Urieknutie, porobenie, kliatby a iné

Diskusie o šamanizme, mágii, wicce a toltéctve

Moderators: WhiteWolfSix, Anubis

Forum rules
V tejto sekcii a jej podsekciách je zákaz propagovať alebo iným spôsobom presadzovať používanie halucinogénov a psychotropných látok.

Re: Urieknutie, porobenie, kliatby a iné

Postby fiohattu » Sunday, 15. March 2009, 22:47

RedHawk wrote:fio to je fakt a sa tym ani netajim

cak ja viem, to je dobre Image

GigiViera wrote:zly? to akoze nema povedat pravdu ked sa to klientovi nepaci alebo ako?
aby si tu niekto nemylil pojmy s dojmami

ja iba konstatujem Image
Každý človek je duša a má telo, no napriek tomu si mnohí myslia, že človek je telo a má dušu...
fiohattu

Postby RedHawk » Tuesday, 22. June 2010, 21:14

apotropajné predmety– materiálne prostriedky, ktorým sa pripisuje schopnosť chrániť živé objekty pred čarami, démonmi, zomretými, zlými silami a prírodnými živlami.

K najstarším apotropajným predmetom patril oheň, voda, zem, nerasty, najrozšírenejšie boli ¶magické rastliny. Ako apotropajné predmety slúžili niektoré zvieratá, resp. ich časti, napríklad srsť, perie, kosti, zuby, rohy, pazúry, srdcia, kamienky zo zažívacieho ústrojenstva a iné. Konská lebka uložená pod strechou alebo zakopaná pod prahom chránila pred požiarom, zuby žriebäťa pod prahom stajne pred zlodejmi, voda, z ktorej sa kôň napil, pred urieknutím. Za mnohoúčelovú sa považovala podkova, napríklad pribitá na prah po smrti hospodára mala chrániť dom pred úpadkom a podobne. Bravčové čeľuste chránili pole pred búrkou, kosť z veľkonočnej šunky pred hlodavcami, krtmi, hmyzom a inými škodcami, srdce krta alebo prvonarodeného šteňaťa a kamienok z útrob kukučky chránili pred guľkou, hadí kameň, lieň zase pred chorobami.

Odev oblečený naruby mal chrániť pred urieknutím, pred vílami a vodníkom. Sliny, resp. popľutie mali zahnať blúdiacu dušu, paralyzovať neúspech hroziaci po stretnutí nevhodných osôb či zvierat, predísť urieknutiu. Zlodej, ktorý zanechal na mieste činu vlastný výkal, bol vraj chránený pred odhalením.

Ako magické ochranné prostriedky v súlade s princípmi mágie sa používali časti tela mŕtveho a predmety, ktoré bezprostredne súviseli s pochovávaním. Všeobecne bola rozšírená predstava, že zlodeja, ktorý má malíček obesenca alebo prsty nekrsteného dieťaťa, nechytia. Palec obesenca zasa zabraňoval furmanovmu vozu prevrátiť sa. V Honte odstrihli cípy plachty prečnievajúcej z truhly a pribili ich na dvere, aby znemožnili návrat mŕtveho. V Gemeri s rovnakým cieľom hodili za smútočným sprievodom smeti z izby, kde mŕtvy ležal. Pred revenantmi mal takisto chrániť zub mŕtveho; vlasy zakopané pod prah stajne bránili vstup strigám; na Myjave mal byť pred nimi bezpečný človek, ak si utrel hlavu košeľou, ktorú mal mŕtvy oblečenú; zem z hrobu zamiešaná do osiva alebo nasypaná po obvode poľa, drevo z truhly, palica, ktorou ju merali, mali chrániť obilie a zeleninu pred škodcami; na okolí Nitry dávali slamu spod mŕtveho pod strechu, aby dom nezhorel.

Chlieb ako posvätný a obetný produkt patril k bežným apotropajným predmetom, tiež cesto a náradie používané pri jeho príprave. Kúsok cesta a triesočku z lopaty na sádzanie nosili v plátennom vrecúšku na hrdle ako amulet; smidku chleba si brali na dlhšie cesty, dávali šestonedieľke pod vankúš, dieťaťu do perinky, neveste na sobáš, do základov domu, mŕtvemu do truhly. S bochníkom zabudnutým v peci obchádzali pri požiari ešte nezasiahnuté budovy. Omrvinky z vianočného a veľkonočného pečiva dávali do osiva a do prvej brázdy, sypali pred záprahom na jar, volom na šije atď. Lopata, ometlo, koryto na cesto mali chrániť pred búrkou a pred revenantmi.

