Zvuk a vedomie

Mimotelové zážitky (OBE), astrálne cestovanie a Hemi-Sync

Moderator: WhiteWolfSix

Zvuk a vedomie

Postby Anonymous » Monday, 03. April 2006, 12:28

Popri diskusii o zvukoch v podobe technológie Hemi-Sync by sme mohli v tejto téme podebatiť o vašich skúsenostiach s inými spôsobmi zmeny stavu vedomia prostredníctvom zvukov. Keďže som sa včera vrátil z vynikajúcej 3-dňovej akcie v Skřidlech (pri Českých Budějoviciach), ktorá sa konala pod názvom Zvuk a vědomí, som inšpirovaný pre otvorenie diskusie s rovnomenným názvom.

V Skřidlech sme mali možnosť sa oboznámiť s už tu spomínanou zvukovou technológiou Hemi-Sync, (ktorá bola - na moje veľké potešenie *82* - veľmi dobre prijatá účastníkmi), nahrávkami zvukov planét Slnečnej sústavy, ako ich zaznamenali vesmírne sondy Voyager 1 a 2, počas preletu v ich blízkosti, ako aj s "tibetskými" misami (tibetské som dal do úvodzoviek preto, lebo v skutočnosti mnohé pochádzajú z Bhutánu a iných miest Ázie poblíž Himalájí) a tiež s unikátnymi Peruánskymi pískacími keramickými nádobkami.

Ja osobne som mal veľmi príjemnú skúsenosť s "tibetskými" miskami, na ktoré sme sa učili hrať -- v istom okamihu som si jednu položil na hrudník a udieraním paličkou o jej stenu som vytváral vibrácie, ktoré som následne cítil šíriť sa celým telom. Toto som skúšal aj premiestňovaním misky na brucho a na spánky na hlave - po asi 10 minútach som náhle upadol do hlbokého zmeneného stavu vedomia, kde som prestal vnímať okolie. Keď som následne otvoril oči, sedela vedľa mňa účastníčka, ktorá mi povedala, že sa ma pýtala, či môže do misky cinknúť svojou zubnou kefkou :lol: *47* , ktorú práve držala v ruke a hoci som jej neodopovedal, urobila tak. Bolo pre mňa prekvapením, že som ju vôbec nevnímal pri sebe a už tobôž nie ten zvuk, hoci za iných okolností by ma to vytrhlo...

No a najviac som sa tešil na tie peruánske pískacie nádobky, o ktorých som pred pár rokmi niečo čítal na nete a odvtedy som ich veľmi túžil zažiť a odskúšať. Vďaka Romanovi Ravinovi, ktorý ich priniesol, sa mi to splnilo. Hrali sme 6 ľudia naraz, učupení hlavami k sebe - ten výsledný zvuk vysokých tónov sa ťažko opisuje - a po chvíli sa dostavil pocit vnútorného uvoľnenia.

Celý pobyt bol pre mňa plný rôznych dojmov, nielen z prezentovaných metód, no aj zo stretnutí so skvelými ľudmi, ktorí sa zúčastnili.
Anonymous

Postby Anonymous » Monday, 03. April 2006, 15:14

Pre ilustráciu - obrázok Peruánskych pískacích nádobiek (Peruvian Whistling Vessels)

Image
Anonymous

Postby Anonymous » Monday, 03. April 2006, 15:22

jeeej :cheer: to musel byt krasny zazitok, vdaka za popis aj fotografiu....krasne... [smilie=sm033.gif]
Anonymous

Postby Anonymous » Monday, 03. April 2006, 15:28

foto je z netu. kamarátka tam samozrejme všetko fotila, keď mi to napáli na CD, dám sem pár fotiek... Mám v pláne zorganizovať podobnú akciu na Slovensku a ak to vyjde, pozvem aj Romana Ravina s tými peruánskymi nádobkami a "tibetskými" miskami...
Anonymous

peruanske nadobky

Postby ally » Tuesday, 04. April 2006, 22:25

dreamingwolf wrote:foto je z netu. kamarátka tam samozrejme všetko fotila, keď mi to napáli na CD, dám sem pár fotiek... Mám v pláne zorganizovať podobnú akciu na Slovensku a ak to vyjde, pozvem aj Romana Ravina s tými peruánskymi nádobkami a "tibetskými" miskami...

