Zemské duše

Mimotelové zážitky (OBE), astrálne cestovanie a Hemi-Sync

Moderator: WhiteWolfSix

Zemské duše

Postby Zrak1 » Sunday, 06. February 2011, 15:54

Dnes som si uvedomil jednu zaujímavú vec, teda súvislosť s jednou záležitosťou. Vychádzam z predpokladu, ktorý ja osobne vnímam ako skutočnosť, že každá duša, ktorá má prepožičanú ľudskú schránku, od nekadiaľ pochádza. Tzn. že niektorí sú z iných energetických systémov a svoju výučbu začali úplne niekde inde ako tu na Zemi, teda v iných "formách žitia". No a vätšina tu na Zemi, myslím, že vätšina, začala svoj vývoj tu na Zemi. Ako "dušička novorodenec" vznikla, šup ho rovno do inkarnačného cyklu v tomto systéme, časopriestorovej ilúzie. Rozdiel je v tom, že dušičky, ktoré sú "domáce" si prešli vývojom od neživej ríše, cez rastlinnú, živočíšnu až po ľudskú. "Prisťahovalci", ktorí sa rozhodli zažiť hru prostredníctvom ľudského tela, ľudských zmyslov, sa takto hrali niekde inde. No a tieto dušičky, ktoré prichádzajú z iných energetických systémov sa postupne zamotajú do ľudského inkarnačného cyklu.

Čo tým sledujem. Dospel som k záveru, že dušičkám, ktoré sú "domáce", alebo "Zemské", chýba vnem, informácia o iných energetických systémoch a tým pádom aj o inom bytí. Poznajú len Zemské pomery a to čo sa odohráva blízko nich (s výnimkou vyspelejších duší, ale to sa len domnievam) a tým pádom sú možno z tohto dôvodu znevýhodnení voči "návštevníkom" z iných energetických systémov v súvislosti s dosahovaním OBE. Pre duše, ktoré nie sú "Zemské" je to len rozpamätávanie sa na stav, v ktorom kedysi bežne jestvovali. Pre duše "Zemské" je to nové.

Preto majú z môjho pohľadu niektorí ľudia "dar", kedy u nich samovoľne dochádza k OBE. Je to jednoducho dôsledok toho, že sú z iných energetických systémov, kde boli doma a učebný proces u nich prebiehal v iných "svetoch". Takže toto môže byť jedna z príčin, prečo sa niektorím nedarí astrálne vycestovať. Pretože sú "Zemskí"

Tým samozrejme nechcem povedať nič o tom, že by bol niekto lepší či horší. Každá minca má dve tváre. Títo "prisťahovalci" majú možno v niektorých veciach výhodnejšie predispozície, ale o to ťažšie a to je fakt, sa dokážu prispôsobiť pomerom na Zemi. Celý život ich "prenásleduje" pocit, že sem nepatria. Často sú vyčleňovaní zo spoločnosti, držia sa v ústraní. V detstve sa im posmievajú druhé deti, pretože sú zjavne (nie fyzicky) iní. Nemajú to jednoduché. Ale kto to už na tomto svete má, však? ;)
"život je záhada, ani sa ho nesnaž pochopiť, maj zmysel pre humor, smej sa sám sebe je to sila nadovšetko, nikdy nič nezostane rovnaké" Dan Millman - Pokojný bojovník
Zrak1

Blog: View Blog (3)

Re: Prečo sa mi nedarí astrálne cestovať?

Postby GigiViera » Sunday, 06. February 2011, 18:58

že pre toho človeka ešte nenastal ten správny čas je oveľa jednoduchšie, bez krkolomných teórií a v konečnom dosledku to vyjde nastejno *1*
Image
Láska je viac než len byť otvorený trápeniam iných. Láska je aj zrelosť žiť s vedomím, že nemôžeme urobiť nič, aby sme ich od ich trápenia oslobodili.
http://vierasimkovicova.blog.sme.sk/
GigiViera
VIP
VIP

Blog: View Blog (1)

Postby Zrak1 » Sunday, 06. February 2011, 21:06

V konečnom dôsledku je to tak ako píšeš. Myslím si však, že pre niektorých ľudí, ktorí sa možno cítia byť o niečo ukrátení, je toto prijateľné vysvetlenie a ten tlak, ktorý v sebe majú z pocitu akejsi "neférovosti", že niekto k tomu príjde ako slepé kura k zrnu a oni sa snažia na sebe pracovať a nič z toho, sa možno uvoľní a pomôže im to. Preto toto vysvetlenie. Pre mňa to nie je teória, mne to krásne zapadá do mozaiky.
"život je záhada, ani sa ho nesnaž pochopiť, maj zmysel pre humor, smej sa sám sebe je to sila nadovšetko, nikdy nič nezostane rovnaké" Dan Millman - Pokojný bojovník
Zrak1

