Svetelná terapia

Diskusie o šamanizme, mágii, wicce a toltéctve

Moderators: WhiteWolfSix, Anubis

Forum rules
V tejto sekcii a jej podsekciách je zákaz propagovať alebo iným spôsobom presadzovať používanie halucinogénov a psychotropných látok.

Re: Svetelná terapia

Postby exlibris » Friday, 07. May 2010, 10:10

RedHawk wrote::) no ja nemam vieru, nabozenske presvedcenie u mna je egoista :D :D :D

Ale vazne.
Jednym s problemov alternativnych metod je nevhodna komunikacia a neexistencia unifikovanych vyrazov

Presne Red, už kdesi vyššie ma to napadlo: ťažko sa tu človek dohodne na niečom, keď neexistuje jasne a precízne zadefinovaná terminológia vo sfére bio-energo-informatiky... :-k

A čo sa týka akejkoľvek terapie: Účel Svätí Prostriedky, takže nech si každý verí čomu chce, že mu to pomôže, ak mu to pomôže [smilie=flora008.gif]

Atila11: prosím ťa, len nezačni trpieť samospasiteľským komplexom - že by si chcel liečiť kohokoľvek bez jeho vedomia a požiadania... myslím, že túto tému sme už preberali kdesi inde....
Veľké Dielo je konané, aj keď ešte spíme.
exlibris

Postby atila11 » Friday, 07. May 2010, 13:44

chalani, keby som to vedel, tak liečim. aj by som si zarobil možno, aj by som ludom urobil dobre.
ale neviem a na ucenie som lenivý. takže sa uz tolko o mňa nebojte. *18*
Som, aký som
atila11

Postby exlibris » Friday, 07. May 2010, 13:55

Atila11, ešteže si, aký si! *3* *1* :cheer: :roll:
Veľké Dielo je konané, aj keď ešte spíme.
exlibris

Postby RedHawk » Friday, 07. May 2010, 18:11

nebojime nebojime. ale ak by si liecil dobre mnoho by si nezarobil :)

BTW Liecitelstvo uz nie je zivnost :) a vo svojej podstate tym padom neexistuje :D (info ZU BA)
RedHawk
VIP
VIP

Postby lucianna » Wednesday, 12. May 2010, 20:10

moja babka (79 r) si kupila biolampu za 25 000 skk. trochu ju ako dochodkynu oblbli s cenou, ale pristroj ma uz cez 10 rokov, pouziva na vsetky zdravotne neduhy a pochvaluje si. ja som ho skusala u nej len parkrat, lebo byvam v bratislave a ona v kosiciach. trochu sa mi zdalo nepohodlne, ze musim lampu drzat v ruke dost dlhy cas. ale snad uz vymysleli aj nejake prakticke drziaky

ked sme pri svetelnej terapii, tak pred nejakymi 7 rokmi som absolvovala kuru v centre tomesa, co je v podstate simulacia svetelnych a vodnych podmienok mrtveho mora. to mi velmi pomohlo, aj ked len docasne. mala som atopicky ekzem na velkej casti tela, pricom kortikoidnyumi mastami som si mohla natierat len tusim 15 % plochy tela, aj to len kratkodobo, co absolutne nestacilo. s ekzemom som bojovala este dlho, ale nakoniec som sa z akutnej fazy dostala komplexnym liecebnym zasahom (najma ww6) a zasadnou zivotnou zmenou.

za vybornu svetelnu terapiu pokladam aj stare dobre slnko *40* a co sa psychiky tyka, tak aj dostatocne silne umele osvetlenie v byte a inych uzavretych priestoroch, najma v temnejsich obdobiach roka. doma mame vsade setriace ziarivky, ale s pomerne silnym vykonom ekvivalentnym 100- az 150-wattovej klasickej ziarovke. trochu sa pohravam aj s myslienkou na vyskusanie tzv. zdraveho svetla (viac info tu alebo tu)
Image
Nesmiem sa báť. Strach zabíja myseľ. Otočím sa k nemu čelom. Dovolím mu, nech prejde okolo mňa a skrze mňa. A keď bude preč, obzriem sa za ním vnútorným zrakom. Uvidím cestu, ktorou šiel. Ale nič tam nebude. Iba ja. (Duna >>)
lucianna
VIP
VIP

liecitelstvo - mimo zakon

Postby lucianna » Wednesday, 12. May 2010, 20:56

Offtopic:
RedHawk wrote:BTW Liecitelstvo uz nie je zivnost :) a vo svojej podstate tym padom neexistuje :D (info ZU BA)

len doplnim, ze pravdepodobne zivnostou ani nikdy nebolo. je to velmi podobne ako s prostituciou. tiez existuje, ale mimo zakon *49*

