Rastliny a zvieratá

Diskusie o šamanizme, mágii, wicce a toltéctve

Moderators: WhiteWolfSix, Anubis

Forum rules
V tejto sekcii a jej podsekciách je zákaz propagovať alebo iným spôsobom presadzovať používanie halucinogénov a psychotropných látok.

Rastliny a zvieratá

Postby Lariyanama » Thursday, 10. May 2007, 20:18

Istotne nemožno vyvyšovať jednu časť celku nad druhú, no s určítými náznakmy rozdielov pri porovnávaní využívania týchto dvoch prvkov som sa stretol. Tak raz mi kamarát hovoril: Energiu si môžeš brať podstate zovšadiaľ okrem ľudí a zvierat, aj od stromov môžeš, ale musíš ich o to poprosiť a potom im aj poďakovať. A takisto som sa stretol aj s vegetariánmi, čo odmietali jesť zvieratá práve preto, že to je živý tvor, na otázku ,,a rastliny nie sú´´ akosi neodpovedali.
Teda cítim tu určitú nadradenosť zvierat, no neviem v koľkých smeroch a ako sa to prejavuje.
Neviete mi to niekto trochu objasniť ? Aké miesto tu majú zvieratá a aké rastliny?
Vďaka
pod pis
Lariyanama

Postby divoska » Thursday, 10. May 2007, 22:43

ja teda neviem ale podla mna sa da brat energia zo vsetkeho z coho sa brat chce. nenasilne pochopitelne ;) to po prve. kludne nacerpam energiu napriklad co ja viem aj z poulicnej lampy /nemyslim zrovna 220 ;)/ ked mam rada jej svetlo :)
a po druhe vegetariani, ktori odmietaju jest zvierata lebo to je zlate a ma to usi a zilo to, su mierne vedla. sama som vegetarianom dlhe roky bola ale nie z tohto dovodu.
/okrem toho ten salat co stale chrumem je tiez len clovek *40*/
podla mna je to o ludskom odovodnovani si vlastnej slabosti?

avsak potom sa naskyta otazka co je vacsia slabost- zabit toho zvera, alebo ho nebyt schopny zjest? mozno oboje. ale holt, tak to uz chodi. keby tam ti nasi prapredkovia vymyslali a nejedli mamuty neviem ci by prezili z korienkov. vegetarianstvo je moznou alternativou v tejto dobe, ked su aj zemiakove lupienky a cukriky plne tolkeho vsetkeho ze neumrieme od hladu ani keby sme sa neviem ako snazili, ale kedysi si vyberat nemohli. tak neviem preco to teraz menit. z roztopase? klasika novodoba deformacia ludstva? podme vsetko robit inak nez doteraz? *51*

co sa tyka miesta zvierat a rastlin na zemi, by podla mojho nazoru mali mat miesto rovnake ale ano, da sa polemizovat o tom ze zvierata citia atd ale nebyt rastlin- nezili by, a my tiez nie... kazdopadne som zvedava co sa od vas dozviem

to sa rovno podme bavit o tom ci bolo skor vajce alebo sliepka *47*

okrem toho nie je to vsetko jednooo? je to vsetko tak ako to ma byt a svet je cez to vsetko co sa deje stale krasnym miestom *82*
Image
lubim... teda som...
divoska
VIP
VIP

Postby ANKH » Friday, 11. May 2007, 00:50

divoska wrote:ja teda neviem ale podla mna sa da brat energia zo vsetkeho z coho sa brat chce. nenasilne pochopitelne ;) to po prve. kludne nacerpam energiu napriklad co ja viem aj z poulicnej lampy /nemyslim zrovna 220 ;)/ ked mam rada jej svetlo :)
a po druhe vegetariani, ktori odmietaju jest zvierata lebo to je zlate a ma to usi a zilo to, su mierne vedla. sama som vegetarianom dlhe roky bola ale nie z tohto dovodu.
/okrem toho ten salat co stale chrumem je tiez len clovek *40*/
podla mna je to o ludskom odovodnovani si vlastnej slabosti?

