Urieknutie, porobenie, kliatby a iné

Diskusie o šamanizme, mágii, wicce a toltéctve

Moderators: WhiteWolfSix, Anubis

Forum rules
V tejto sekcii a jej podsekciách je zákaz propagovať alebo iným spôsobom presadzovať používanie halucinogénov a psychotropných látok.

Postby Patrik » Wednesday, 15. March 2006, 19:50

WhiteWolfSix wrote:Hm... ako rozmýšlam tak rozmýšlam, ale nejak si neviem predstaviť, ako môže nevyžiadané hodnotenie človeka pôsobiť generačne aj vtedy, keď o tom hodnotení (prekliati) prekliati ľudia nevedia. Ono totiž možno prekliať človeka aj v jeho fyzickej neprítomnosti.

Nevyžiadane hodnotiť človeka nie je možné v jeho fyzickej neprítomnosti?

Napíšeš ale tú Tvoju definíciu? Rád si ju prečítam.
Patrik

Postby WhiteWolfSix » Wednesday, 15. March 2006, 19:52

duves wrote:Nieco mi to pripomenulo. Ten serial Kung Fu. Shaolinsky bojovnik bol vystaveny skuske nejakeho preklinania. Zloduch zhotovil maleho panacika a prepichoval ho. Ten zloduch terorizoval celu dedinu.Saolinsky bojovnik (knaz) poznal princip obrany a mam dojem, ze spociva v nasej mysli.

Vtip je v tom, že keď dopredu vieš, že Ti niečo hrozí, môžeš sa pripraviť a brániť (ak vieš ako). *4*
ImageImage
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN | ANNWIN portál | Môj PicasaWeb | Image
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Blog: View Blog (32)

Postby WhiteWolfSix » Wednesday, 15. March 2006, 19:57

Patrik wrote:Možno keby si napísal Tvoju dofiníciu urieknutia...

Nie som človek definícií, ale opíšem Ti ako ja vidím prekliatie.

Keď ku mne príde človek s prekliatim, vidím parazitný energetický prepoj medzi ním a preklínateľom.
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby WhiteWolfSix » Wednesday, 15. March 2006, 20:02

Patrik wrote:Nevyžiadane hodnotiť človeka nie je možné v jeho fyzickej neprítomnosti?

Aj kapustovú polievku môžme uvariť [smilie=doma199.gif] v neprítomnosti človeka, ktorý ju pekne zje a predsa to nie je prekliatie. *1*
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby WhiteWolfSix » Wednesday, 15. March 2006, 20:07

Keď sme pri tých definíciach, rád by som počul definíciu nevyžiadaného hodnotenia v neprítomnosti a tiež definíciu urieknutia.
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby Patrik » Wednesday, 15. March 2006, 20:17

WhiteWolfSix wrote:Nie som človek definícií, ale opíšem Ti ako ja vidím prekliatie.

Keď ku mne príde človek s prekliatim, vidím parazitný energetický prepoj medzi ním a preklínateľom.

Ja som skôr hovoril o tom ako vzniká ten prepoj. Takže sa spýtam inak. Ako podľa Teba vzniká ten Tebou videný energetický prepoj?
Patrik

Postby WhiteWolfSix » Wednesday, 15. March 2006, 20:18

Teraz je rada na Tebe... *47*
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby Patrik » Wednesday, 15. March 2006, 20:28

WhiteWolfSix wrote:Teraz je rada na Tebe... *47*

Ja som hovoril ako vzniká a Ty čo vidíš. Dva diametrálen rozdielne prístupy - Príčina (ako) verzus dôsledok(čo vidím). Myslíš, že by som mal teraz ja hovoriť o dôsledkoch, ktoré vidím ak sa pozerám na urieknutie?