Venujem sa profesionalne niekolko rokov vyrobe keramiky a myslim ze by nebolo tazke urobit sadrovu formu na odliatky tychto peruanskych nadobiek/mozno ze by to uz nebolo ono aj keby som urobil presne kopie/.
Inak tie peruanske nadobky sa skladaju ''tipujem'' so 4-dielnej sadrovej formy ,unikatna praca modelu.
ally

Postby Anonymous » Thursday, 06. April 2006, 06:54

Tak sadra to nie je, uisťujem ťa. a keby ich bolo možné vyrobiť podomácky, bez presnej znalosti, ako sú vnútorne členené a aký materiál je použitý na ich výrobu (nie je to len keramická hlina, ale aj ďalšie prísady, pravdepodobne dostupné len lokálne), tak by už po svete existovali množstvá takýchto nádobiek. sklamem ťa... 8) *8*
Anonymous

Postby Anonymous » Thursday, 06. April 2006, 06:59

ally myslela je sádrovou formu
jeden můj známý, kterého jsem už 2 roky neviděl mi říkal, že formu na jejich výrobu pořizovali - nevím jak to tehdy dopadlo
skládali se na to asi 4 po několika tisících
Anonymous

Postby WhiteWolfSix » Thursday, 06. April 2006, 07:00

karellight: ally je chlap, to len tak na okraj *3*
ImageImage
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN | ANNWIN portál | Môj PicasaWeb | Image
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Blog: View Blog (32)

Postby Anonymous » Thursday, 06. April 2006, 07:03

Dík za upozornenie, karle, že ally myslel formu som prehliadol :wink: i tak zostáva faktom, že ich zatiaľ nik nevyrobil podomácky také, aby mali rovnaký efekt, ako originály...
Anonymous

Postby ally » Thursday, 06. April 2006, 20:41

dreamingwolf wrote:Dík za upozornenie, karle, že ally myslel formu som prehliadol :wink: i tak zostáva faktom, že ich zatiaľ nik nevyrobil podomácky také, aby mali rovnaký efekt, ako originály...

hlina je len hlina , model z ktoreho je peruanska pistalka vyrobena
je urcite hlina tomu ver,ziadne prisady do hliny nejdu jedine ziaruvzdorne
ktore odolavaju 1100*C a viac.Je to velmi diskutabilna tema ale laicky ju
nacnem .Peruanske pistalky su preto urcite vyrobene z hliny teda z jemnej poroviny a myslim
ze im nikto neprehodnoti substanciu hlinitu kolko a aky obsah ilu
sa tam nachadza ,odkial to viem ? pokusim sa sem pridat obrazok..

Image

dobre si vsimni v strede rovnake figurky su s tej istej sadrovej formy
tomu ver ,len to zlozenie hliny je v pripade bielej pistalky viacej taviv
cize ma pri zosychani mensiu zmrstivost.Inak ten pomer na stekutenie
hliny je idividualny ale vysledok by mal byt ten isty.
Na koniec ako povrchova uprava nieje pouzita leskla glazura ale matna
neviem to iste ake zlozenie ale poznam technologa ktory by ju vedel
urcite namixovat aj len po vzhliadnuti fotky.

