Planetárne hodiny

Diskusie o šamanizme, mágii, wicce a toltéctve

Moderators: WhiteWolfSix, Anubis

Forum rules
V tejto sekcii a jej podsekciách je zákaz propagovať alebo iným spôsobom presadzovať používanie halucinogénov a psychotropných látok.

Planetárne hodiny

Postby Anonymous » Thursday, 27. April 2006, 14:55

Program ChronosXP na výpočet planetarnych hodin

ak viete trosku anglicky, pripadne spanielsky, tak je tento program dobra vec, zide sa vediet aka je planetarna hodina, ak chcete konat nejaky ritual alebo obrad... :wink: ale aj vsetko ostatne v zivote...
pripadne sa tym da orientovat v mnoho inych veciach

ked chce clovek asi nieco s magiou, tak mu pomoze pod akou planetou pracuje, aspon taka miniznalost do astrologie...

pre bratislavu su suradnice asi 48stupnov9´ a 17stupnov 7´
Kosice 48 43´, 21 15´
Banská Bystrica 48 44´, 19 07´
a hlavnou vyhodou je ze program je freeware [smilie=flora008.gif]
Anonymous

Postby Anubis » Thursday, 27. April 2006, 15:02

:smt023 Si šikovný. :smt023
Dobrý programček. :smt023 [smilie=sm033.gif] [smilie=flora008.gif] :smt039
Anubis
Globálny moderátor
Globálny moderátor

Blog: View Blog (1)

Postby Anonymous » Thursday, 27. April 2006, 15:25

Bratislava:. Východ Slnka: 05.45. Západ Slnka: 19.54 to je z nejakych slovenskych stranok...

ale v programe chronos po zadani zemepisnej sirky - latitude 48
a dlzky - logitude 17 (este s minutami) pre Bratislavu mi program vypisuje zaciatok dňa o 8:02

teda asi mnoho z vas nema ten program, ale planetarne hodiny sa pocitaju od vychodu slnka...

den dnesny ma 849 minut podla vychodu o 5,45 a zap. 19,54

tj. 70,7 minut na 1 hodinu...
je 16,16 , mala by byt 9 planetarna hodina pre dnesok, kuknem ci to pasuje na Jupiterovu hodinu...

na den je rovnaky pocet minut, akurat zaciatok dna je uvadzany o osmej hodine a zapad slnka o 22, tj 847 minut, co je presne, teda na tie zemepisne suradnice...tj. 70,58

tj. 672 minut od vychodu slnka > mala by byt hodina deviata a to Marsova

takze program spravil niekde chybu, asi som nieco v nastaveniach pokazil, ale ak ho niekto ma a chce sa mu, tak prosim nech to zisti, vdaka...
Anonymous

Postby Anonymous » Thursday, 27. April 2006, 15:27

teraz som pod Longitude nastavil "east" ako vychod, napisalo to spravny zaciatok dna, tj na 5,46,

TAKZE TO IDE DOBRE, len som potreboval zistit kde som spravil chybu, tak ju nespravne rovnaku ako ja :smt039
Anonymous

Return to Prírodné metódy a systémy