Povedal som k tomu čo som mal. Ak vieme ako vzniká vieme s tým vznikom niečo urobiť. Ak vieme niečo vidieť, vieme urobiť niečo len s tým videným. Ty si, myslím, hovoril o niečom inom ako ja, preto sa stále pýtam.
Patrik

Postby WhiteWolfSix » Wednesday, 15. March 2006, 20:39

Patrik wrote:Ja som hovoril ako vzniká a Ty čo vidíš. Dva diametrálen rozdielne prístupy - Príčina (ako) verzus dôsledok(čo vidím). Myslíš, že by som mal teraz ja hovoriť o dôsledkoch, ktoré vidím ak sa pozerám na urieknutie?

Povedal som k tomu čo som mal. Ak vieme ako vzniká vieme s tým vznikom niečo urobiť. Ak vieme niečo vidieť, vieme urobiť niečo len s tým videným. Ty si, myslím, hovoril o niečom inom ako ja, preto sa stále pýtam.

Pýtal si sa na definíciu prekliatia, nie na jeho vznik. Ja som sa pýtal dve veci, ešte si mi ich nezodpovedal.

Čo sa týka problému, ako samotné prekliatie vzniklo, zistiť to nie je vždy dôležité. Ak siaha prekliatie po rodovej línii ďaleko do minulosti, tak je to bezpredmetné. Informácia, že pra-pradedo urazil nejakého suseda na dedine, ktorý sa obrátil na miestneho "preklínača" je pre súčasný život nepodstatná.

Dôležité je, čo s prekliatím spravím (to je ten dôsledok, ktorý trápi klienta). Ak sa začnem pýtať prečo ma niekto preklial, môžem prísť k stovke ďalších prečo, a to nepokladám za riešenie problému.

Prekliatia môžme rozšíriť z ľudí aj na miesta a zvieratá. Nie raz som prišiel do kontaktu s ľuďmi, ktorí sa nasťahovali do prekliateho domu a mali v tom dome len samé problémy. Keď sa dom vyčistil, problémy ustúpili. [smilie=flora008.gif] Skús zadefinovať nevyžiadané hodnotenie domu alebo miesta, prípadne zvieraťa. Veľmi by ma to zaujímalo.
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby WhiteWolfSix » Wednesday, 15. March 2006, 20:54

Patrik wrote:Povedal som k tomu čo som mal. Ak vieme ako vzniká vieme s tým vznikom niečo urobiť.

Napadol ma teraz konkrétny prípad. Prekliatie zo závisti. Človek je v niečom úspešný, darí sa mu, je spokojný a naraz bum. Niekto, kto ho pozná povrchne, možno len tak z videnia, sa začne zožierať od závisti, prečo sú na svete ľudia, ktorým sa darí a jemu sa dariť nemôže. Závisť, zloba a hnev sú veľmi silné poháňače a nešťastie je na svete (je nepodstatné ako to dotyčný spravil). Chcel by som vedieť, ako by si niečomu takémuto chcel zabrániť. Ako chceš zabrániť vzniku závisti, zloby a hnevu u človeka, ktorého skoro ani nepoznáš?
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby Patrik » Wednesday, 15. March 2006, 21:05

Nepýtal som sa ako prekliatie vzniklo( zistiť kto preklína ), ale ako prekliatie vzniká ( ako sa to deje ). Čo vidíš je podľa mňa dôsledkom.

Čo sa týka toho domu - ak niekto vytvorí nevyžiadané hodnotenie na dom + rituál = prekliatie, tak ten, kto do toho domu vstúpi, môže "pocítiť" toto prekliatie - môže s ním zarezonovať. Dom nehodnotí, len človek.

Definíciu urieknutia som napísal. Definíciu nevyžiadaného hodnotenia v neprítomnosti napísať môžem, ale jej znenie bude nevyžiadané hodnotenie v neprítomnosti.

