Magické predmety

Diskusie o šamanizme, mágii, wicce a toltéctve

Moderators: WhiteWolfSix, Anubis

Forum rules
V tejto sekcii a jej podsekciách je zákaz propagovať alebo iným spôsobom presadzovať používanie halucinogénov a psychotropných látok.

Postby WhiteWolfSix » Tuesday, 11. April 2006, 09:13

Čo keby sme sa vrátili k téme magické predmety? [smilie=flora008.gif]
ImageImage
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN | ANNWIN portál | Môj PicasaWeb | Image
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Blog: View Blog (32)

Postby Anonymous » Tuesday, 11. April 2006, 09:18

WhiteWolfSix wrote:Čo keby sme sa vrátili k téme magické predmety? [smilie=flora008.gif]

ale sak stale diskutujeme a tocime sa okolo toho odinovho pentragramu... :wink: ...no ok, dozvuky... [smilie=flora008.gif]
Anonymous

Postby Anonymous » Tuesday, 11. April 2006, 12:38

Archont wrote:hmm... malá otázočka na okraj... prečo sa téma volá magické predmety?
Ja som tu o nich videl asi dva príspevky..... zo šiestich strán...... :-k
A este,
Odin, keď som tak rozmýšľal nad tvojim spôsobom písania, tak by si si mal asi prehodiť prezývku na Loki.. *1* ..ale to ja len tak vyrývam nič v zlom

dakujem, to bol kompliment,
skutocne toto som tu robil, bravo, si si to vsimol, kedze mnoho ludi by ma nepochopilo, tak som to pomenoval podla crowleyovho poburovania, avsak uz sme si to tu na fore ujasnili, a budem dobry *3* *13*
Last edited by Anonymous on Tuesday, 11. April 2006, 12:45, edited 1 time in total.
Anonymous

Postby Anonymous » Tuesday, 11. April 2006, 12:39

registrovany wrote:
JoLi wrote:
registrovany wrote: myslis ten svoj pentagram. Nie, nemam taky antikvariat, chod do zlatnictva a spytaj sa co by to stalo, alebo skus nakeho umeleckeho kovaca

sorry ale velmi ma pobavil ten kovac, predstavil som si ho ako kuje take jednometrové kolo a v nom hviezdu a Odin to vlaci sem a tam :D

...a stastne a spokojne sa pri tom usmieva a ked sa mu niekto znepaci, lebo bude mat odlisne duchovne nazory tak vyuzije silu pentagramu a....ovali ho nim po hlave *47*

Odin, dufam ze mas zmysel pre humor a neurazis sa teraz :wink:

*3* *3* *3* *3* ale krasne som sa na tom pobavil, co je pravda :smt039 *3* :lol:
Anonymous

Postby joli » Tuesday, 11. April 2006, 12:55

Takze ked sme v teme magicke predmety a ty si si zohnal pentagram, skus tu napisat nieco o pentagrame co vies, ako vznikol, co predstavuje, na co sa pouziva...

Mnohy mozno nevedia vela veci o nom a ked sa o nom doznedia mozno sa nepohorsia *4*
joli

Postby Anonymous » Tuesday, 11. April 2006, 13:19

tak napisem co ma teraz napada:
pentagram > symbol v roznych starych kulturach, od CINY (aka ironia teraz o tom pisat takto) az niekde do grecka bol pouzivany s roznymi vyznamami, ktore mi niesu celkom jasne, prevazne sa predpokladalo ze je to symbol "pozitivny", resp. ochranny, mozno lieciaci (?)
je to patcipa hviezda, slovo pentagram vlastne je greckeho povodu, mozno by s to dalo prelozit ako petcipa hviezda vo volnom preklade...

pentagram spicou nahore, o ktorom je tento prispevok>
symbolizovat moze napriklad cloveka, ako 4 udy a hlava

potom 4 zivly na ktorych stoji tento svet (ohen, voda, vzduch a zem) a duch (brane ako sila ktora vsetkemu dala podobu aku ma, ako organizator zivlov do tejto podoby sa do ta nazvat...), inymi slovami > 4 zivly ktore su pripojene na "duchovno", duch je samozrejme aj najvyssia podstatata v nas ludoch,
teda "duchovno" nemusi to vzdy znamenat "dobro", ale v tomto pripade to znamena pozitivny ochranny symbol, odraza negativne prudy energie a vracia ich k povodcovi, tato ochranna sila moze pomoct jednat s roznymi entitami, pokial este niesme dost silny aby sme sa dokazali ochranit,alebo branit bez symbolov, tak je to velmi osozne...
ochrani nas proti roznym prekliatiam, negativnym silam a podobne.
symbolizuje aj zensku energiu, planetu venusu, u wiccanov sa moze povazovat za symbol Bohyne...

