Odprevadenie duše stredného sveta?

Diskusie o šamanizme, mágii, wicce a toltéctve

Moderators: WhiteWolfSix, Anubis

Forum rules
V tejto sekcii a jej podsekciách je zákaz propagovať alebo iným spôsobom presadzovať používanie halucinogénov a psychotropných látok.

Odprevadenie duše stredného sveta?

Postby Elvis » Tuesday, 04. September 2012, 08:24

Chcem sa opýtať, či by bol možný takýto scénar.
V lese by bol veľký starý strom, ktorý by jedného dňa porazil blesk, alebo nejak inak by bol takto "násilne zabitý". Duša tohto stromu by tam však ostala a nevedela odísť. Bolo by možné, aby jej človek pomohol odísť tam kam má?.. Teda ja ani neviem či duše stromov niekam chodia, alebo ako to je... Ďakujem za rady a názory. hatoff
Elvis

Re: Odprevadenie duše stredného sveta?

Postby WhiteWolfSix » Wednesday, 05. September 2012, 06:35

Pravdu povediac, s takýmto scenárom som sa ešte nestretol, ale je samozrejme možné odprevadiť ducha stromu. [smilie=flora008.gif]
ImageImage
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN | ANNWIN portál | Môj PicasaWeb | Image
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Blog: View Blog (32)

Postby Elvis » Wednesday, 05. September 2012, 19:59

Aj som si myslel, že to bude akási blbosť :D
Chcem sa opýtať, na doporučenie nejakého návodu, ako odprevádzať duše. Trebárs link na nejakú stránku, kde sú fungujúce postupy. Nieže by som to chcel robiť, ale keby som náhodou raz musel, nech viem, čo robiť a čomu sa vyhýbať.
Tiež ma ešte zaujíma, ako sa brániť, aby na mňa nesadla duša, keby som k tomu náchylný. Trebárs by som bol na pohrebe nejakého človeka a aby som sa tomu mohol vyvarovať.
Elvis

Postby WhiteWolfSix » Thursday, 06. September 2012, 07:07

Elvis wrote:Chcem sa opýtať, na doporučenie nejakého návodu, ako odprevádzať duše. Trebárs link na nejakú stránku, kde sú fungujúce postupy. Nieže by som to chcel robiť, ale keby som náhodou raz musel, nech viem, čo robiť a čomu sa vyhýbať.

Neviem či niekde existuje popísaný návod na odprevádzanie duše. Je na to nutná určitá skúsenosť a zručnosť, bez ktorých to jednoducho nejde. Je to akoby si chcel, aby si dostal návod na vedenie motorového vozidla a šiel by si sa sám učiť jazdiť do hustej mestskej premávky.

Elvis wrote:Tiež ma ešte zaujíma, ako sa brániť, aby na mňa nesadla duša, keby som k tomu náchylný. Trebárs by som bol na pohrebe nejakého človeka a aby som sa tomu mohol vyvarovať.

Pokiaľ viem, tak človek energeticky silný a vyrovnaný sa tohto báť nemusí. Na druhej strane, je množstvo spôsobov energetickej ochrany, medzi inými aj REBAL, ktorý je tu na fóre často spomínaný.
ImageImage
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN | ANNWIN portál | Môj PicasaWeb | Image
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Blog: View Blog (32)

Postby harmonie » Sunday, 16. September 2012, 22:29

Elvis wrote:Chcem sa opýtať, na doporučenie nejakého návodu, ako odprevádzať duše. Trebárs link na nejakú stránku, kde sú fungujúce postupy. Nieže by som to chcel robiť, ale keby som náhodou raz musel, nech viem, čo robiť a čomu sa vyhýbať.

V buddhismu existuje praxe přenos vědomí - Phowa. Také též Vědomé umírání. Lze se jí naučit a pak můžeš vyprovázet vědomí zemřelých lidí. Nejde se jí naučit z knih ani z internetu. Musí se absolvovat. Trvá zhruba 4-5 dní a učí jí lama Ole Nydahl. V Evropě je jediný a na světě není mnoho lamů, kteří tuto praxi předávají. A už vůbec ne v tak hojném měřítku. Každý rok je na několika místech Evropy kurz. Pokud vás to aspoň trochu oslovilo, kontaktujte nejbližší centrum Karma Kagyu. Tato praxe je velmi vzácná a význam nedozírný. Já osobně jsem jí absolvoval několikrát a hlavně v cizině (Polsko 3x, Srbsko, Slovensko, ČR 2x). Letos bude ve Španělsku (červen), Maďarsku (červen) Polsku (červenec) a Německu (srpen).
harmonie

Return to Prírodné metódy a systémy