Postby GigiViera » Monday, 07. February 2011, 09:30

sú rôzne mozaiky a nie všetky odrážajú pravdu.
inkarnácia do neživého sveta/nerasty, rastliny/ je nezmysel, napríklad.
Image
Láska je viac než len byť otvorený trápeniam iných. Láska je aj zrelosť žiť s vedomím, že nemôžeme urobiť nič, aby sme ich od ich trápenia oslobodili.
GigiViera
VIP
VIP

Postby Zrak1 » Monday, 07. February 2011, 11:13

Pravda v čase, keď sme v ľudských schránkach, je v tomto vedomí podľa mňa relatívna. Pojem "inkarnácia do nerastov a rastlín" môžeš vnímať inakšie ako iní. Napr. R. A. Monroe vo svojej knihe Ďaleké Cesty uvádza jednu pasáž, kedy sa na chvíľu "vtelil" do lista stromu, z čoho mal úžasný zážitok.

Ako si napísala, tebe to zrejme do tvojej mozaiky nezapadá, je to pre teba nezmysel, ale pre iných to nezmysel byť nemusí. Každý má svoju vlastnú pravdu a každý svoj vlastný smer. Preto rešpektujem tvoju pravdu, ktorá je tvoja a rovnako pravdu ostatných ako aj svoju. Dokonca každá jedna je možno inakšia, len sa niektoré s niektorými v niečom podobajú, no nie sú rovnaké.
Zrak1

Postby GigiViera » Tuesday, 08. February 2011, 19:29

je rozdiel vnímať vedomie stromu, ako to robil Monroe ( a koniec- koncov ktokoľvek kto robí so šamanizmom) a tým čo si napísal Ty- o vývoji duše cez neživú prírodu atď.
napísať, že každý má svoju pravdu je možno veľmi populárne, ale nerozlišovať veci znamená totálne zablúdiť. Každý má svoj uhol pohľadu, ale duchovná realita je zároveň "objektívna" v tom zmysle, že nie je v nej všetko jedno, práveže veľmi záleží na rozlíšení "pravdy" a Pravdy. Ten vlastný uhol pohľadu platí po istú úroveň poznania, od nej ďalej sú to už len pekné slová. Môžem rešpektovať, že dieťa na istej úrovni vývoja považuje strkanie klinca do elektrickej zástrčky za skvelý objav, ale ak ho nechám podľa jeho subjektívnej "pravdy" konať, dopadne to katastrofálne.
môžeš okrem Monroea( ktorého si zjavne v prvom príspevku nemal na mysli) citovať nejakého autora, z ktorého práce vychádzaš v teorii "zemských" duší?
Image
GigiViera
VIP
VIP

Postby Zrak1 » Thursday, 10. February 2011, 17:57

Myšlienka "zemských duší" mi prišla práve počas čítania Ďalekých ciest od R.A. Monroea. Ale v podstate na jej vznik mali určite vplyv aj iné knižky, ktoré som doposiaľ prečítal. Je to ale nepodstatné. Netvrdím, že mám pravdu a nebijem sa tu do pŕs, že len ja jediný môžem mať pravdu. Toto mi pripadá pri Tebe, ale vlastne mi je to jedno. Kĺudne ju môžeš mať. Fakt mi je to fuk.

Vieš, opäť sa opakuje rovnaká situácia. Jednoducho nezdielaš rovnaký "názor" ako ja a tak mi to príjde, že sa chceš "hádať". Ja sa hádať nebudem, nemám dôvod.

A ak ti ide o zodpovednosť za myšlienky, ktoré tu predostriem, je na každom, čo si z jednotlivých príspevkov vezme. Je to fórum. Ak chceš, aby boli príspevky v súlade s tvojou pravdou, alebo teda aj univerzálnou, ktorú pravdepodobne asi už poznáš, myslím, že na ten účel slúži blog. Nie fórum. Ale môžem sa samozreme aj mýliť.

Pekný večer.

