Prírodné metódy a šport

Diskusie o šamanizme, mágii, wicce a toltéctve

Moderators: WhiteWolfSix, Anubis

Forum rules
V tejto sekcii a jej podsekciách je zákaz propagovať alebo iným spôsobom presadzovať používanie halucinogénov a psychotropných látok.

Prírodné metódy a šport

Postby duves » Saturday, 08. September 2007, 21:13

Ma tak napada taka myslienka v suvislosti s dopingovymi skandalmi, teda hlavne v profi cyklistike (tohtoročná TdF!), že sa bude musiet daco zmenit. Nieco naznacuju sponzori, ktorí riskuju stratu mena, ak ostanú pri špinavých sportoch.
A mam taku otazku, co myslite existuju moznosti ako vyburcovat telo k vykonu inym sposobom, nez chemicky. Ide mi o sposob, nazvem to mystika v športe. Kedysi som čítal o Arnoldovi, že ked cvičil so zavažim, tak si sam seba predstavoval ako mu rastu svaly. Bol presvedceny, ze mu to pomaha.
Cital som knihy od Lanceho Armstronga, 7 nasobneho vitaza TdF, ktory je mimochodom povazovany za sikovneho "bobulara" . Jeho uvahy v knihach tak trochu smeruju k niecomu, co je vola zdolavat prekazky. Ale tak dajako inak. Boj so zakernou chorobou ho mozno k niecomu nasmeroval.
Image Image
duves
Vylúčení
Vylúčení

Blog: View Blog (79)

Re: Prírodné metódy a šport

Postby putnik26 » Saturday, 29. September 2007, 09:30

Nakolko sa trosku venujem chi kungu a podobnym veciam samozrejme da sa to niektory ludia su schopny v krizovych situaciach spravit veci ktore inak niesu schopny, pretoze tlak prebudi ich skryte energeticke rezervy. Pokial si sportovec dokaze navodit dostatocne silny psychicky stav podobny tomu v krizovych stavoch myslim ze to mozne je. A co sa tyka priamo treningu dalo by sa to zapojit len neviem ci to niekto robi v sportovej sfere sa nepohybujem.
putnik26

Postby duves » Saturday, 29. September 2007, 11:43

Myslim, ze standartny sportovec nepozna ucinky mystiky. Jeho volove vlastnosti vychadzaju z jeho skusenosti, ktore zazil. T.j. vie kde su jeho hranice. Ak preteka s inymi a vidi, ze im to "nejde" moze mat sance na vitazstvo. O niecom inom moze byt ale pripad, ze sportovec v polcase "prepadava", napriek tomu sa prepracuje na popredne miesto. Kedysi takto decimoval superov maratonec ceskeho povodu Emil Zatopek, ktory mimochodom objavil pozitivny efekt cyklickeho striedania zatazi.
Image Image
duves
Vylúčení
Vylúčení

Postby Lada » Thursday, 01. November 2007, 18:19

Image funguje to aj v športe.
Neviem práve najísť tú stránku na nete ale pred pár týždňami mi manžel čítal zaujímavý článok o výskume. Boli to tuším basketbalisti Image. Trvalo to celé mesiac a počas toho mesiaca desiati trénovali hodinu denne, desiati so sluchákami na ušiach si mali predstavovať (vizualizovať) ako triafajú do koša a posledný desiati vôbec netrénovali vôbec. Výsledky boli také, že tí prví boli lepší o 30%, tí druhí o 25% a tí poslední sa nezlepšili.
Image
Lada
VIP
VIP

Postby Galthea » Thursday, 22. November 2007, 16:13

Niečo podobné funguje aj na tanečných tréningoch - na základe vizualizácie a vizuálnej projekcie si ľudia ľahšie osvojujú držanie tela a postoje (čo ale môže byť čistým "odkukávaním") ale aj tanečné techniky - zainteresovaný vedia, že pri niektorých tanečných štýloch sa to prosto len odpozerať správne nedá.
"Now I will believe that there are unicorns..."
--William Shakespeare; The Tempest
Galthea

Postby ??????? » Thursday, 22. November 2007, 19:21

Galthea: Hej, to funguje. Predpokladám, že aj v tanci (zaručene to funguje v bojových umeniach).

Ešte dačo: Kedysi som čítal, že niektorí vrcholoví tenisti ako podporu tréningu pestovali zenovú meditáciu. Mala im pomôcť ku "chladnej hlave" a pohotovým reakciám. Tiež si to viem predstaviť vzhľadom na jej funkciu trebárs v karate.

Ešte dačo 2: Taliansky ezoterik Julius Evola, pred 2. svetovou vojnou sám aktívny horolezec, neskôr naučil Reinholda Messnera niektoré dychové cvičenia z jógy. Nie kvôli mystickým účelom; čisto ako praktickú pomôcku. Reinimu pomohli zvládnuť výstupy na osemtisícovky bez kyslíkového prístroja a tiež bez poruchy zdravia.

