Mimotelové zážitky (OBE), astrálne cestovanie a Hemi-Sync

Moderator: WhiteWolfSix

Postby Anonymous » Thursday, 04. May 2006, 08:07

dreamingwolf wrote: Keď sa ho napokon podarilo vztýčiť, zažil som silný moment dojatia, až mi takmer slzy vyhrkli do očí - nečakal som, že to bude tak silný zážitok!

Zažíval som hlboko meditatívne stavy vedomia návratu k sebe...

myslíš , že jsi byl tou dobou v těle nebo mimo tělo ?
Anonymous

Postby Anonymous » Thursday, 04. May 2006, 08:19

karellight wrote:
dreamingwolf wrote: Keď sa ho napokon podarilo vztýčiť, zažil som silný moment dojatia, až mi takmer slzy vyhrkli do očí - nečakal som, že to bude tak silný zážitok!

Zažíval som hlboko meditatívne stavy vedomia návratu k sebe...

myslíš , že jsi byl tou dobou v těle nebo mimo tělo ?

Natoľko posunuté vnímanie/vedomie som nemal - CÍTIL som však uvoľňovanie svalstva v tele, aj v útrobách, pocit vycentrovania, spomalenia, menej myšlienok poletujúcich mysľou... pokoj a ten pocit-zážitok dotknutia Seba samého... to sa ťažko dáva do slov...
Anonymous

Postby Anonymous » Thursday, 04. May 2006, 08:37

takhle,
já dle svých zkušeností zastávám tuhle verzi :

vědomí nám zůstává pokud jsme bdělí ( druhou variantou je spánek ) v mozku a to i když jsme mimo tělo - jen vnímání je jaksi jiné , když jsme v těle ( bohatší na vjemy pocity atd. které jdou z těla ) než, když jsme mimo tělo. Z těla jsme se naučili utíkat před nějakými nepříjemnostmi.

Velmi se mi líbí rčení: Tělo je chrámem ducha. Myslím, že tělo je to - co nám zprostředkovává vjemy zde na zemi - v dualitě. A proto také mnohá východní učení věnují tělu takovou pozornost.

Dle mých zkušeností mnoho lidí ani neví, zda je v těle nebo mimo tělo. Zjistí to až se jim vysvětlí jak to poznají. Tělo je dar. Važme si jej. A využívejme jej. :smt039
Anonymous

Postby Anonymous » Thursday, 04. May 2006, 08:57

Súhlasím s tebou karle v tom, že sme od svojich tiel častokrát "oddelení": nevnímame ich takmer (aj keď si myslíme, že áno) a prídeme na to často až tak, ako si to napísal ty a zažil v Skřidlech aj ja. Z tohto pohľadu som vtedy vnímal, že naozaj som "v tele", vyslovene som cítil ťažisko v dolnej časti brucha (hara), čo mi umožňovalo pohodlne sedieť na zemi vystreto, bez opory chrbtice (záda :wink: ), čo mi inak robí ťažkosti...
Anonymous

Postby Anubis » Thursday, 04. May 2006, 09:41

karellight wrote:Velmi se mi líbí rčení: Tělo je chrámem ducha. Myslím, že tělo je to - co nám zprostředkovává vjemy zde na zemi - v dualitě. A proto také mnohá východní učení věnují tělu takovou pozornost.

:smt023 Hej, ale sú aj niektoré smery, ktoré telo nevelebia. Niektoré odnože Budhizmu a Hinduizmu a taktiež Chasidský smer, ktorý sa neustále pozastavuje nad hrubohmotnosťou tela, jakožto prekážkou ducha pri priamom kontakte so Stvoriteľom.

"Kolik višní, tolik třešní" *40* *40*
Anubis
Globálny moderátor
Globálny moderátor

Blog: View Blog (1)

Postby Anonymous » Thursday, 04. May 2006, 09:49

Anubis wrote: taktiež Chasidský smer, ktorý sa neustále pozastavuje nad hrubohmotnosťou tela, jakožto prekážkou ducha pri priamom kontakte so Stvoriteľom.

no ale tím právě říkají , že je k tomu tělo potřeba *47*

ať si to hrubohmotné tělo vyčistí a ono jim to půjde *40* *52*
Anonymous

Postby Anubis » Thursday, 04. May 2006, 09:53

karellight wrote:ať si to hrubohmotné tělo vyčistí a ono jim to půjde *40* *52*

... a najlepšie dočista dočista. *40*
Anubis
Globálny moderátor
Globálny moderátor