PS: a možno je to len tvojim písomným prejavom, na ktorý si neviem zvyknúť, pretože mi príjde nie príliš asertívny a tak to všetko, čo je tu, napísané je vlastne úplne vedľa, neviem.
Zrak1

Postby ela1 » Friday, 11. February 2011, 22:44

Zrak1, vcelku si vystihol ako ľudí chtiac nechtiac rozdeľujeme... ja sa napríklad od malička snažím niekam zapadnúť a snažím sa prežiť na tomto svete - resp. v tomto živote a som strašne nešťastná a presne ako to popisuješ, cítim sa nepochopená, odstrčená a od mala mám pocit, že sem nepatrím. Ale včas som zistila, prečo som tu aj keď sa musím priznať, tak ma to tu absolútne nebaví a som z toho celého unavená. A ... možno to bude znieť ako spoveď, ale som rada, že som Vás - toto fórum, Vĺčka a GigiVierku a ostatných stretla a vďaka nim som si uvedomila, aké sú moje schopnosti a že ich mám využívať pre iných, ktorí potrebujú moju pomoc, aby tí "zemskí ľudia" mohli rásť a rozvíjať sa. hatoff :smile:
ela1

Postby svetlo » Saturday, 12. February 2011, 09:49

Nejako sa to vo mne bije. Pretože, ako môžeš pomáhať iným, keď nevieš pomôcť sebe. Na druhej strane, možné to možno aj je, asi je dôležité o akú pomoc sa jedná. Keby som tú pomoc rozviedla, mohol by to niekto zobrať ako urážku ...
Image
svetlo
VIP
VIP

Blog: View Blog (4)

Postby ela1 » Saturday, 12. February 2011, 11:35

Svetielko, pomôcť mám na mysli šamansky, alebo v duchovnej sfére. Chápem, že sa ti to môže biť, ale je to tak. Je to presne tak, ako keď niekto je zručnejší a skúsenejší v oblasti, ktorá tomu druhému nič nehovorí a potrebuje tomu porozumieť. Alebo ako masáž, nie každý vie robiť masáž tela. :smile: ;)
ela1

Postby svetlo » Saturday, 12. February 2011, 15:03

Nepochopila si ma, nevadí ...
Image
svetlo
VIP
VIP

Blog: View Blog (4)

Postby GigiViera » Thursday, 17. February 2011, 13:15

Zrak1 wrote:Myšlienka "zemských duší" mi prišla práve počas čítania Ďalekých ciest od R.A. Monroea. Ale v podstate na jej vznik mali určite vplyv aj iné knižky, ktoré som doposiaľ prečítal. Je to ale nepodstatné. Netvrdím, že mám pravdu a nebijem sa tu do pŕs, že len ja jediný môžem mať pravdu. Toto mi pripadá pri Tebe, ale vlastne mi je to jedno. Kĺudne ju môžeš mať. Fakt mi je to fuk.

môže Ti to tak pripadať, ale to je Tvoje vnímanie, preto viac súvisí s Tebou ako so mnou. Ja sa nebijem do prs, pytala som sa, či si to našiel u nejakého autora. Ak tomu dobre rozumiem, nenašiel, je to Tvoja osobná úvaha, aj keď iniciovaná popisom v knihe. To sa dá povedať aj bez toho aby si mi musel napísať že Ti je fuk čo si myslím.

Zrak1 wrote:Vieš, opäť sa opakuje rovnaká situácia. Jednoducho nezdielaš rovnaký "názor" ako ja a tak mi to príjde, že sa chceš "hádať". Ja sa hádať nebudem, nemám dôvod.

Podľa mňa diskusia nie je hádanie. Čo vnímaš ako hádanie neviem, zatiaľ som ťa len vyzvala k upresneniu Tvojich myšlienok. A mať iný názor je celkom dobrý spôsob, ako diskutovať, vzhľadom na to, že dvaja ľudia ktorí si myslia to isté, nemajú veľmi o čom. Ja v každej diskusii idem najma po bodoch, ktoré mi nesedia, pretože najmä tie je potrebné objasniť.
takže potom je na mieste otázka, prečo, keď niekto - alebo výlučne ja - má iný názor, Tebe z toho vzniká pocit že sa "chce hádať". Napríklad.

Zrak1 wrote:A ak ti ide o zodpovednosť za myšlienky, ktoré tu predostriem, je na každom, čo si z jednotlivých príspevkov vezme. Je to fórum. Ak chceš, aby boli príspevky v súlade s tvojou pravdou, alebo teda aj univerzálnou, ktorú pravdepodobne asi už poznáš, myslím, že na ten účel slúži blog. Nie fórum. Ale môžem sa samozreme aj mýliť.