AVSAK SA SPOLIEHAJTE NA SEBA, AMULET JE LEN SYMBOL, NEBUDEM PISAT O DOPADE NA PSYCHIKU A PODOBNE, JE TO MOCNY OCHRANNY SYMBOL, AK MU NEUVERITE NEPOSKYTNE VAM OCHRANU,
nehadzte perly sviniam a bez dovery vam nic fungovat nebude, radsej si dajte nejake pekne srdiecko na krk... :)
nejde o to ci mam skusenosti s amuletmi alebo nie, vidno to vsade :wink:

potom podla pana Elifasa Léviho je to mocny symbol zvany Tetragrammaton, je to meno Bozie, vraj mu ho dali nejake bytosti
nemam mnoho casu a toto dufam staci :smt039
a uz som aj tak vypisal temer vsetko o nom :wink:
Anonymous

Postby Anubis » Tuesday, 11. April 2006, 13:45

Odin wrote:potom podla pana Elifasa Léviho je to mocny symbol zvany Tetragrammaton, je to meno Bozie, vraj mu ho dali nejake bytosti
nemam mnoho casu a toto dufam staci :smt039
a uz som aj tak vypisal temer vsetko o nom :wink:

V Kabbale sa niektoré mená nevyslovujú, ani nepíšu, okrem rituálov a modlitieb. Aby sme mohli hovoriť o Bohu a oslovovať ho pri rozhovore, vymysleli sa nejaké "krycie mená". Tým je aj Tetragrammaton. Je to sysmbolické meno, ktoré vyjadruje jedno z dvoch najvyšších mien Božích. To meno tvoria 4 písmená v poradí Jod, He, Wau, He. Každý už asi vie, o čo ide. Niekedy sú tie písmená vpísané do pentagramu, ale častejšie do hexagramu. To druhé má tiež symbolické meno a to je Šém Ham Foráš (Semhamphorash). To asi mnohí poznajú od Wericha. :D Toto meno sa tiež volá 72 kľúčov a popisuje ho Šalamún vo svojich žalmoch. Každý žalm je v skutočnosti evokačná formula časti Božieho mena. Ešte že cirkevní cenzori neboli až taký vzdelaní. *40*

Som rád, Odin, že už máš symbol, po ktorom si túžil. Nech ti prinesie veľa radosti. [smilie=flora008.gif] :smt039
Anubis
Globálny moderátor
Globálny moderátor

Blog: View Blog (1)

Postby Anonymous » Tuesday, 11. April 2006, 13:51

Odin wrote:potom 4 zivly na ktorych stoji tento svet (ohen, voda, vzduch a zem) a duch (brane ako sila ktora vsetkemu dala podobu aku ma, ako organizator zivlov do tejto podoby sa do ta nazvat...), inymi slovami > 4 zivly ktore su pripojene na "duchovno", duch je samozrejme aj najvyssia podstatata v nas ludoch

tuto by som mozno prejavil aj iny nazor, a k tym styrom zivlom by som priradil skor eter, ako prapovodcu a pricinu vzniku tychto zivlov, prasilu a sferu pricin...to co nazyvame aj Bohom....duch sa mi sem nehodi, pretoze aj ten vzisiel z eteru - akasickeho principu.
Anonymous

Postby joli » Tuesday, 11. April 2006, 13:55

registrovany wrote:
Odin wrote:potom 4 zivly na ktorych stoji tento svet (ohen, voda, vzduch a zem) a duch (brane ako sila ktora vsetkemu dala podobu aku ma, ako organizator zivlov do tejto podoby sa do ta nazvat...), inymi slovami > 4 zivly ktore su pripojene na "duchovno", duch je samozrejme aj najvyssia podstatata v nas ludoch

tuto by som mozno prejavil aj iny nazor, a k tym styrom zivlom by som priradil skor eter, ako prapovodcu a pricinu vzniku tychto zivlov, prasilu a sferu pricin...to co nazyvame aj Bohom....duch sa mi sem nehodi, pretoze aj ten vzisiel z eteru - akasickeho principu.

reg precitaj si este raz co tu citujes odina a to presne tu: duch (brane ako sila ktora vsetkemu dala podobu aku ma, ako organizator zivlov do tejto podoby sa do ta nazvat...)

to je predsa AKASHA

:smt039
joli

Postby Anonymous » Tuesday, 11. April 2006, 13:59

vdaka, ja viem ze prave meno Bozie, resp. tvojeho Boha asi nikto nevyslovil, avsak aby sme sa pohybovali v nejakom vytvorenom priestore hovorim ze to bolo meno Bozie... ved uz aj myslim ze> Jehova bolo myslim zakazane za starych casov hovorit :roll:

to JHVH by sa dalo priradit aj k 4 zivlom, premna je to ono Univerzum,teda vsetko...

