caj rooibos

Naši predkovia ich používali, používame ich aj my

Moderator: vilcakul

caj rooibos

Postby RedHawk » Tuesday, 22. December 2009, 22:52

Čaj Rooibos - prostředek využitelný pro speciální výživu

I na českém trhu už jsou běžně dostupné různé přírodní potraviny a potravinové doplňky, které jsou svými vlastnostmi přímo předurčené pro použití ve výživě sportovců, rekonvalescentů i vojáků v těžkém výcviku. Dnes si představíme čaj Rooibos, který svými užitnými vlastnostmi rozhodně může zaujmout!

Rooibos je keř, tvořen tenkými větvičkami a malými jehličkovitými lístky (asi 1 cm dlouhými), rostoucími na větvích jednotlivě i v trsech. Pěstuje se pouze na plantážích Jižní Afriky o celkové rozloze 25.000 hektarů. Z této relativně nepatrné plochy se sklízí od ledna do dubna, dále zpracovává a poté distribuuje do celé řady zemí. Schopnost sklidit části stonku a lístků trvá u jednoho keře pouze 4-5 let, potom rooibos odumírá.

Rooibosové plantáže jsou umístěny minimálně 450 m nad mořem. Základní podmínkou pěstování je dostatek srážek, žádný mráz a lehce kyselé půdní prostředí. Na rooibosu si zatím pochutnávají lidé pouze v některých částech zeměkoule – odbyt je značně koncentrován do několika oblastí. 63 % světové spotřeby připadá na pěstitele - Jihoafrickou republiku, 18 % se importuje do Německa, 9 % zůstává na Japonsko, 4 % na Holandsko a 2 % na Velkou Británii. Celý zbytek světa pak spotřebuje pouhá 4 % celkové jihoafrické sklizně.

Nejdůležitější obsažené látky
• Železo: je prevencí proti chudokrevnosti, rooibos jej obsahuje v obzvláště dobře vstřebatelné formě. Velmi důležité je pro těhotné a kojící ženy a také pro sportovce.
• Fluor: působí účinně proti zubnímu kazu a posiluje zubovinu. Proto je důležitý nejen pro starší lidi, ale působí jako ochrana pro všechny, kdo mají se zuby problémy.
• Měď: je důležitá pro vstřebávání železa a vitaminu C, její přísun je významný hlavně při nachlazení a v období rekonvalescence.
• Vitamin C: posiluje imunitní systém, působí jako antioxidant a pohlcovač volných radikálů, podporuje proudění krve v těle a zvyšuje příjem kalcia a železa do organismu. Je velmi důležitý pro kuřáky (zvýšená potřeba vit. C) a pro lidi ve stresových situacích.
• Sodík a draslík: velmi vhodná kombinace pro podporu růstu svalové tkáně. Důležitá pro sportovce a pro osoby se zvýšenou spotřebou minerálů.
• Kyselina fenolová: působí proti plísním, bakteriím a virům. Váže vodu ve střevech, a proto podporuje působení dalších účinných látek v rooibosu obsažených. Toto je obzvláště důležité pro pacienty s průjmovými a zažívacími obtížemi.
• Rutin: působí jako antioxidant, podporuje prokrvení a zlepšuje látkovou výměnu. Je důležitý pro pacienty s vysokým krevním tlakem.
• Querzetin a Querzitrin: pomáhají při depresivních stavech a při poruchách spánku.

Minerály v rooibosu
Díky svému vysokému obsahu minerálů se rooibos výtečně hodí jako nápoj pro sportovce – v Jižní Africe je takto velmi často využíván. Hlavním důvodem je nebezpečí značného úbytku minerálů v těle díky pocení a zrychlené látkové výměně. Tímto se značně snižuje výkonnost a zvyšuje se pravděpodobnost svalových křečí.Popíjením chladného čaje z rooibosu před sportovními výkony, během nich a poté při odpočinku lze uvedená nebezpečí eliminovat. Dá se tedy říci, že takto lze plně a zároveň zdravěji nahradit tzv. isotonické nápoje, které mnohdy obsahují kromě velkého množství cukru také barviva, aromata a další přísady.

Železo – jeho přebytek a přesto nedostatek
Železo je se svým 5% obsahem nejhojněji obsaženým těžkým kovem v zemském povrchu, je proto dostatečně zastoupeno ve všech rostlinách konzumovaných lidmi přímo nebo používaných pro výrobu potravin. Přesto až polovina světové populace trpí nedostatkem železa. Tímto zapřičiněná chudokrevnost je potom v 80% případů nejčastější formou anémie.

Podstata problému je v tom, že železo se v přírodě vyskytuje v takových vazbách, které lidskému organismu dovolí jej využít jen z malé části nebo také vůbec. Takto se neprávem těší své pověsti coby jeho vyhlášeného přírodního zdroje např. špenát. Železo sice osahuje skutečně v hojné míře, je zde však stabilně vázáno na kyselinu šťavelovou a díky tomuto spojení jej naše tělo může využít jen z nepatrné části.

Výhodou rooibosu je skutečnost, že kromě vysokého obsahu železa je v něm zastoupena také měď a vitamin C v množství dostatečném k tomu, aby jej lidský organismus dokázal lépe vstřebat. Na rozdíl od černého čaje neobsahuje rooibos žádný tein, který by tělu v tomto procesu mohl bránit. Konzumaci rooibosu je proto možno více než doporučit všem osobám, jejichž organismus má zvýšenou potřebu železa – např. těhotné a kojící ženy, ženy se silným menstruačním krvácením, fyzicky těžce pracující lidé a sportovci.