Ver tomu ze to nikto nestruha rucne ale ze sa to vyraba seriovo
zo sadrovych foriem .
Inak vratim sa na zaciatok ,nechcel som toto spomenut len tak na diskuziu ale chcel by som to naozaj skusit vyrobit len potrebujem
vediet ako to v skutocnosti funguje to piskanie a aky zvuk to vydava?
ci je tam nejaka dierka .
Momentalne na taketo veci nemam cas na modelovanie/myslim ze taketo nieco by mi trvalo aspon 8 hodin modelovania a 2 dni doladovania/ ale ak by to niekto chcel skusit vymodelovat , vyrobim rozmnozovacie zariadenie z lukoprenu na sadrove formy a vyrobim
10 kusov peruanskych samanskych pistaliek tomu kto mi vymodeluje zakladny model z hliny :smt023 /hlinu jasne dodam/
Myslim ze by to mal byt niekto kto uz s tym mal nejaky fyzicky kontakt.
Inak len tak na okraj Dreamingwolf nechcem to vyrobit po domacky
na kuchynskom stole ale vo svojom atelieri.

Upravil ww6:
Fotografiu som skopíroval na web ANNWIN, aby bolo možné píšťaly zobraziť, čo pôvodný server nepovoľoval.
ally

Postby WhiteWolfSix » Friday, 07. April 2006, 07:36

ally: Mám pochybnosti, že sa medzi nami nájde ešte niekto, kto by vedel pomôcť s výrobou čo i len základného modelu z hliny. :-k
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby ally » Friday, 07. April 2006, 16:19

To je skoda, ja to vidim len ako obycajny odliatok s formy ktory nieje
vo vnutri niajko cleneny alebo rozdeleny,ba som o tom uplne presvedceny
ze celkova pistalka je vo vnutri len duta.
ally

Postby WhiteWolfSix » Friday, 07. April 2006, 16:39

Ja viem, že pre profíka ako si Ty to bude jednoduché, no kto to v živote nerobil, ten sa do toho asi nepustí. :-k
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby Anonymous » Monday, 10. April 2006, 07:34

ally, pokiaľ ide o dierku, majú ju na hlave :wink: a čo sa týka ich výroby: stále mi nie je známe, že by po svete "behali" aj pískacie nádobky, ktoré by vyrobil niekto iný, než Don Wright alebo Daniel Statnekov. To je pre mňa znamením toho, že určite sa ich mnohí pokúšali vyrobiť a napriek tomu asi nemali ten efekt, ako PWV od DW alebo DS.
Anonymous

Postby ally » Monday, 10. April 2006, 22:49

dreamingwolf wrote:ally, pokiaľ ide o dierku, majú ju na hlave :wink: a čo sa týka ich výroby: stále mi nie je známe, že by po svete "behali" aj pískacie nádobky, ktoré by vyrobil niekto iný, než Don Wright alebo Daniel Statnekov. To je pre mňa znamením toho, že určite sa ich mnohí pokúšali vyrobiť a napriek tomu asi nemali ten efekt, ako PWV od DW alebo DS.

Mozno ze si prave take drzal v ruke a ani si o tom nevedel. *52*
A tu sa nam crta odpoved na otazku,potrebujeme pri prechode
do ''ineho stavu vedomia''nejake pomocky?Odpoved je jasna
nie su az take nutne ale pomozu.. *18*
ally

Skřidla - Zvuk a vědomí

Postby Anonymous » Thursday, 20. April 2006, 08:17

Takže, dopĺňam sľúbené fotky zo Skřidel ("Zvuk a vědomí"):

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Anonymous

Postby Anonymous » Thursday, 20. April 2006, 08:38

koukejme na to, samá ženská, příště jedu s Tebou *40*
Anonymous

Postby Anonymous » Thursday, 20. April 2006, 08:49

:lol: :lol: *3* *3* 8) *82* *82* *82* Bohyne sa zišli....
Anonymous

Postby rooc » Sunday, 25. February 2007, 22:50

Čo poviete na psytrance? poznate to niekto?
rooc

Postby WhiteWolfSix » Monday, 26. February 2007, 01:43

*51*
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Next

Return to Astrálne cestovanie