Povídat si s rostlinami

Naši predkovia ich používali, používame ich aj my

Moderator: vilcakul

Povídat si s rostlinami

Postby Sloužím Zemi » Thursday, 17. June 2010, 10:01

Je tu někdo kdo to dělá a chtěl by si vyměňovat zážitky a zkušenosti?
Sloužím Zemi

Re: Povídat si s rostlinami

Postby lucianna » Tuesday, 27. July 2010, 23:25

ja sa im prihovaram, ked ich polievam (bytove rastliny). alebo ked ich zabudnem poliat a slubujem im, ze zajtra pride ich cas :???:

moj tatuso so svojimi bytovymi rastlinami vedie omnoho dlhsie rozhovory. a tvrdi, ze preto su take fesne. v zivote som ho nevidela hnojit ich. je aj casto v lese, ale tam skor ako on vravi "potichu nasava atmosferu"

ale to asi nie su typicke rozhovory s rastlinami :-k
Image
Nesmiem sa báť. Strach zabíja myseľ. Otočím sa k nemu čelom. Dovolím mu, nech prejde okolo mňa a skrze mňa. A keď bude preč, obzriem sa za ním vnútorným zrakom. Uvidím cestu, ktorou šiel. Ale nič tam nebude. Iba ja. (Duna >>)
lucianna
VIP
VIP

Postby linna » Thursday, 29. July 2010, 10:19

Pekná téma... :smile: Ja sa s rastlinami a vôbec s celou flórou rozpávam denne, dokonca ich bozkávam na kvety, prípadne na kôru stromov atď. ...viem, že cítia moju lásku ako všetko živé... a rozprávam sa vlastne aj s dévmi ktoré tú raslinu obývajú... mala som problém
pokosiť trávnik keď je tam rozkvitnutý akýkoľvek kvietok, bála som sa že dévovia kvietkov nebudú mať kde ísť, dcérka mi potom vysvetlila, že oni potom prejdú do iných, aby som to tak neprežívala, ale stále mi je ľúto odtrhnúť len tak akýkoľvek kvet... Najviac sa mi páči, keď sa manžel rozpráva s Maracujou a dohovára jej, že sa nesmie chytať záclony...je to milé...
linna

Postby lucianna » Thursday, 29. July 2010, 10:22

linna wrote:Najviac sa mi páči, keď sa manžel rozpráva s Maracujou a dohovára jej, že sa nesmie chytať záclony...

podarene *2* *2* *2*
Image
Nesmiem sa báť. Strach zabíja myseľ. Otočím sa k nemu čelom. Dovolím mu, nech prejde okolo mňa a skrze mňa. A keď bude preč, obzriem sa za ním vnútorným zrakom. Uvidím cestu, ktorou šiel. Ale nič tam nebude. Iba ja. (Duna >>)
lucianna
VIP
VIP

Postby divoska » Thursday, 29. July 2010, 10:37

*1* hej to je dobre :grin: a vitaj naspat ;)
Image
lubim... teda som...
divoska
VIP
VIP

Postby linna » Thursday, 29. July 2010, 12:43

:smile: ...bola som stále s Vami, aj keď trocha inak... *48*
linna

Return to Rastliny liečia