Liečba, zasvätenie vs. energetické napojenie na klienta

Diskusie o šamanizme, mágii, wicce a toltéctve

Moderators: WhiteWolfSix, Anubis

Forum rules
V tejto sekcii a jej podsekciách je zákaz propagovať alebo iným spôsobom presadzovať používanie halucinogénov a psychotropných látok.

Re: Liečba, zasvätenie vs. energetické napojenie na klienta

Postby WhiteWolfSix » Thursday, 10. September 2009, 06:11

lucianna: Áno, je to riziko, ktoré asi musí podstúpiť každý, no podobné riziko podstúpiš aj pri návšteve lekára, pretože nie každý lekár je rovnako kvalitný.
ImageImage
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN | ANNWIN portál | Môj PicasaWeb | Image
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Blog: View Blog (32)

Postby WhiteWolfSix » Thursday, 10. September 2009, 06:22

dada wrote:No ,ten overeny nastastie na nas dlabe.To by mi bolo povedane.

dadus, nie som si celkom istý, či je toto tak úplne v poriadku. Lektor, ktorý učí iných liečiť, by mal byť ochotný svojich žiakov usmerniť či poradiť im aj po skončení kurzu. Nemal by sa na nich vydlabať. To však neznamená, že má byť na svojich žiakov napojený.
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby GigiViera » Thursday, 10. September 2009, 08:59

luciana, mam pocit z toho Tvojho popisu na tej prednaske, ze ten pan nemal dost energie pre pracu so skupinou, tak z jednej polovice bral a druhej daval.Ti druhi odisli nadseni, co mu na propagaciu jeho ucenia vlastne stacilo. Nieco ako Kaspirovski ked mal seansy. Prepojil skupinu a kto mal sklony si cucunut, si cucol, ostatni boli zdroje z ktorych si cucol.

čo sa tyka tej overenosti majstra/liečiteľa, tak trochu verim, že čo hladaš, to najdeš - ak nehladaš osobny prospech a nemas tuzbu po slave ( a pyche), ale po skutocnej pomoci, natrafis na toho spravneho. Chrani Ta nieco v podvedomi, nieco ako milost alebo ine sily, inak si neviem vysvetlit, preco sme my vzdy mali "stastie" a ini nemali, lebo sa uz videli ako spiritualne hviezdy - tam sa potom plati tym bojom o energie medzi tymito ludmi, pre ktory je lepsie nemotat sa na roznych festivaloch a podobne.

dadka, hovoris, co z toho maju. Nuz ide zvacsa o rychlokvasnych majstrov, ktori nevenovali dostatok casu, aby naozaj sa napojili na Zdroj a toto napojenie aby bolo dostatocne pre to, co robia pre ludi. Takze -niekedy aj nevedomky- cerpaju zo zdrojov blizsich a to su ucni a ini ludia. Je to proste dosledok nedostatocnej prace na sebe a prilis rychleho postupu. Ved si vezmi kolko casu bolo predtym treba na taketo zasvatenie, teraz si majstre za tri vikendy, co nesie so sebou devalvaciu celeho systemu aj celej prace tych ludi. Pravdu povediac, nechapem celkom ani ludi, ktori chodia z jedneho kurzu na druhy len aby mali to i ono, myslim, ze to tak nefunguje a prinasa to svoje dosledky. V bani Handlova sa bezhlavo tazilo skoro 100 rokov, a teraz si priroda vzala poriadn udan- tesne pred vyrocim. Ak takto bezhlavo vstupuje take mnozstvo ludi nepripravenych do tychto energetickych systemov, tiez to bude mat -- a ma - svoje nasledky. To si nikto neuvedomuje? Malokto je ochotny robit pomaly, nechat sa viest postupne a neryzovat na tom ako sialeny, drzat sa pri zemi. Ked pocujem niektore informacie, je to az do neba volajuce- napr. odstranim kliatby, ale kludne niekoho aj preklajem ak zaplatite slusnu ciastku, a to uz radovo ozaj ide do obrovskych sum, ti ludia nemaju svedomie ani mieru - a to ma dopad zial, aj na tych, ktori sa nimi daju viest.
Image
Láska je viac než len byť otvorený trápeniam iných. Láska je aj zrelosť žiť s vedomím, že nemôžeme urobiť nič, aby sme ich od ich trápenia oslobodili.
http://vierasimkovicova.blog.sme.sk/
GigiViera
VIP
VIP

Blog: View Blog (1)

Postby RedHawk » Thursday, 10. September 2009, 10:05

Vierka pekne povedane.

