Magické predmety

Diskusie o šamanizme, mágii, wicce a toltéctve

Moderators: WhiteWolfSix, Anubis

Forum rules
V tejto sekcii a jej podsekciách je zákaz propagovať alebo iným spôsobom presadzovať používanie halucinogénov a psychotropných látok.

Re: predmety

Postby Alrisha » Saturday, 08. April 2006, 12:46

Odin wrote:AKY CINSKY PENTAGRAM? JA S TUSIM OBRATIM V HROBE, ZE CINSKY PENTAGRAM, BUHEHEHEHE

Ak by si na svojej ceste hľadania našiel schopný pentagram ktorý používajú čiňania pri liečení,...
:smt024 nepísala som o čínskom pentagrame, ale o pentagrame, ktorý používajú čiňania... Nezazlievam ti, že nevieš všetko, ale nevysmievaj sa mi, ak ty tomu nerozumieš. Som citlivá na nepresné písanie i čítanie. Ospravedlňujem sa, už nebudem na teba reagovať, vyhnem sa zranení... *12* *16*
Alrisha
VIP
VIP

Blog: View Blog (13)

Postby Anonymous » Saturday, 08. April 2006, 13:07

ako chces, pentagram vsak nema na vychodnej pologuli co hladat v zmysle tradicie, objasni mi nieco o pentagrame pouzivanom cinanmi, mne sa vsak spaja pentagram so symbolikou uplne inou, keby si tomu dala nazov pentagram mozno v CINSTINE tak by som mlcal, len takto si neviem daco predstavit, ak chces objasni mi to, omluvit sa nemienim z dovodu ze nic take som nespravil co by malo niekoho cielavedome zranit

omluvam sa z dovodu ak som zranil tvoju zensku cast duse *48*

vyvaruj ma nepochopeniu o pentagrame pouzivanom cinanmi, dakujem 8)
Anonymous

Postby WhiteWolfSix » Saturday, 08. April 2006, 13:13

The pentagram has been a sacred symbol in many cultures: Greece, India, China.

http://www.crystalinks.com/414.html
ImageImage
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN | ANNWIN portál | Môj PicasaWeb | Image
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Blog: View Blog (32)

Postby Anonymous » Saturday, 08. April 2006, 13:29

v akej symbolike ho pouzivali cinania? pretoze je to niekde napisane tak to neberiem za pravdu...
mozno ho teraz pouzivaju, pouzivali ho stary cinania? co pre nich symbolizoval? taktiez co pre indov...
je par symbolov prekonavajucich aj oceany a kontinenty, ale zeby pentagram... :-k

Alrisha- omluvam sa ti, ty si chcela pomoct pri hladani cinskeho pentagramu, len ja som bol tym taky prekvapeny co sa mi ozaj casto nestava, ze som dal do uzadia ten zmysle pomoci...
nesedi mi to stale, ale pouzivat sa da aj vietnamska masticka na premazanie hrdzavych dveri... :roll:
Anonymous

Postby Anonymous » Saturday, 08. April 2006, 13:44

dobre, existoval, to nepopriem, avsak nema niekto "cinsku" podobu pentagramu? zaujimalo by ma to vidiet...
moja nevedomost teda tu dakoho si urazila, viem ze niesom nejak vzdelany, avsak to mi vtedy pripadalo ako vyrok ze zem je placata...
vsetko dalej od perzie je pre mna velmi malo zname a nijak mi to nieje pribuzne, preto taka reakcia, avsak som sa omluvil 2x, obcas sa zachovam pre vas asi ako pohan :roll: co ma ale nemrzi 8)
Anonymous

Postby WhiteWolfSix » Saturday, 08. April 2006, 14:03

Veď už sa toľko neospravedlňuj. *40* Keď Ťa Alrisha omilostí, tak Ti určite aj napíše. *49*
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby Anonymous » Saturday, 08. April 2006, 14:17

WhiteWolfSix wrote:Veď už sa toľko neospravedlňuj. *40* Keď Ťa Alrisha omilostí, tak Ti určite aj napíše. *49*

ok, len ja som si vsimol ze som spravil zasadnu chybu ked som sa zasmial tomu vyroku, pretoze ucenia z vychodnej pologule mi nepripadaju atraktivne a pouzitie pentagramu, kde cinan s ihlickami pri akupunkture robi pentagram mi prislo vcelku vtipne :wink:
ci prijme moju omluvu je jej vec, nerad sice si znepriatelujem ludi ktorych nepoznam, to uz musi byt dakto riadny kanon aby som si ho chcel znepriatelit :wink:
preferujem neutralne az priatelske vztahy 8)
Anonymous

