You are currently watching: Čínská medicína

Here you can watch the selected video.
If it's a song and the publisher entered additional informations, you will find these on the right side.


  • Čínská medicína by Česká televize    • Proč i člověka moderní doby přitahují věci tajemné, mnohdy iracionální, věci mezi nebem a zemí? Kde se bere zájem o astrologii, tarot, šamanské rituály či exotické léčebné metody? Moderuje T. Hanák. Připravili: I. Toušlová, N. Slavíková, P. Brzáková, M. Čech a K. Vondrová
      Čínská medicína je nejstarším uceleným léčebným systémem starým 4 500 let. V ČR zatím patří mezi alternativní metody léčby, které nejsou příliš známé a využívané. Pro stanovení diagnózy se zabývá širším rámcem pohledu na život člověka, proto se jí často říká, že je hlubinná neboli holistická. Příčinu onemocnění spatřuje v porušení principu známého z taoismu, kdy zdraví člověka závisí na rovnováze opačných principů v těle mezi prvky jin a jang. Pro objasnění rozdílů mezi západní a východní medicínou a základních termínů z čínské medicíny se Tomáš Hanák vydá za zakladatelkou československé sinobiologické společnosti u nás, MUDr. Ludmilou Bendovou. Seznámí nás se základními léčebnými metodami čínské medicíny, jako je fytoterapie, akupunktura, moxování či léčebné cvičení tai chi. Čínský lékař Dr. Hu Yizhi vysvětlí, co jsou to ty neviditelné meridiány a jejich dráhy, kterými je podle čínské medicíny protkáno celé tělo a kudy proudí životní energie - tzv. qi. Pro objasnění pohledu na čínskou medicínu se vydáme také do nemocnice v pražském Motole za MUDr. Jakubem Hortem, který akupunkturu aplikuje při svém léčení. Svoje zkušenosti s využíváním čínské medicíny Tomášovi Hanákovi sdělí rovněž pacientka MUDr. Jana Pražáková, která pracuje jako rentgenoložka na klinice zobrazovacích metod v Motole. Do tajemství cvičení, které má organismus dovést k harmonii, se nás prostřednictvím Evy Zimmelové pokusí zasvětit čínský mistr Zhai Hong Yin. Tomáš Hanák si uváděné metody, jako je akupunktura, moxování i cvičení tai chi, jako vždy vyzkouší odvážně na vlastní kůži.

      Viac na: http://www.ceskatelevize.cz/porady/1185 ... -medicina/

Return to Spiritualita a ezoterika všeobecne


Important Note! All videos presented here, are videos from YouTube, MyVideo or similar operators from video portals. The copyright resides still with the author or the legal copyright owner of the video. If the usage of a video is prohibited on a private homepage like thisone, please be so kind and send us a notice including the link to the video to spiritual at annwin dot eu and kindly ask to remove the video from our list.


cron