Ja len doplnim jednu informaciu k Reiki.
V Japonsku sa adept Reiki 10 rokov venoval studiu kym mohol dostat titul ziaka a dalsich 5-10 rokov kym sa stal tym kto mohol reiki pouzivat na ludi.
Dovtedy sa ucil anatomiu, meridiany, pozoroval ludi, zvierata ale nesmel liecit. U nas po 2 hodinach zasvatenia je s cloveka liecitel :)
Kazdy sa spolieha ved energia vie co ma robit :) hm nuz ano vie pokial to vie podvedomie cloveka. preto vacsine reiki majstrov vyhovuje zasvacovat ale neliecit. a ked liecit tak posle k niekomu inemu :).
Dalsia vec je boj o moc (energiu ziakov) co v istom obdobi pred rokom 2000 doslo az k "vyhodeniu a "odobratiu schopnosti skolit niektorym ludm (tym schopnejsim)
.
RedHawk
VIP
VIP

Postby svetlo » Thursday, 10. September 2009, 11:44

Idem sa opýtať otvorene. Red, keď liečiš, nenapájaš sa na klienta ? Resp. aký je postup ďalej ?
Image
svetlo
VIP
VIP

Blog: View Blog (4)

Postby dada » Thursday, 10. September 2009, 11:47

Vlcko:to dlabanie- :smile: -znamenalo asi v tom ,zmysle ,ze sa nenapajal :grin: ,nie ,jasne ,ze ked som nieco potrebovala,poradil ,zle som sa vyjadrila.
Vierka-nie ,niektori ludia si to neuvedomuju.Vidia v tom biznis.S R som zacala v r.1996,nedovolila som si doteraz nikoho zasvetit,ani nemienim.Pretoze sama citim ,ze este nato nemam.Pre mna zasvetenie do energie a liecba ,znamena aj nieco ine,ako prikladat ruky .Papier z nikoho majstra nerobi.Ale o tom vieme.Sama citim nechut,ked s niekym hodim pokec a zistim ,ze nevie,ani kde su oblicky.Babre sa v cakrach ,uhladzuju sa aury...a..skoda dalej o tom aj pisat.Ked som bola po rakovine,lietala som kade-tade ,mam skusenosti ,ajajaj.No a nakoniec som si pomohla sama,skoda bola peniaze minat :smile: ,vtedy ficala Silvovka,tak som ficala s nou.Biznis sa objavuje aj v inych smeroch,tam je mag ,tu jogin,henten ,tamten,prid na seminar ,budes ok.No iste,zlata rybka.A preto ,co sa tyka tychto veci ,seriozneho ,slusneho cloveka na zasvetenie,dalsieho na liecenie a pomoc ,odporucim len 2 ludi.Vieme ,ktorych .Na zaklade svojej vlastnej skusenosti.
Red:tuna niet co dodat.Je to tak.Skoda.
Reiki ako taka ,je system ,ktory je zneuzity.Nasledky si ponesie kazdy sam ,take ,ake si zasluzi.Ako napisala Vierka,a ja to tak vnimam tiez ,medzitym vsak na kvazi liecenia doplati kopec ludi.Co uz.
dada

Postby RedHawk » Thursday, 10. September 2009, 14:15

svetlo wrote:Idem sa opýtať otvorene. Red, keď liečiš, nenapájaš sa na klienta ? Resp. aký je postup ďalej ?

no nenapajam sa, nepotrebujem z neho nic preberat.
1.) vidim takze ako diagnosticky 1 krok mam prejav na aure,
2.) ked liecim davam energiu kde treba respektive odstranujem skodlive casti

Nebolo by mi na nic napojit sa.
RedHawk
VIP
VIP

Postby WhiteWolfSix » Monday, 14. September 2009, 16:01

svetlo wrote:Idem sa opýtať otvorene. Red, keď liečiš, nenapájaš sa na klienta ? Resp. aký je postup ďalej ?