Postby Nopal » Saturday, 08. April 2006, 14:24

:smt024 odin : ja Ti už musím napísať a ber to prosím v dobrom : prosím Ťa, skús sa trošku umravniť...ako Ťa čítam a ako sa prejavuješ vraví o tom, že
Tvoja nevedomosť je taká veľká, že až tie vietnamské dvere vŕzgaju....a bude treba na ňu ešte veľa všelijakých mastičiek...
Už Ti to veľmi taktne napísal aj Anubis, že si voľáky divoký, ale si asi nepochopil...
Keď Ťa niečo prekvapí čo nevieš, tak namiesto toho aby si okamžite napísal volovinu, tak si to daj do googlu a skús zistiť, čo to kto hovorí čo Ty ešte nevieš....potom nebudeš musieť písať nemotorné ospravedlnenia.... *52*
Nopal
Moderátor
Moderátor

Postby Anonymous » Saturday, 08. April 2006, 14:48

Nopal wrote::smt024 odin : ja Ti už musím napísať a ber to prosím v dobrom : prosím Ťa, skús sa trošku umravniť...ako Ťa čítam a ako sa prejavuješ vraví o tom, že
Tvoja nevedomosť je taká veľká, že až tie vietnamské dvere vŕzgaju....a bude treba na ňu ešte veľa všelijakých mastičiek...
Už Ti to veľmi taktne napísal aj Anubis, že si voľáky divoký, ale si asi nepochopil...
Keď Ťa niečo prekvapí čo nevieš, tak namiesto toho aby si okamžite napísal volovinu, tak si to daj do googlu a skús zistiť, čo to kto hovorí čo Ty ešte nevieš....potom nebudeš musieť písať nemotorné ospravedlnenia.... *52*

mravnit sa nemienim, cenim si tvoje rady, moja mlada dusa ich v nevedomosti tazko dokaze prijimat
nemotorne ospravedlnenie to su, pretoze som sa smial skor nez som rozmyslal :roll: , avsak nieje podstatne ci to prijme, ja som to 2x zopakoval aby som dal najavo chybu ktora stve mna sameho

ale na dokaz mojej sebakontroly mozem spravit nieco co pre spolocnost znamena byt umierneny, mozno davat si servitky pred hubu ;)
nadavanie nieje prejav ani hluposti, ale neznaci ani to ze sa voci mnohym ludom odlisujem, tu budem respektovat tvoje pravidla, teda ako moderatorky :wink:
ale pri reakciach ktore budu absolutne keci, teda ako aj ten moj prispevok kde som si z nej robil srandu, tak budem reagovat ako uznam za vhodne :wink: (nemusi to byt vzdy nevhodne s tvojim chapanim :wink: )
Anonymous

Postby WhiteWolfSix » Saturday, 08. April 2006, 14:59

Odin wrote:mravnit sa nemienim, cenim si tvoje rady, moja mlada dusa ich v nevedomosti tazko dokaze prijimat
nemotorne ospravedlnenie to su, pretoze som sa smial skor nez som rozmyslal :roll: , avsak nieje podstatne ci to prijme, ja som to 2x zopakoval aby som dal najavo chybu ktora stve mna sameho

Až sa musím smiať, keď to tu čítam. *3* Nepochopil si Odin, čo Ti Nopal naznačovala. Ona len inými slovami toto povedala: "Dvakrát si premysli, čo povieš, než tresneš volovinu. *40* Potom si nebudeš musieť sypať popol na hlavu." 8) *49*

Ak mám za seba povedať, nevadí mi Tvoje jadrné vyjadrovanie, takže si až tak servítky pred ústa dávať nemusíš, keď budeš rozmýšlať čo tresneš. *47* Hádam toto Tvoja mladá duša v nevedomosti dokáže ľahšie prijať. Kľudne buď sám sebou, ale premýšlaj.

