Vibrace

Mimotelové zážitky (OBE), astrálne cestovanie a Hemi-Sync

Moderator: WhiteWolfSix

Vibrace

Postby Eathiel » Saturday, 02. November 2013, 10:36

Už nějakou dobu se snažím o AC. Můj postup se však zasekl na jednou bodě. Lehnu si a uvolním svoje fyzické tělo, jak nejlépe dokážu. Pociťuju i rozšířené vědomí. To je v pořádku. Potom začínají přicházet do mého těla vibrace - jsou takové mravenčivé, nebo jako svědivé elektrické vibrování. Vnímám tyto vibrace hlavně v končetinách, mám dojem, že se do mě vlévají hlavou a mám po nich pocit ještě většího odhmotnění, než při hluboké relaxaci. Ovšem přes ně se dál nedostanu. Po chvilce si uvědomím, že mé tělo je z nich lehce v křeči, asi se jim nějak brání. Musím se pak opět soustředit na tělo a vědomě ho znovu uvolňovat - to se pak následně vibrace vytrácejí. Při těch vibracích mám také pocit, jako by už scházel jen malý krůček k dosažení OOBE, a o to víc mě frustruje, že se pokaždé u nich zaseknu. Napadlo mě víc důvodů, proč se ten proces takto přeruší, možná je to podvědomý strach z AC, či co. Chtěl bych ale prosím vědět, zda-li jsem alespoň na správné cestě. Také by mě zajímalo, jak s těmi vibracemi účinně pracovat a jak je co nejlépe využít. Mám pocit, že přes ně vede cesta, a pokud se mýlím, rád se poučím o něčem jiném. Díky!
Eathiel

Re: Vibrace

Postby Pali » Saturday, 02. November 2013, 11:00

Ahoj Eathiel,
Z tvojich slov cítim silné očakávanie, nedočkavosť a frustráciu.
Ak to aj náhodou nie je podliehajúci strach z OBE, tak jednoznačne tieto faktory negatívne ovplyvňujú tvoj pokrok.

Odporúčal by som ti robiť nezaujato, bez vášne a očakávaní rovnaké cvičenia ako doposiaľ. Avšak s tým rozdielom v tvojom postoji, že to robíš len kvôli tomu, čo už vieš bez problémov dosiahnuť. Teda ten pocit mravenčenia. Jednoducho to skús skúmať nezaujato, ako vedec - čokoľvek prežívaš je v poriadku. Či už sú to stiahnuté svaly alebo aj nejaké príjemné pocity - neviaž sa na nič, len pozoruj nezaujato. Dá sa pri tom veľa naučiť.

Rob to takto nejaký mesiac a uvidíš čo sa zmení. Buď čo najviac mysľou/pozornosťou pri zvolenej činnosti a čo najhlbšie si všímaj všetko čo pociťuješ v tele a aj všetky myšlienky, čo ti preletia hlavou. Na myšlienky sa neviaž, skôr ich skús nezaujato pozorovať akoby z nadhľadu alebo diaľky.

Prajem pekný deň a príjemné pozorovanie :)
Pali

Re: Vibrace

Postby Eathiel » Saturday, 02. November 2013, 11:28

Velice díky Pali za radu a nové podněty k dalšímu cvičení. :smile:
Určitě budu pokračovat dál a zkusím si nějak poradit... Doufám, že to vyjde
Eathiel

Return to Astrálne cestovanie