Tibi - japonske krystaliky

Naši predkovia ich používali, používame ich aj my

Moderator: vilcakul

Tibi - japonske krystaliky

Postby RedHawk » Thursday, 21. August 2008, 18:53

No mal by som dotaz, mate s nimi niekto skusenosti?
RedHawk
VIP
VIP

Re: Tibi - japonske krystaliky

Postby WhiteWolfSix » Thursday, 21. August 2008, 19:06

Tibi, nápoj tretieho tisícročia

Tibi je osviežujuci šumivy napoj.
Je podobný a pripravuje sa podobne ako aj známa huba Kombucha ale liečivé účinky sú niekoľko násobné vyššie.
Čiže ak si TIBI zakúpite budete mat nevyčerpateľný zdroj tohto napoja nakoľko TIBI sa Vám bude tzv. rozmnožovať .
Podrobny návod o pestovaný TIBI , vyrobe napoja a užívaný získate jeho zakúpením .
Zakúpením získate násadu TIBI, ktorá Vám vystačí na výrobu liečivého napoja 1l denne /neskôr aj viac/ a to na neobmedzenú dobu .
Domáce liečenie trvá prevažne 5-8 týždne .

Kryštály Tibi sú naozaj živé zrnka, rastú a množia sa celkom rýchle, stačí im k životu len voda a cukor .Zrna majú jedinečnú štruktúru a farbu, sú priehľadné a krehké ,preto ich je ľahko rozlomiť na časti. Žijú vo výživnom roztoku vody s cukrom a nejakým sušeným ovocím ,v ktorom postupne rastú a delia sa . Spotrebovávajú cukor a na výmenu uvoľňujú do roztoku cenné látky , ktoré pôsobia priaznivo na zdravotný stav.

Áno, je to skutočne nápoj tretieho tisícročia, i keď sú o ňom zmienky aj v biblii. Tak neuveriteľne dlho nám trvalo, než sme vedecky prišli na túto pravdu, že Tibi robí zázraky, ktoré medicína proste nevie. Veď vyčistí naše tela zanesené toxickými látkami, dá im väčšiu odolnosť, čiže imunitu a ešte doplní stále chýbajúcu bioenergiu /vitalitu/. To sa dnes považuje takmer za zázrak, a ten si môžete robiť doma, žiadne varenie a za dva dni je všetko hotové.

Spoločenstvo kvasiniek a baktérii používali ľudia na celom svete už od pradávna pre výrobu zdravých kvasných nápojov a potravín .Nápoje, ktoré sa kvasným procesom vyrábajú, obsahujú veľmi vzácne a zaujímavé látky, ktoré sa v bežnej potrave takmer nenachádzajú. Kvasný proces je tým chemickým zázrakom, ktorý to vie. Nápoj Tibi je známy aj pod názvom japonské morské kryštály, živé zrnka, ale tiež vodný kefír. Kryštály Tibi sú naozaj živé zrnka, rastú a množia sa celkom rýchle, stačí im k životu len voda a cukor. Preto, aby nápoj kvasil, musíme do neho pridať figy (zanechávajú však za sebou drobné zrnka), alebo sušené slivky (dávajú nápoju farbu whisky, nie však jej chuť), alebo sušené baracky , všetky predchádzajúce ovocia môžeme nahradiť i hrozienkami. Pre zvýšenie kyslosti pridáme ešte citrón.

Spotreba pre jedného človeka je 1,5 litra na deň, výrobná kvasná doba je 24-48 hodín (preto tie tri litre ako základ).

Hotový nápoj je veľmi chutný, ako citrónový džús, chuť si volíme sami množstvom cukru a pridaním sušeného ovocia. Chladený je výborný a nízka teplota značne predlžuje jeho životnosť. Chuť je však len jeden aspekt, avšak vynikajúcich liečivých účinkov je mnoho. Ten kto užíva tento nápoj preventívne sa liečiť nemusí. Poznám zopár doktorov, ktorí ordinujú minimálne jeden liter Tibi na pečeňové problémy, inému pacientovi taktiež na ľadvinové či močové problémy. Ste unavený?, tak aspoň 1,5 litra denne a ste bez liekoch. Žeby naše alternatívne metódy zasiahla i hlavy pomazané ?

Ja len dodám, že vodný kefír sa môže užívať pre mnoho účelov, liečia sa ním zápaly pečene, žlčníkové i ľadvinové , katary, choroby močových ciest, zápaly čriev, sklerózy, infarkty, pri žltačkovej diéte, osvedčil sa i pri čistení u kožných chorôb, chorobách ženských orgánov a celá rada ďalších vážnych ochorení. Dôležité tu je, že si nápoj pripravujete sami pre seba a máte záujem na sebe pracovať. [right]PhDr., PaedDr. Petr Nečas, CSc. "Civilizační choroby,výživa a my"[/right]
ImageImage
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN | ANNWIN portál | Môj PicasaWeb | Image
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Blog: View Blog (32)

Postby RedHawk » Thursday, 21. August 2008, 22:00

to som cital i tu knihu.
Skor by ma zaujimali prakticke skusenosti.

Totiz mam to slubene tak robim prieskum:)
RedHawk
VIP
VIP

Postby fiohattu » Friday, 22. August 2008, 07:44

Toto je zaujimave, a da sa to normalne aj niekde kupit ?
Každý človek je duša a má telo, no napriek tomu si mnohí myslia, že človek je telo a má dušu...
fiohattu

Postby WhiteWolfSix » Friday, 22. August 2008, 07:48

Red, ten popis som sem dal pre nás ostatných, pretože mne názov Tibi nehovoril nič.Image
ImageImage
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN | ANNWIN portál | Môj PicasaWeb | Image
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Blog: View Blog (32)

Postby RedHawk » Friday, 22. August 2008, 08:22

to fio: neda. donesie mi kamarat

To ww6 aha to som nevedel.
Co mi donesie tie krystaly tak jeho mama si tym riesila cholesterol (uspesne) a znila sa aj cukrovka u jeho otca.

