Babské rady pre každého...

Diskusie o šamanizme, mágii, wicce a toltéctve

Moderators: WhiteWolfSix, Anubis

Forum rules
V tejto sekcii a jej podsekciách je zákaz propagovať alebo iným spôsobom presadzovať používanie halucinogénov a psychotropných látok.

Babské rady pre každého...

Postby henka » Thursday, 30. August 2007, 20:21

Ismail, to si písal ty?Image
takéto babské povedačky, to ja môžem, to ja rada. Na privolávanie sna nemám, ale vieš ako sa zbaviť boľavého pupáku na jazyku?(také si ešte nemal? to keď ťa niekto ohováraImage) Tak to si musíš zobrať handrenú vreckovku, napľuť do rožku, zobrať ihlu a poprepichovať. neviem akou záhadou, ale vždy nám to zabraloImage. Moja spolužiačka tá si zas chytila jazyk do prstov a tak rozprávala -nech si kto chce čo chce tára, nech ma hoc aj ohovára, aby sral. aby lial, aby nikdy neprestal, amen! a tri krížiky urobiť na jazyk Image. Aj to sme skúšali a zabralo! moja svokruška, tá mi zas takú radu dala, že keď ma bude niekto chváliť, alebo moje deti, nech si ja len pomyslím "vriťmabozaj" a očarovanie urieknutie zažehnané, no niečo ti to má doseba, lebo keď som prvý raz schudla a išli sa z toho susedky "pototo" že ako dobre vyzerám a neviem či to poznáš, také tie "dobroprajné" reči, tak som sa vždy divne cítila Image, tak teraz ke´d začnú, tak sa im predvediem, nech si ma teda len pekne popozerajú aká som krásna a v hlave -vri´tmabozaj Image (ke´d niekto odsrdca pochváli, tak netreba takéImage)
máš ešte niečo babské v zbierke?Image
Image
henka
Vylúčení
Vylúčení

Blog: View Blog (9)

Re: Babské rady pre každého...

Postby ??????? » Thursday, 30. August 2007, 20:39

henka wrote:Ismail, to si písal ty?

Ja som len prepísal kazetu s rozhovorom.

henka wrote: ale vieš ako sa zbaviť boľavého pupáku na jazyku?(také si ešte nemal? to keď ťa niekto ohovára

U nás sa hovorilo, že keď Ťa niekto ohovára, tak Ti má zvoniť v uchu. Ak hovorí v zlom, tak má zvoniť v ľavom uchu, a ak v dobrom, tak v pravom.

henka wrote:moja svokruška, tá mi zas takú radu dala, že keď ma bude niekto chváliť, alebo moje deti, nech si ja len pomyslím "vriťmabozaj" a očarovanie urieknutie zažehnané,

Hej, klasika - proti urieknutiu treba pravým opakom.

henka wrote:máš ešte niečo babské v zbierke?

Mám, ale budem vešať len postupne. Prepisovanie z kaziet je dosť zdĺhavá makačka.
Image
...??? ? ???????? ?? ???, ?? ? ??????? ?? ?????. Image
???????
Moderátor
Moderátor

Blog: View Blog (2)

Postby divoska » Friday, 31. August 2007, 06:50

heh dakujem pekne aby ma niekto poslal vritmabozaj ked ho uprimne pochvalim ImageImage
Image
lubim... teda som...
divoska
VIP
VIP

Postby ??????? » Friday, 31. August 2007, 07:07

Divoška, musíš to brať v súvislostiach. Toto sa týkalo spoločností, v ktorých sa úprimná pochvala od niekoho cudzieho neočakávala. Neviem o tom, žeby sa urieknutie vzťahovalo aj na "vlastných", či už príbuzných alebo priateľov.

Takže pochvala od niekoho cudzieho sa chápala skôr ako prejav skrytej závisti. Čiže nie samotné slová pochvaly, ale skôr tá závisť tam bola tým, proti čomu sa bolo treba brániť.
Image
???????
Moderátor
Moderátor

Postby henka » Friday, 31. August 2007, 07:09

Ismail, píšeš, že proti urieknutiu treba pravý opak -môžeš o tom viac? v téme o urieknutí som o tom nečítala...
Image
henka
Vylúčení
Vylúčení

Postby divoska » Friday, 31. August 2007, 07:10

jo ja to chapem ismail, ale aj tak mi neda aby sa genearizovalo. aj ked som "cudzia" :) mozem to s niekym mysliet uprimne a nemusim mu zavidiet aby som ho pochvalila. a ze aj nezavidim Image
Image
lubim... teda som...
divoska
VIP
VIP