A čo ak práve Tvoje "denníčky o nápadoch" patria skôr na blog ako na forum? Blog je denník o tom, čím žijem a čo mi napadne, a moderuje si ho vačšinou sám autor. Toto fórum moderujem aj ja, preto mi záleží na to, čo sa tu píše a či je to úplne od veci alebo to má k téme naozaj čo povedať. Ale veď si tu už nejaký ten piatok strávil, tak vieš, aký je tu štýl diskusie, a predpokladám, že niečo na ňom ťa priťahuje, keďže si sa sem zase vrátil. Ja sa na fóra, kde mi štýl nevyhovuje, nevraciam, tiež som z nejakého odišla. Tým ťa nikam neposielam, iba poukazujem na to, že vieš ako sa tu diskutuje a ani ja ani Ty tu nie sme prvý deň.
Súhlasím, že Tvoja zodpovednosť je, čo napíšeš, zodpovednosť čitateľov je, čo si z toho vezmú. A moja je, aby som napísala, ak sa mi niečo na tom nepozdáva - mimo iného. Tak nechajme každému tú jeho zodpovednosť, čo ty na to? Prečo by som ja z toho mala byť vylúčená? mám menšie práva ako ostatní?

Zrak1 wrote:PS: a možno je to len tvojim písomným prejavom, na ktorý si neviem zvyknúť, pretože mi príjde nie príliš asertívny a tak to všetko, čo je tu, napísané je vlastne úplne vedľa, neviem.

neviem, čo rozumieš pod pojmom "nie príliš asertívny" prejav. "neviem si naň zvyknúť" mi v kontexte horenapísaného, že sa už poznáme roky, príde tiež nesúrodé. *Je lepšie napísať priamo, pomenovať ako Ti ten prejav pripadá, než ho vymedzovať negatívne, je to oveľa zrozumiteľnejšie, a netreba pritom "snívať" čo si ten druhý myslí. Aj to patrí k asertivite, keď si ju už spomenul: otvorene pomenovať veci, neočakávať ž niekto číta naše myšlienky.

Asertívne z Tvojej strany by bolo tiež, keby si v kľude diskutoval o teme "zemskych duší" ktorú si tu nadniesol. Namiesto toho riešiš mňa, jedinú osobu ktorá na tému zareagoovala a jedinú oponentku (dovtedy,elka sa ozvala neskor). Tak si premysli, či znesieš oponentúru svojich názorov, ak nie, píš blog a nepovoľuj pod ním diskusiu. Ani napísať každý si myslime svoje, nie je riešením - nevedie to diskusiu nikam. Spomenul si nie raz, že nevidiíš v konfliktoch žiadny prínos, ale ako vidíš, neustále sa do nich dostávaš, máš možnosť obviniť ma, že za to môžem ja a keby som ťa nechala na pokoji, nedialo by sa to. Z mojej skúsenosti môžem iba povedať, že práve takýto extrémne "pacifistický" postoj je jednou z príčin zhubných konfliktov vo svete- snaha vyhnúť sa realite ktorá je tu duálna, a teda "konfliktná" sama osebe, je kontraproduktívna. Obrazne povedané, konflikt, z ktorého si dovolíme ten luxus utiecť do bezpečia svojej teplej obývačky, sa potom odohrá na uliciach Káhiry, napríklad, a tam niekoho kvoli mojmu osobnému pohodliu a pocitu aký som "šťastný", rozflákajú mačetou.

Učiť sa riešiť konflitky je veľkou výzvou pre každého z nás. Netvrdím že to viem ani že z každého dostanem naozaj to dobré a že ma či ostatných každý posunie. Viem pochopiť, ak je niekto sklamaný z njakých svojich životných konfliktov a momentálne sa na žiadny necíti. Ale nemám rada ľudí, ktorí to majú ako životnú filozofiu a všetku vlastnú zodpovednosť nechávajú na iných, lebo oni chcú všetko "harmonické". Taký luxus si človek smerujúci k duchovnu dovoliť nemôže - to je moje presvedčenie, a preto budem vždy s "pacifizmom za každú cenu" v konflikte a budem ho "challengovať", či už sa to niekomu páči alebo nie. Veci sú medzi sebou príliš prepojené na tomto svete, než aby ma to nechávalo ľahostajnou pod rúškom toho, nech si každý vezme z toho, čo chce. Je čas mlčať a je čas hovoriť. Je čas harmonie a je čas harmoniu opustiť a nedržať sa jej sebecky za každú cenu.
Image
GigiViera
VIP
VIP

Re: Zemské duše

Postby WhiteWolfSix » Thursday, 17. February 2011, 18:13

Keďže diskusia o zemských dušiach nesúvisí s problémami s astrálnym cestovaním, rozhodol som sa ju oddeliť od pôvodnej diskusie. Táto diskusia je teoretickou úvahou. [smilie=flora008.gif]
ImageImage
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN | ANNWIN portál | Môj PicasaWeb | Image
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Blog: View Blog (32)

