kde a ake bylinky kupujete ?

Naši predkovia ich používali, používame ich aj my

Moderator: vilcakul

Re: kde a ake bylinky kupujete ?

Postby vilcakul » Saturday, 01. March 2008, 18:59

Esence se nepobijou, výsledný macerát má většinou účinek poslední vložené indegrience Image
vilcakul
Moderátor
Moderátor

Postby divoska » Saturday, 01. March 2008, 19:14

parada dik, mas aj nejaky minimalny pomer - gramaz bylin versus ml alebo cl alkoholu? lebo zase az tak od oka to asi zmysel nema.. ci? Image
Image
lubim... teda som...
divoska
VIP
VIP

Postby vilcakul » Saturday, 01. March 2008, 19:33

tu najdeš radu nad zlato Image

http://www.moravskekvety.cz/popis.htm#vyroba

jinak by to mělo být v poměru 1:5 (rostlinka:alkohol), rostlinka by měla být posekaná a alkohol v koncentraci 60-70% Image

např. 10 gramů rostlinky zalejeme 50 gramy alkoholů Image
vilcakul
Moderátor
Moderátor

Postby divoska » Saturday, 01. March 2008, 20:02

wunderbaar Image
to ze ma byt posekana mi este doslo ImageImage. inak len tak medzi nami, som zvyknuta spracovavat v konecnom dosledku len listy, nepovedzte mi ze v tych suchych tuhych onych /sak vy viete v com Image pahyyyyyloch Image/ je nieco uzitocne. nebodaj este uzitocnejsie Image /len tak preventivne sa pytam ked uz to tu dopodrobna rozoberame/ co ked sa nahodou dozviem ze by som si po zadku zasluzila Image
Image
lubim... teda som...
divoska
VIP
VIP

Postby vilcakul » Saturday, 01. March 2008, 20:37

[justify]Účinné látky jsou v celé rostlině, jak v kořenech, tak ve stonce i v květech. Jenom záleží na vegetačním období a době sběru, kořeny sbíráme na podzim nebo na jaře, listy a stonek většinou při rozkvětu s květem. Líší se i rozložení účinných látek v jednotlivých částech rostliny, ale např. v homeopatii se zpracovává rostlinka celá i s kořenem, abychom dostali co nejkomplexnější esenci rostliny ze všech její úrovní bytí. Image[/justify]
vilcakul
Moderátor
Moderátor

Postby divoska » Saturday, 01. March 2008, 20:55

jaaaa som to nejakym sposobom tusila Image
Image
lubim... teda som...
divoska
VIP
VIP

Postby Nopal » Monday, 03. March 2008, 11:59

vilcakul wrote:..... rostlinného materiálu, stačí jen trošičku do lahvičky a zalít to dobrým alkoholem, nechat luhovat alespoň 6 týdnu ve stínu a pak po filtraci rozlít do lahviček s kapátkem. Image

vilcakul, prosím, poraď mi, kde kupuješ také rovnaké lahvičky s kapátkom ? Lebo bežne v lekárni sa nepredávajú, povedali mi, že to majú len pre vlastnú potrebu a nemôžu mi predať viac kusov. Chcela by som vedieť, kde je na to špecializovaný obchod ak vieš. ďakujem Image
Image
Nopal
Moderátor
Moderátor

Postby divoska » Monday, 03. March 2008, 12:04

v tych lekarnach su teda divni. na mna vzdy zase pozeraju jak na narkomana ked si spolu s milionmi liekov
/v tejto dobe uz vdakapanu nie/ pytam 5 ihiel /na kozmeticke ucely Image/
Image
lubim... teda som...
divoska
VIP
VIP

Postby svetlo » Monday, 03. March 2008, 12:55

Nopal, myslím, že v predajni zdravotníckych potrieb také kúpiš bez problémov a koľko chceš poprípade môžeš objednať aj veľkosť akú potrebuješ.
Image
svetlo
VIP
VIP

Blog: View Blog (4)

Postby vilcakul » Monday, 03. March 2008, 13:24

Nopal wrote:
vilcakul wrote:..... rostlinného materiálu, stačí jen trošičku do lahvičky a zalít to dobrým alkoholem, nechat luhovat alespoň 6 týdnu ve stínu a pak po filtraci rozlít do lahviček s kapátkem. Image

vilcakul, prosím, poraď mi, kde kupuješ také rovnaké lahvičky s kapátkom ? Lebo bežne v lekárni sa nepredávajú, povedali mi, že to majú len pre vlastnú potrebu a nemôžu mi predať viac kusov. Chcela by som vedieť, kde je na to špecializovaný obchod ak vieš. ďakujem Image

[justify]Lahvičky s kapátkem koupíš ve zdravotníckých potřebách, mně je objednali bez problémů, někde je mají hned na skladě, třeba se zeptat v každé lékárně ve svém okolí. Když se budou ptát na co to chceš, tak řekni že si chceš dělat kapky, někde se jim to nebude líbit, ale já jsem našel i shovívavé duše a pochopili to. Injekce také kupujte ve zdravotníckých potřebách a nestarejte se o to, jak se na vás dívají, to je jejich problém. Image[/justify]
vilcakul
Moderátor
Moderátor