Týmto by som tútu diskusiu z dovolením ukončil. Nedozvedám sa nič a zdá sa mi, že ani nič nedávam.
Patrik

Postby falco » Wednesday, 15. March 2006, 21:17

WhiteWolfSix wrote:Chcel by som vedieť, ako by si niečomu takémuto chcel zabrániť. Ako chceš zabrániť vzniku závisti, zloby a hnevu u človeka, ktorého skoro ani nepoznáš?

vyssie spominas ze vidis energeticky pripoj medzi preklinatelom a preklinanym...Vzniku zavisti a zloby u druheho nezabranime...ale ako ten dotycny vytvori ten pripoj,ktorym ovplyvnuje?-su tam dve osoby..ten kto produkuje a ten kto je obet...
falco

Postby WhiteWolfSix » Wednesday, 15. March 2006, 22:00

falco wrote:...ale ako ten dotycny vytvori ten pripoj,ktorym ovplyvnuje?

Tých spôsobov môže byť neúrekom. Návody ako to urobiť nedávam. *51* Musí Ti stačiť slovo rituál.

Patrik: Ja by som Tvoju definíciu zmenil na (vedomý alebo nevedomý) zámer + rituál = prekliatie
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby Alrisha » Thursday, 16. March 2006, 00:46

Chlapi, vy ste sa tu rozpísali o tom, čo sa na každej slovenskej dedine volá "stalo sa z očí" priam filozoficky. Partik dal dobrý návod s homeopatikom - je to účinné a také priam moderné: homeopatikum z byliny (Stachys recta - čistec priamy), ktorú používajú bylinárky na problém popísaný Mohym.

Čistec sa nazbiera tam, kde rastie (alebo sa ľahko dá pestovať :) ), vysuší v množstve potrebnom na celú sezonu a varí sa z neho čaj vo vätšom množstve vody. V lavóri sa ním poumýva postihnutý (hoc aj celý :) ) a tá voda sa trochu zamúti - to je znak, že "z očí zišlo".

Procedúra je neskutočne účinná aj pre nedôverujúcich (alebo neveriacich :?: ). Odvar prekrásne jemno vonia. Kto je veľmi náchylný na stanie sa z očí, tak by mal mať v zásobe dostatok čistca a má vystarané [smilie=flora008.gif] [smilie=flora008.gif] [smilie=flora008.gif] .
Čistcov je niekolko sto druhov, možno aj iný druh je vhodný, ja poznám taký s nenápadnými kvietkami, možno čistec roľný, nebohá suseda na chalupe ho pestovala.

A ešte: človeku je vtedy "zle" - nič konkrétne ho nebolí a bolí ho asi všetko a neprejde a neprejde to samo... *12*
Alrisha
VIP
VIP

Blog: View Blog (13)

Postby bojovnicka » Thursday, 16. March 2006, 09:37

Mohy, Mohy, vidíš čo si spôsobil? Téma zaujala a zdá sa, že vôbec nie je dôležité či sa onen jav nazýva "stalo sa z očí", alebo ho pomenúvajú poniektorí ne/odborníci inak... ale hlavne bagatelizujúco ako babskú poveru... jednoducho, deje sa a vďaka múdrosti našich mám, starých materí, bylinkáriek/ov... aj pre nedô/veriacich má účinok ona Alrishou popisovaná bylinka... a tam, kde sú malé aj trochu väčšie deti (ba aj dospelí) je veru fajn v pravú chvíľu mať ju poruke. :smt023
Kto zakúsil ... *9* vie oceniť [smilie=sm033.gif]

Alrisha wrote:Chlapi, vy ste sa tu rozpísali o tom, čo sa na každej slovenskej dedine volá "stalo sa z očí" priam filozoficky. Partik dal dobrý návod s homeopatikom - je to účinné a také priam moderné: homeopatikum z byliny (Stachys recta - čistec priamy), ktorú používajú bylinárky na problém popísaný Mohym.
Čistec sa nazbiera tam, kde rastie (alebo sa ľahko dá pestovať :) ), vysuší v množstve potrebnom na celú sezonu a varí sa z neho čaj vo vätšom množstve vody. V lavóri sa ním poumýva postihnutý (hoc aj celý :) ) a tá voda sa trochu zamúti - to je znak, že "z očí zišlo".
Procedúra je neskutočne účinná aj pre nedôverujúcich (alebo neveriacich :?: ).
A ešte: človeku je vtedy "zle" - nič konkrétne ho nebolí a bolí ho asi všetko a neprejde a neprejde to samo... *12*