Všeobecne povedané, ak sa pri práci s klientom na neho napájaš (v prípade, že to vyžadujú Tvoje postupy), je korektné po skončení práce toto napojenie prerušiť, resp. ukončiť. [smilie=flora008.gif]
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby dada » Thursday, 17. September 2009, 12:51

Hm...a ked sa neodpoji?Co ma potom ten neborak robit?SRT-ckari a kyvadlari si veselo kyvadluju,testuju ,overuju...no nic moc ,ked si ludia pospinkavaju a tam niekto ich testuje,bez ich vedomia ,to nie je napojenie?no ,fakt ,nebudem sa opakovat,ma toto zaujalo,a ako vnimate napr...vestkyne,ktore veselo vestia zvedavym rodicom osud ich dospelych deti?nie je to tak trochu na mimo?pozorujem to ,a cudujem sa.alebo ja som blba,ked citim voci tymto praktikam odpor?
dada

Postby RedHawk » Thursday, 17. September 2009, 13:11

kyvadlo pracuje na pasivnom mode cize aktivne sa nepripaja na cloveka.

Co sa tyka vestic... radsej sa nevyjadrim :)
RedHawk
VIP
VIP

Postby WhiteWolfSix » Thursday, 17. September 2009, 13:21

No, vo všeobecnosti platí, že by nik nemal robiť akékoľvek zásahy bez vedomia a súhlasu dotyčnej osoby. Takže napájať sa na niekoho bez jeho vedomia a súhlasu je neetické aj bez ohľadu na účel. V tomto prípade účel prostriedky nesvätí. Problém je ten, že sa to "veselo" robí u väčšiny súčasných moderných liečebných smeroch ako Reiki, SRT, a pod.
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby RedHawk » Thursday, 17. September 2009, 13:40

wlcko presne tak
RedHawk
VIP
VIP

Postby GigiViera » Thursday, 17. September 2009, 14:40

vobec nie si mimo, dadi, ale etika ide bokom ked ide o biznis, takze je lahsie porusit vsetky etické zásady nez povedat, ze bez súhlasu danej osoby to nejde, resp. sa to nesmie robit. A da sa povedat, ze vacsina tych ludi ani nema potuchy o tom, co etika vobec je, ani mat nechce.
Image
Láska je viac než len byť otvorený trápeniam iných. Láska je aj zrelosť žiť s vedomím, že nemôžeme urobiť nič, aby sme ich od ich trápenia oslobodili.
http://vierasimkovicova.blog.sme.sk/
GigiViera
VIP
VIP

Blog: View Blog (1)

Postby dada » Thursday, 17. September 2009, 19:14

Sorrac ,ze sa zase vraciam k tejto teme ,Vlcko ,napisal si -----že sa to "veselo" robí u väčšiny súčasných moderných liečebných smeroch ako Reiki-----------,tak to ma zaujalo ,pretoze vies ,ze tiez robim Reiki atd..takze ,ked robim cloveka ,prip.poslem energy,autom.sa odpojim.Predtym som to nerobila ,takze predpokladam ,ze sme boli s tym clovickom akosi navlakneni.Potom ma to naucili,a poriadne.Pretoze sa mi stavalo ,ze clovicek vytancoval z mojho bytu a ja som si musela zalahnut.Ok ,boli to zaciatky a kopec veci som si popatrala dalej.Takze by ma zaujimalo,ako si to myslel.A je mi fuk ,ci sa niekto nafuka alebo nie.Myslim tym ,samozrejme ludi ,ktori sa venuju Reiki.
Red-tiez napis svoj nazor ,poziadam Ta.
Vierka------------etika ide bokom ked ide o biznis, takze je lahsie porusit vsetky etické zásady-------------,ale zivot nas pozemsky je taky kratky,taka skoda premarnit ho a zahodit sancu kvoli napchatemu zaludku,atd...no nie? nuz a nehovoriac o tom,ze vsade sa aspon u kvalitarov,a dobrych knih su upozornenia,daj bacha,bumerang sa vracia.vlastne by som mala byt vdacna ,aj som ,ze sa mi prihodili urcite veci,lebo som si myslela ,ze niektore vecicky sa mne nemozu stat a ajhla ,je to tu.
Diky ,ze sa mi venujete,vazim si to .Uz aj kvoli tomu ,ze nase dite sme v buduci rok chceli dat zasvetit do Reiki.
p.s.ucim sa trpezlivosti,mam tu 2-rocne zive tamagoci a plny dom zvieratok ,pretoze kamosi zmizli na dovolenky,mladi do Tatier.Predychavam ,s usmevom vencim 6 psokov,dite,ukludnujem syciace a jeziace sa maciaky-i ked by som ich obcas....ide to,hehe-ta trpezlivost :grin:
dada