Pri mnohých predmetoch mali poskytnúť ochranu ich vlastnosti, ako odolnosť, ostrosť, ostne, ktoré sťažujú preniknuteľnosť, prístup. Napríklad pod miesto, kde ležal mŕtvy, a pod prahy, cez ktoré ho prenášali, zatĺkli klin z bresta, hlohu, klokoča alebo zo šípovej ruže; kôl z bresta dávali na hrob. K nohám mŕtveho kládli pílku, aby nemohol chodiť, po smrti gazdu zatĺkli v izbe do zeme klinec, aby majetok nešiel za ním. Šidlo, srp, kosa pri lôžku alebo pod ním chránili pred morou, gniavením, zneškodňovali čary namierené proti novomanželom; nôž, nožnice, ihly v uzlíku na kútnej plachte chránili šestonedieľku pred škodlivými ženskými démonmi, aby ju neodvliekli a dieťa nevymenili za podvršťa (premieň). Brány opreté o dvere stajne s klinmi obrátenými do voľného priestoru zamedzovali vstup strigám; ihla alebo nožík chránili gravidnú ženu pred urieknutím; špendlík v okne, sekera alebo kosa pred domom mali prepichnúť mračná, preťať búrku, krupobitie a pod. Z iných predmetov sa používala podkova, ocieľka, mince alebo akýkoľvek kus železa. Prevrátený stôl mal zabrániť návratu mŕtveho a požiaru ešte nezasiahnutých budov. Triesočky zo stola slúžili ako viacvýznamový amulet. K častejším apotropajným predmetom patril hrebeň, metla, zámka, uzol, pradeno, niť upradená 7-ročným dievčaťom, prvý pás plátna začínajúcej tkáčky. V minulých storočiach sa vysoko oceňoval hromový kameň s otvorom, o ktorom sa verilo, že vznikol na mieste, kde udrel hrom; spravidla to boli neolitické sekerky.

Škodlivý pohľad priamo do očí inej osoby mali odpútať červené predmety ako tkanice, stuhy, šatky, náhrdelníky, náramky. Červené stuhy chránili pred urieknutím všeobecne, dávali ich deťom, mláďatám domácich zvierat.

Ako ochrana pred nečistými silami (démonmi, revenantmi) sa často používali predmety súvisiace s kresťanskou vierou a obradmi. Predovšetkým to boli sväteniny, ku ktorým patrí voda, soľ, sviece, plodiny, rastliny, jedlá atď. posvätené na Troch kráľov, na Blažeja, na Marka, na Bielu sobotu, na Božie telo, na Turíce, na Máriu Zelnú, na Štefana, prípadne v iných dňoch roka, obrázky svätých, ružence zo semien klokoča, škapuliare a iné predmety posvätené na pútnických miestach, ale aj modlitebné knižky, niektoré odevné súčiastky použité pri krste a cirkevnom sobáši.

K apotropajným predmetom patria aj trojrozmerné apotropajné znaky. V rôznej miere individuálne diferencované sú amulety, napríklad drahokamy a polodrahokamy (nerasty), no najmä talizman, kde síce existuje preferencia určitých predmetov, ako sú nájdená karta, minca, srsť z kominárovej metly, diviačie kly, pero z pávieho chvosta, šupina z vianočného kapra, ďatelinový štvorlístok a podobne, ale môže to byť aj ľubovoľný menší predmet, o ktorom sa človek domnieva, že mu pomáha vyhýbať sa neúspechom.
Materiál:
cesto, drevo, kameň, kov, slama
RedHawk
VIP
VIP

Postby smaria » Tuesday, 19. July 2011, 20:58

K homeopatiku Stacchy recta som nasla zaujimavu studiu http://www.klasicka-homeopatia.com/home ... ok_04.html
smaria

Re: Urieknutie, pomazanie, kliatby a ine

Postby smaria » Tuesday, 19. July 2011, 21:00

Patrik wrote:
Mohy wrote:5) Existuje nejaká prevencia resp. ochrana proti urieknutiu?,

Mohy existuje taká prvá pomoc homeopatiou. Dobre to zaberá hlavne u malých detí ak sa dostanú do obrazu ktorý popisujete.