Umývanie čistecom sa zrejme deje v rôznych oblastiach rôznym spôsobom ... hlavne že zaberá :D je to tiež rituál. 3 najradšej porcelánové nádoby naplnené odvarom: z prvej sa umyje tvárička a hlavička, z druhej telíčko a z tretej nohy. A tekutina sa niekedy nielen zamúti, ale akoby zhustne... Tak takto to robila moja babička a potom aj mama.
S homeopatikom tohto druhu nemám skúsenosť, príležitostne vyskúšam :D , pokrok nezastavíš *18*
svet je miesto, kde môžeš byť
bojovnicka
Vylúčení
Vylúčení

Postby Mohy » Thursday, 16. March 2006, 09:44

bojovnicka wrote:Mohy, Mohy, vidíš čo si spôsobil? Téma zaujala a zdá sa, že vôbec nie je dôležité či sa onen jav nazýva "stalo sa z očí", alebo ho pomenúvajú poniektorí ne/odborníci inak... ale hlavne bagatelizujúco ako babskú poveru... jednoducho, deje sa a vďaka múdrosti našich mám, starých materí, bylinkáriek/ov... aj pre nedô/veriacich má účinok ona Alrishou popisovaná bylinka... a tam, kde sú malé aj trochu väčšie deti (ba aj dospelí) je veru fajn v pravú chvíľu mať ju poruke. :smt023

Len dodám, že sa napísalo za jeden deň cez 50 príspevkov do tejto témy *1*
Na bylinku sa idem popýtať, lebo je vždy dobré také niečo doma mať.
Hádam len posledná otázka, dá sa bežne v lekárni kúpiť? Alebo treba niekde inde pohladať?. Hm skúsim sa opýtať uja Google *3*
Mohy
VIP
VIP

Postby Mohy » Thursday, 16. March 2006, 09:56

Pridám ešte obrázok, aby sme si vedeli predstaviť, čo je to vlastne za bylinku.

Stachys recta - Čisteč rovný, alebo tiež vzpriamený
Image
Mohy
VIP
VIP

Postby svetlo » Thursday, 16. March 2006, 10:26

Alrisha wrote:A ešte: človeku je vtedy "zle" - nič konkrétne ho nebolí a bolí ho asi všetko a neprejde a neprejde to samo... *12*

:D ... myslím, že sa môžem pridať. Ešte by som dodala že nemá chuť žiť, nič ho neteší - ani bežné maličkosti, ktoré mal predtým rád. Stráca silu, energiu, cíti sa akoby kráčal vedľa svojho tela, ktoré neovláda. Ťažko sa o tom hovorí, kto neprežije, ťažko pochopí .... [smilie=sm033.gif]
svetlo
VIP
VIP

Blog: View Blog (4)

Postby WhiteWolfSix » Thursday, 16. March 2006, 10:41

Pekné, veľmi dobre. :cheer: Myslím si, že táto téma je dôležitá a poznanie, či vedomosti, ktoré sa tu objavili sú prospešné pre každého. *82* :cheer: Ďakujem aj Mohymu za pohľadanie obrázku rastlinky, ktorá má takú moc pomáhať. *18*
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby Anapur » Friday, 17. March 2006, 00:54

Mohy ako tu tak čítam, vidííš a nemôže to byť aj miestom nie len osobou? :shock: :smt115 :-k
Anapur

PreviousNext

Return to Prírodné metódy a systémy