Fluor jako přírodní brzda zubního kazu
Fluor hraje v oblasti ústní hygieny velmi významnou roli. Účinně bojuje proti zubnímu kazu a má schopnost zastavit úbytek minerálů ze zuboviny u právě vznikajícího kazu. Vysoce koncentrovaný dokáže zastavit růst bakterií, které svými kyselinami podporují onemocnění zubů. Kdo se ale domnívá, že jedinou prevencí zubního kazu je používání zubních past s obsahem fluoru, je na omylu.

Rozhodující je optimální hladina kyselin v ústech. Člověk pravidelně holdující stravě s vysokým obsahem cukru však nemůže pouze několikaminutovým čištěním zubů tuto hladinu normalizovat. Pomoci může správný výběr potravin obsahujících fluor, který je jednak prevencí kazivosti zubů, ale i brzdou jejího dalšího rozvoje.
I zde hraje čaj z rooibosu svoji významnou roli, protože konzumace pouze 3 šálků pokryje polovinu naší denní potřeby fluoru.

Měď pro zdravou pleť
Měď má neuvěřitelně pestrý rozsah účinnosti. Jako součást enzymu Caeruloplasminu dokáže předat železo z naší potravy přímo do krve. Kromě toho podporuje bílkovinnou výměnu, výstavbu nervů a kostí a přísun barviva do naší kůže a vlasů. Bez mědi bychom byli v pravém slova smyslu bezbarví.

Nedostatek mědi v naší stravě však naštěstí nebývá příliš častým problémem. Pokud se ale člověku v souvislosti s chřipkou, nachlazením nebo jinou infekcí náhle zvýší výrazně spotřeba vitaminu C, může hladina mědi v organismu citelně poklesnout, protože tento vitamin podporuje vstřebávání mědi do krve. Proto se pacienti po překonání uvedených nemocí cítí skutečně skleslí a oslabení. Zásobu vitaminu C z těla mají vyčerpánu, a tudíž jim chybí i měď potřebná pro tvorbu červených krvinek a bílkovin.

Tři šálky rooibosu pokryjí denní nárok člověka na měď asi z jedné desetiny. Významnou roli zde hraje vysoký obsah vitaminu C v rooibosu, který přísunu mědi do lidského organismu účinně napomáhá.

Optimální kombinace sodíku a draslíku
Sodík a draslík se společně podílejí na hospodaření tekutin v lidském těle a současně podporují růst svalové tkáně. Rooibos obsahuje obě tyto látky v optimálním poměru, tzn. že draslík svým obsahem mírně převyšuje sodík.
V naší každodenní stravě však je v naprosté většině sodík ve výrazné převaze. Důsledkem toho potom bývají potíže se zadržováním tekutin v těle, otoky, ochabování svalů a zvýšený krevní tlak. Jednou z prevencí těchto stavů je opět rooibos.

Jeho pravidelnou konzumací lze pak ještě více než doporučit nejen sportovcům, ale i těžce pracujícím lidem a všude tam, kde hrozí značný úbytek minerálů z těla. Jedná se např. o pobyty v oblastech s vysokou teplotou a vlhkostí vzduchu. Stejně tak ale může hodně pomoci lidem zatíženým stresem, silným nervovým vypětím, ale i těhotným ženám a rekonvalescentům.

Jak se projevuje pozitivní vliv rooibosu na zdraví člověka?

• Alergie: působí jako přirozené antihistaminikum, bojuje proti alergickým reakcím. Obzvláště účinný je při alergiích na potraviny, prach a při senné rýmě.
• Problémy s kůží: díky svým antioxidačním a hojivým účinkům pomáhá při mnoha kožních problémech, jako např. ekzémech, lupence, po slunění – ale i při dětských opruzeninách z plenek.
• Srdce a krevní oběh: působí vyváženě na krevní cukr a krevní tekutiny, a proto se hodí jako podpůrný prostředek při arterio-skleróze a poruchách prokrvení.
• Nádorová onemocnění: pro svůj vysoký podíl antioxidantů a flavanoidů je doporučován jednak jako prevence, ale i podpůrný léčivý prostředek při rakovinových onemocněních, obzvláště při rakovině plic, kůže, žaludku a střev.
• Zažívací potíže: svým protizánětlivým působením a obsahem tříslovin je rooibos vhodný při žaludečních a střevních potížích. Také při tzv. tříměsíční kolice u kojenců dosahuje velmi pozitivních účinků.
• Psychické obtíže: především účinné látky Querzetin a Querzitrin pozitivně působící na vznik „hormonu štěstí“ Serotoninu jsou důvodem toho, proč je rooibos doporučován při depresích, nervozitě, nespavosti a bolestech hlavy.
• Poruchy látkové výměny: kromě běžných terapií pomáhá rooibos tvorbě inzulinu v krvi.
• Ústní dutina: antibakteriální a antivirové účinky rooibosu pomáhají při rozličných problémech, např. při aftech, zubním kazu, zánětech v krku a dásní.

Zdroj: specnaz.cz
User avatar
RedHawk
VIP
VIP
 
Posts: 3556
Joined: Monday, 30. July 2007, 07:53

Return to Rastliny liečia

 


  • Related topics
    Replies
    Views
    Last post

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron