Liečba, zasvätenie vs. energetické napojenie na klienta

Diskusie o šamanizme, mágii, wicce a toltéctve

Moderators: WhiteWolfSix, Anubis

Forum rules
V tejto sekcii a jej podsekciách je zákaz propagovať alebo iným spôsobom presadzovať používanie halucinogénov a psychotropných látok.

Liečba, zasvätenie vs. energetické napojenie na klienta

Postby WhiteWolfSix » Thursday, 03. September 2009, 19:33

V poslednej dobe sa stretávam s dosť častým javom, ktorým je zhubné energetické napojenie na človeka, ktorý sa otvorí svojmu "učiteľovi alebo liečiteľovi". Chcel by som vedieť, či máte s týmto javom osobnú skúsenosť a čo si o tom myslíte?
ImageImage
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN | ANNWIN portál | Môj PicasaWeb | Image
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Blog: View Blog (32)

Re: Liečba, zasvätenie vs. energetické napojenie na klienta

Postby svetlo » Thursday, 03. September 2009, 19:50

Hm. Môžem sa opýtať ? Lebo celkom asi nerozumiem. O kom sa teraz hovorí, o človeku ktorý sa otvorí liečiteľovi alebo o tom liečiteľovi. Môže sa tu v zmysle "zhubné energetické napojenie" hovoriť len jednostranne ? A ešte, v akom zmysle sa myslí to "zhubné". Ja sa v tom až tak nevyznám, (ale troška sa zorientovať chcem) môžem sa len domnievať ako to bolo myslené, tak sa radšej pýtam.
Image
svetlo
VIP
VIP

Blog: View Blog (4)

Postby WhiteWolfSix » Thursday, 03. September 2009, 19:56

Môžeš sa opýtať *40* Hovorím predovšetkým o človeku, ktorý je klientom či už liečiteľa alebo učiteľa a ktorý si namiesto želaného odnáša neželané. V tomto prípade sa jedná o jednostranné energetické prepojenie od liečiteľa (učiteľa) smerom ku klientovi. Aj keď v konečnom dôsledku z tohto napojenia nemá veľký osoh ani ten, ktorý to napojenie vytvoril, predsalen klient je "väčšia obeť", keďže k takémuto napojeniu zväčša dochádza bez jeho vedomia i súhlasu.
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby WhiteWolfSix » Thursday, 03. September 2009, 19:59

svetlo wrote:A ešte, v akom zmysle sa myslí to "zhubné". Ja sa v tom až tak nevyznám, (ale troška sa zorientovať chcem) môžem sa len domnievať ako to bolo myslené, tak sa radšej pýtam.

Zhubným som to nazval preto aký to má dopad na klienta.
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby svetlo » Thursday, 03. September 2009, 20:36

No vidíš to, ja si ti to tak naivne myslím, že liečiteľ, teda aspoň ten, ktorý sa za takého pokladá, by škodiť nemal. Samozrejme viem, že realita je iná. Ak máš nejaký konkrétny príklad, tak by si mohol napísať. (diskrétne samozrejme) Určite si už mal klienta, ktorého si s prepáčením ťahal zo s.ačiek :) Prepáčte za výraz.
Image
svetlo
VIP
VIP

Blog: View Blog (4)

Postby RedHawk » Thursday, 03. September 2009, 20:49

no tak s tym mam dost skusenosti :) je to castejsie nez sa zda. Preto je dost nebezpecne nechat sa "zasvacovat" a prevadzat roznymi tajnymi ritualmi.
Nie kazde kurzy su bezpecne alebo nevinne vratane jogy (hlavne takzvane "ucitelske" smery)
RedHawk
VIP
VIP

Postby WhiteWolfSix » Thursday, 03. September 2009, 21:32

svetlo wrote:No vidíš to, ja si ti to tak naivne myslím, že liečiteľ, teda aspoň ten, ktorý sa za takého pokladá, by škodiť nemal. Samozrejme viem, že realita je iná. Ak máš nejaký konkrétny príklad, tak by si mohol napísať. (diskrétne samozrejme) Určite si už mal klienta, ktorého si s prepáčením ťahal zo s.ačiek :) Prepáčte za výraz.

No, mal som a nie jedného klienta, ktorý prišiel za mnou s problémom súvisiacim s liečením alebo zasvätením do nejakého systému. Dnes som mal tiež takého klienta. Najčastejšie sa tento problém vyskytuje u systémov, ktoré sú previazané s "majstrami", kde je takmer bežné, že si "majster" na seba napája svojho žiaka. V niektorých prípadoch sa dokonca musia žiaci k svojmu "majstrovi" modliť či meditovať na jeho obraz. Vtedy sa jedná o (nie celkom uvedomelé no predsa) cielené odovzdávanie svojej energie "v prospech majstra".

V prípadoch liečiteľov to môže byť forma udržania si klienta čo najdlhšie pod svojím vplyvom. Napríklad indukovaním psychicko-emocionálnych stavov, ktoré de facto nie sú klientovi vlastné, čím ho znovu k sebe dovedie.
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby lucianna » Friday, 04. September 2009, 12:18

mám aj ja jednu konkrétnu skúsenosť, ale nie je to asi úplne presne taká skúsenosť, ako by sa tu asi čakala

pred pár rokmi som dosť často chodievala na prednášky, semináre a (skupinové) dovolenky s jedným českým vidiacim diagnostikom. myslím, že nikdy priamo neliečil, iba diagnostikoval ochorenia a príčiny. ordinoval ľuďom jednoduchú liečiacu stravu plus zmenu myslenia. zaoberá sa stravou a jej vplyvom na človeka, a to aj duchovným. osobne som si účinky vyskúšala, a to aj na druhom blízkom človeku, takže to nebola iba planá teória.

či som s ním bola nejako negatívne prepojená, neviem :smt102 , lebo takéto veci som v tej dobe nevnímala a ani som o nich skoro vôbec nevedela. avšak na jednej prednáške, ktorá sa zhodou okolností konala prvýkrát v inej miestnosti než dovtedy, sa stal zážitok, ktorý chcem opísať. prednáška sa konala v nedeľu o 17.00 a trvala max 80 minút. zúčastnilo sa jej cca 60 - 80 ľudí. celá skupina asi 20 - 30 ľudí (vrátane mňa) sediacich vpravo počas prednášky "pospávala" [smilie=doma007.gif] - najprv nenápadne a neskôr už úplne naplno zívala, na stoličkách zaujímala pololežmú polohu a nevedela sa dočkať konca. ľavá časť (od stredovej uličky) bola v pohode. po prednáške sa pravá skupina cítila tak grogy, že sme sa všetci rozpŕchli domov. predtým sme si však stihli vymeniť dojmy (aj s ľavou skupinou) o únave a zaspávaní počas prednášky. pravá skupina na smrť unavená, ľavá v norme.

prišla som autobusom domov niečo po 19.00 a spala som až do nasledujúceho poludnia. pár hodín (5-6) som bola hore a spala som až do ďalšieho rána. celý týždeň mi trvalo, kým som sa z tej únavy ako-tak spamätala. nikdy predtým som nič podobné nezažila a vôbec som tomu nerozumela. teraz je mi jasné, že nás niekto/niečo totálne energeticky vysal/o. v rámci pasívnej sebaobrany som sa tomu miestu začala vyhýbať a už nikdy som nešla na žiadnu akciu toho človeka.

čo sa iných zážitkov negatívneho napojenia sa týka, tak nie veľmi dobre som sa cítila ani keď som párkrát navštívila bratislavský ezoterický festival alebo všeobecne akékoľvek hromadné akcie, či už duchovnejšieho alebo svetského rázu. nejaké dlhodobejšie kurzy alebo styky s guruami alebo liečiteľmi som tiež nemala - aspoň si myslím :-k

EDIT:
- ak bol tým "vysávačom" prednášajúci, tak je to divné, lebo v takom rozsahu sosnúť toľkých ľudí... *8*
- ak to nebol on, tak ako vidiaci (v zmysle, že videl energie) musel vidieť, čo sa tam deje a nijako nezasiahol - ani upozornením :-k
- možno na to však nemal kapacitu (v minulosti sa neúspešne pokúsil o samovraždu) alebo to nepovažoval za svoj problém, resp. za problém, do ktorého by mal nejako zasahovať
Last edited by lucianna on Friday, 04. September 2009, 12:41, edited 3 times in total.
Image
Nesmiem sa báť. Strach zabíja myseľ. Otočím sa k nemu čelom. Dovolím mu, nech prejde okolo mňa a skrze mňa. A keď bude preč, obzriem sa za ním vnútorným zrakom. Uvidím cestu, ktorou šiel. Ale nič tam nebude. Iba ja. (Duna >>)
lucianna
VIP
VIP

Postby lucianna » Friday, 04. September 2009, 12:19

inak, super téma :smt023
Image
Nesmiem sa báť. Strach zabíja myseľ. Otočím sa k nemu čelom. Dovolím mu, nech prejde okolo mňa a skrze mňa. A keď bude preč, obzriem sa za ním vnútorným zrakom. Uvidím cestu, ktorou šiel. Ale nič tam nebude. Iba ja. (Duna >>)
lucianna
VIP
VIP

Postby WhiteWolfSix » Monday, 07. September 2009, 18:51

lucianna, vďaka za Tvoj príspevok. Tvoja skúsenosť tiež tak úplne nespadá do tejto témy, pretože mne sa jedná o trvalé napojenie "majstra/liečiteľa" na človeka. Ty si opísala skupinovú skúsenosť jednorázového energetického "upírstva". To, či si takto "cucol" prednášateľ alebo niekto iný zo skupiny účastníkov je ťažké zhodnotiť a tiež je ťažké zhodnotiť či prednášateľ, akokoľvek znalý diagnostiky, dokáže identifikovať energetické "upírstvo". :-k
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby RedHawk » Monday, 07. September 2009, 20:11

no trvale prepojenie (uz chapem co si myslel) je bezne aj v Reiki kde je "majster" neustale napojeny na ziaka/ov
je to specializacia hlavne v nasich koncinach
RedHawk
VIP
VIP

Postby WhiteWolfSix » Monday, 07. September 2009, 20:26

jj, ale predpokladám, že nielen u reiki to takto beží.
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby lucianna » Monday, 07. September 2009, 21:21

WhiteWolfSix wrote:Tvoja skúsenosť tiež tak úplne nespadá do tejto témy, pretože mne sa jedná o trvalé napojenie "majstra/liečiteľa" na človeka. Ty si opísala skupinovú skúsenosť jednorázového energetického "upírstva".

jj, veď som aj písala, že to nebude asi úplne sem zapadať:
lucianna wrote:mám aj ja jednu konkrétnu skúsenosť, ale nie je to asi úplne presne taká skúsenosť, ako by sa tu asi čakala

WhiteWolfSix wrote:tiež je ťažké zhodnotiť či prednášateľ, akokoľvek znalý diagnostiky, dokáže identifikovať energetické "upírstvo".

súhlas, ale konkrétne tento prednášajúci o tom podľa mňa vedel - som pomerne silno presvedčená, že energie videl - preto aj bol taký dobrý diagnostik :-k

čo sa trvalého napojenia týka, tak s tým priamu osobnú skúsenosť nemám - aspoň si teda myslím, že nemám. intuitívne som sa takýmto pokriveným vzťahom učiteľ-žiak vyhýbala a radšej som z toho vycúvala skôr, než by to napojenie mohlo vzniknúť. a nedalo sa to vždy zvrhnúť len na zdôvodnenie, že mám silný odpor k autoritám *49*

vyhýbanie sa trvalému energetickému upírstvu, kde ja som "obeť", sa mi však nedarí/nedarilo v osobných vzťahoch... ale to je opäť iná téma

ešte by som dodala, že síce energie veľmi nevnímam, no mala som možnosť vidieť na pár blízkych ľuďoch, ako aureolovanie si učiteľa a dogamtizovanie si jeho učenia viedlo k nedobrým veciam - v osobnom živote žiaka i životoch jeho blízkych
Image
lucianna
VIP
VIP

Postby WhiteWolfSix » Tuesday, 08. September 2009, 11:56

Ad prednášajúci: To, že vie vidieť energie neznamená, že bol počas prednášky v stave vnímať ich. Na druhej strane, ak o tom naozaj vedel a nezakročil, potom je to samozrejme na pováženie. Toto sa však s istotou nedozvieme, jedine ak by si sa ho na to priamo opýtala.