Postby Zrak1 » Friday, 18. February 2011, 16:37

GigiViera wrote:
Zrak1 wrote:Myšlienka "zemských duší" mi prišla práve počas čítania Ďalekých ciest od R.A. Monroea. Ale v podstate na jej vznik mali určite vplyv aj iné knižky, ktoré som doposiaľ prečítal. Je to ale nepodstatné. Netvrdím, že mám pravdu a nebijem sa tu do pŕs, že len ja jediný môžem mať pravdu. Toto mi pripadá pri Tebe, ale vlastne mi je to jedno. Kĺudne ju môžeš mať. Fakt mi je to fuk.

môže Ti to tak pripadať, ale to je Tvoje vnímanie, preto viac súvisí s Tebou ako so mnou. Ja sa nebijem do prs, pytala som sa, či si to našiel u nejakého autora. Ak tomu dobre rozumiem, nenašiel, je to Tvoja osobná úvaha, aj keď iniciovaná popisom v knihe. To sa dá povedať aj bez toho aby si mi musel napísať že Ti je fuk čo si myslím.

Áno, je to určite mojím vnímaním, otázka je, či je objektívne alebo nie. Môžem aj otvorene povedať že určitá miera subjektivity tam bude vždy a možno je to subjektívne 100%-nou. Čo je tu ale podstatné, úplne sme odbočili od témy, pretože tu nešlo o teóriu "Zemských duší", ale išlo tu o jedno možné vysvetlenie, čo môže vplývať, resp. robiť problém pri opúšťaní fyzického tela. Dokonca si to aj tak zo začiatku brala (okrem tohto príspevku) citujem:
GigiViera wrote: môžeš okrem Monroea( ktorého si zjavne v prvom príspevku nemal na mysli) citovať nejakého autora, z ktorého práce vychádzaš v teorii "zemských" duší?

Čiže nebola otázka, ako to píšeš "... pytala som sa, či si to našiel u nejakého autora.". Veď od začiatku je jasné, že som to nenašiel u žiadného autora, mimo Doreen Virtue, ale z tej nevychádzam. Opakujem, je to moja "teória", "domnienka", "subjektívna pravda", ktorá mi zapadá do mojej mozaiky. Nič viac. Nemá to slúžiť na presviedčanie o tom, že mám alebo nemám pravdu. Malo to slúžiť na to, že by to mohlo niekomu pomôcť. Pomôcť v zmysle, že ak by sa niekto cítil, že je to nefér, že niekto si vycestuje a ani sa o to nesnaží a niekto na tom maká celý život a stále nič. O nič viac nešlo. O žiadnu pravdu o ktorej by som chcel presviedčať. Tak prečo by som sa mal o niečo hádať a hlavne o niečom, o ničom? Nerozumiem teda o čom tu točíme *9*

GigiViera wrote:
Zrak1 wrote:Vieš, opäť sa opakuje rovnaká situácia. Jednoducho nezdielaš rovnaký "názor" ako ja a tak mi to príjde, že sa chceš "hádať". Ja sa hádať nebudem, nemám dôvod.

Podľa mňa diskusia nie je hádanie. Čo vnímaš ako hádanie neviem, zatiaľ som ťa len vyzvala k upresneniu Tvojich myšlienok. A mať iný názor je celkom dobrý spôsob, ako diskutovať, vzhľadom na to, že dvaja ľudia ktorí si myslia to isté, nemajú veľmi o čom. Ja v každej diskusii idem najma po bodoch, ktoré mi nesedia, pretože najmä tie je potrebné objasniť.
takže potom je na mieste otázka, prečo, keď niekto - alebo výlučne ja - má iný názor, Tebe z toho vzniká pocit že sa "chce hádať". Napríklad.

O.k, je to diskusia. Ale zároveň je to diskusia o niečom, o čom neviem či diskutujeme. O "Zemských dušiach"?. Ja som už písal, že je to moja úvaha a moja subjektívna pravda, ktorá mi zapadá do mozaiky a teda nemusí to byť "skutočná" pravda, ktorú pravdepodobne poznáš (nemyslím to ironicky). Tak čo je na tom potrebné objasniť? *3*

GigiViera wrote:
Zrak1 wrote:A ak ti ide o zodpovednosť za myšlienky, ktoré tu predostriem, je na každom, čo si z jednotlivých príspevkov vezme. Je to fórum. Ak chceš, aby boli príspevky v súlade s tvojou pravdou, alebo teda aj univerzálnou, ktorú pravdepodobne asi už poznáš, myslím, že na ten účel slúži blog. Nie fórum. Ale môžem sa samozreme aj mýliť.