avsak potom sa naskyta otazka co je vacsia slabost- zabit toho zvera, alebo ho nebyt schopny zjest? mozno oboje. ale holt, tak to uz chodi. keby tam ti nasi prapredkovia vymyslali a nejedli mamuty neviem ci by prezili z korienkov. vegetarianstvo je moznou alternativou v tejto dobe, ked su aj zemiakove lupienky a cukriky plne tolkeho vsetkeho ze neumrieme od hladu ani keby sme sa neviem ako snazili, ale kedysi si vyberat nemohli. tak neviem preco to teraz menit. z roztopase? klasika novodoba deformacia ludstva? podme vsetko robit inak nez doteraz? *51*

co sa tyka miesta zvierat a rastlin na zemi, by podla mojho nazoru mali mat miesto rovnake ale ano, da sa polemizovat o tom ze zvierata citia atd ale nebyt rastlin- nezili by, a my tiez nie... kazdopadne som zvedava co sa od vas dozviem

to sa rovno podme bavit o tom ci bolo skor vajce alebo sliepka *47*

okrem toho nie je to vsetko jednooo? je to vsetko tak ako to ma byt a svet je cez to vsetko co sa deje stale krasnym miestom *82*

Divoška, zásah, zásah, a ešte raz zásah!

Aj ten šalát je len človek, looool *2* Si ma vyrehotala, veľmi pekne ďakujem...inak, rastliny cítia tiež...čítal som, že dokonca už je zariadenie, schopné previesť ich vibrácie do počuteľných tónov....rastliny tiež žijú, teda podľa mňa aj cítia, len nepočujeme ich krik...čo je dobre, lebo neviem ako by si pri tom chrúmala *47*

Krásne sa tu dá vycítiť Tvoj zemský živel, Býk je holt Býk aj čo sa týka nechuti k zmenám (nezprieš to v tej časti kde píšeš že ľudstvo chce teraz robiť všetko inak) úplne nádherné, celý ten príspevok je super a skvele sa mi čítal, skladá sa mi o Tebe obrázok, z toho čo a ako píšeš...máš chrumkavý humor a celkovo si úžasne krásny človek [smilie=flora008.gif]
...a odkáž svojmu drahému nech si ťa nikdy nepustí, lebo by prišiel o nesmierny poklad! A ja ruky bozkávam, madamme :) moja hlboká poklona.
Image

SUMMA SCIENTIA NIHIL SCIRE. NIHIL SCIRE - OMNIA POSSE.
http://privretymi-ocami.blogspot.com/
ANKH
VIP
VIP

Blog: View Blog (38)

Re: Rastliny a zvieratá

Postby ANKH » Friday, 11. May 2007, 01:23

Rising_Sun wrote:Istotne nemožno vyvyšovať jednu časť celku nad druhú, no s určítými náznakmy rozdielov pri porovnávaní využívania týchto dvoch prvkov som sa stretol. Tak raz mi kamarát hovoril: Energiu si môžeš brať podstate zovšadiaľ okrem ľudí a zvierat, aj od stromov môžeš, ale musíš ich o to poprosiť a potom im aj poďakovať. A takisto som sa stretol aj s vegetariánmi, čo odmietali jesť zvieratá práve preto, že to je živý tvor, na otázku ,,a rastliny nie sú´´ akosi neodpovedali.
Teda cítim tu určitú nadradenosť zvierat, no neviem v koľkých smeroch a ako sa to prejavuje.
Neviete mi to niekto trochu objasniť ? Aké miesto tu majú zvieratá a aké rastliny?
Vďaka

Rising Sun,

tu si múdro napísal
Rising_Sun wrote: Istotne nemožno vyvyšovať jednu časť celku nad druhú...

Tu podľa mňa aj ostaň. Celok bez častí nie je ničím, celok je tvorený časťami. Všetko je Jednota. Načo hierarchie? Mne to vždy prišlo ako ľudský výplod. Lebo hierarchia a nadradenosť smrdí človečinou. Prečo by zvieratá mali byť nadradené rastlinám? A ľudia zvieratám? A vyššie bytosti zas nám? Kokotina, pán farár! *2* Podľa mňa je toto jeden z kardinálnych omylov ľudstva, že niečo je nad niečím. Koruna tvorstva, hehehehe *3*
Ani Boh nie je nadradený, nad všetkým, je VO všetkom. Všetko je Ním. Tupí sme, lebo nie sme v Jednote, vypadli sme a škriabeme sa nazad, hľadáme to vonku a je to všetko v nás, všetky odpovede. Podľa mňa sa aj od rastlín veľmi veľa učíme, aj od zvierat, mali by sme byť vďační, nie nadradení. Krava nepremýšľa, že je nad ďatelinou. Proste ju spasie, ľahne a trávi. Spokojná. Ďatelina nepremýšľa, že je pod kravou , neschová sa, ani nepremýšľa, že je nad zemou, proste z nej rastie. Nič proti rozumu, len ho aj rozumne používať by sme sa mali naučiť. Nie na tupoty ako my ľudia zvykneme.