Stachys recta 30CH, dá sa objednať v HomeoNitra - myslím, že len tam, oni ho vyrávajú. Inak je to homeo liek z byliny Čistec. Ak bude viac času napíšem viac. [B] [smilie=flora008.gif]

K tomuto homeopatiku som nasla zaujimavu studiu http://www.klasicka-homeopatia.com/home ... ok_04.html
smaria

Postby greeny » Friday, 14. October 2011, 14:13

Urieknutie/zoci je silny energeticky utok ocami, ktory ma za nasledok to, ze tzv. obet dostane horucky, bolesti hlavy, nevolnost, dokonca moze aj zomriet, ak sa urieknutie neodstrani. Urieknutie, ani zoci nie je porobenim. Ten, kto poraba, musi nieco spravit, urobit, aby kliatbu vyslal svojej obeti. Porobenie je takpovediac vytvorena, vyrobena kliatba. Prejavuje sa psychickou nepohodou, clovek sa vyhyba spolocnosti, stastie pusta z ruk vedome, lebo si nie je isty sam sebou. Jestvuje aj kliatba, kedy sa cloveku porobi tak, ze sa mu da vopred pocarovana vec. Clovek moze az zomriet. Ja som na vlastnej kozi zazil zoci aj porobenie. Branit sa proti tymto veciam ma naucila z vacsej casti babka. Ak by ste potrebovali pomoct s tymito vecami, tak mi napiste, ak sa vam nedari a pod.
greeny

Postby irie » Thursday, 17. November 2011, 22:47

Prsím kto mi vie pomoct? surne!
irie

Postby blind » Friday, 18. November 2011, 15:58

ahoj, ja som tu len taky zelenac, ale ak Ti mozem poradit, skus sa s prosbou o pomoc obratit na WhiteWolfSix-a (sukromnou spravou napriklad) alebo na RedHawka.
blind

Postby WhiteWolfSix » Friday, 18. November 2011, 16:01

Už napísala, sme v kontakte :)
ImageImage
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN | ANNWIN portál | Môj PicasaWeb | Image
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Blog: View Blog (32)

Postby SlovakiaMan » Wednesday, 23. November 2011, 13:52

Od určitého času mám problém si niekoho nájsť. Mám jednoducho vzťahové problémy resp. mám problémy si pri sebe udržať ľudí ktorých som si z nejakých dôvodov obľúbil, ktorých mám rád. Môže to byť dôsledkom toho, že som urieknutý, že mi niekto porobil? A ak áno ako to zistím? Ozvite sa mi. Súrne. Ďakujem.
SlovakiaMan

Postby WhiteWolfSix » Wednesday, 23. November 2011, 18:56

Prečo si myslíš, že by si mal byť urieknutý? Ak chceš, môžme to poriešiť, ale radšej súkromne, takže mi napíš súkromnú správu.
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby WhiteWolfSix » Thursday, 24. November 2011, 09:42

POZOR:
V poslednej dobe sa začali množiť prípady zneužitia "pomoci" v tejto problematike. Väčšinou sa jedná o ponuku pomoci od neznámych, ktorí si od svojej obete popýtajú niečo osobné (fotku, vlasy, nechty, hrebeň, predmet s citovou väzbou, atď.) za účelom pomoci, no v skutočnosti využijú nešťastie druhých na svoj prospech. Preto chcem upozorniť každého, kto má podozrenie, že má akýkoľvek problém, aby v žiadnom prípade neposkytoval svoje osobné údaje či vyššie spomenuté predmety osobného záujmu neznámym "pomáhačom", ktorí tieto veci môžu zneužiť.
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby perzeus » Thursday, 24. November 2011, 14:43

z môjho pohľadu je urieknutie len nejakou energetickou nerovnováhou, t.j. výmenou medzi 2-mi telami. Najhoršie to funguje medzi maličkými deťmi a staršími ľuďmi. Preto toľko nepokoja a plaču. Deti sa nevedia brániť. Cigáni majú akúkoľvek formu urieknutia/porobenia vyriešenú tak, že ktokoľvek postihnutý musí si očistiť tvár a celú časť krku, t.j. aj vzadu pri krčnej chrbtici "ocikanou plienkou malého dieťaťa, najlepšie do veku 9 mesiacov". Je to tradícia ktorú si predávajú z generácie na generáciu. Ak nemáš po ruke malé dieťa, môžeš použiť bylinu čistec rovný.
Pri kliatbach nič z tohto nefunguje.
perzeus
Vylúčení
Vylúčení