A čo ak práve Tvoje "denníčky o nápadoch" patria skôr na blog ako na forum? Blog je denník o tom, čím žijem a čo mi napadne, a moderuje si ho vačšinou sám autor. Toto fórum moderujem aj ja, preto mi záleží na to, čo sa tu píše a či je to úplne od veci alebo to má k téme naozaj čo povedať. Ale veď si tu už nejaký ten piatok strávil, tak vieš, aký je tu štýl diskusie, a predpokladám, že niečo na ňom ťa priťahuje, keďže si sa sem zase vrátil. Ja sa na fóra, kde mi štýl nevyhovuje, nevraciam, tiež som z nejakého odišla. Tým ťa nikam neposielam, iba poukazujem na to, že vieš ako sa tu diskutuje a ani ja ani Ty tu nie sme prvý deň.
Súhlasím, že Tvoja zodpovednosť je, čo napíšeš, zodpovednosť čitateľov je, čo si z toho vezmú. A moja je, aby som napísala, ak sa mi niečo na tom nepozdáva - mimo iného. Tak nechajme každému tú jeho zodpovednosť, čo ty na to? Prečo by som ja z toho mala byť vylúčená? mám menšie práva ako ostatní?

:-k Rozmýšľam, k čomu vlastne tento odsek je. Stále to vnímam tak, že príspevok bol k téme "Prečo sa mi nedarí astrálne cestovať?". A čo sa týka vrátenia sa na fórum, áno, môžeš mať pravdu. Možno som potreboval opäť tieto "diskusie" a možno to má aj hlbší zmysel, ako si doteraz uvedomujem. Veď práve cez toto fórum, resp. cez ľudí, ktorých som spoznal tu, mám teraz v živote viacerých skutočných priateľov. Teraz tým nemyslím len Ivka a Zuzku. Myslím tým priateľov, ktorých som som spoznal cez JoLi-ho. A viem že ma neposielaš preč. Veď v podstate my dvaja nemáme mať prečo medzi sebou problém. Ja to teda takto vnímam. Neublížila si mi.
Áno, nechajme každému jeho zodpovednosť. Súhlasím.

GigiViera wrote:
Zrak1 wrote:PS: a možno je to len tvojim písomným prejavom, na ktorý si neviem zvyknúť, pretože mi príjde nie príliš asertívny a tak to všetko, čo je tu, napísané je vlastne úplne vedľa, neviem.

neviem, čo rozumieš pod pojmom "nie príliš asertívny" prejav. "neviem si naň zvyknúť" mi v kontexte horenapísaného, že sa už poznáme roky, príde tiež nesúrodé. *Je lepšie napísať priamo, pomenovať ako Ti ten prejav pripadá, než ho vymedzovať negatívne, je to oveľa zrozumiteľnejšie, a netreba pritom "snívať" čo si ten druhý myslí. Aj to patrí k asertivite, keď si ju už spomenul: otvorene pomenovať veci, neočakávať ž niekto číta naše myšlienky.

O.k, tu s tebou súhlasím. Budem sa teda snažiť byť čo najpriamejší. Vnímam to tak, že po mojom návrate na moje príspevky reaguješ "preventívne oponujúco?". Ide o to, že mám z tých naších diskusií taký dojem, že nemáme medzi sebou niečo dopovedané. Akoby ťa niečo škrelo a možno aj vieš čo, alebo nevieš. Podľa mňa to má niečo spoločné s Ivkom a Zuzkou, s ktorými ste mali konflikt, resp. s tým, že som sa určitý čas venoval štúdiu v jednej "škole poznania", kde sa išlo podľa Bardona. Mimochodom, túto školu som skončil skôr, ako som mal, pretože sa mi tam už nepáčilo. Ale to je možno nepodstatné a možno podstatné. A možno je to len moje vnímanie. Najskôr si myslím, že je to kombinácia. Teda niečo vadí tebe a niečo vadí mne. Možno by to bolo na osobný rozhovor. Otázka je, či by sme obaja vedeli zahodiť možno nepríjemné spomienky z minulosti a pozerať sa do prítomnosti. Toto je asi na dlho a podľa mňa to sem nepatrí.