Zhrniem to: môj pohľad je, že nič a nikto tu ničomu a nikomu nie je nadradený. Všetci tu iba sme.

Ďalej, je milé, že chceš brať energiu, aj prosiť a ďakovať sa patrí, ale premýšľal si nad tým, či prípadne aj adekvátne dávaš? Lebo branie bez dávania nie je v poriadku. Dobíjanie sa energiou nie je nič zlé, a sú všelijaké cesty, všetci túžime po božskej energii, ktorá prestupuje všetkým a je všade, a vedome či nevedome ju čerpáme...len na tú rovnováhu akosi asi zabúdame, berieme a nedávame...viď čo robíme matke Zemi....Indiánov sme vyvraždili a pokresťančili, zdegenerovali chľastom a chorobami...my, civilizovaní....učiť sme sa mali. Mohli sme sa, ale my nie. Pýcha. Klasika. Aj ja rád objímam stromy, prosím ich a ďakujem im...nič v zlom, energiu môžeš prijímať. Len sem-tam trebárs zasaď jablkové jadierko, vezmi nejaký igelit z lesa, PET fľašky....chápeš, niečo aj vracaj :)

Btw, som tiež mäsotarián, ale zvažujem a pomaly aj zavádzam obmedzenie mäsa na minimum...celkovo riešim zmenu životosprávy...vieš koľko červené mäso hnije v tráviacom trakte? Môj pocit je, ak mäso, tak max. hydinu a ryby. Veľa zeleniny, vyvážená strava na yin-yang....tak má organizmus veľa energie z potravy, nespotrebúva ju na trávenie škodlivín a nepotrebuje potom odnikiaľ ťahať....telo sa prečistí, organizmus vibruje o čosi vyššie a lepšie...holt, sme to, čo jeme.

Nech sa Ti darí :)
Image

ANKH
VIP
VIP

Postby Anonymous » Friday, 11. May 2007, 05:45

Rising Sun: mas pravdu, aj rastliny maju vedomie. Ak Ta vazne zaujima tato tema a aj hocikoho ineho, pozri si, co som napisal o tom vo svojom blogu (http://www.jurenka-yoga.sk/sk/blog)

divoska: nebyt schopny zjest zvera je slabost? Praveze naopak! Ale tu sa uz jedna hlavne o pohodlie, kedze ty si toho svojhi zvera uz mozes kupit mrtveho v lokalnom supermarkete, navyse aj pekne zabaleneho. A ty nasi "prapredkovia" z korienkov skutocne prezili, lebo lovit zacali az ked si na to vymysleli nastroje.
Anonymous

Postby GigiViera » Friday, 11. May 2007, 06:14

Problem vidim scasti v tom, ze nemam cas prezuvat cely den bylinky ako ta kravicka, ta totiz nema cely den nic ine na praci a aj toho spasie hodne vela... iste, ovca menej.
vseobecne ani vegetarian sa nemoze tak uplne zbavit svojej casti zodpovednosti za to, ze ludstvo ako take zvierata zabija, to je iluzia, zodpovedni sme vsetci. Hlavne teda za sposob ako sa to deje. a este za plytvanie a nespravodlive rozdelenie zdrojov, to je myslim vacsi problem ako kuracie stehno na tanieri.
Image
Láska je viac než len byť otvorený trápeniam iných. Láska je aj zrelosť žiť s vedomím, že nemôžeme urobiť nič, aby sme ich od ich trápenia oslobodili.
http://vierasimkovicova.blog.sme.sk/
GigiViera
VIP
VIP

Blog: View Blog (1)

