Urieknutie, porobenie, kliatby a iné

Diskusie o šamanizme, mágii, wicce a toltéctve

Moderators: WhiteWolfSix, Anubis

Forum rules
V tejto sekcii a jej podsekciách je zákaz propagovať alebo iným spôsobom presadzovať používanie halucinogénov a psychotropných látok.

Postby rbko » Wednesday, 15. March 2006, 11:40

- ... urieknutie, porobenie .... to znamená, že keď sa to neodstráni ešte v priebehu života človeka, ktorý má urieknuté, porobené ..... prenáša sa to na jeho potomkov a stáva sa dedičné?

- a čo keď niekto sa snaží stále zámerne, vedome urieknuť ....., čo sa dá s tým robiť, keď vznikne bezvýchodisková situácia?, kolotoc - urieknutie - odstránenie,... Existuje aj na to nejaká ochrana?
rbko

Postby WhiteWolfSix » Wednesday, 15. March 2006, 11:47

:smt024 rbko: situácie "čo keď" neriešim *18*:
1. preto, lebo málokto preklína vedome
2. keď prekliatemu pomôžem, preklínač automaticky (bez zámeru) dostane varovnú "facku" a tak si rozmyslí, skúšať to znovu
3. nemám prečo vytvárať hmlu strachu a beznádeje
ImageImage
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN | ANNWIN portál | Môj PicasaWeb | Image
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Blog: View Blog (32)

Postby fazon » Wednesday, 15. March 2006, 11:59

Rodičia mi rozprávali, že v detstve som mal podobné problémy. Občas sa stalo, že keď niekto prišiel na návštevu so "silnejšími očami", tak som bol ako keby urieknutí. Neustále som plakal a bolo mi zle.
V každom prípade netreba filozofovať o tom, pretože to nepomôže, ale konať. Mne napr. pomohla červená stužka na ruku (aj keď sa to niekomu páči aalebo nie). Treba vyskúšať viacero metód a nevzdávať sa.
Padla tu rada na pomoc láskou. To je tá ružová energia. Naozaj to funguje, ale musí to byť láska energetická a nielen slovná, aj keď sa to niekomu nezdá, ale je to vyskúšané. Podobne, ako je to tu:
http://sophia.mysteria.cz/forum/viewtopic.php?t=9
Samozrejme, nie všetko platí na každého. Ale treba to vyskúšať.
Čistenie energiou je veľmi účinné a dá sa to naučiť, len treba na to vynaložiť určitú námahu a čas. Funguje to aj u tých ľudí, ktorí nemajú žiadne zasvätenie. Manželka to naučila viacerých ľudí a bez zasvätenia. A podľa spätných reakcií im to viackrát veľmi pomohlo.
Pre vlastné deti človek dokáže urobiť veľmi veľa, len netreba ustrnúť na predpojatých názoroch. *86*
"Idea, že všetci operujeme v rovnakej úrovni vedomia, je fiktívna... Syntéza predstavuje dokonalú formu, nie neforemnosť. Jednota je základným predpokladom v pozadí... ale cieľ - ktorým je súlad - to je organizácia rozdielností, nie ich popieranie. "
fazon

Postby rbko » Wednesday, 15. March 2006, 12:12

WhiteWolfSix wrote::smt024 rbko: situácie "čo keď" neriešim *18*:
1. preto, lebo málokto preklína vedome
2. keď prekliatemu pomôžem, preklínač automaticky (bez zámeru) dostane varovnú "facku" a tak si rozmyslí, skúšať to znovu
3. nemám prečo vytvárať hmlu strachu a beznádeje

WhitewolfSix: na to "co keď" pýtala som sa tak nejako všeobecne...
1. bohužiaľ, poznám až príliš osobne to vedome
2. preklínač prestane skúšať to znovu - ale asi nie každý, keď niektorý to
dokáže urobiť 1x,potom 2, 3,4,5 x... ("čo keď tá varovná facka" nie
je pre neho varovaním, ale nezaslúženým ublížením?)
3. no práve, chcela som počuť tú nádej....
rbko