"Živnosťou nie je... činnosť pri výkone povolaní... prírodných liečiteľov"
§ 3, odsek (1), písmeno (c), bod (1), Zákon 455/1991 Zb. o živnostenskom podnikaní (živnostenský zákon),
účinný od 01. 01. 1992

odvtedy bolo niekolko desiatok novelizacii, ale nechcelo sa mi ich vsetky prechadzat, tak som skocila len na aktualne znenie

"Živnosťou nie je... vykonávanie liečiteľskej činnosti."
zdroj: § 3, odsek (1), písmeno (c), Zákon 455/1991 Zb. o živnostenskom podnikaní (živnostenský zákon) v znení ďalších zákonov,
účinný od 01. 01. 2010

cize, liecitelstvo nie je zivnost, ale ani podnikanie na zaklade ineho nez zivnostenskeho zakona (na zaklade ineho nez zivnostenskeho zakona podnikaju napriklad financni poradcovia, sudni prekladatelia, advokati, lekari, veterinari a pod.)

poznamka:
povodne znenie zivnostenskeho zakona, aktualne uplne znenie i vsetky novely sa daju najst zadarmo na jaspi > (jednotny automatizovany system pravnych informacii), pripadne v zbierke >, kde sa vsak zvacsa zadarmo nenachadzaju uplne znenia
Image
Nesmiem sa báť. Strach zabíja myseľ. Otočím sa k nemu čelom. Dovolím mu, nech prejde okolo mňa a skrze mňa. A keď bude preč, obzriem sa za ním vnútorným zrakom. Uvidím cestu, ktorou šiel. Ale nič tam nebude. Iba ja. (Duna >>)
lucianna
VIP
VIP

Postby atila11 » Thursday, 13. May 2010, 13:39

fúha luciana, tebe vyliečil wolf? ved napíš viac, to ma teda zaujíma. čo s tebou robil ? a už ekzem nemas? ekzem je hnusna vec. aj lupiny v hlave. aj ked sa niekomu šupe koža na rukach., videl som, že až po lakte.
Som, aký som
atila11

Postby atila11 » Monday, 17. May 2010, 07:59

som si myslel Luciana,ze mi odpovies, ale ako vidim, asi si si este neprecitrala moju otazku. pisem, len aby si vedela, ze som zvedavy na tvoju odpoved. ahoj [smilie=flora008.gif]
Som, aký som
atila11

Postby RedHawk » Monday, 17. May 2010, 18:14

preco myslis ze na kazdu otazku dostanes odpoved? :)
To ze si ty zvedavy neznamena ze ti musi opytany odpovedat
RedHawk
VIP
VIP

Postby atila11 » Wednesday, 19. May 2010, 09:10

no tak to maš pravdu Red, tu je tolko tem, ze niekedy clovek ani nezbada, ze sa ho niekto nieco pyta.
ci Ty myslis tak, akože sa mu nechce odpovedať? aj to sa da, len potom by mal napisat, ze už sa nechce o tom bavit aby som zbytocne necakal.
to je fer, nie? lebo ved ak sem nieco niekto napise, tak potom by mal vediet, ze sa ho mozu ostatni aj pítať. *52*
Som, aký som
atila11

Postby RedHawk » Wednesday, 19. May 2010, 09:29

no fer to je. ale to by lucianna musela byt medzitym na fore :)
RedHawk
VIP
VIP

Postby atila11 » Wednesday, 19. May 2010, 09:38

no ved preto som luciane radsej napísal odkaz, aby o tom vedela, ked sa napoji.
Som, aký som
atila11

Postby lucianna » Wednesday, 23. June 2010, 14:38

atila11 wrote:fúha luciana, tebe vyliečil wolf? ved napíš viac, to ma teda zaujíma. čo s tebou robil ? a už ekzem nemas? ekzem je hnusna vec. aj lupiny v hlave. aj ked sa niekomu šupe koža na rukach., videl som, že až po lakte.

ano, vyliecil *49*. rozhovor, samanska diagnostika a samanske liecenie. (pozri sekciu samanizmus) opakovane asi 5x. k tomu par kurzov (prechod branou I, II, cesta domov, samanske kurzy), zmena myslenia a jedno zasadne zivotne rozhodnutie (rozchod s partnerom po 7,5 roku)
pomohol aj dalsim ludom z fora, pozri napriklad temu WW6 mi pomohol! >
ekzem uz nie je, a ak sa aj obcas objavi, tak je to v dosledku stresu alebo nepouzitia rukavic. tiez som sa zbavila vsetkych liekov, ktore som uzivala (asi 8, vratane inhalacnych)
Image
lucianna
VIP
VIP

Previous

Return to Prírodné metódy a systémy