kde a ake bylinky kupujete ?

Naši predkovia ich používali, používame ich aj my

Moderator: vilcakul

kde a ake bylinky kupujete ?

Postby Anonymous » Monday, 03. April 2006, 09:13

postupne zistujem, ze nie je cajik ako cajik, a kedze som kedysi davno mal sancu vidiet, ako sa cajiky robia (od vysypania z vriec cez pasove prepravniky az po sackovanie) tak verim, ze dva caje nemusia byt tie iste caje, aj ked maju rovnaky napis :)

najviac sa mi paci co dodava Hanus, su to cajiky farmaceutickej kvality, mavaju ich aj v dobrych lekarnach. Maju aj info na http://www.hanus.sk

S cim mate vy skusenosti ? Ci uz dobre alebo zle ?
Anonymous

Postby joli » Monday, 03. April 2006, 09:32

Aj tu maju dobré bilinky a navyše sa vyznaju a radi ti poradia pripadne namiešaju zmes.

http://www.zelenyanjel.sk/
joli

Postby Anonymous » Monday, 03. April 2006, 09:40

JoLi wrote:Aj tu maju dobré bilinky a navyše sa vyznaju a radi ti poradia pripadne namiešaju zmes.

http://www.zelenyanjel.sk/

pokial si dobre pamatam, odoberaju hanus :) este stale davaju pri nakupe niecoho ineho (za troska viac penazi) zadarmo cajik podla vlastneho vyberu ? :) prijemny zvyk...
Anonymous

Postby joli » Monday, 03. April 2006, 09:50

Nie, take som tam nezažil naposledy som tam bol ešte ked boli na Štrkovci.
joli

Postby Anonymous » Monday, 03. April 2006, 09:54

JoLi wrote:Nie, take som tam nezažil naposledy som tam bol ešte ked boli na Štrkovci.

jaj, oni sa prestahovali ? *85* vlastne ano, tusim su teraz spolu s aurasomou, ze ? aj ja som tam bol naposledy na strkovci...
Anonymous

Postby duves » Monday, 03. April 2006, 10:28

Inak vela byliniek (aj horkych *47* ) obsahuje napoj Karpatske horke 30% , a je dostat vsade, v najlepsej kvalite *40* . :pals:
duves
Vylúčení
Vylúčení

Blog: View Blog (79)

Postby Anonymous » Monday, 03. April 2006, 10:37

Čo sa týka čajov, mám veľmi dobré skúsenosti s yerba maté, rooibosom, lapachom (Matto Grosso), či s čajom Pu Erh. Všetky sú "liečivky". Pokiaľ ide o iné liečivé preparáty na prírodnej báze, výborné je indické Psylium, čo sú akési otruby, ktoré sa pijú zaliate zohriatou vodou a sú vynikajúce na prečistenie črevného traktu. Psylium má veľa zdravotných a očistných účinkov a vrelo ho doporučujem.
Anonymous

Postby Anonymous » Monday, 03. April 2006, 10:49

dreamingwolf wrote:Čo sa týka čajov, mám veľmi dobré skúsenosti s yerba maté, rooibosom, lapachom (Matto Grosso), či s čajom Pu Erh. Všetky sú "liečivky". Pokiaľ ide o iné liečivé preparáty na prírodnej báze, výborné je indické Psylium, čo sú akési otruby, ktoré sa pijú zaliate zohriatou vodou a sú vynikajúce na prečistenie črevného traktu. Psylium má veľa zdravotných a očistných účinkov a vrelo ho doporučujem.

no, nie je liecivka ako liecivka :) mate ma dobry vplyv na osoby s nizkym tlakom. Podobne, ako imelo, ale imelo krvny tlak vyrovnana (kto ma nizky sa zvysi, kto vysoky sa mu znizi). Da sa vsak pit iba istu dobu, potom straca ucinok. Mate ma na nizky tlak ovela prijatelnejsie posobenia ako kava - odpada umele vybudenie a problemy so zaludkom.

Puer je moj milasek, aj ked nie je puer ako puer :wink: vo vseobecnosti dobre na detoxikaciu, a fajn aj pri redukcnych dietach, napomaha spalovaniu tukov...rojbos a lapaco...to neviem ako je liecivy, ale pochutky pre tych co maju radi dobry caj to su....:)....
Anonymous

Postby Anonymous » Monday, 03. April 2006, 11:06

maté je dosť silný stimulans - keď si ho dám večer, povedzme okolo 20:00, mám zaručené, že do takej polštvrtej ráno spať nebudem (skúsenosť)... s liečivými účinkami lapacha mám osobnú skúsenosť... veľmi mi pomohol, keď mi raz začalo opúchať telo, pretože som mal oslabenú obličku po 10-dňovom pôste, kedy som nedbal na prísun tekutín. Na lapacho nedám dopustiť.
Anonymous