Postby henka » Friday, 31. August 2007, 07:14

Divoška, možno to súvisí s nevyžiadanou pochvalou ktorú spomínali v téme urieknutie, nie je tam bližšie vysvetlené čo tým mysleli... Z vlastnej skúsenosti viem, že mi vadila taká tá obdivná pochvala, lebo aj keď bola myslená od kamošky úprimne, rozhádzala ma. nebola som pripravenána taký obdiv navyše aj keď to myslela dobre, úprimne, nevedomo vysielala aj iné... Čo samozrejme nemusí byť tvoj prípad.
Image
henka
Vylúčení
Vylúčení

Postby ??????? » Friday, 31. August 2007, 07:35

henka wrote:Ismail, píšeš, že proti urieknutiu treba pravý opak -môžeš o tom viac? v téme o urieknutí som o tom nečítala...

No budem si musieť pozrieť tú tému. Ja hovorím ale o takých tých ľudových predstavách o urieknutí.

- Haničko, vy máte ale krásne dieťatko, ako sa volá?

- Ďuro, to kdežes' takie peknie voly kúpiu?

- Reku, suseda, tá vaša krava, to už hej. Isto z nej máte veľa osohu.

...apod.

Človek si občas takéto vety vypočuje. Ak by im nevenoval pozornosť, tak sa mu stratia voľakde na povale pamäti. Ale potom, keď sa s daným "predmetom chvály" (dieťaťom, kusom dobytka, domom apod.) niečo stane a človek nevie, prečo, tak sa mu hneď v mysli ponúkne súvislosť: Hana od Šiflíka mi to decko vychválila. Istotne mu uriekla.

Pozor na to: Hana od Šiflíka to mohla myslieť aj úprimne. Nemusela vôbec závidieť ani chcieť ublížiť. Jednoducho sa jej to decko páčilo. Urieknutie sa líši od porobenia hlavne týmto: Môže byť aj mimovoľné.

A čo sa týka toho "protitlaku": Myslím, že to fungovalo nejako tak, že keď si človek na obranu pred urieknutím povedal "bozajmavric" alebo už ako, tak to znamenalo hlavne to, že potenciálne urieknutie zaregistroval a nasadil obranu. Ak by potom náhodou decko ochorelo, tak už sa mu hádam neponúkne ako prvá možnosť nešťastná Hana Šiflíčka, ale trebárs to, že decko včera niečo pojedlo, čo nemalo.

Poobede alebo večer napíšem viac, teraz mám fofry, :)
Image
???????
Moderátor
Moderátor

Postby WhiteWolfSix » Friday, 31. August 2007, 08:44

henka, viem, že si sem písala metódy, ktoré poznáš od iných, no rozhodne niektoré z nich zaváňajú nečistými praktikami:
henka wrote:nech si kto chce čo chce tára, nech ma hoc aj ohovára, aby sral. aby lial, aby nikdy neprestal, amen! a tri krížiky urobiť na jazyk Image.

Toto vyššie je ukážkové... namiesto vlastnej ochrany sa útočí.. *8*
ImageImage
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN | ANNWIN portál | Môj PicasaWeb | Image
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Blog: View Blog (32)

Postby ??????? » Friday, 31. August 2007, 08:52

WW6, ono zas si nepredstavujme nasich predkov ako svatych, :)

Tie tradicne praktiky su casto dost drsne. A to tu preberame zatial len tie jemnejsie z nich, :D
Image
???????
Moderátor
Moderátor

Postby WhiteWolfSix » Friday, 31. August 2007, 09:05

??????? : Nie som naivný. *1* S následkami "nevinnosti" našich predkov sa prakticky stretávam aj dnes. To, na čo som chcel poukázať je, že niektoré praktiky by bolo dobre opustiť, pretože sa z toho bludného kruhu preklínania nedostaneme ani za ďalších 300 rokov. Image Nie náhodou sa hovorieva, že Slovák je spokojný, ak skape koza aj susedovi, keď už skapala aj jemu. Ale inak sa považujeme za národ holubičí. *3* *3* *3*
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby divoska » Friday, 31. August 2007, 09:28

no a toto je presne to co som tym myslela prosim pekne. mozno ja som fakt sama koza sprosta /nie ta skapata co sa spomina vyssie ;)/ ale ja by som si sama radsej zle zelala ako inym.
hento sa mi nezda ako ochrana, ochrana je o ochraneni sa seba energiou pozitivnou, hocijakou, obalenim sa, obrnenim sa, nazvite to ako chcete. ale hentie "babske" rady nie su nic ine ako preklinanie. je ine ked sa za niekym s uhrancivym pohladom otocite a spravite mu "somarske usi" alebo vyplazite jazyk a ulavi sa vam, ale ine vedome s nabojom nie prave najpozitivnejsej a k tomu sialene egoistickej energie obratite nieco proti niekomu komu sa z toho moze spravit daleko horsie ako to co sa stalo vam. a este to aj korunovat, to amen je tam fakt priznacne. aj ked si to dajmetomu zasluzi nemyslim si ze je to spravne Image ja v tomto fungujem stylom kto do teba kamenom ty donho ne dvoma Image ale chlebom. a nemyslim si ze by mi to chybalo ku stastiu tak nefungovat. myslim ze som so sebou aj s ostatnymi viac v poriadku ako keby som nabehla na tento "skodivy" mod.
Image
lubim... teda som...
divoska
VIP
VIP