Postby divoska » Friday, 11. May 2007, 07:12

ankh dakujem ty lichotnik ;)
zrkadlo, ok, opravujem sa, nie je to slabost je to pokrytectvo. pretoze tvarit sa ze jest maso je kanibalizmus a hovorit to masozrutom pri obede je prinajmensom pekne smutne. /to sme potom vsetci kanibali, nasi rodicia stari rodicia a vsetci pred nimi tiez/. pretoze vyrovnany clovek vie ze to tak proste je. ja napriklad nemam problem priznat ze mojou slabostou v tejto oblasti su morske prisery. a tiez sa mozem tvarit ze to nie je slabost ale moje skalopevne pravo na vyber ktory som ucinila /co aj je/, ale nemam problem povedat ze to moze byt istou formou slabosti. ja to proste do seba odmietam dostat. to ze sa to ucia jest ostatni lebo je to v mode, prosim. ale nech mi niekto nevyprava ake je to fantasticke ked sa prvy krat skoro poblil kym sa naucil pustit to dole hrdlom. je samozrejme ine zit v krajinach kde to jedia od rana do noci spolu s chrobakmi a inymi delikatesami, ale povedzme si rovno, u nas je to prevazne vecou dostania sa do "vyssej spolovnosti" *47* ked to zas ale niekomu chuti nebudem mu zase ze ano hovorit pocas toho ako to je, ze je to nechutne. kazdy ma pravo na vlastne ciny. preco ich napadat.

aby som sa vratila k teme, ja som naozaj vegetariancila hadam 8 rokov. z jednoducheho dovodu. pretoze ako ankh vyssie spominal, ked som si dala maso, mala som pocit ze mam v bruchu kamene ako vlk v cervenej ciapocke a travi mi to tyzden. a bolo mi z toho kvalitne blivno. a bola som aj ako mlada angazovana /ved klasika kazdy si tym prejde/ v slobode zvierat este ked zacinali. ale nebranilo mi to chlostit u deda kraliky a sliepky. lebo niekto to proste spravit musel a naco sa budeme hrat ze ano. co som mala nechat robotu na nich a zaliezt trucovita, ze ja to proste robit nebudem? lebo to je vrazda alebo co? jest som to na zaklade vlastneho rozhodnutia nejedla ale bez nejakych klise vycitiek svedomia som pomahala /sice nemam pocit ze sa mam zrovna cim chvalit../ ale to je proste tiez o zivote. tak preco sa tu odrazu hrat na to ze nie?

ankh a inak dakujem za presne vyjadrenie toho co som chcela vlastne povedat tym ze by malo byt vsetko zajedno. ziadne delenie. naprosty suhlas.
Image
lubim... teda som...
divoska
VIP
VIP

Postby svetlo » Friday, 11. May 2007, 07:23

K téme - Mne to pripadá tak, že nebudem riešiť "to", čo vyriešené bolo ...

... v konečnom dôsledku, aj tak si to musí vyriešiť každý sám v sebe ... *1*
Image
svetlo
VIP
VIP

Blog: View Blog (4)

Postby divoska » Friday, 11. May 2007, 07:35

svetlo wrote:K téme - Mne to pripadá tak, že nebudem riešiť "to", čo vyriešené bolo ...

... v konečnom dôsledku, aj tak si to musí vyriešiť každý sám v sebe ... *1*

tak jest :smt023
Image
lubim... teda som...
divoska
VIP
VIP

Postby bojovnicka » Friday, 11. May 2007, 09:26

ANKH wrote: ... Celok bez častí nie je ničím, celok je tvorený časťami. Všetko je Jednota. Načo hierarchie? Mne to vždy prišlo ako ľudský výplod. ...
Ani Boh nie je nadradený, nad všetkým, je VO všetkom. Všetko je Ním. Tupí sme, lebo nie sme v Jednote, vypadli sme a škriabeme sa nazad, hľadáme to vonku a je to všetko v nás, všetky odpovede. Podľa mňa sa aj od rastlín veľmi veľa učíme, aj od zvierat, mali by sme byť vďační, nie nadradení.
Zhrniem to: môj pohľad je, že nič a nikto tu ničomu a nikomu nie je nadradený. Všetci tu iba sme.
...