GigiViera wrote:Asertívne z Tvojej strany by bolo tiež, keby si v kľude diskutoval o teme "zemskych duší" ktorú si tu nadniesol. Namiesto toho riešiš mňa, jedinú osobu ktorá na tému zareagoovala a jedinú oponentku (dovtedy,elka sa ozvala neskor). Tak si premysli, či znesieš oponentúru svojich názorov, ak nie, píš blog a nepovoľuj pod ním diskusiu. Ani napísať každý si myslime svoje, nie je riešením - nevedie to diskusiu nikam. Spomenul si nie raz, že nevidiíš v konfliktoch žiadny prínos, ale ako vidíš, neustále sa do nich dostávaš, máš možnosť obviniť ma, že za to môžem ja a keby som ťa nechala na pokoji, nedialo by sa to. Z mojej skúsenosti môžem iba povedať, že práve takýto extrémne "pacifistický" postoj je jednou z príčin zhubných konfliktov vo svete- snaha vyhnúť sa realite ktorá je tu duálna, a teda "konfliktná" sama osebe, je kontraproduktívna. Obrazne povedané, konflikt, z ktorého si dovolíme ten luxus utiecť do bezpečia svojej teplej obývačky, sa potom odohrá na uliciach Káhiry, napríklad, a tam niekoho kvoli mojmu osobnému pohodliu a pocitu aký som "šťastný", rozflákajú mačetou.

Ak by som chcel preberať moju "teóriu", "subjektívnu pravdu" "Zemských duší", tak by som súhlasil, že utekám a mám extrémne "pacifistický" postoj, ale ja som neotvoril túto tému. Opäť to isté, išlo o možné vysvetlenie súvisiace s ťažkosťami vycestovať, resp. s "talentom" robiť to veĺmi ľahko a na prvý pohľad bez práce. Keďže som toto rozoberať nechcel a jasne som sa opakovane vyjadril, že ide o moju "teóriu", "subjektívnu pravdu" a teda že pravdu mať nemusím, tak neviem o čom diskutovať a teda nieto od čoho utekať a zaujímať extémne "pacifistický" postoj. [smilie=flora008.gif]

GigiViera wrote:Učiť sa riešiť konflitky je veľkou výzvou pre každého z nás. Netvrdím že to viem ani že z každého dostanem naozaj to dobré a že ma či ostatných každý posunie. Viem pochopiť, ak je niekto sklamaný z njakých svojich životných konfliktov a momentálne sa na žiadny necíti. Ale nemám rada ľudí, ktorí to majú ako životnú filozofiu a všetku vlastnú zodpovednosť nechávajú na iných, lebo oni chcú všetko "harmonické". Taký luxus si človek smerujúci k duchovnu dovoliť nemôže - to je moje presvedčenie, a preto budem vždy s "pacifizmom za každú cenu" v konflikte a budem ho "challengovať", či už sa to niekomu páči alebo nie. Veci sú medzi sebou príliš prepojené na tomto svete, než aby ma to nechávalo ľahostajnou pod rúškom toho, nech si každý vezme z toho, čo chce. Je čas mlčať a je čas hovoriť. Je čas harmonie a je čas harmoniu opustiť a nedržať sa jej sebecky za každú cenu.

S týmto súhlasím. Útek od vecí je slepá ulička. hatoff

Navrhujem, ak súhlasíš s tým, že by sme si možno mali pohovoriť, dohodnime sa na niekedy, že sa stretneme na ICQ a vydiskutujeme si všetko čo potrebujeme. Tieto dlhosiahlé príspevky mi vôbec nevyhovujú, pretože to zaberie strašne veľa času. Cez ICQ alebo Skype dokážeme vyriešiť rýchlejšie oveľa viac.
Zrak1

Postby Zrak1 » Friday, 18. February 2011, 16:51

WhiteWolfSix wrote:Keďže diskusia o zemských dušiach nesúvisí s problémami s astrálnym cestovaním, rozhodol som sa ju oddeliť od pôvodnej diskusie. Táto diskusia je teoretickou úvahou. [smilie=flora008.gif]

Rešpektujem, no zároveň musím podotknúť, že môj príspevok súvisel s vysvetlením "teórie" "Zemských duší" nepriamo. Priamo súvisel s vysvetlením jedného z možných dôvodov, prečo majú niektorí ľudia "talen" vycestovať len tak bez akejkoľvek snahy a niektorým pracantom sa to nedarí.
Zrak1