Re: Vedomie

Postby svetlo » Thursday, 24. January 2008, 21:49

Neviem kam to napísať a všuplo ma to nejako sem. Mala som už dávnejšie jeden zážitok. Bola som v práci, bolo mi dosť zle, bola som tam úplne sama, dokonca ani kolegynku som nemala. Sadla som si na stoličku k malému konferenčnému stolíku, proste som si našla miestečko kde som si mohla pohodlne sadnúť za stenou aby ma nikto nevidel, pretože všetko máme presklené. Ako som si tam tak vo svojom vnútri sedela a predýchaval, objavila sa predomnou postava. Sedela som v tichosti ako prikovaná a pozerala pred seba do výšky. Bol to zvláštny pocit, veľmi zvláštny. Viem že dosť používam to slovko, ale len preto, lebo isté veci neviem, jednoducho to nejde vyjadriť ani opísať slovami. Image Nevidela som tvár ani žiadne detaily. Videla som jasne siluetu cca do dvoch metrov, ktorá akoby sa skladala zo zvláštnej hmly. Cítila som "že sa na mňa pozerá". Bola som taká "malá" natej stoličke, ale pokojná. Nemala som strach, akoby mi bolo všetko jedno, taká zvláštna odovzdanosť alebo ako to nazvať, asi v zmysle - nech sa deje čo sa má ... Po istom čase sa mi tento zážitok akoby utlmil prostredníctvom aj iných vecí, ale posledný týždeň sa mi z ničoho nič každý deň začal vynárať pred očami. Akoby som sa keď si na to spomeniem - keď sa mi to vybaví , vrátila do doho pocitu späť, dokonca až časove či myšlienkove. Možno mocem, ale píšem čo mi momentálne prišlo, akoby som akosi čosi prehodnocovala ... Image
Image
svetlo
VIP
VIP

Blog: View Blog (4)

Postby divoska » Thursday, 24. January 2008, 21:59

ja netusim co to mohlo znamenat a co to mohlo byt, myslis ze je to naozaj spojene s tebou a nie len zhoda okolnosti ze si bola len "svedkom"? si vnimava a clitliva na taketo veci a mozno si len uvidela to co ini nevideli pricom to ale nemusi mat ziadnu spojitost priamo k tebe? Image
ale to len hadam, kazdopadne mozno nie vsetko musi davat zmysel Image
Image
lubim... teda som...
divoska
VIP
VIP

Postby GigiViera » Thursday, 24. January 2008, 22:03

No, s vytvaranim astralnych dvojnikov by som bola opatrna - aspon mne to tak pripada, treba sa uzemnit a dat sa dokopy, drzat sa reality by som povedala. To len taká asociácia co mi napadla.
Image
Láska je viac než len byť otvorený trápeniam iných. Láska je aj zrelosť žiť s vedomím, že nemôžeme urobiť nič, aby sme ich od ich trápenia oslobodili.
http://vierasimkovicova.blog.sme.sk/
GigiViera
VIP
VIP

Postby svetlo » Thursday, 24. January 2008, 22:05

Ja rozmyšľam len nad tym, prečo sa mi to vybavuje práve teraz. Vtedy som to neriešila a neviem čo to bolo, vlastne ma ani netrapilo kto to bol, jednoducho som videla. Hm, myslím - pocitovo, že to asi nejakú spojitosť so mnou predsa len má.
Image
svetlo
VIP
VIP

Postby svetlo » Thursday, 24. January 2008, 22:13

Astrálny dvojník ? Hanba - nehanba, sa priznám že to som asi ešte ani nepočula. Práveže mám teraz pocit že som viac uzemnená ako inokedy a že sa mi to podstatne viacej darí. Už tak neulietam ani zďaleka ako sa mi stávalo a práve sa snažím venovať praktickým reálnym veciam, v podstate na to ulietanie teraz ani nemám čas, pretože tá tvrdá realita ma zasiahla a musím makať, ale o tom som nechcela. Aj v práci sa mi zmenilo. Mám práveže momentálne nejaké až by som povedala materiálne obdobie. Takže neviem ...
Image
svetlo
VIP
VIP

Postby GigiViera » Thursday, 24. January 2008, 22:17

Ale pises, ze to bolo uz davnejsie. Mozno sa to vyriesilo za Teba.
Image
Láska je viac než len byť otvorený trápeniam iných. Láska je aj zrelosť žiť s vedomím, že nemôžeme urobiť nič, aby sme ich od ich trápenia oslobodili.
GigiViera
VIP
VIP

Postby svetlo » Thursday, 24. January 2008, 22:29

No, stalo sa mi to zhruba ... rok - rok a pol, neviem presne. Tým - vyriešilo za Teba, myslíš že akoby sa mi všetko "okolo" istým spôsobom prispôsobilo ? Zmena v práci, zmena v rodine, zmena v práci môjho manžela, moje fungovanie - pretože momentálne napriek tomu že je toho veľa konečne cítim že žijem a dokážem sa aj tešiť , aj venovať sebe, užívam si deti, dokážem relaxovať a vypnúť, vychutnávať si aj oddych ... a napriek všetkému si dovolím tvrdiť že mám ešte aj čas, veľakrát aj keď občas spím málo sa dokážem kupodivu super vyspať.
Image
svetlo
VIP
VIP