Postby perzeus » Thursday, 24. November 2011, 14:50

ešte niečo som zabudol. Príde mi až scestné, že sa toľkí ľudkovia vyhovárajú sami pred sebou / hlavne dospelí / na nejaké urieknutia a prekliatia. Potom všetci behajú ako splašení po rôznych ľudkoch, a tí okolo nich krúžia, udierajú na bubienky a bavkajú sa s hrkálkami, ľudkovia si ležkajú a možno aj zachrápu, potom sa prebudia, platia cash a odchádzajú domov spokojní. Nemuseli ani prstom pohnúť a je to za nimi! Urobil to za nich niekto iný. Klasickí ľudia. Nič nepochopili, nič neurobili, nič tým pádom aj keď tam mohol byť takýto problém nezmenili. Hlavne že sú spokojní. Takéto divadelné predstavenie mi popisovala jedna moja známa, ktorá ho absolvovala u anjeličkárov v BB. Som sa dobre chytal za brucho. Nechce aby to vyznelo že na tieto veci neverím, ale keby ľudská hlúposť nadnášala, tak tu lietajú kŕdle orlov skalných.
WW6, je fajn že ľudí upozorňuješ, ale musíš predsa vedieť, že kto chce kam pomôže si sám... :grin:
perzeus
Vylúčení
Vylúčení

Postby WhiteWolfSix » Thursday, 24. November 2011, 15:04

Toto je večný rozpor medzi pohľadom "môžem si pomôcť len sám" a pohľadom "môžu mi pomôcť aj iní", ktorý tu v poslednej dobe vládne. A keďže naša spoločnosť za posledné desaťročia (po vzore Západu) speje k vyhranenému individualizmu, je pochopiteľné že prevláda práve individualistický pohľad, ktorý tvrdí "môžem si pomôcť len sám". Myslím si, že pravda je niekde uprostred. *5* Aj preto by som osobne nenazýval scestným to, ak niekto hľadá pomoc u druhých, pretože je to ich právo a ich iný pohľad na vec. *4*
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby perzeus » Thursday, 24. November 2011, 20:30

ww6, skôr ako scestné to bolo z môjho pohľadu orientované tým smerom, že ľudkovia namiesto aby spoznali sami seba a odstránili nejaké tie vzorce / veľakrát opakujúce sa a chybné napr. už po 8 stroskotanom vzťahu/, t.j. pozreli sa smerom do vnútra a odstránili niečo nefunkčné, radšej sa pozrú smerom von, t.j. na nejaké tie kliatby a urieknutia, o ktorých sa hovorí stále viac a viac.
Nepopieram že aj takéto existuje, som zástancom systému 50 na 50.Mám za to, že aj keď sa lieči nemoc napr. rakovina, urobíš nejakú časť roboty, z môjho pohľadu 50% a 50% urobí chorý človek, tým že pochopí kde problém vznikol a odstráni chybný vzorec, ak naozaj chce žiť. Aj urieknutia a kliatby sú choroba. Ale to musí človek asi pochopiť, kde problém vznikol a prečo, z môjho pohľadu by mal nastúpiť proces odpustenia, t.j. zrovnania.
Ak to prebieha ako som uvádzal, t.j. divadelné predstavenie za účelom financií, nič nezmizne, je to len ilúzia. Takže súhlas s tebou že je to niekde v strede. Ale máš nejakú štatistiku, len tak mimochodom, aké percento z ľudí ktorí si radšej myslia že sú urieknutí alebo prekliatí / alebo ak môžeš tak daj pomer 1:10 / sú naozaj postihnutí týmto fenoménom? ;)
perzeus
Vylúčení
Vylúčení

Postby WhiteWolfSix » Thursday, 24. November 2011, 20:56

perzeus wrote:Mám za to, že aj keď sa lieči nemoc napr. rakovina, urobíš nejakú časť roboty, z môjho pohľadu 50% a 50% urobí chorý človek, tým že pochopí kde problém vznikol a odstráni chybný vzorec, ak naozaj chce žiť. Aj urieknutia a kliatby sú choroba. Ale to musí človek asi pochopiť, kde problém vznikol a prečo, z môjho pohľadu by mal nastúpiť proces odpustenia, t.j. zrovnania.