Postby WhiteWolfSix » Wednesday, 15. March 2006, 12:54

rbko:
1. áno, sú takí a robiť to budú, aj keby po prstoch dostali... ale ako ja hovorievam, na každého raz dôjde
2. ak niekto preklína, musí niesť následky toho, čo príde ako "odmena".
3. nádejou je to, že to nie je rakovina a je to riešiteľný problém *82*
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby Mohy » Wednesday, 15. March 2006, 13:04

Ľudia majú všeliake chúťky, tak ako napísal náš admin:

WhiteWolfSix wrote:2. ak niekto preklína, musí niesť následky toho, čo príde ako "odmena".

Ja sa tomu veľmi čudujem, že to ľudia vôbec robia. Neviem tomu prísť na chuť. Možno keby som sa stakým niekym porozprával, kto preklína na počkanie, vedel by som ho pochopiť, prečo to robí :-k
Príde mi iba jedna vec. Inkasujú za to peniaze a berú bytie na tomto svete ako jednorázovú záležitosť. Niečo v takom slova zmysle " čo je natom, že som zlý". Možno je im všetko jedno a preto robia aj takéto veci.

WhiteWolfSix wrote:3. nádejou je to, že to nie je rakovina a je to riešiteľný problém *82*

A pokiaľ viem, tak aj rakovina sa dá liečiť, ale už to neni "sranda" a ide ako sa hovorí "do tuhého".
Hm, existuje vôbec neliečiteľná choroba? :-k
Mohy
VIP
VIP

Postby joli » Wednesday, 15. March 2006, 13:07

WhiteWolfSix wrote:3. nádejou je to, že to nie je rakovina a je to riešiteľný problém *82*

rakovina je predsa riešitelný problém tak ako každý, je to iba určité štadium upozornenia :?: :!: :?:
joli

Postby WhiteWolfSix » Wednesday, 15. March 2006, 13:17

No vidíte, takže nemáme prečo padať do beznádeje *82*
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby fazon » Wednesday, 15. March 2006, 13:49

Pri porobení, urieknutí, cuckaní energie, by sa mal človek najprv zameriať na riešenie akútneho problému. Potom však by sa mal zamerať na prevenciu. A prevenciou je zmena určitých zvyčajne negatívnych vlastností na pozitívne, pokiaľ sa jedná o dieťa, tak predovšetkým u rodičov. Energetické pole rodičov v ideálnom prípade do určitej miery chráni dieťa. Aká je to miera, to závisí od vývoja rodičov. *86*
"Idea, že všetci operujeme v rovnakej úrovni vedomia, je fiktívna... Syntéza predstavuje dokonalú formu, nie neforemnosť. Jednota je základným predpokladom v pozadí... ale cieľ - ktorým je súlad - to je organizácia rozdielností, nie ich popieranie. "
fazon

Postby WhiteWolfSix » Wednesday, 15. March 2006, 13:58

rbko wrote:- ... urieknutie, porobenie .... to znamená, že keď sa to neodstráni ešte v priebehu života človeka, ktorý má urieknuté, porobené ..... prenáša sa to na jeho potomkov a stáva sa dedičné?

Ešte som tuším neodpovedal na túto otázku. Nie každé prekliatie sa musí stať "dedičným" prekliatim a tak smrťou prekliateho človeka prekliatie zaniká.
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby Anonymous » Wednesday, 15. March 2006, 14:00

fazon wrote:Pri porobení, urieknutí, cuckaní energie, by sa mal človek najprv zameriať na riešenie akútneho problému. Potom však by sa mal zamerať na prevenciu. A prevenciou je zmena určitých zvyčajne negatívnych vlastností na pozitívne, pokiaľ sa jedná o dieťa, tak predovšetkým u rodičov. Energetické pole rodičov v ideálnom prípade do určitej miery chráni dieťa. Aká je to miera, to závisí od vývoja rodičov. *86*