Postby divoska » Thursday, 24. January 2008, 22:31

astralny dvojnik som nepocula este ani ja Image
svetlo sorry, ale musim, najprv som citala ze zmena manzela Image
Image
lubim... teda som...
divoska
VIP
VIP

Postby svetlo » Thursday, 24. January 2008, 22:41

Image Image
Image
svetlo
VIP
VIP

Postby Lada » Friday, 25. January 2008, 20:37

divoska wrote:astralny dvojnik som nepocula este ani ja Image

Divoska, Ty konspirator Image
Image
Lada
VIP
VIP

Postby Lada » Friday, 25. January 2008, 20:39

GigiViera wrote:No, s vytvaranim astralnych dvojnikov by som bola opatrna - aspon mne to tak pripada, treba sa uzemnit a dat sa dokopy, drzat sa reality by som povedala. To len taká asociácia co mi napadla.

Vierka, mohla by si nam vysvetlit co to vlasne ten astralny dvojnik je? A ako sa moze vytvorit? Nie, ze by som si to chcela vyskusat ale prave naopak.. Image
Image
Lada
VIP
VIP

Postby divoska » Friday, 25. January 2008, 21:21

Lada wrote:
divoska wrote:astralny dvojnik som nepocula este ani ja Image

Divoska, Ty konspirator Image

skor realista Image a jak je teraz tych rozchodov a rozvodov tak vela tak uz ich asi vidim nechtiac aj tam kde nemam no Image svetluska mi urcite odpusti, to ja si obcas len cez oci nevidim Image
Image
lubim... teda som...
divoska
VIP
VIP

Postby GigiViera » Friday, 25. January 2008, 22:35

Neviem, ci to nejako dopodrobna vysvetlím, na také veci je skorej Ismail expert.
MYslim ze je to sucast spiritizmu alebo aj magie - clovek pouzije energiu na to, aby vytvoril a zafixoval nieco ako kopiu svojho astralneho tela, projekciu ktora ale bude trvalejsieho charakteru. Samozrejme, tam sa to robi vedome a s nejakymi ritualmi ale v niektorych pripadoch sa to moze diat aj nevedomky, ze sa cast energie od clovek odstiepi a zacne akoby existovat samostatnym zivotom - to uz zacina byt aj strasidelne, nie? Ten, co to robi vedome, dava potom vedome aj ulohy tomu dvojnikovi, moze s nim komunikovat. Ten, co to nerobi vedome, moze to aj tak narobit dost sarapaty ak si take nieco beha po svete a obcas sa niekde zjavi a sposobi nejaky energeticky skrat...v tom prvom pripade to ma velku sancu koncit zblaznenim, ze prestane vnimat rozdiel medzi sebou a tym dvojnikom a nakoniec sa zblazni a mozno spacha aj samovrazdu...v tom druhom neviem, mozno to potom odnesie skorej okolie... mozno su to vsetko bludy co tu rozpravam, nemam o tom presne informacie len take utrzky, mozno niekto bude vediet viac.
Je to teda taka matoha, jasne? Moze vzniknut aj z prebytku a nekontrolovanej energie. Mozno sa to vola uplne inak nez astralny dvojnik, to ma ale prve napadlo.
Chcela som tym vlastne len povedat Svetlu, ze si na niektore veci treba davat pozor, nie vsetko, co sa nam deje, aj ked sa toho nebojime, moze byt OK, ale mohlo to byt aj nieco uplne ine. Precenovat sam seba sa neoplaca v takychto veciach. Urcite si treba privolat ochranu, rebal, afirmaciu si povedat alebo sa pomodlit, to pomerne lahko dokaze pomoct pri filtracii takychto veci -ci su ziaduce alebo nie- nie nadarmo sa v afirmacii k HS hovori, ze prosime o ochranu pred vsetkym, co by nam mohlo dat menej nez su nase "uvedene tuzby" - rozsirovat, poznat a chapat take vyssie energie a energeticke systemy...ale ved to poznate cele, nie? Proste prva vec co by nas mala v takej situacii, ako poucenych ludi, napadnut, je : poziadat o ochranu - potom sa uvidi co z toho vyjde. Stredny svet- teraz som v samanskej realite- nie je rajska zahrada, mota sa tu kadeco. Nechat to len tak na seba posobit, co sa mi objavi, ci u som toho povodcom ja alebo niekto iny - aby som sa potom necudovala, ze preco mam zle obdobie, som nejaka podrazdena, divne myslienky v hlave a tak - take "veci" sa aj prizivuju na energii cloveka a treba potom odpajat a tak - ale to som uz zasla dost daleko.
Image
GigiViera
VIP
VIP

Next

Return to Astrálne cestovanie