Rastliny a zvieratá

Diskusie o šamanizme, mágii, wicce a toltéctve

Moderators: WhiteWolfSix, Anubis

Forum rules
V tejto sekcii a jej podsekciách je zákaz propagovať alebo iným spôsobom presadzovať používanie halucinogénov a psychotropných látok.

Postby Anubis » Friday, 11. May 2007, 10:50

Ešte aby som upresnil. Z morských živočíchov sa môžu jesť len tie, ktoré majú šupiny a plutvy. Čiže napríklad taký potápač sa jesť nemôže, lebo síce má plutvy ale nemá šupiny. Potápač teda rozhodne nie je košér. *2*
Image
Anubis
Globálny moderátor
Globálny moderátor

Blog: View Blog (1)

Postby svetlo » Friday, 11. May 2007, 11:02

Anubis wrote:Čiže napríklad taký potápač sa jesť nemôže, lebo síce má plutvy ale nemá šupiny.

Ako vieš ? *40*
Image
svetlo
VIP
VIP

Blog: View Blog (4)

Postby ANKH » Friday, 11. May 2007, 11:04

svetlo wrote:
Anubis wrote:Čiže napríklad taký potápač sa jesť nemôže, lebo síce má plutvy ale nemá šupiny.

Ako vieš ? *40*

Vie, lebo už ho jedol *1* *3* *2* *2* *2*
Ty si nejedla potápača ešte? Máš čo doháňať *52* *40*
Image

SUMMA SCIENTIA NIHIL SCIRE. NIHIL SCIRE - OMNIA POSSE.
http://privretymi-ocami.blogspot.com/
ANKH
VIP
VIP

Blog: View Blog (38)

Postby duves » Friday, 11. May 2007, 13:06

Anubis wrote:Ešte aby som upresnil. Z morských živočíchov sa môžu jesť len tie, ktoré majú šupiny a plutvy. Čiže napríklad taký potápač sa jesť nemôže, lebo síce má plutvy ale nemá šupiny. Potápač teda rozhodne nie je košér. *2*

Ak nema šupiny, mozu byt prosim lupiny? *2*
Rising_Sun wrote:..... čo odmietali jesť zvieratá práve preto, že to je živý tvor, na otázku ,,a rastliny nie sú´´ akosi neodpovedali.

Rising Sun, mnohi co odmietaju meso, to robia iba pre modu. Ak ti niekto taki vegetarian povie pravdu, tak iba v tom zmysle, ze jest viac zeleniny je zdravsie ako jest hromady mesa. Zvierata sa napokon nechovaju iba na meso, je z nich koža, vlna, mlieko. Inak povedane, "taki skutocni milovnici zvierat" by nasli okamzite nahradu a netvrdili by nieco ine, co je v rozpore s ich konanim. Nabuduce sa im pozri z coho maju topanky a opasky!!!
Samozrejme smrt v bitunkoch je tema o niecom inom.
Image Image
duves
Vylúčení
Vylúčení

Blog: View Blog (79)

Postby duves » Friday, 11. May 2007, 13:18

Anubis wrote:Pekná debata. :smt023
Je to všetko fajn, ale taký stejk zo sviečkovice - to je skoro ako manna. *40*
Rád by som trošku tradície (ako inak).
Keď B-h stvoril človeka a umiestnil ho v Gan Eden, prišlli k nemu zástupy zvierat a on ich pomenoval. Tým bolo vyjadrené výsostné postavenie človeka nad anjelmi, zvieratami a rastlinami. V rajskej záhrade však človek - Adam i Chava jedli len rastlinnú potravu.
V okamihu súdu boli ľudia - Adam, Chava a ich deti vyhnaní z raja a zem bola prekliata za neuposlúchnutie príkazu. Vtedy dostal človek právo jesť i mäso zvierat. Nebolo tak hneď. Tiež im to chvíľku trvalo, kým si na to zvykli.
Ak by sa niekomu zdalo, že keďže z prvu boli ľudia vegetariáni a až svojim pádom začali jesť mäso, a teda vegoši sa približujú ľuďom pred pádom a tým sú lepší, je to omyl. Za jediný deň pobytu v raji stihla Chava stratiť panenstvo, vynosiť a porodiť niekoľko detí a to úplne bezbolestne. Z toho vyplýva, že životné podmienky v Gan Eden boli úplne iné ako po vyhnaní na zem a to ešte prekliatu.
Na záver môjho biblického okienka by som jeden takmer biblický výrok:
Jedzte čo vám chutí, dom dá a huba vezme. Len nech je to košér. *2*

Anubis a jednalo sa o vyhnanie z nejakeho nematerialneho raja, alebo sa jednalo o nasu zem ale................ale s odlisnym podnebim?
Mam zato, kedze som tiez trochu absentoval od kunzumacii mesa, ze surova zelenina a ovocie sa da vylucne jest iba v horucom pocasi. V zime napr, zeleninove salaty ochladzuju. Meso patri medzi JANG potravu a zahrieva. Cize clovek potreboval meso na prezitie s prichodom doby ladovej. Ved su nejake vyjavy z atlantidy, kde divoke zvierata zili v harmonii s ludmi (bol to ten raj?).
Image Image
duves
Vylúčení
Vylúčení

Re: Rastliny a zvieratá

Postby Lariyanama » Friday, 11. May 2007, 13:19

ANKH wrote:Ďalej, je milé, že chceš brať energiu, aj prosiť a ďakovať sa patrí, ale premýšľal si nad tým, či prípadne aj adekvátne dávaš?

To mi kamarát hovoril ako by the way, netvrdil som, že chcem brať tú energiu aj keď možno to je pravda...

