón-dependentných typov nádorov.

Vyrovnávaním hormonálnych hladín u mladých žien efektívne napomáha pri zmiernení menštruačných bolestí. Pomáha tiež pri príliš silnom menštruačnom krvácaní a pri odstraňovaní nervozity, nepokoja a zmien nálady pri menštruácii. Taktiež zmierňuje napätie v prsníkoch, ktoré je častým prejavom predmenštruačného syndrómu.

Obsahuje steroidné saponíny (prekurzory), ktoré môžu regulovať hormonálnu funkciu - toto je u veľa žien zásadné k zaisteniu kľudného prechodu (menopauzy). Redukuje zápaly, uvoľňuje svaly a je považovaný za užitočný v prevencii osteoporózy a endometriózy.

Wild yam obsahuje látku DHEA. Vedci spájajú dostatočné hladiny tejto látky so zvýšenou odolnosťou organizmu voči mnohým ochoreniam, starnutiu, poklesu vitality a priberaniu na váhe. Štúdie uskutočnené vo Veľkej Británii poukazujú na vážnu skutočnosť, že u všetkých žien, u ktorých sa hladina DHEA v organizme zníži pod 10% hodnoty priemerných hladín zodpovedajúcich ich veku, sa rozvinula rakovina prsníka alebo iné smrteľné ochorenie. Hladiny DHEA v organizme sa znižujú s vekom. Už vo veku 25 rokov dochádza v organizme k poklesu prirodzenej tvorby DHEA, čo odštartuje proces starnutia. V období pár rokov pred menopauzou dochádza k výraznému poklesu hladín DHEA a v organizme bez suplementácie touto látkou dochádza k výraznému poklesu vitality a aktivity a spúšťa sa vývoj mnohých závažných ochorení (Alzheimerova choroba, srdcovo-cievne ochorenia, nádorové ochorenia).
Alrisha
VIP
VIP

Blog: View Blog (13)

Postby WhiteWolfSix » Friday, 31. March 2006, 22:41

Ďakujeme za info, Al :cheer:
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby Nopal » Friday, 31. March 2006, 23:39

:smt024 Aj ja sa teraz teším bylinkovo-zázračnej téme. Vo Wicci je takmer všetko založené na prírodnom základe, teda aj liečenie samého seba a aj pomoc iným.
Prírodné liečebné postupy mali, majú a vždy budú mať veľmi blízko k duševnému i fyzickému zdraviu. Človek, ktorý je v dobrej fyzickej kondícii dokáže v sebe udržiavať potrebnú rovnováhu a pokoj a dokáže sa vždy tešiť zo života. Myslím si, že sme povinní sa o seba starať, aby sme v dobrej kondícii vždy aj boli. A toto si musíme zabezpečovať vo vlastnom záujme sami. Je bohumilé, keď dobré veci čo vieme, alebo sa dozvieme povieme aj iným a každý nech si vyberie...
Alrisha, vďaka za info, veľmi ma to zaujalo *28*
Neviem vôbec nič o Wild yam a vyzerá to naozaj dobre :smt023
Ešte by sme mali poprosiť Mohyho, on je taky super web-google, keby našiel na webe aj obrazok tej rastliny a pastol nám ho sem *100*
Nopal
Moderátor
Moderátor

Postby Zrak1 » Sunday, 02. April 2006, 09:34

Chcel som len povedať, že som veľmi rád, že sa tu začalo písať o bylinkách. Môj záujem o bylinky bol v minulosti prakticky skoro nulový, až naozaj pred pád dňami ma začali nejako priťahovať, asi aj kvôli tomu, lebo postupne čítam knižky od V. Megreho.... Aká pekná zhoda okolností, vznikol vo mne záujem a na ANNWIN vznikol tiež *1* Teším sa *18*
"život je záhada, ani sa ho nesnaž pochopiť, maj zmysel pre humor, smej sa sám sebe je to sila nadovšetko, nikdy nič nezostane rovnaké" Dan Millman - Pokojný bojovník
Zrak1

Blog: View Blog (3)

Postby WhiteWolfSix » Sunday, 02. April 2006, 09:38

Som rád, že sa tešíš Zrak. [smilie=sm033.gif]
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby Zrak1 » Sunday, 02. April 2006, 09:39

ww6: Som rád, že si rád *3* *1*
"život je záhada, ani sa ho nesnaž pochopiť, maj zmysel pre humor, smej sa sám sebe je to sila nadovšetko, nikdy nič nezostane rovnaké" Dan Millman - Pokojný bojovník
Zrak1

Blog: View Blog (3)

Postby WhiteWolfSix » Sunday, 02. April 2006, 09:42

*2* *3* *40*
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby Mohy » Sunday, 02. April 2006, 15:04

:smt024 Nopalik:

Veľmi pekná rastlinka *16* dal by som si ju do zeleninového šalátika *18*

Dioscorea villosa

Image
Mohy
VIP
VIP

Postby Nopal » Sunday, 02. April 2006, 18:19

:smt024 vďaka Mohy : teším sa, naozaj krásna rastlina :smt023 keď sa ňu teraz pozerám, tak mám pocit, že potrebuje pre svoju krásu a život veľa vody.... tam kde je dosť vody je vždy pozitívny život....[smilie=flora008.gif]
Nopal
Moderátor
Moderátor

Re: Yamy

Postby Sisa » Monday, 09. March 2009, 16:12

Nevie mi niekto poradit ako je nejlepsie davkovat Wild Yam pri hormonalnych problemoch u zien?Moze sa brat aj dlhodobo bez vedlajsich ucinkov?Prijala by som blizsie informacie....za kazdu vopred dakujem!Image
Sisa