Postby GigiViera » Friday, 18. February 2011, 18:15

Rado: Tá téma je plná praktických rád prečo sa niekomu darí astrálne cestovať a prečo nie. Tvoj príspevok je čistá fantázia, špekulácia alebo rozprávka, ak chceš. Prečo by práve to malo niekomu pomôcť a ako? To, že nebude "mať pocit krivdy?" je dôvod uvádzať nepodložené predstavy jednotlivca ako "rady"??? vieš koľko je takých "rád" na internete? a do akých závozov ľudí dostávajú? Ty nemáš iné, priame skúsenosti s AC, o ktoré by si sa namiesto toho mohol podeliť?
Téma nebola založená s cieľom riešiť niekomu *4* pocity krivdy, že sa mu AC nedarí. Ak si niekto taký pocit živí, nech sa ani nečuduje. Okrem iného, aj AC patrí medzi fenomény, ktoré sú SPRIEVODNÝM znakom nie CIEĽOM duchovneho zivota.
inak nemám k tomu celému vôbec čo dodať. Len to stále viac zamotávaš. Minulosť je do toho úplne zbytočné ťahať, ja už som aj zabudla že takí ľudia existujú, neriešim ich. Moja "oponentura" sa tyka vylucne aktualnych veci, ktore podla mna nevies dostatocne zdovodnit a mas ich vnimanie posunute niekam, kde sa mi to nepaci, to je cele.
Image
GigiViera
VIP
VIP

Postby Zrak1 » Friday, 18. February 2011, 22:15

GigiViera wrote:Rado: Tá téma je plná praktických rád prečo sa niekomu darí astrálne cestovať a prečo nie. Tvoj príspevok je čistá fantázia, špekulácia alebo rozprávka, ak chceš. Prečo by práve to malo niekomu pomôcť a ako? To, že nebude "mať pocit krivdy?" je dôvod uvádzať nepodložené predstavy jednotlivca ako "rady"??? vieš koľko je takých "rád" na internete? a do akých závozov ľudí dostávajú? Ty nemáš iné, priame skúsenosti s AC, o ktoré by si sa namiesto toho mohol podeliť?
Téma nebola založená s cieľom riešiť niekomu *4* pocity krivdy, že sa mu AC nedarí. Ak si niekto taký pocit živí, nech sa ani nečuduje. Okrem iného, aj AC patrí medzi fenomény, ktoré sú SPRIEVODNÝM znakom nie CIEĽOM duchovneho zivota.

:cheer: konečne k téme... vďaka za pochopenie. A súhlasim s tebou.

GigiViera wrote:inak nemám k tomu celému vôbec čo dodať. Len to stále viac zamotávaš. Minulosť je do toho úplne zbytočné ťahať, ja už som aj zabudla že takí ľudia existujú, neriešim ich.

S týmto nesúhlasím, ja som to nezamotával. Celý čas som sa snažil držať pointy, o ktorú mi išlo, až v poslednom príspevku som chcel reagovať na tvoje vyjadrenia. Myslím si ale, že je to teda uzavreté. hatoff

GigiViera wrote:Moja "oponentura" sa tyka vylucne aktualnych veci, ktore podla mna nevies dostatocne zdovodnit a mas ich vnimanie posunute niekam, kde sa mi to nepaci, to je cele.

Tie veci, neviem čo by som zdôvodňoval. Proste sa domnievam na základe prečítanej literatúry, čo som doposiaľ obsiahol, a na základe znakov prejavujúcich sa v mojom živote, že je to tak, ako som napísal. Skutočne to tak ale byť nemusí a podľa teba to ani nie je pravda. Nebudem to už teda rozvádzať, pretože si jasne zdôvodnila v prvom odseku, prečo to nie je príliš šťasné... ju?

Pekný večer
Zrak1

Postby GigiViera » Saturday, 19. February 2011, 09:05

konečne k teme? vzdy som sa vyjadrovala k teme. Precital si si vobec, s cim suhlasis? pretoze suhlasis s tym, ze Tvoj prispevok bol nepodlozeny a od veci.
Image
GigiViera
VIP
VIP

Postby Zrak1 » Saturday, 19. February 2011, 11:55

GigiViera wrote:konečne k teme? vzdy som sa vyjadrovala k teme. Precital si si vobec, s cim suhlasis? pretoze suhlasis s tym, ze Tvoj prispevok bol nepodlozeny a od veci.

Áno, prečítal a moja "teória" alebo to nazvyme ako chceš, kľudne aj rozprávkou, je skutočne nepodložená. A celý čas som netvrdil, že je to pravda. Hovoril som, že mi to zapadá do mozaiky a je to moja pravda. Tak o čom tu stále točíme? Dokola to isté. Buď som slepý a nevidím niečo, čo mi chceš povedať a teda nie som na to pripravený, alebo nevidíš ty, čo píšem. Môžeme si vybrať. Predpokladám, že budeš toho názoru, že som slepý ja a u mňa to bude zasa naopak. Tak s tým kľudne môžeme prestať. Never ending storry. *51*
Zrak1

Return to Astrálne cestovanie