Ďalej si písal:
Celok bez častí nie je ničím, celok je tvorený časťami

No a ja som sa pýal na to, ako máme pristupovať k zvieratám a rastlinám v tomto celku, aká je ich úloha a aká naša. Tie dva príklady čo som uvádzal ma vlastne priviedli k uvažovaniu nad týmto, nie nad vegetariánstvom a mäsožrútsvom a podobne... *51* Veď aj šamani majú silové zvieratá a nie rastliny takže je jasné že rozdieli tam v tomtu je. Inak Ďakujem [smilie=flora008.gif]

Neviem či som sa nevyjadril nepresne ale teraz by hádam problém nemal byť :)
pod pis
Lariyanama

Postby Anubis » Friday, 11. May 2007, 14:22

duves wrote:Anubis a jednalo sa o vyhnanie z nejakeho nematerialneho raja, alebo sa jednalo o nasu zem ale................ale s odlisnym podnebim?
Mam zato, kedze som tiez trochu absentoval od kunzumacii mesa, ze surova zelenina a ovocie sa da vylucne jest iba v horucom pocasi. V zime napr, zeleninove salaty ochladzuju. Meso patri medzi JANG potravu a zahrieva. Cize clovek potreboval meso na prezitie s prichodom doby ladovej. Ved su nejake vyjavy z atlantidy, kde divoke zvierata zili v harmonii s ludmi (bol to ten raj?).

To je zložitá otázka, nehodiaca sa do tejto témy. Gan Eden je v nebi a mal i svoj odtlačok na zemi. Takže klíma tam bola asi príjemná. Ale myslím, že to nebol ten hlavný dôvod vegetariánstva v raji.
Inde a v inej téme snáď viac. *18*
... ale atlantídu by som do toho nemiešal. (keď som bol školopovinný, bývali sme na Trávnikoch, a ako pubiš som chodil na Štrkovec do pohostinstva asi tak dvanástej cenovej skupiny, ktoré sa volalo atlantída. Fakt, že v áčku pred záverečnou mohol občas hĺbavý človek vidieť divy ... *40* )
Image
Anubis
Globálny moderátor
Globálny moderátor

Blog: View Blog (1)

Postby WhiteWolfSix » Friday, 11. May 2007, 15:00

Dovolil som si diskusiu, ktorá sa zvrtla na šamanizmus presunúť do samostatnej témy v šamanskej sekcii.
ImageImage
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN | ANNWIN portál | Môj PicasaWeb | Image
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Blog: View Blog (32)

Postby Lariyanama » Friday, 11. May 2007, 15:06

Teraz neviem či presunutím nevzniká zavádzajúci efekt, keďže sa s témy vytratila tvoja oponujúca reakcia na toto:
Rising_Sun wrote:Veď aj šamani majú silové zvieratá a nie rastliny takže je jasné že rozdieli tam v tomto sú.
pod pis
Lariyanama

Postby duves » Friday, 11. May 2007, 15:07

Anubis wrote:Gan Eden je v nebi a mal i svoj odtlačok na zemi. Takže klíma tam bola asi príjemná.

Vyraz "v nebi" je malo identifikovatelny. Co si mam presne pod tym predstavit? *18*
Image Image
duves
Vylúčení
Vylúčení

Postby WhiteWolfSix » Friday, 11. May 2007, 20:14

Rising_Sun wrote:Teraz neviem či presunutím nevzniká zavádzajúci efekt, keďže sa s témy vytratila tvoja oponujúca reakcia na toto:
Rising_Sun wrote:Veď aj šamani majú silové zvieratá a nie rastliny takže je jasné že rozdieli tam v tomto sú.

Je to možné, no v zmysle tej diskusie nie veľmi podstatné, pretože sme v nej zachádzali do podrobností, ktoré s Tvojou touto vetou nesúviseli.
ImageImage
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN | ANNWIN portál | Môj PicasaWeb | Image
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Blog: View Blog (32)

Postby Ldyb » Wednesday, 07. July 2010, 09:54

Moj nazor je taky, ze clovek (ako bytost) moze robit maximalne to, co si priroda volne vytvorila sama napr. pri zvieratach. Rozdiel, medzi clovekom a vacsinou zvierat je taky, ze toho mame "viac" na dosah a "lovime" si to maso aj vtedy, ked uz ho mame dostatok, nie len vtedy, ked potrebujeme prezit. Balance nie je.
Tiez sa snazim kombinovat vege a masovu stravu, ale pravdou aj tak ostava, ze ziadnu rastlinu nevypestujem a ziadnu zver nevychovam, aj ked ich konzumujem od mala. Pozicaj-vratim, nefunguje....iba berieme. *8*
Keď žiješ správne, sny prídu za tebou...
emčo sa premenoval na Ldyba
Ldyb

Postby MisheliQ » Sunday, 30. January 2011, 11:59

Na zamyslenie: človek nie je svojim tráviacim traktom uspôsobený na rozloženie rastlinnej potravy ako taká krava, ktorá má na to 4 žalúdky a baktérie, ktoré jej pomáhajú rozkladať cukor.
A z toho mi teda vyplýva, že najlepšia je zlatá stredná cesta, čo sa týka jedenia mäsitej a/alebo rastlinnej potravy. S tým , že človek pri konzumovaní jedného a/alebo druhého má mať len pozitívne pocity (môže sa nad tým rozplývať, užívať si to apod.).
Ak by však cítil výčitky svedomia, vinu, ľútosť a pod., tak radšej nech sa do jedenia ani nepúšťa. Z takého jedla sa nemôže nikdy dobre najesť a je jedno či je to jedlo rastlinné a/alebo mäsité.
MisheliQ

Previous

Return to Prírodné metódy a systémy