akoze suhlas, ale ako prevenciu naozaj vnimam aj "obalovanie", o ktorom som pisal v prispevku troska dozadu. Urcite kazdy z vas pozna ludi, ktori su priatelski, mili, vobec nie depresivni, ale ked s nimi stravite nejaky cas, tak ste taky vyflusnusti, unaveni. Neviete celkom preco, nebol to clovek ze by ste vedeli konkretne povedat, cim vas unavil, ale napriek tomu ste ako keby oslabeni. Tych ludi beriem ako "cuckatorov", ktori to robia nevedome, ale robia. Tahaju z vas energiu. A zo skusenosti mozem povedat, ze v takychto pripadoch "obalovanie" funguje.
Anonymous

Postby WhiteWolfSix » Wednesday, 15. March 2006, 14:06

Aj keď je to blízky problém, cuckanie energie nie je urieknutie či prekliatie.
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby Anonymous » Wednesday, 15. March 2006, 14:12

WhiteWolfSix wrote:Aj keď je to blízky problém, cuckanie energie nie je urieknutie či prekliatie.

jasne, ale rec bola aj o tomto, tak som prispel... myslim ze v praxi sa s cuckanim stretavame ovela castejsie ako s urieknutim... :wink:
Anonymous

Postby WhiteWolfSix » Wednesday, 15. March 2006, 14:57

registrovany wrote:jasne, ale rec bola aj o tomto, tak som prispel... myslim ze v praxi sa s cuckanim stretavame ovela castejsie ako s urieknutim... :wink:

Nemám nič proti tomu. Chcel som, aby si ten rozdiel každý uvedomil.
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby Patrik » Wednesday, 15. March 2006, 15:54

V minulosti bolo zvykom, že dieťa nechali rodina a priatelia s jeho rodičmi v takej ochrannej dobe 6 týždňov, kde rodičia neprijímali žiadne návštevy. Dieťa bolo len s tými ľuďmi, s ktorými sa stratávalo celých 9 mesiacov. Po tomto období prišla starý rodičia, ktorých čiastočne často dieťa pozná a až neskôr pre dieťa neznámi ľudia. Potom po pôrode, keď sa muselo prispôbovať na nové, malo dostatok potrebného času a priestoru. Takto pripravené dieťa v troch mesiacoch bez problémov zvládne ťuťuli muťuli od okolia, zažívať to skôr je často problematické.
Dieťa je po pôrode otvorené, nie že by sa nevedelo chrániť, ale je pripravené skúmať a čerpať množstvo informácíí. Ak mu toho ale ponúkneme veľa, môže sa zahltiť a potom je jasnou raekciou plač a nespavosť a podobne.
Predstavme si, že prídeme do novej práce a budú od nás vyžadovať toľko, ako od pracovníkov, ktorý tam pracujú 20 rokov – asi by sme sa zrútili po niekoľkých dňoch.

A k urieknutiu – ja považujem za urieknutie každé nevyžiadané hodnotenie. Prekliatie je potom urieknutie + nejaký rituál – čin spojený s daným hodnotením a tým, koho hodnotíme.
Patrik

Postby WhiteWolfSix » Wednesday, 15. March 2006, 16:04

Patrik wrote:A k urieknutiu – ja považujem za urieknutie každé nevyžiadané hodnotenie. Prekliatie je potom urieknutie + nejaký rituál – čin spojený s daným hodnotením a tým, koho hodnotíme.

Patrik, nemôžem súhlasiť. Je to síce vec pohľadu, no toto je veľmi zjednodušujúci pohľad na urieknutia.

Máš s urieknutiami konkrétne skúsenosti? Ak áno, napíš, podľa čoho takto usudzuješ.
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby Patrik » Wednesday, 15. March 2006, 19:35

WhiteWolfSix wrote:Patrik, nemôžem súhlasiť. Je to síce vec pohľadu, no toto je veľmi zjednodušujúci pohľad na urieknutia.