Ad trvalé napojenie: Na vytvorenie takéhoto napojenia netreba dlhodobý vzťah učiteľ/liečiteľ - žiak/klient, stačí aj jedna príležitosť.
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby dada » Tuesday, 08. September 2009, 21:17

Aha ,naco som nadabila ,fakt ,pre mna aktualne.Mam R a este 2 systemy energii.Ten clovek ,co ma do nich naladoval,sa na mna vydlabol-spravil kurz ,do videnia,pokoj.Ale-ked som robila psychochirurgiu,zoznamila som sa s clovekom,ktory je-nezavisly majster Reiki.Oslovil ma,nuz a zacali sme komunikaciu ,ktora prerastla do priatelstva,plus este s jednou babou.Tuzila som este dorobit si Karunu,nuz a tento clovicek sa nam ponukol,ze on nas do nej naladi,no a nakolko je Karuna dost draha,tak jasne ,ze som nadsene suhlasila,aj s tou babou,prebiehalo to u nej v byte,sice ,som bola troska zaskocena tolkou ochotou,vse dobre prebehlo ....ale mne zostavalo nejako cudne,avsak vobec som si to nedavala do suvisu s tym clovickom!!!!!laskavy ,ochotny,volaval mi ,ucil ma..b...ked mi bolo povedane,ze milostivy sa na mna napojil,skoro ma natiahlo,normalne som ostala obarena.Okamzite som to ukoncila,ja som teraz ok ,ktovie ,co ta druha baba....bol z jeho strany este pokus o kontakt ,ale slusne som to odrazila.Co uz ,chcela som ,dostala som,ale naco toto robia ,to fakt nepochopim.
dada

Postby RedHawk » Wednesday, 09. September 2009, 13:34

Dadi ja mam celkovo problemy s klientami ktori boli u Reiki "majstrov" (sam mam reiki :) ) a co je horsie ze vacsina reikistov zasvatenych po 2001 (boom reiki) robi presne tieto chyby a je jedno o co ide ci o reiki, tifar alebo arolo.
Bohuzial nasledne su potom ludia nuteny ist za nereikistami aby robili poriadok :(
RedHawk
VIP
VIP

Postby dada » Wednesday, 09. September 2009, 14:50

Njn,Red,co uz .Uviedla som to ako priklad ,ze tento fenomen skutocne existuje a prezila som ho na svojej kozi,inak ,toto by ma ani vo sne nenapadlo ,klasika ,nie?no ,mam to za sebou ,o skusenost bohatsia,pcha,nemala som sa ulakomit ,pekne som mala nasporit a odficat k svojmu overenemu.Neodradilo ma to ,ideme dalej,pa [smilie=flora008.gif]
dada

Postby RedHawk » Wednesday, 09. September 2009, 18:39

Hm no osobne si myslim ze casto aj ten overeny moze byt rovnaky :)
RedHawk
VIP
VIP

Postby lucianna » Wednesday, 09. September 2009, 22:14

rozmýšľam, či je vôbec rozumné k niekomu (hocikomu) chodiť na liečbu alebo zasvätenie a tak podobne, keď "nevidíme" a nemáme si ako overiť, či nelezieme do jamy levovej :-k
Image
lucianna
VIP
VIP

Postby dada » Wednesday, 09. September 2009, 22:30

No ,ten overeny nastastie na nas dlabe.To by mi bolo povedane.Nepotrebuje sa napajat.A ani ja nepotrebujem uz dalsie energie.Stacilo,treba makat. :smile:
dada

Next

Return to Prírodné metódy a systémy