vdaka, amulet je len docasne riesenie pevne verim, nosit ho len na magicke prilezistosti budem [smilie=sm033.gif] *49*

vsak ja sa hrnut nikam nebudem 8)
Anonymous

Postby Anubis » Tuesday, 11. April 2006, 14:02

Odin. :smt023 [smilie=sm033.gif] :smt039
Anubis
Globálny moderátor
Globálny moderátor

Blog: View Blog (1)

Postby Anonymous » Tuesday, 11. April 2006, 14:11

JoLi wrote:reg precitaj si este raz co tu citujes odina a to presne tu: duch (brane ako sila ktora vsetkemu dala podobu aku ma, ako organizator zivlov do tejto podoby sa do ta nazvat...)

to je predsa AKASHA

:smt039

precital som si ho pozorne, a preto som reagoval....duch vysiel z akasi, ale nie je akasa. Pozrime sa co o tom pisu autority (aspon pre mna autorita), pre istotu:

"Z nejvyšší prapříčiny (akáši), z prazdroje všeho bytí, z duchovní pralátky vzešel duch, duchovní Já se čtyřmi specifickými živlovými vlastnostmi, které náleží nesmrtelnému, podle obrazu božího stvořenému duchu." (Bardon)

Zamienat si ducha a akasu je podla mna nespravne. :-k Poplietlo ma ze akasu nazyva duchom :)
Anonymous

Postby joli » Tuesday, 11. April 2006, 14:14

ale toho DUCHA tam popisal, teda vysvetlil vyznam toho co pouzil
joli

Postby Anonymous » Tuesday, 11. April 2006, 14:18

JoLi wrote:ale toho DUCHA tam popisal, teda vysvetlil vyznam toho co pouzil

iste, ale myslim ze je dobre nazyvat veci pravymi menami, inak vznikaju zbytocne zmatky...ked sa raz akasi hovori akasa, nema vyznam jej hovorit duch, najma ked duchom nazyvame nieco uplne ine...nie ? :wink:
Anonymous

Postby Anonymous » Tuesday, 11. April 2006, 14:37

no ja mam trochu basnicke sklony, mozno ten slovosled zmeneny oku niekoho neprinalezy krasou najkrajsou, vsak obcas sa tak vyjadrujem a nikedy nepouzivam vyrazy ktore srdcu vsetkym najlahsie prinalezia 8)

ja som proste myslel ten vyssi princip, nazvov ma vsetko mnoho, akasu poznat kazdy nemusi...

ber to aj takto > mozog vydava rozkazy 4 koncatinam, ktore nazvat zivlami mozeme :wink: , v prenesenom vyzname snad pochopis to co chcem povedat... mozog dal aj prikaz k vytvoreniu tych koncatin pocas vyvijania plodu v zene :wink:

len to chcem objasnit na nazornom priklade, snad ste ma pochopili :wink:
Anonymous

Postby Anonymous » Tuesday, 11. April 2006, 14:43

JoLi wrote:ale toho DUCHA tam popisal, teda vysvetlil vyznam toho co pouzil

vdaka ze ma obhajujes, ked je jasne viditelne ze som to tak myslel, cenim si toho *48* :)
pravda nech zvitazi *1* *3*
Anonymous

Postby Anonymous » Tuesday, 11. April 2006, 14:46

Odin wrote:vdaka ze ma obhajujes, ked je jasne viditelne ze som to tak myslel, cenim si toho *48* :)
pravda nech zvitazi *1* *3*

premnazamna si akasu nazyvaj aj pentagram, a pentragram nazyvaj duch, a ducha nazyvaj akasa, hlavne ze tomu rozumies a vies sa v tom orientovat...ale potom s bude s tebou tazsie diskutovat... :roll:
Anonymous

Postby WhiteWolfSix » Tuesday, 11. April 2006, 14:49

Moderátorka má síce asi prázdniny, ale admin Vám vraví, nehádajte sa. *1*
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby Anonymous » Tuesday, 11. April 2006, 14:53

WhiteWolfSix wrote:Moderátorka má síce asi prázdniny, ale admin Vám vraví, nehádajte sa. *1*

my si tu pekne diskutujeme a nehadame sa a nesnas za nam takto skryto vyhrazat, lebo ti neprideme na stretnutie a budes musiet vsetko jedlo a pitie co si nachystal zjest a vypit sam a potom budes mat tazke sny a budes vidiet okridlenych kulturistov namiesto anjelov.

Ach jaj, som zvedavy co na toto vsetko povie nopal..
Anonymous

Postby WhiteWolfSix » Tuesday, 11. April 2006, 14:55

registrovany wrote:Ach jaj, som zvedavy co na toto vsetko povie nopal..

Neboj, tá Vám všetkým kožuchy vypráši. *40* *49*
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

PreviousNext

Return to Prírodné metódy a systémy