To je veľmi zjednodušený pohľad. Vysvetli niekomu u koho sa zistí prekliatie siahajúce do 16. storočia, aby odpúšťal niekomu o kom v živote nepočul, koho v živote nepoznal. Ty totiž uvažuješ len v priamej línii akcia - reakcia. Problematika prekliatí je omnoho komplikovanejšia.

perzeus wrote:Ak to prebieha ako som uvádzal, t.j. divadelné predstavenie za účelom financií, nič nezmizne, je to len ilúzia.

To, čo považuješ za divadelné predstavenie, je Tvoj pohľad zvonku, pohľad zvnútra Ti pravdepodobne chýba.

perzeus wrote:Takže súhlas s tebou že je to niekde v strede. Ale máš nejakú štatistiku, len tak mimochodom, aké percento z ľudí ktorí si radšej myslia že sú urieknutí alebo prekliatí / alebo ak môžeš tak daj pomer 1:10 / sú naozaj postihnutí týmto fenoménom? ;)

Nevediem takúto štatistiku, pretože je z môjho pohľadu zbytočná. Ak človek príde s tým, že si myslí, že je urieknutý alebo prekliaty a nepotvrdí sa to, prekliatie neriešim. Neznamená to však, že problém neexistuje a nedá sa identifikovať a následne pomôcť odstrániť.
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby Fitness » Sunday, 27. November 2011, 12:23

WhiteWolfSix wrote:POZOR:
V poslednej dobe sa začali množiť prípady zneužitia "pomoci" v tejto problematike. Väčšinou sa jedná o ponuku pomoci od neznámych, ktorí si od svojej obete popýtajú niečo osobné (fotku, vlasy, nechty, hrebeň, predmet s citovou väzbou, atď.) za účelom pomoci, no v skutočnosti využijú nešťastie druhých na svoj prospech. Preto chcem upozorniť každého, kto má podozrenie, že má akýkoľvek problém, aby v žiadnom prípade neposkytoval svoje osobné údaje či vyššie spomenuté predmety osobného záujmu neznámym "pomáhačom", ktorí tieto veci môžu zneužiť.

Přesně tohle se stalo mě .
Fitness

Postby perzeus » Monday, 05. December 2011, 16:01

WhiteWolfSix wrote:
perzeus wrote:Mám za to, že aj keď sa lieči nemoc napr. rakovina, urobíš nejakú časť roboty, z môjho pohľadu 50% a 50% urobí chorý človek, tým že pochopí kde problém vznikol a odstráni chybný vzorec, ak naozaj chce žiť. Aj urieknutia a kliatby sú choroba. Ale to musí človek asi pochopiť, kde problém vznikol a prečo, z môjho pohľadu by mal nastúpiť proces odpustenia, t.j. zrovnania.

To je veľmi zjednodušený pohľad. Vysvetli niekomu u koho sa zistí prekliatie siahajúce do 16. storočia, aby odpúšťal niekomu o kom v živote nepočul, koho v živote nepoznal. Ty totiž uvažuješ len v priamej línii akcia - reakcia. Problematika prekliatí je omnoho komplikovanejšia.

ww6, veď práve o toto mi išlo. Koľko z tých ktorí robia divadelné predstavenia, sú schopní identifikovať že ide o taký a taký problém, z toho a toho storočia, ak mám nadviazať na tebou uvedený príklad? Ja som hovoril o konkrétnom prípade, a to anjeličkárov z BB, ktorí ani netušia o aký druh preklatia a už vôbec nie z ktorého obdobia ide. V tomto prípade ani nebolo treba dlho čakať na niekoho kto naletel obdobným týpkom pred akými varuješ, citujem:

Fitness wrote:Přesně tohle se stalo mě .