Máš s urieknutiami konkrétne skúsenosti? Ak áno, napíš, podľa čoho takto usudzuješ.

No, usudzujem práve zo skúseností. Ber to ako moju definíciu. Vychádzam z dynamiky a pôsobenia nevyžiadaného hodnotenia.

Možno keby si napísal Tvoju dofiníciu urieknutia, bol by Tvoj postoj jasnejší a možno by bolo vidieť rozdiel a nesúhlas, o ktorom hovoríš.
Patrik

Postby WhiteWolfSix » Wednesday, 15. March 2006, 19:40

Patrik wrote:Vychádzam z dynamiky a pôsobenia nevyžiadaného hodnotenia.

Hm... ako rozmýšlam tak rozmýšlam, ale nejak si neviem predstaviť, ako môže nevyžiadané hodnotenie človeka pôsobiť generačne aj vtedy, keď o tom hodnotení (prekliati) prekliati ľudia nevedia. Ono totiž možno prekliať človeka aj v jeho fyzickej neprítomnosti.
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby Patrik » Wednesday, 15. March 2006, 19:45

Patrik wrote:V minulosti bolo zvykom, že dieťa nechali rodina a priatelia s jeho rodičmi v takej ochrannej dobe 6 týždňov, kde rodičia neprijímali žiadne návštevy. Dieťa bolo len s tými ľuďmi, s ktorými sa stratávalo celých 9 mesiacov. Po tomto období prišla starý rodičia, ktorých čiastočne často dieťa pozná a až neskôr pre dieťa neznámi ľudia. Potom po pôrode, keď sa muselo prispôbovať na nové, malo dostatok potrebného času a priestoru. Takto pripravené dieťa v troch mesiacoch bez problémov zvládne ťuťuli muťuli od okolia, zažívať to skôr je často problematické.
Dieťa je po pôrode otvorené, nie že by sa nevedelo chrániť, ale je pripravené skúmať a čerpať množstvo informácíí. Ak mu toho ale ponúkneme veľa, môže sa zahltiť a potom je jasnou raekciou plač a nespavosť a podobne.
Predstavme si, že prídeme do novej práce a budú od nás vyžadovať toľko, ako od pracovníkov, ktorý tam pracujú 20 rokov – asi by sme sa zrútili po niekoľkých dňoch.

Písal som to v rýchlosti a teraz vidím, že zrozumiteľnoť je dosť malá. *40*

Dúfam, že to je aspoň trochu čitateľné.

Chcel som povedať, že vedome sa zoznámiť a scítiť s dieťaťom po pôrode, nemusí byť pre rodičov ľahké, ak k nim prvé týždne prúdia húfy rodinných príslušníkov.

Ešte k homeo - WW6, áno voda je často prístupnejšia ako homeo. Nám sa tiež osvedčilo "umytie" tváre mokrou plienkou. Urina liek liekov.
Patrik

Postby duves » Wednesday, 15. March 2006, 19:49

WhiteWolfSix wrote:Ono totiž možno prekliať človeka aj v jeho fyzickej neprítomnosti.

Nieco mi to pripomenulo. Ten serial Kung Fu. Shaolinsky bojovnik bol vystaveny skuske nejakeho preklinania. Zloduch zhotovil maleho panacika a prepichoval ho. Ten zloduch terorizoval celu dedinu.Saolinsky bojovnik (knaz) poznal princip obrany a mam dojem, ze spociva v nasej mysli. Ved aj E.Cayce hovoril, ze mysel je stavitel. Cize ak si predstavime, ze nam niekto ublizi, sme velmi blizko to zrealizovat aj po fyzickej stranke. Samozrejme, ze to plati aj opacne. Mali by sme viac mysliet pozitivne a aj urieknutie sa nam vyhne. :smt039
duves
Vylúčení
Vylúčení

Blog: View Blog (79)

PreviousNext

Return to Prírodné metódy a systémy