Je teraz úplne jedno, že "by" to možno zmákol aj bez tých cvičení. Ide o to, že mu pomohli podstatne skrátiť čas aklimatizácie a zvýšiť jej kvalitu.
Image
...??? ? ???????? ?? ???, ?? ? ??????? ?? ?????. Image
???????
Moderátor
Moderátor

Blog: View Blog (2)

Postby Galthea » Friday, 23. November 2007, 12:37

Tak tak, ja to mám overené aj v thai-ti (alebo ako sa to po slovensky píše...)
Galthea

Postby Mohy » Wednesday, 12. December 2007, 10:24

duves wrote:Cital som knihy od Lanceho Armstronga, 7 nasobneho vitaza TdF, ktory je mimochodom povazovany za sikovneho "bobulara" . Jeho uvahy v knihach tak trochu smeruju k niecomu, co je vola zdolavat prekazky. Ale tak dajako inak. Boj so zakernou chorobou ho mozno k niecomu nasmeroval.

Teraz nedávno ( 2 týždne dozadu ) som tiež čítal o Armstrongovi, ak chceš môžem to ešte raz naštudovať, ak by ta zaujímali dáke podrobnosti. Vedci zisťovali v čom to môže byť, že toľko krát vyhral TdF a prišli tuším nato, že z jednej časti zato môže tvrdý trening už od ranného veku + genetika. Na čo si hmlovito pamätám, tak spomínali prah bolesti, ktorý ma oveľa vyšší ako obyčajný ľudia a tým pádom môže podávať lepšie výkony. A tuším veľmi dobré základy tejto vytrvalosti a väčšej odolnosti bolesti práve položil v dectve, tuším :roll:

Ak je záujem môžem to naštudovať, bol to celkom pekný článok.
Mohy
VIP
VIP

Postby duves » Wednesday, 12. December 2007, 18:08

Mohy wrote:
duves wrote:Cital som knihy od Lanceho Armstronga, 7 nasobneho vitaza TdF, ktory je mimochodom povazovany za sikovneho "bobulara" . Jeho uvahy v knihach tak trochu smeruju k niecomu, co je vola zdolavat prekazky. Ale tak dajako inak. Boj so zakernou chorobou ho mozno k niecomu nasmeroval.

Teraz nedávno ( 2 týždne dozadu ) som tiež čítal o Armstrongovi, ak chceš môžem to ešte raz naštudovať, ak by ta zaujímali dáke podrobnosti. Vedci zisťovali v čom to môže byť, že toľko krát vyhral TdF a prišli tuším nato, že z jednej časti zato môže tvrdý trening už od ranného veku + genetika. Na čo si hmlovito pamätám, tak spomínali prah bolesti, ktorý ma oveľa vyšší ako obyčajný ľudia a tým pádom môže podávať lepšie výkony. A tuším veľmi dobré základy tejto vytrvalosti a väčšej odolnosti bolesti práve položil v dectve, tuším :roll:

Ak je záujem môžem to naštudovať, bol to celkom pekný článok.

On mal otčima, co ho strieskal basebalovou palicou. Kdesi v knihe piše, že ako profik nemal čas sa zaoberať detailne minulosťou. Napokon superov by to pramalo zaujimalo, co prezil. Jedine po com tuzil bolo, aby tu zlost odovzdal do pedalov, strhat supera tak, ze mu nebude stačiť dych.

Jeho mama sa napokon s nim rozviedla. Robila ako sekretarka s velmi mizernym platom. V knihe spomina LA, ako vsetky vyradene prehadzovacky vzdy odlozila, lebo jej to bolo luto vyhodit.
Lance ako tinežer mohol vystavat po uliciach s rovesnikmi a hrať sa na EMO a nudiť sa. V podstate tie jeho uvahy trochu k tomu smeruju. Denne jazdil na bicykli na plavanie. 15 km tam, 15 speť. Na 12 rocneho chlapca dost vela.
Image Image
duves
Vylúčení
Vylúčení

Postby Galthea » Saturday, 22. December 2007, 00:36

Inu, ako sa hovorí, najlepší sú vždy tí, čo trénovali najtvrdšie a prekonali najviac...
Galthea

Postby duves » Saturday, 22. December 2007, 09:47

Taliansky pretekar Fausto Coppi, čoby syn mäsiara musel denne na bicykli ako chlapec rozvazat mäso po kopaniciach. Zaiste by ho nenapadlo otcovi odvravat.Mladenec vtedy netušil, ake zaklady si vybudoval. Ako 20-ročny sa stal vitazom Gira, co je talianska obdoba Tour de France. V kopcoch nemal supera.
Image
Image Image
duves
Vylúčení
Vylúčení

Return to Prírodné metódy a systémy