Sen o neznámom asi germánskom bohu Galagéšovi

Diskusie o šamanizme, mágii, wicce a toltéctve

Moderators: WhiteWolfSix, Anubis

Forum rules
V tejto sekcii a jej podsekciách je zákaz propagovať alebo iným spôsobom presadzovať používanie halucinogénov a psychotropných látok.

Sen o neznámom asi germánskom bohu Galagéšovi

Postby Zeddicus » Tuesday, 14. June 2011, 08:00

Dobrý deň. Dnes sa mi v jednom sne objavila kniha. Bol som v jednom dome v našej dedine, a tam vo vitríne, v malej knižničke, bola položená veľká hrubá kniha s farebným obalom, na ktorej bolo napísané "Germánsky boh Galagéš". Na obale boli teplé jesenné farby prevažne, marí sa mi že hlavne žltá, oranžová a červená tam boli, no bolo tam viac farieb a nepamätám si už presne akých, malo to formu akejsi textúry zo zmesi rôznych farieb. Zvláštne bolo, že keď som tú knihu chcel nalistovať, vôbec som ju nevybral z vitríny, ale automaticky akoby röntgenovým pohľadom som videl do nej. Akoby som si ju odtiaľ vybral a nalistoval iba v mysli a mohol tak v nej čítať. Bolo tam veľmi veľa písmen, malých, text knihy bol formátovaný vo viacerých stĺpcoch a na jednej strane bolo vzhľadom na malé písmená veľmi veľa textu a kniha bola mimoriadne hrubá. Celá kniha pravdepodobne bola iba o tomto jednom bohu, takže v nej bolo napísané o ňom prakticky všetko, no nič som poriadne neprečítal, iba si nalistoval prvú stranu a potom knihu opäť mysľou zavrel a vrátil do police, lebo asi (nie je to isté) niekto išiel smerom do miestnosti v ktorej som bol.
Hľadal som meno Galagéš dnes v pár knižkách o germánskych bohoch a mytológii, ktoré mám, ale nič som nenašiel. Takisto ani prehliadač google vôbec nič nenašiel. Čo si o tom myslíte? Existuje vôbec taký germánsky boh? Jeho meno mi neznie príliš germánsky, skôr sa mi zdá hebrejské. Zaujímalo by ma či vôbec také meno existuje a koho (či už boha alebo historickú osobnosť) označuje. Za odpovede vopred ďakujem.

S pozdravom Zedd
Last edited by Zeddicus on Tuesday, 14. June 2011, 08:10, edited 2 times in total.
Všetko okolo nás je príroda a všetci sme jej súčasťou, bez ohľadu na to, či si to uvedomujeme alebo to odmietame.
Zeddicus

Re: Sen o neznámom asi germánskom bohu Galagéšovi

Postby WhiteWolfSix » Tuesday, 14. June 2011, 08:06

Ahoj, v germánskej mytológii sa veľmi nevyznám, no myslím si, že môže byť dôležitý aj správny prepis/zápis mena, aby si mohol niečo konkrétne nájsť. Anubis by Ti mohol povedať či sa jedná o hebrejské meno, nakoľko je celkom doma v otázkach židovskej mystiky a jazyka.
ImageImage
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN | ANNWIN portál | Môj PicasaWeb | Image
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Blog: View Blog (32)

Postby Zeddicus » Friday, 17. June 2011, 23:51

Ďakujem. Asi mu napíšem, ak sa neozve náhodou sem. Je to zvláštne ked sa v snoch objavujú neznáme a záhadné slová. Už sa mi to stalo dvakrát. Čo môže objavovanie sa takýchto slov v snoch znamenať? Odkiaľ tieto slová pochádzajú? Veľmi ma to zaujíma.

Veľmi dôležitý a podstatný znak: v oboch tých mojich snoch kde sa mi objavili záhadné neznáme slová, to dané slovo bolo napísané, pričom som ho pri čítaní nevidel jasne, skôr iba matne a jeho znenie mi zároveň bolo akoby pošepkané do uší, v prvom, staršom sne to bol zrejme hlas akoby niekoho iného, no zároveň aj akoby v mojej mysli, a v tomto sne o Galagéšovi to bolo jednoznačne šepkanie mojej mysle, čítanie si slova v duchu.

Prvý, starší sen sa mi sníval pred niekoľkými rokmi, asi troma. V tom sne som si prezeral mapu Tatier, asi západných. No kóty boli zonačené inými slovami z ktorých si pamätám iba jedno. Boli tam so mnou asi ešte nejakí ľudia, plánovali sme ako turisti kam pôjdeme a pozerali sme do tej mapy. Viem že náš cieľ bola kóta, vrch s menom Simaktor. Akoby niekto z nich alebo moja myseľ, neviem, mi hovorila s ukazovaním cesty, že pôjdeme tade a tade až "kým nedosiahneme Simaktor". Síce to bol názov vrchu na mape, mne to slovo prišlo ako niečo oveľa viac. Akoby nejaký veľmi veľký cieľ, dosiahnuť ten Simaktor. Akoby to bol zvláštny bod, nejaký významný bod, miesto, kam bolo veľmi dôležité sa dostať. A tuším mi to slovo pripadalo skôr ako samotné označenie, slovo znamenajúce kótu, vrchol, bod než názov, meno. Prišlo mi to tak trochu ako geometrický výraz, s podobnými pocitmi aké mám zo slov "azimut", "horizont". Ani slovo Simaktor google nepoznal, rovnako ako slovo Galagéš. Sú to zrejme asi neznáme slová, a kto vie, či vôbec na svete niekde existujú a niečo znamenajú, možno že raz existovali a zmizli z pamäte ľudstva. A možno sú to slová z astrálneho sveta, alebo inej reality na ktorú som sa počas sna musel nejak napojiť. Možno je tajný jazyk nejakých bytostí. Kto vie. Pre mňa je to záhada, ktorá ma veľmi zaujíma.
Všetko okolo nás je príroda a všetci sme jej súčasťou, bez ohľadu na to, či si to uvedomujeme alebo to odmietame.
Zeddicus

Postby gair.gwyn » Friday, 08. July 2011, 15:23

skus tu, casto si sny s nami dopisuju cez anagramy:

http://wordsmith.org/anagram/anagram.cg ... =n&q=n&k=1
Image Image Image
gair.gwyn

Postby gair.gwyn » Friday, 08. July 2011, 15:41

podla mna klucovy odkaz snu bol:

"Celá kniha pravdepodobne bola iba o tomto jednom bohu, takže v nej bolo napísané o ňom prakticky všetko, no nič som poriadne neprečítal, iba si nalistoval prvú stranu a potom knihu opäť mysľou zavrel a vrátil do police"

ako vravi Stary'C:

Kdo zná matku (prvu stranu)
poznává podle ní i děti (celu knihu) *40*
Image Image Image
gair.gwyn

Return to Prírodné metódy a systémy