Postby Adina » Monday, 03. April 2006, 11:14

Lapacho je super, a môžu ho aj deti ... Veeeeeeeeeeeeeľmi zdravé ...
Adina

Postby Mohy » Monday, 03. April 2006, 11:28

Lapacho mám rád, pu-erh tiež. Skúšal som už kadejaké čaje.
Čo sa týka maté, zeleného čaju a kávy, tak umna jednoznačne káva *49*
Zatial som nenašiel taký zelený čaj, po ktorom by som sa cítil sviežo ako po káve. Paradoxom je, že niekedy po káve zaspím *1* a ešte som neprišiel nato, prečo.
Ako tak premýšlam, tak som ešte asi nepil kvalitný zelený čaj, keď to nemá na mňa účinok *40*
Mohy
VIP
VIP

Postby Adina » Monday, 03. April 2006, 11:32

A bylinky zbieram podľa Luny, teda väčšinou, niekedy to nevyjde kvôli počasiu ...

Len tak zhruba čo kedy najviac pôsobí:

Vodnár: lopúch, nechtík na kŕčové žily
Ryby: kúpeľ na nohy z paliny pravej a repíka, brečtanové listy na päty
Baran: harmanček, levanduľa, chmeľ, ľubovník, medovka /všetko na hlavu, oči, nos .../ očianka na oči
Býk: šalvia, masáž ďasien: harmanček, repík
Blíženci: lipa, šťavy - podbeľ, skorocel, prvosienka
Rak: podbeľ, skorocel, púpava, medovka, harmanček, ľubovník /na tráviacu sústavu .../
Lev: žihľava, imelo /pozor, jedovaté, neskúšať len tak !, hloh, srdcovník
Panna: harmanček, mäta, fenikel, zelený čaj, anýz, palina pr.,
Váhy: repík, praslička, žihľava, baza, šťavy
Škorpion: sedacie kúpele z prasličky, rebríčka, piť: žihľava, alchemilka, listy malín, černíc ...
Strelec: fenikel, medovka, praslička, žihľava ...
Kozorožec: gaštanové obklady, všelijaké bylinkové obklady na pokožku a tak

No idem, lebo sestra aj porodí, kým sa vymocem z mesta, a to mi stráži dcéru ...

Papá
Adina

Postby joli » Monday, 03. April 2006, 11:32

Lapacho je fakt dobre, mozem potvrdit. Mne pomohlo odnaucit sa fajcit. Ked uz som mal total abstak tak som si dal Lapacho a mal som dve hodiny pokoj :)

Inak by som sa chcel este zmienit o teorii ze my stredoeuropania by sme mali jest a pit jedlo a aj bylinky z nasej oblasti.
Ide o to ze napriklad Lapacho s ucinkami v Amazonke pre nas tak nefunguje, pocul som ze sa to da nejako napravit a to pridanim rastliny z miestneho zdroja. Viete o tom nieco?
Last edited by joli on Friday, 23. June 2006, 06:43, edited 1 time in total.
joli

Postby Anapur » Tuesday, 04. April 2006, 01:54

Čajíky ako Lapacho, Puerh, Mate, Ginko, Roiibos, zelené aj čierne som poskúšala aj ja :drinkers: Dokonca mi pomohli istý čas sa pekne odnaučiť poobede piť kávu, hlavne Ginko. Ale čo je hlavné, že mi chutia, pamatám sa ako malá som nechcela vôbec žiadne čaje, teraz nedám na ne dopustiť :cheer:
Anapur

Postby WhiteWolfSix » Wednesday, 05. April 2006, 07:36

Debatu o káve som presunul do samostatnej témy. [smilie=flora008.gif]
ImageImage
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN | ANNWIN portál | Môj PicasaWeb | Image
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Blog: View Blog (32)

Postby Alrisha » Wednesday, 05. April 2006, 22:09

JoLi wrote: napriklad Lapacho s ucinkami v Amazonke pre nas tak nefunguje, pocul som ze sa to da nejako napravit a to pridanim rastliny z miestneho zdroja. Viete o tom nieco?
:smt024 K lapaču môžeš pridať lipu, rebríček - ale mätu, ľubovník nie *16* [smilie=flora008.gif]
Alrisha
VIP
VIP

Blog: View Blog (13)

Postby joli » Thursday, 06. April 2006, 07:51

Dakujem vyskusam :)
joli

Postby anaelle » Thursday, 27. April 2006, 19:38

ja som kdesi čítala, že v blízkosti človeka rastú liečivky, aké potrebuje pre seba. A naozaj, keď mám zdravotný problém, stačí mi výjsť na záhradu a náujdem čo potrebujem - poväčšine. A hlavne keď nie je zasypaná metrom snehu *40*
anaelle

Postby joli » Friday, 23. June 2006, 06:46

Preto si treba nasusit na zimu, i ked cerstva je len cerstva :)
joli

Postby andreaf » Friday, 25. August 2006, 13:13

chcem sa opytat LAPACHO, PUER, ROOIBOSOM su nazvy latinske, alebo "nase"?? ked si ich budem pytat v spanielsku budu mi rozumet? [smilie=flora008.gif]
andreaf

Next

Return to Rastliny liečia