ANKH :smt023 *52* :heart: *24* :smt109 :smt041

Tiež som kedysi vegetariánčila a aj dnes si dávam chutné pôstno-čistiace dni, v rámci tých svojich rozmanitých zeleninovo-hydinových, zeleninovo-rybích, zeleninovo-syrových, ryžových, zemiačkových ... a inak pestrých maškrtiek ... vychádzajúc z toho že cítim, že práve v tejto chvíli, teraz a takto je to fajn...
Učím sa načúvať a v duchu toho žiť ...
A keď nadviažem na ANKH už citované... nebudem sa opakovať... Vychádzajúc z toho, že každý sme jedinečným fraktálom celku ... *86*
súhlasím, je to veľmi individuálna cesta... ak chcem/e a žijem/e tým, kým som/sme ... cesta od iných/vzorov, trebárs aj autorít, k sebe :D ...
svet je miesto, kde môžeš byť
bojovnicka
Vylúčení
Vylúčení

Postby ANKH » Friday, 11. May 2007, 09:52

bojovnicka wrote:
ANKH wrote: ... Celok bez častí nie je ničím, celok je tvorený časťami. Všetko je Jednota. Načo hierarchie? Mne to vždy prišlo ako ľudský výplod. ...
Ani Boh nie je nadradený, nad všetkým, je VO všetkom. Všetko je Ním. Tupí sme, lebo nie sme v Jednote, vypadli sme a škriabeme sa nazad, hľadáme to vonku a je to všetko v nás, všetky odpovede. Podľa mňa sa aj od rastlín veľmi veľa učíme, aj od zvierat, mali by sme byť vďační, nie nadradení.
...

ANKH :smt023 *52* :heart: *24* :smt109 :smt041

Tiež som kedysi vegetariánčila a aj dnes si dávam chutné pôstno-čistiace dni, v rámci tých svojich rozmanitých zeleninovo-hydinových, zeleninovo-rybích, zeleninovo-syrových, ryžových, zemiačkových ... a inak pestrých maškrtiek ... vychádzajúc z toho že cítim, že práve v tejto chvíli, teraz a takto je to fajn...
Učím sa načúvať a v duchu toho žiť ...
A keď nadviažem na ANKH už citované... nebudem sa opakovať... Vychádzajúc z toho, že každý sme jedinečným fraktálom celku ... *86*
súhlasím, je to veľmi individuálna cesta... ak chcem/e a žijem/e tým, kým som/sme ... cesta od iných/vzorov, trebárs aj autorít, k sebe :D ...

Bojovníčka, *24* [smilie=flora008.gif] :heart:
surfujeme, zdá sa, na jednej vlne *52* si to vystihla krásne, od vzorcov a autorít k sebe...ďakujem *48*
Image

ANKH
VIP
VIP

Divoška

Postby ANKH » Friday, 11. May 2007, 09:55

divoska wrote:ankh dakujem ty lichotnik ;)

Potešenie na mojej strane, madamme :)

divoska wrote:ankh a inak dakujem za presne vyjadrenie toho co som chcela vlastne povedat tym ze by malo byt vsetko zajedno. ziadne delenie. naprosty suhlas.

Ja ďakujem tiež. Absolútny súhlas s naprostým súhlasom
*52* *40*
Image

ANKH
VIP
VIP

Postby Anubis » Friday, 11. May 2007, 10:01

Pekná debata. :smt023
Je to všetko fajn, ale taký stejk zo sviečkovice - to je skoro ako manna. *40*
Rád by som trošku tradície (ako inak).
Keď B-h stvoril človeka a umiestnil ho v Gan Eden, prišlli k nemu zástupy zvierat a on ich pomenoval. Tým bolo vyjadrené výsostné postavenie človeka nad anjelmi, zvieratami a rastlinami. V rajskej záhrade však človek - Adam i Chava jedli len rastlinnú potravu.
V okamihu súdu boli ľudia - Adam, Chava a ich deti vyhnaní z raja a zem bola prekliata za neuposlúchnutie príkazu. Vtedy dostal človek právo jesť i mäso zvierat. Nebolo tak hneď. Tiež im to chvíľku trvalo, kým si na to zvykli.
Ak by sa niekomu zdalo, že keďže z prvu boli ľudia vegetariáni a až svojim pádom začali jesť mäso, a teda vegoši sa približujú ľuďom pred pádom a tým sú lepší, je to omyl. Za jediný deň pobytu v raji stihla Chava stratiť panenstvo, vynosiť a porodiť niekoľko detí a to úplne bezbolestne. Z toho vyplýva, že životné podmienky v Gan Eden boli úplne iné ako po vyhnaní na zem a to ešte prekliatu.
Na záver môjho biblického okienka by som jeden takmer biblický výrok:
Jedzte čo vám chutí, dom dá a huba vezme. Len nech je to košér. *2*
Image
Anubis
Globálny moderátor
Globálny moderátor

Postby ANKH » Friday, 11. May 2007, 10:08

divoska wrote:... ja napriklad nemam problem priznat ze mojou slabostou v tejto oblasti su morske prisery. a tiez sa mozem tvarit ze to nie je slabost ale moje skalopevne pravo na vyber ktory som ucinila /co aj je/, ale nemam problem povedat ze to moze byt istou formou slabosti. ja to proste do seba odmietam dostat. to ze sa to ucia jest ostatni lebo je to v mode, prosim. ale nech mi niekto nevyprava ake je to fantasticke ked sa prvy krat skoro poblil kym sa naucil pustit to dole hrdlom.