Postby lucianna » Tuesday, 10. March 2009, 15:45

sisa, ja som o tom až doteraz nikdy nepočula/nečítala. ale keďže ma to zaujalo, tak som trochu googlila...

tá linka, ktorú sem dávala alrisha pred troma rokmi (prvý príspevok v tejto téme) stále platí, no toto je priamo stránka toho prípravku hormonatur ženy >>

na portáli zdravie.sk som našla niekoľko diskusií, v ktorých ľudia hovoria o yame
buď klikni na tento link >> alebo zadaj do googlu tento výraz (bez úvodzoviek!): yam site:[HIGHLIGHT=#ffccff]www.zdravie.sk[/HIGHLIGHT]
zvlášť ma zaujali príspevky od diskutéra RNG
Image
Nesmiem sa báť. Strach zabíja myseľ. Otočím sa k nemu čelom. Dovolím mu, nech prejde okolo mňa a skrze mňa. A keď bude preč, obzriem sa za ním vnútorným zrakom. Uvidím cestu, ktorou šiel. Ale nič tam nebude. Iba ja. (Duna >>)
lucianna
VIP
VIP

Postby Sisa » Tuesday, 10. March 2009, 16:29

Dakujem pekne za odpovedImage,je o tom naozaj velmi malo informacii a ja mam pocit ze ak to ucinkuje tak ako pisu,tak by to bola velka ulava pre tisice az miliony zien a dievcat.Nemuselo by vela zien podstupovat tie zbytocne operacie maternic,ktore lekari indikuju pri dlhodobejsich problemoch s hormonmi.....Dakujem este raz!Image
Sisa

Postby lucianna » Tuesday, 10. March 2009, 18:19

sisa, niet za čo Image

trošku som si dopisovala s tým RNG (http://www.zdravie.sk/sz/forum/510/0/66 ... chode.html)
a tu sú zistenia

10/03/2009 15:43 (lucianna)
RNG, prosím ťa, nenašla dom odkaz na ten tvoj obchod... môžeš mi poslať linku mailom?

a ešte ma zaujíma, či sa dá stále u teba zakúpiť yam

vďaka

10/03/2009 15:46 (RNG)
lucianna, moje obchody som musel uz zavriet pre privelke financne straty a hromadu inych problemov. Z dialky sa zrejme nedaju obchody robit, na to by som sa musel prestahovat na Slovensko, a to rozhodne spravit nemozem. V USA mam dobre beziaci podnik, z ktoreho zijem (a financoval som aj straty na slovenskych podnikoch...)
Takze lutujem.

10/03/2009 16:28 (lucianna)
RNG, ďakujem za info. to ma mrzí, s tými obchodmi. a nevedela som, že žiješ abroad :D

a mohol by si aspoň odporučiť nejaké konkrétne yam preparáty, ktoré si mal vo svojom obchode a ktoré by sa dali zohnať? (kľudne aj zo zahraničia.) ide mi o to, aby som nenarazila na nejaký pofidérny prípravok.

vďaka

10/03/2009 16:32 (RNG)
napriklad tento >>
to je nielen mlety yam ale obohateny vytazok z yamu, tj vyssia koncentracia aktiovnej latky, Diosgeninu.
Je tam aj krem s obsahom yamu, tiez dobry doplnok na zvysenie hladiny HDEA a progesteronu v tele vlastnou vyrobou z Diosgeninu (polotovar)
moja poznamka: ide o produkty firmy swanson superior herbs (wild yam root, wild yam cream) na stranke http://www.swansonvitamins.com

10/03/2009 17:14 (lucianna)
RNG, dakujem velmi pekne. aj za rychle reakcie ;)
Last edited by WhiteWolfSix on Wednesday, 22. December 2010, 12:53, edited 3 times in total.
Reason: Opravený link
Image
Nesmiem sa báť. Strach zabíja myseľ. Otočím sa k nemu čelom. Dovolím mu, nech prejde okolo mňa a skrze mňa. A keď bude preč, obzriem sa za ním vnútorným zrakom. Uvidím cestu, ktorou šiel. Ale nič tam nebude. Iba ja. (Duna >>)
lucianna
VIP
VIP

Postby Sisa » Tuesday, 10. March 2009, 23:31

Asi mu napisem aj ja ,ak bude este aktivny....Wild Jam uz mam ,500mg,ale by som potrebovala radu experta,ake davkovanie tam ma byt, aby bola liecba uspesna a ako dlho.Aj ked je ne krabicke 1-3krat denne jedna tbl.rada si veci overujem u ludi ktori o tom nieco uz vedia.Este raz dakujem!ImageImage
Sisa

Postby lucianna » Wednesday, 11. March 2009, 10:14

RNG je brutálne aktívny :D
väčšinou odporúča dávkovanie 2 x 1 gram denne - a ani tie ostatné byliny nevyzerajú nezaujímavo...

31/08/2008 14:33 (RNG)
davka:
Yam, 2x1 gram
Pupalkovy olej 3x2 gramy
damiana 2x1 gram
Dong quai 2x1 gram
To su silne davky, mensie su malo alebo vobec nie ucinne.
viac nájdeš tu >> prípadne si zadaj do googlu tento výraz (bez úvodzoviek!): yam 2x1 site:www.zdravie.sk
Image
lucianna
VIP
VIP

Next

Return to Rastliny liečia