Postby RedHawk » Thursday, 17. September 2009, 19:20

Dadi k tomu ti poviem jedine, robis dobre.
Bezne odpajanie od klienta neucia. co sa tyka Reiki je to dobra a relativne jednoducha technika pomoci ale zneuzivana, to je problem.
Predpokladam ze ani ww6 nema nic proti technike ale skor proti praktikantom.
RedHawk
VIP
VIP

Postby WhiteWolfSix » Thursday, 17. September 2009, 19:37

Na vysvetlenie pre iných čitateľov: daduš, viem, že máš prácu s energiami veľmi rada, rada pracuješ s reiki a jej rôznymi odnožami. Kedže sme sa tu tak trochu obuli do reiki, chcel by som objasniť, že samotné reiki s tým zas tak veľa nemá. Skôr je to o ľuďoch a ich prístupe k reiki.

Problém napájania sa a neodpojenia sa od klientov či žiakov je len jeden z problémov, ktorými je reiki scéna postihnutá. Ďalším problémom je dostatočné nevenovanie pozornosti tomu čo a ako pri práci s energiou liečiteľ robí. Na mnohých fórach i živých diskusiách som počul/čítal, že s reiki sa nedá ublížiť, pretože reiki energia vie čo a ako má robiť. Nuž, toto nie je tak úplne pravda. Aj keď sa reikista považuje skôr za sprostredkovateľa reiki energie, jeho vedomie, zámer, pozornosť, uvedomenie túto energiu smerujú, blokujú, znásobujú. Preto sa nemožno len tak bezdečne spoliehať na to, že nič zlé človek pracujúci s reiki nemôže spraviť, lebo reiki energia "vie"...

Pri práci s energiou (je jedno ako ju nazveš) musí byť človek veľmi opatrný a hlavne pozorný. Nesmie sa spoliehať na nejaké automatizmy, pretože si koleduje o poriadny priekak.

Keď sa vrátim k téme, veľmi ma udivuje, že si na nutnosť odpojiť sa od klienta musela prísť sama! Na to Ťa mal upozorniť ten, kto Ťa zasväcoval, kto Ťa učil. Povedal by som, že to je psia povinnosť poučiť svojich žiakov o princípoch etickej práce s energiou. Práve to, že sa to u väčšiny zasväcovateľov nedeje, je dôsledkom toho, čo som označil ako "veselo" sa to robí. Problém je však oveľa väčší, keď si uvedomíme, že aj títo "majstri" takúto skúsenosť nemajú, hlavne ak ich reiki kariéra stojí a padá na zasväcovaní, najlepšie hromadne organizovanom. :razz: :roll:

No, už vidím, že sa sem zase nahrnú poniektorí rozhorčení reikisti a budú oponovať, že to tak nie je. Bohužiaľ, moja dlhoročná skúsenosť s touto skupinou ľudí a ich klientov ma utvrdzuje v tomto mojom pohľade na reiki scénu na Slovensku i v Čechách. *8*
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby RedHawk » Thursday, 17. September 2009, 19:56

tu by som nadviazal na to co som uz raz napisal:
nie je mozne ucit reiki za vikend, je to nezmysel. Ogawa sa vzdy jezi ked pocuje ze europan je majster reiki.
Minimalne je nutne poznat anatomiu a vnimat kam tu energiu davam a kolko.
Wlcko pekne povedane
RedHawk
VIP
VIP

Postby dada » Thursday, 17. September 2009, 20:02

Red-Bezne odpajanie od klienta neucia-------------ano ,je to tak.A ver mi,ze trvalo dlho ,kym som nasla ludi ,,ktori boli ochotni mi venovat svoj cas a ucili ma.Red ,pozri,ked nieco robim ,tak to chcem robit dobre.Nepotrebujem sa napajat a nepotrebujem ,aby sa na mna napajali.Reiki milujem ,ale to neznamena ,ze som fanatik a nepotrebujem poradit.Som vdacna za kazdu info.
Vlcko-vidim ,ze medzitym si napisal.Ved my nejdeme proti Reiki ako takej,a komu sa nepaci ,nech necita.Ja patram ,ucim sa a su to moje otazky.--------Vlk----Preto sa nemožno len tak bezdečne spoliehať na to, že nič zlé človek pracujúci s reiki nemôže spraviť, lebo reiki energia "vie"...