Takze pokusy zacnem robit na sebe po donaske.
RedHawk
VIP
VIP

Postby svetlo » Friday, 22. August 2008, 08:25

Red, ty to len pekne odskúšaj a namnož Image
Image
svetlo
VIP
VIP

Blog: View Blog (4)

Postby RedHawk » Friday, 22. August 2008, 08:42

rozkaz madam :)
RedHawk
VIP
VIP

Postby svetlo » Friday, 22. August 2008, 08:44

Image potom si budem drzo pýtať ... Image
Image
svetlo
VIP
VIP

Postby fiohattu » Friday, 22. August 2008, 08:47

Mno... a ja si tiez mozem potom drzo pytat? Image
Každý človek je duša a má telo, no napriek tomu si mnohí myslia, že človek je telo a má dušu...
fiohattu

Postby svetlo » Friday, 22. August 2008, 10:51

Red ešte ani nemá a my sme sa už kam dopracovali Image Aby sa nás nezľakol, budeme slušné. Image
Image
svetlo
VIP
VIP

Postby RedHawk » Friday, 22. August 2008, 15:27

hehe budete si ale musiet po to prist Image
RedHawk
VIP
VIP

Postby svetlo » Friday, 22. August 2008, 20:39

Neni problém Image, aj tento víkend som strávila v BA.
Image
svetlo
VIP
VIP

Postby rooc » Friday, 22. August 2008, 20:44

Mám niečo podobné doma. Volá sa to Tibetská huba a dáva sa do mlieka z ktorého vznikne kefír
rooc

Postby milka » Friday, 22. August 2008, 23:18

...podla popisu pripravy sme ich mali asi pred par rokmi, pouzivali sme ich necely rok... posobenie na nas zdravotny stav neviem zdokumentovat, nikto z nas sa na nic neliecil, ani nemal ziadne vyrazne zdravotne problemy, ktore by sa pripadne takto odstranili. Subjektivne ohlasy vsak boli velmi pozitivne, deti (koncili zakladku) si brali denne do skoly po pol litri, zvysne 2 litre sme vypili s manzelom v priebehu dna...
...v podstate sme ten napoj pili ako "kazdodenne osviezenie" a na nas aj tak nejak fungoval...

...treba sice denne venovat chvilku zlievaniu napoja, preplachovaniu kultury a priprave noveho nalevu a dve 3litrove nadoby na kuchynskej linke mozu zavadzat, ale nezaberalo to privela casu a rychlo som si zvykla...

...skoda, ze som vtedy nevedela o moznosti vyskusat aj ine susene ovocie - pouzivali sme iba hrozienka...

...ak by sa mi ich podarilo znovu ziskat v priebehu prvych troch tyzdnov septembra, rada by som skusila aj ine ovocne prichute...
milka

Postby ewerest » Saturday, 23. August 2008, 11:05

ja ich mám, ale účinky neviem zdokumentovat, nápoj som pila cca 2 mesiace, účinky sú jemné, treba si dat pozor na vodu-radšej filtrovanú, lebo v chlore sa prestanú množit a začnú sa rozpadať.
ewerest

Postby RedHawk » Sunday, 24. August 2008, 07:55

milka wrote:...podla popisu pripravy sme ich mali asi pred par rokmi, pouzivali sme ich necely rok... posobenie na nas zdravotny stav neviem zdokumentovat, nikto z nas sa na nic neliecil, ani nemal ziadne vyrazne zdravotne problemy, ktore by sa pripadne takto odstranili. Subjektivne ohlasy vsak boli velmi pozitivne, deti (koncili zakladku) si brali denne do skoly po pol litri, zvysne 2 litre sme vypili s manzelom v priebehu dna...
...v podstate sme ten napoj pili ako "kazdodenne osviezenie" a na nas aj tak nejak fungoval...

...treba sice denne venovat chvilku zlievaniu napoja, preplachovaniu kultury a priprave noveho nalevu a dve 3litrove nadoby na kuchynskej linke mozu zavadzat, ale nezaberalo to privela casu a rychlo som si zvykla...

...skoda, ze som vtedy nevedela o moznosti vyskusat aj ine susene ovocie - pouzivali sme iba hrozienka...

...ak by sa mi ich podarilo znovu ziskat v priebehu prvych troch tyzdnov septembra, rada by som skusila aj ine ovocne prichute...

Hm vdaka. no ja som nasiel k tomu dalsie veci. podla toho ako dlho sa to "luhuje maju huby rozne ucinky. uvidime.
RedHawk
VIP
VIP

Postby fiohattu » Sunday, 24. August 2008, 17:50

RedHawk wrote:hehe budete si ale musiet po to prist Image

ahaa... ja som myslela, ze si tak sqwely, ze urobis aj rozvoz po slovensku Image
fiohattu

Postby GigiViera » Sunday, 24. August 2008, 21:23

vidíš, red, podaj prst...
Image
Láska je viac než len byť otvorený trápeniam iných. Láska je aj zrelosť žiť s vedomím, že nemôžeme urobiť nič, aby sme ich od ich trápenia oslobodili.
http://vierasimkovicova.blog.sme.sk/
GigiViera
VIP
VIP

Blog: View Blog (1)

Postby RedHawk » Monday, 25. August 2008, 08:16

ts takych by bolo:)

No vies Vierka. par ludi je na mna nastvanych ze necestujem :D :D :D
RedHawk
VIP
VIP