*1* morské potvorky náhodou patria k tomu málu, čo nejem.... rozumiem ti, a opäť si to geniálne vystihla. Nemyslím si, že keď na niečo nemáš chuť, je to slabosť...prosto mi je to grcné a basta. Besides, Japonci jedia živé rybičky, ešte sa trepocú keď idú dole hrdlom a trochu aj v žalúdku.... proti gustu žiaden dišputát, ako sa vraví, a nech si to nejaký frajer skúsi! Bleee :grc:

divoska wrote: je samozrejme ine zit v krajinach kde to jedia od rana do noci spolu s chrobakmi a inymi delikatesami, ale povedzme si rovno, u nas je to prevazne vecou dostania sa do "vyssej spolovnosti" *47* ked to zas ale niekomu chuti nebudem mu zase ze ano hovorit pocas toho ako to je, ze je to nechutne. kazdy ma pravo na vlastne ciny. preco ich napadat.

Aj mne to tak príde, háj sosájety, hehehe... ak niekomu chutia, nech papá.

divoska wrote:aby som sa vratila k teme, ja som naozaj vegetariancila hadam 8 rokov. z jednoducheho dovodu. pretoze ako ankh vyssie spominal, ked som si dala maso, mala som pocit ze mam v bruchu kamene ako vlk v cervenej ciapocke a travi mi to tyzden. a bolo mi z toho kvalitne blivno. a bola som aj ako mlada angazovana /ved klasika kazdy si tym prejde/ v slobode zvierat este ked zacinali. ale nebranilo mi to chlostit u deda kraliky a sliepky. lebo niekto to proste spravit musel a naco sa budeme hrat ze ano. co som mala nechat robotu na nich a zaliezt trucovita, ze ja to proste robit nebudem? lebo to je vrazda alebo co? jest som to na zaklade vlastneho rozhodnutia nejedla ale bez nejakych klise vycitiek svedomia som pomahala /sice nemam pocit ze sa mam zrovna cim chvalit../ ale to je proste tiez o zivote. tak preco sa tu odrazu hrat na to ze nie?

Bojím bojím bojím, ó Ty ukrutná, prestrašná, hrôzyplná ba až desivá chloštiteľka dedových sliepok a králikov :axe: pomooooooc! Ozaj divočina! *47* Ale aj tak, pozbieral som všetku odvahu, čo mi ostala....CHCEM Ťa stretnúť *40* *82* *82* *82*
Image

ANKH
VIP
VIP

ANUBIS

Postby ANKH » Friday, 11. May 2007, 10:11

Anubis wrote:Pekná debata. :smt023
Je to všetko fajn, ale taký stejk zo sviečkovice - to je skoro ako manna. *40*
Rád by som trošku tradície (ako inak).
Keď B-h stvoril človeka a umiestnil ho v Gan Eden, prišlli k nemu zástupy zvierat a on ich pomenoval. Tým bolo vyjadrené výsostné postavenie človeka nad anjelmi, zvieratami a rastlinami. V rajskej záhrade však človek - Adam i Chava jedli len rastlinnú potravu.
V okamihu súdu boli ľudia - Adam, Chava a ich deti vyhnaní z raja a zem bola prekliata za neuposlúchnutie príkazu. Vtedy dostal človek právo jesť i mäso zvierat. Nebolo tak hneď. Tiež im to chvíľku trvalo, kým si na to zvykli.
Ak by sa niekomu zdalo, že keďže z prvu boli ľudia vegetariáni a až svojim pádom začali jesť mäso, a teda vegoši sa približujú ľuďom pred pádom a tým sú lepší, je to omyl. Za jediný deň pobytu v raji stihla Chava stratiť panenstvo, vynosiť a porodiť niekoľko detí a to úplne bezbolestne. Z toho vyplýva, že životné podmienky v Gan Eden boli úplne iné ako po vyhnaní na zem a to ešte prekliatu.
Na záver môjho biblického okienka by som jeden takmer biblický výrok:

*3* *3* *3* *2* *2* *2* *2* *1* *47* :smt023
paráda, Rabbi :) Moja poklona :)
Image

ANKH
VIP
VIP

Postby GigiViera » Friday, 11. May 2007, 10:19

Anubis wrote:Na záver môjho biblického okienka by som jeden takmer biblický výrok:

Moja suseda mi prave vcera príhodne (nie náhodne) rozprávala, ze jej 7 rocná dcéra žije len na klobáse a cokoláde. Ak jej vraj nedá este v posteli vecer zjest jeden rozok s klobásou, ani nezaspí. Neviem ci je klobása koser, pre gojov je to aj tak jedno, ale milé dievcatko má pre zaspatím namiesto cumla klobásu... *3* *2* *3*
Image
Láska je viac než len byť otvorený trápeniam iných. Láska je aj zrelosť žiť s vedomím, že nemôžeme urobiť nič, aby sme ich od ich trápenia oslobodili.
http://vierasimkovicova.blog.sme.sk/
GigiViera
VIP
VIP

Postby ANKH » Friday, 11. May 2007, 10:31

GigiViera wrote:
Moja suseda mi prave vcera príhodne (nie náhodne) rozprávala, ze jej 7 rocná dcéra žije len na klobáse a cokoláde. Ak jej vraj nedá este v posteli vecer zjest jeden rozok s klobásou, ani nezaspí. Neviem ci je klobása koser, pre gojov je to aj tak jedno, ale milé dievcatko má pre zaspatím namiesto cumla klobásu... *3* *2* *3*

GiGi, ak mal Zrkadlo pravdu, treba rodičov alarmovať, bo z malej od decka feťáka vychovávajú *1* *40* Ona pred zaspatím fetuje klobáse?! Mení si stav vedomia odmala....a úlety na klobáse....juuuj, nebezpečnejšie ako LSD!
Klobáse treba bezpodmienečne zaradiť na zoznam omamných látok, jedov i prekurzorov! Malú na liečenie poslať, rodičov do basy za podávanie drog deťom! *40* *82* *82* *82* *82* *82* *82* *82*
Image

ANKH
VIP
VIP

Postby WhiteWolfSix » Friday, 11. May 2007, 10:33

Keď sme pri tých morských oné, ja môžem ryby na akýkoľvek spôsob a nerobí mi to problém, ale také ikri? Fuuuj a vraj kaviár... Minule som videl v TV, že v jednom hoteli v Abú Dabí podávajú hosťom kaviár v hodnote 20.000 USD za kilo! Tfuj, ja by som ho ani zadarmo nechcel a nieto ešte toľké prachy vyhadzovať. *40*
ImageImage
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN | ANNWIN portál | Môj PicasaWeb | Image
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Blog: View Blog (32)

Postby ANKH » Friday, 11. May 2007, 10:41

WhiteWolfSix wrote:Keď sme pri tých morských oné, ja môžem ryby na akýkoľvek spôsob a nerobí mi to problém, ale také ikri? Fuuuj a vraj kaviár... Minule som videl v TV, že v jednom hoteli v Abú Dabí podávajú hosťom kaviár v hodnote 20.000 USD za kilo! Tfuj, ja by som ho ani zadarmo nechcel a nieto ešte toľké prachy vyhadzovať. *40*

Wolfi, ikry za 20.000 USD za kilo, no nekúp to! Poskladajme sa, necháme to zhniť, a predáme im to za dvojnásobok ako ešte väčšiu delikatesu! Labúžo! :grc: Stačí urobiť dobrý marketing a tváriť sa, že v lepšej spoločnosti to patrí k bontónu, a je vybavené!

(Anubis, sú ikry vlastne kosher?)
Image

ANKH
VIP
VIP

Postby Anubis » Friday, 11. May 2007, 10:47

Ankh.
(nie)

Ale jeden rabi na zhrozenú otázku : "rabi, veď vy jete bravčové" odpovedal: "mňa nezaujíma, ako sa tá ryba volá". *4* *40*
Image
Anubis
Globálny moderátor
Globálny moderátor

Next

Return to Prírodné metódy a systémy