A neboj, nebudeme Ťa tu kameňovať. :D Keep peace. *18*
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby Anonymous » Saturday, 08. April 2006, 15:02

ok, to som rad, tusim zacnem nemat rad cinsky pentagram o ktorom som nic nevedel *49*
tak serte na spory ktore tu nikto nechce :roll:
ale ja som sa na tom aspon dobre zasmial, potom co ste mi skazili zabavu som si sypal popol to je pravda :roll:
Anonymous

Postby WhiteWolfSix » Saturday, 08. April 2006, 15:14

Tak sa vráťme k téme. Tuším Ti navrhovali nakresliť si pentagram a dať ho do peňaženky. Celkom lacný a schodný nápad, čo povieš?
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby falco » Saturday, 08. April 2006, 15:25

Odin wrote:budu jednat inac ked budem mat krizik, tak to NE... nech vidia co som zac a nech sa utopia v predsudkoch a zlobe
Oni budu jednat vzdy ako sa im zachce...
Hm...neviem,ale ak uz tuzis po konflikte s nejakym predsudkarom...akosi mam pocit,ze ten skutocny konflikt nie je zavisly na tom,ci mas na krku krizik alebo pentagram...ked sa konflikt tyka Teba nemusis mat na krku pentagram...nemusis mat tetovanie...vyzyvavy piercing..mozes byt slusny chlapcek z maleho mesta s krizikom na krku a stejne sa mozu spravat inak ak nezapadnes do ich sveta,oznacit Ta za toho..a oneho...a budu sa utapat v predsudkoch a zlobe... To nie je len o symboloch, ale skor o tom,ze z cloveka citia nieco,z coho maju sami strach,nieco,co oni sami pochovali niekde hlboko v sebe ,chceli to zabit..znicit...nahovorit si mže oni takito nie su...clovek zije nieco, s cim sa oni boja konfrontovat-ci uz slobodu, silu ,neviazanost...ci cokolvek ineho...ale to -ak to tam je --budu citit aj bez zviditelnenia...a clovek moze nosit biele rucho a stejne ho budu kamenovat..
falco

Postby Anonymous » Saturday, 08. April 2006, 15:29

nevadilo by ho mat na papieri, mozem si par zostrojit, lenze chcem mat u seba, mozno by bolo lepsie si spravit prsten zo striebra, ale nemam tusenia kolko to moze stat :roll:

ale uz pri ritualy pri ktorom ma nikto nebude vidiet mi pride ako vhodna ochrana taky symbol :wink:

ide o to sa k nemu dostat nejako, nemusim ho nosit hrdo na hrudi pre cely svet ako rusky marsal medaile... vlastne to ani nechem, len ked keby mne niekto zacal nadavat do satanistov a neviem coho, tak by som si rozmyslel ci budem mlcat, keby ma dostatocne rozohnil *13* inak som kludny *3* ale to kto znas, akurat pri mojom flegmatizme to by som musel byt bud napity *2* alebo v nalade velmi veselej, ale urcite ma nerozhneva taky clovek *49*

teda zpatky k tomuto - o tych trenkach, resp. uz nosenom symbole - ak by navsiakol fluidom daneho cloveka dostatocne, tak by sa to snad nerovnalo ani tisicom pohladom na ulici... to sa da ocistit, lenze sputanost blizsia sa horsie nici... :roll:

potom dufam po vyjadreni jednoho cloveka premaznes tu tie spamy aj moj blby vtip, vdaka ww6 :cheer:
Anonymous

Postby WhiteWolfSix » Saturday, 08. April 2006, 15:37

:shock: Ktoré spamy máš na mysli? *9* Čo mám mazať?
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby Anonymous » Saturday, 08. April 2006, 15:41

falco wrote:
Odin wrote:budu jednat inac ked budem mat krizik, tak to NE... nech vidia co som zac a nech sa utopia v predsudkoch a zlobe
Oni budu jednat vzdy ako sa im zachce...
Hm...neviem,ale ak uz tuzis po konflikte s nejakym predsudkarom...akosi mam pocit,ze ten skutocny konflikt nie je zavisly na tom,ci mas na krku krizik alebo pentagram...ked sa konflikt tyka Teba nemusis mat na krku pentagram...nemusis mat tetovanie...vyzyvavy piercing..mozes byt slusny chlapcek z maleho mesta s krizikom na krku a stejne sa mozu spravat inak ak nezapadnes do ich sveta,oznacit Ta za toho..a oneho...a budu sa utapat v predsudkoch a zlobe... To nie je len o symboloch, ale skor o tom,ze z cloveka citia nieco,z coho maju sami strach,nieco,co oni sami pochovali niekde hlboko v sebe ,chceli to zabit..znicit...nahovorit si mže oni takito nie su...clovek zije nieco, s cim sa oni boja konfrontovat-ci uz slobodu, silu ,neviazanost...ci cokolvek ineho...ale to -ak to tam je --budu citit aj bez zviditelnenia...a clovek moze nosit biele rucho a stejne ho budu kamenovat..