takže v tvojom ponímaní akcia -reakcia dám ešte raz:
perzeus wrote:WW6, je fajn že ľudí upozorňuješ, ale musíš predsa vedieť, že kto chce kam pomôže si sám... :grin:

v tomto kontexte som vôbec nemal na mysli pojem svojpomoci / do takéhoto rizika by som sa nerúcal /, ktorú si ďalej rozvádzal. Skôr som narážal na lenivosť a hlúposť ľudí. Aby nemuseli nič urobiť a zbavili sa svojho strachu napr. z prekliatia / neviem aké neviem odkiaľ/, zaplatia človeku na ktorého nemajú názor, nepoznajú ho, možno mu zašlú niečo cez internet a čakajú na zázrak ktorý sa nekoná. Takéto zaucho je tiež cenná skúsenosť.
Mal som na mysli, že keď ma čaká nejaká závažná operácia, pohľadám lekára ktorý je považovaný za špičku a nezverím sa do rúk sanitárke, ktorá práve doumývala podlahu.
:grin:
perzeus
Vylúčení
Vylúčení

Postby WhiteWolfSix » Monday, 05. December 2011, 17:34

perzeus wrote:ww6, veď práve o toto mi išlo. Koľko z tých ktorí robia divadelné predstavenia, sú schopní identifikovať že ide o taký a taký problém, z toho a toho storočia, ak mám nadviazať na tebou uvedený príklad? Ja som hovoril o konkrétnom prípade, a to anjeličkárov z BB, ktorí ani netušia o aký druh preklatia a už vôbec nie z ktorého obdobia ide.

K tomuto sa vyjadriť nemôžem. Vždy môžeš naraziť na poctivého ako aj nepoctivého človeka. Dokonca aj na toho istého človeka môžu mať rôzni ľudia rôzny názor. Tento problém sa netýka len oblasti liečiteľstva, takýto problém sa týka každej oblasti nášho života, či už sú to lekári, obchodníci, opravári, atď.

perzeus wrote:v tomto kontexte som vôbec nemal na mysli pojem svojpomoci / do takéhoto rizika by som sa nerúcal /, ktorú si ďalej rozvádzal. Skôr som narážal na lenivosť a hlúposť ľudí.

Ako vieš, že sú leniví a hlúpi? Ty sa len domnievaš, že sú leniví a hlúpi, ale s istotou to tvrdiť nemôžeš, pretože o nich nič nevieš.

perzeus wrote:Aby nemuseli nič urobiť a zbavili sa svojho strachu napr. z prekliatia / neviem aké neviem odkiaľ/, zaplatia človeku na ktorého nemajú názor, nepoznajú ho, možno mu zašlú niečo cez internet a čakajú na zázrak ktorý sa nekoná. Takéto zaucho je tiež cenná skúsenosť.

Asi si sa ešte vo svojom živote nedostal do zúfalej situácie, v ktorej si pomoc hľadal len márne, inak by si nemal taký ostrý postoj k nim.

perzeus wrote:Mal som na mysli, že keď ma čaká nejaká závažná operácia, pohľadám lekára ktorý je považovaný za špičku a nezverím sa do rúk sanitárke, ktorá práve doumývala podlahu.
:grin:

Hej, to je fajn, keď máš možnosť zistiť si to. Lenže je tu množstvo ľudí, ktorí nemajú možnosť pohľadať lekára, ktorý je považovaný za špičku, pretože sú radi, keď sa dostanú do vzdialeného mestečka k svojmu obvodnému lekárovi, ktorý ich odporučí k špecialistovi v najbližšom okolí, ktorý však vôbec nemusí byť tou špičkou. Dokonca v súčasnosti nemáš bez úplatku zaručené, že Ťa naozaj odoperuje ten lekár, ktorého si si vybral. Môže sa Ti kľudne stať, že sa dostaneš pod nôž nejakému jeho podriadenému, ktorý nie je špičkou v odbore a operáciu môže kľudne zbabrať.
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby WhiteWolfSix » Tuesday, 06. December 2011, 11:32

perzeus wrote:V tomto prípade ani nebolo treba dlho čakať na niekoho kto naletel obdobným týpkom pred akými varuješ, citujem:

Fitness wrote:Přesně tohle se stalo mě .

takže v tvojom ponímaní akcia -reakcia dám ešte raz:

Samozrejme, že nebolo treba čakať, pretože Fitness je jeden z tých množiacich sa prípadov, na základe ktorých som napísal to vyššie upozornenie.
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

PreviousNext

Return to Prírodné metódy a systémy