Postby Nopal » Monday, 03. March 2008, 14:07

aha, takže oni sa mi neunúvali poradiť asi preto, že to majú neradi, ak si kvapky vyrábame doma sami Image už chápem....zdravotnícke potreby u nás v meste nemáme, ale viem kde je predajňa v B. Bystrici, tak sa tam najbližšie zastavím. Ďakujem za vysvetlenie. Teda také ma nenapadlo, že to nemajú zato, že lekáreň chce mať na všetko monopol.
A k tým ihlám mám aj takú pikošku, že keď som pýtala celé veľké balenie, tak pýtali recept od lekára, že načo ich potrebujem. Keď som povedala že nevyhnutne na prácu do kozmetiky, tak chceli vidieť živnostenský list. Ale odvtedy už mám pokoj, lebo vedia. Takže u nás v meste sú v tomto smere naozaj veľmi dôležití a strážia si svoje poriadky.
Image
Nopal
Moderátor
Moderátor

Postby divoska » Monday, 03. March 2008, 14:12

hej ved prave to, akurat ze potom si ta premeriavaju jak toto. tiez som raz potrebovala viac kvoli pantenolu, a v lekarni kde mi davali pantenol nemali zrovna tak som potrebovala odinade. uz ani neviem jak som to vybavila ale citila som sa jak debil Image
Image
lubim... teda som...
divoska
VIP
VIP

Postby vilcakul » Monday, 03. March 2008, 15:19

[justify]Mezi námi je to lhostejnosti a línosti, že by vám museli dát něco, co není zrovna obvyklé. Kdybyste chtěli, můžu vám poslat adresu na jednu firmu z Trnavy, která vám pošle lahvičky i s kapátkem na dobírku, ale třeba objednat větší množství. My už odtud objednáváme roky a je to bez problémů, kvalita taky Image[/justify]
vilcakul
Moderátor
Moderátor

Postby svetlo » Monday, 03. March 2008, 15:32

Idem sa opýtať na účinok. Hlavne žihľavu (ale aj iné rastlinky - mätu, medovku ...) na jar - mladú si zvyknem odrthnúť celú sviežu rastlinku (aj viac) - dám do vysokého pohára alebo džbánu a zalejem horúcou vodou ako čaj. Nechám si to tam až kým nevypijem. Či to má taký istý účinok ako keď si robím klasicky žihľavový čaj. Mimo to, ešte sa mi to v tom (sklenenom) pohári aj hrooozne páči.
Image
svetlo
VIP
VIP

Blog: View Blog (4)

Postby henka » Monday, 03. March 2008, 15:32

to sa dobre číta, že sme pre vás na slovensku takí užitoční Image
Image
henka
Vylúčení
Vylúčení

Blog: View Blog (9)

Postby vilcakul » Monday, 03. March 2008, 15:38

Užiteční na Slovensku jste hlavně tou homeopatickou lékárnu v Nitře, ale samozřejmě i jinými věcmi, které si možná ani neuvědomujete Image
vilcakul
Moderátor
Moderátor

Postby RedHawk » Monday, 03. March 2008, 15:57

hm ja kupujem kvapkatka bezne u dvoch levov (zdravotnícke potreby na Špitálskej v BA)
Zo začiatku sa kadejako tvárili ale teraz bez problémov dodajú.
RedHawk
VIP
VIP

Postby vilcakul » Monday, 03. March 2008, 16:04

svetlo wrote:Idem sa opýtať na účinok. Hlavne žihľavu (ale aj iné rastlinky - mätu, medovku ...) na jar - mladú si zvyknem odrthnúť celú sviežu rastlinku (aj viac) - dám do vysokého pohára alebo džbánu a zalejem horúcou vodou ako čaj. Nechám si to tam až kým nevypijem. Či to má taký istý účinok ako keď si robím klasicky žihľavový čaj. Mimo to, ešte sa mi to v tom (sklenenom) pohári aj hrooozne páči.

Ano i to je běžný postup přípravy chutného čaje, účinky jsou trošku silnější, protože látky jsou v plné síle a nevypařily se ještě sušením. Proto i chutě takové čaje jsou výraznější než u sušené bylinky, účinek čerstvých čajů je o něco silnější než sušených léčivek. Dobrým postupem je i macerace bylinky za studena a poté trošku ohřát a vypít Image
vilcakul
Moderátor
Moderátor

Postby Linda » Saturday, 12. April 2008, 16:26

nie je to síce o kupovaní, ale ja som si dnes normálne užívala. boli sme pozvaní k známym na chatu.
som tam prišla a...... Image Image......bylinkový raj. Image Image fialky, prvosienky, pľúcnik, podbeľ všetko pokope
a dokonca ešte aj alchemilka a deväťsil. proste úžasné prostredie.
som si požičala košík, aby som mala do čoho zbierať
v chate ma za celý deň ani nevideli Image
Priťahujete to, na čo väčšinou myslíte, bez ohľadu na to, či ste
si týchto myšlienok vedomí, alebo nie. Tam leží pes zakopaný.
Linda
VIP
VIP

Blog: View Blog (8)

Postby henka » Saturday, 12. April 2008, 16:35

Linduška daj fotočku nech si možme aspom očka potešiť Image
Image
henka
Vylúčení
Vylúčení

Blog: View Blog (9)