Tak a sme tu.Od zaciatku ,neviem ,ako to napisat ,mi je to proti srsti.Energiu vediem vedome a so zamerom,preberam zato plnu zodpovednost.Ale radsej drzim hubu.A z forov som vypadla.
--------Pri práci s energiou (je jedno ako ju nazveš) musí byť človek veľmi opatrný a hlavne pozorný. Nesmie sa spoliehať na nejaké automatizmy, pretože si koleduje o poriadny priekak.-------
mohol/li by ste to viac rozvinut?mozno Vam uz leziem na city,ale cas bezi ..a rychlo.
dada

Postby WhiteWolfSix » Thursday, 17. September 2009, 20:17

dada wrote:Red-Bezne odpajanie od klienta neucia

jj, práve som o tom písal v mojom príspevku... :???:

dada wrote:
WhiteWolfSix wrote:Pri práci s energiou (je jedno ako ju nazveš) musí byť človek veľmi opatrný a hlavne pozorný. Nesmie sa spoliehať na nejaké automatizmy, pretože si koleduje o poriadny priekak.

mohol/li by ste to viac rozvinut?mozno Vam uz leziem na city,ale cas bezi ..a rychlo.

Daduš, napíšem tak, aby aj malé dieťa pochopilo, hádam pochopia aj tí, ktorým budú oči červeno svietiť z môjho predchádzajúceho príspevku.

Naša myseľ, naše vedomie je ten "zázračný" nástroj na vedenie energie. Energia sleduje našu mysel, naše vedomie. Nie naopak. Ak sa jasne sústredím a koncentrujem na konkrétne miesto na svojom tele alebo v tele iného, začne tam prúdiť energia. Bežne to problém byť nemusí, veď aj obyčajní ľudia pracujú so svojou mysľou a vedomím. Problém nastáva pri energetickej práci, keď sa z teba stáva laserové zariadenie. Jednoducho cez reikistu ide tejto energie omnoho viac ako u bežného človeka. Teraz si predstav, čo sa môže stať, ak sa takýto človek dostatočne pozorne nevenuje práve vykonávanej činnosti. Je to akoby si mala na na operačnom stole človeka, držala by si v ruke skalpel a namiesto sústredenia sa na prácu by si pozerala na obrazovku televízora, kde ide obľúbený film alebo zápas. Jednoducho si v takýchto situáciách človek koleduje o priekak. A keď k tomu vezmeš fakt, že dnes sú reiki majstri rýchlokvasení, je to akoby si dala ten skalpel do ruky človekovi z ulice a poslala ho na operačnú sálu.
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby RedHawk » Thursday, 17. September 2009, 20:36

Dadi ved prave ja mam reiki od prapociatkov slovenskej liecitelskej sceny to ze ma nezasvacoval nik z SK (skola Komyo Reiki Kai) ktoreho smer studovali aj niektory teraz clenovia RAI (skor ludia od E. STROHMa ktory v 91 RAI zalozil) a ktori sa dost odklonili od povodnej idei reiki (v reiki nie su anjeli ani arolo, tifar ani nic podobne) ale zato sa uci napriklad struktura meridianov a cakrovy system.
Nejde len o to urobit sa kanalom medzi tym hore a klientom a nechat sa vysosnut :) .
Ale je dobre ze si na odpajanie prisla sama. mas naskok pred par stovkami adeptov reiki :)

Ked liecim nerozlisujem sposob pouzitia tej ci onej techniky, ako pise wlk je to ako by mysel bola nastrojom. ale vedomym nie vyslem symbol a je to. Preto je xyz ludi unavenych po lieceni :)
RedHawk
VIP
VIP

PreviousNext

Return to Prírodné metódy a systémy