Postby ??????? » Friday, 31. August 2007, 10:42

divoska wrote: kto do teba kamenom ty donho ne dvoma Image ale chlebom.

Offtopic: Ved hej, chlebom, chlebom... Ale nech ma aspon 3 tyzdne, :D
Image
???????
Moderátor
Moderátor

Postby ??????? » Friday, 31. August 2007, 10:51

WhiteWolfSix wrote: Nie náhodou sa hovorieva, že Slovák je spokojný, ak skape koza aj susedovi, keď už skapala aj jemu.

Presne o tomto chcem vecer, ked bude viac casu, napisat podrobnejsie. "Ak mi skape koza, nech susedovi dve." Je to cele o tom, ako ludia vnimali/ stale vnimaju svet. Obraz sveta slovenskych rolnikov je zalozeny na zakladnej, hoci nevyslovenej predstave: "Zdroje na zivobytie su obmedzene. Nedaju sa zvacsovat. Je to ako jeden kolac, ktory treba rozdelit medzi X ludi. Ak si sused vezme co len o omrvinku viac, poskodi tym vsetkych ostatnych."

Kym sa nezbavime tejto predstavy, ktora je v nas mnohych hlboko zakorenena, nezbavime sa ani zavisti a zbytocne by sme potom ocakavali "zabudnutie" niektorych z vymenovanych praktik skodenia druhemu: rychlo si vyvinieme namiesto nich nove a este zakernejsie.

Takze liecbu podla mna treba zacat inde. A potom sa na tychto folkloristickych kuriozitach budeme moct uz aj spokojne zasmiat, :)
Image
???????
Moderátor
Moderátor

Postby WhiteWolfSix » Friday, 31. August 2007, 11:11

??????? wrote:Offtopic: Ved hej, chlebom, chlebom... Ale nech ma aspon 3 tyzdne, :D

a dve kilá.Image
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby ??????? » Friday, 31. August 2007, 11:13

WhiteWolfSix wrote:a dve kilá.Image

Polkilovym lepsie trafis, Image
Image
???????
Moderátor
Moderátor

Postby WhiteWolfSix » Friday, 31. August 2007, 11:15

??????? wrote:Takze liecbu podla mna treba zacat inde. A potom sa na tychto folkloristickych kuriozitach budeme moct uz aj spokojne zasmiat, :)

Liečbu môžeš začať z ktoréhokoľvek konca, najlepšie z viacerých, no najdôležitejšie je začať a nie len o tom rozprávať.
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby ??????? » Friday, 31. August 2007, 15:12

WhiteWolfSix wrote:
Liečbu môžeš začať z ktoréhokoľvek konca, najlepšie z viacerých, no najdôležitejšie je začať a nie len o tom rozprávať.

Môže podľa Teba byť vhodným začiatkom liečby pochopenie príčin choroby a jej dynamiky?
Image
???????
Moderátor
Moderátor

Postby WhiteWolfSix » Friday, 31. August 2007, 15:41

V určitých prípadoch áno, v iných nie.Image

Inšpiroval som sa nejakým tým rabim...
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby GigiViera » Friday, 31. August 2007, 15:56

Podľa mňa sa jednotlivé vrstvy aj tak ukazujú postupne. Ako my napredujeme v poznaní, tak sa nám tieto vrstvy odkrývajú, kým ich nepoznáme, nemôžeme ich ani diagnostikovať, ani napraviť. Ale ak máme dobrý kontakt s tými, čo už majú poznanie vyššie, nemusíme sa obmedzovať našími doterajšími skúsenosťami, oni to spravia za nás. V prípade nášho typu práce to tak je - duchovní pomocníci a sprievodcovia majú poznaie, ktoré umožní mnohovrstvové riešenie bez potreby nášho priameho a nutne obmedzeného poznania
Image
Láska je viac než len byť otvorený trápeniam iných. Láska je aj zrelosť žiť s vedomím, že nemôžeme urobiť nič, aby sme ich od ich trápenia oslobodili.
http://vierasimkovicova.blog.sme.sk/
GigiViera
VIP
VIP

Blog: View Blog (1)

Next

Return to Prírodné metódy a systémy