ano, ja som chcel povedat ze mi zenalezi na tom co kto mysli a ked uz tak nech...
ale mne by to pripadalo krasne sa dostat do konfliktu s nejakou starou prihluplou (starych ludi si vazim, su mudri v zmysle zivotnych skusenosti) babkou, ktora mala vsetko vidi zaskatulkovane, chce triedit, tak potom si ju podam, ona bude v zlobe a hroze a mne to bude smiesne, ktosi by povedal ze prechadzam prelomovym obdobim, ja nepotrebujem naozaj planenne obhajovat, ked daco, tak sem napisem chaoticky prispevok, nedam si zalezat, dakde poriadne neoddelim vety, potom tam nedovysvetlujem nieco, to je ukazka ze mi nezalezi, je mi to vlastne suma-fuk

teda hadat sa nechem v zlobe, ale ja sa chcem dobre zasmiat, mozno ti to aj mnohym bude pripadat zle a drasticke, smejem sa na ludoch ale ktory na mna prvy zautocia :wink:
mozno uz preto ze mnoho ludi padlo za vlady cirkvy, mne to pripada krasne teraz tym, ktory sa nezmenili ani po storociach sa vysmiat do xichtu, co neprichadzalo do uvahy...
>>> teraz som rozpracoval myslienku preco, normalne by som to nespravil a v tomto trosku chaotickom prispevku by ste nemali jasno... avsak moje prispevky treba vnimat, nieje to jednoliaty text, menim myslienky a vraciam sa ku starym, kto trebars papa, pozera telku, pocuva hlasno hudbu a pritom si cita knihu, tak mi neporozumie 8)

ked to ww6 nepochopi tak to prepracujem 8) :lol: *2*
Anonymous

Postby Anonymous » Saturday, 08. April 2006, 15:44

WhiteWolfSix wrote::shock: Ktoré spamy máš na mysli? *9* Čo mám mazať?

ten moj humor o cinanoch, potom reakcie na to, mozno sa obcas vyjadrujem pejorativne, avsak nechcem posobit dojmom ze mam zo vsetkeho len humor, teraz som prezival dost zle veci ktore som svojimi neskusenostami pokazil, tak mi obcas pride vhod sa odreagovat, pretoze sa uz mnoho nesmejem, ale kaslat na to
Anonymous

Postby WhiteWolfSix » Saturday, 08. April 2006, 15:45

Odin: Neboj sa, ja som Ťa pochopil. *49*
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby WhiteWolfSix » Saturday, 08. April 2006, 15:47

Odin: Nemám to prečo mazať. Možno sa za to tak trochu hanbíš, no je to súčasť Tvojho rozvoja a rozvoja celého fóra a tak to nemám prečo mazať. Aj ja tu mám príspevky, ku ktorým by som sa najradšej neprihlásil *85*, no to neznamená, že ich a všetko okolo nich budem mazať. *51*
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby falco » Saturday, 08. April 2006, 15:59

Odin wrote:ale mne by to pripadalo krasne sa dostat do konfliktu s nejakou starou prihluplou (starych ludi si vazim, su mudri v zmysle zivotnych skusenosti) babkou, ktora mala vsetko vidi zaskatulkovane, chce triedit, tak potom si ju podam, ona bude v zlobe a hroze a mne to bude smiesne,....
.
ved jasne...neber to co som napisala ako že Ta chcem nejako moralizovat...to ma k tomu proste napadlo...
Inak so zaskatulkovanymi babkami sa aj ja obcas rada kusok hadam...sice nie kvoli pentagramu...ja mam zas ine "draždidlo..." , ale ten princip je podobny... *1* *1* a da sa na tom obcas fajne zasmiat...ako si pekne človeka zatriedia okamzite do kategorie tupec... *1*
falco

PreviousNext

Return to Prírodné metódy a systémy