Mimotelové zážitky (OBE), astrálne cestovanie a Hemi-Sync

Moderator: WhiteWolfSix

Postby Anonymous » Wednesday, 15. November 2006, 00:34

Tie sprievodné pocity môžu byť asi fakt všelijaké - (takmer) totálne bez hraníc - WW6 spomína napríklad silné búšenie srdca; ja pridám naopak stíšenie srdcovej činnosti (doslova citeľné spomalenie a stíšenie).

Súkromne si myslím, že na každé A môže niekto prihodiť svoje nonA - jednoducho, sú to sprievodné javy, ktoré majú jednu spoločnú vlastnosť - sú u každého svojské.

Podľa mňa súvisia skôr so spôsobom, akým človek k zmeneným stavom vedomia pristupuje. Keďže ja mám skúsenosti skôr v rámci jógy, tak aj sprievodné javy prebiehajú skôr podľa jógových scenárov: uvoľnenie, útlm, spomaľovanie apod. U iných to môže byť total inak.
Anonymous

Postby WhiteWolfSix » Wednesday, 15. November 2006, 07:48

gorimir wrote:Podľa mňa súvisia skôr so spôsobom, akým človek k zmeneným stavom vedomia pristupuje. Keďže ja mám skúsenosti skôr v rámci jógy, tak aj sprievodné javy prebiehajú skôr podľa jógových scenárov: uvoľnenie, útlm, spomaľovanie apod. U iných to môže byť total inak.

Súhlasím, no ja som sa zameriaval na procesy, ktoré sa vyskytujú v súvislosti s OBE či AC. *18*
ImageImage
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN | ANNWIN portál | Môj PicasaWeb | Image
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Blog: View Blog (32)

Re: Zmenené stavy vedomia

Postby Soul » Monday, 31. March 2008, 10:27

Dnes ma zaujalo zopár myšlienok z knihy Holgera Kalweita: Svět šamanu...

Týka sa to o určitej pripravenosti na smrť.

Citujem;

Mytické zprávy o zasvětních výpravách kulturních hérou a archaických hrdinu stejně jako kdykoli opakovatelné lety šamanu nabízejí příšlušníkum určité kultury již od dětství psychologické modely chovaní a vzory, takže při umíraní již vědí, jak se dostat bez potíží do říše vědomí.

----
Strucktura řiše mrtvých je tudíž struktura našeho vědomí; duchovní kázeň a znalost mentalních projekčních mechanismu jsou základním orientačním principem, nebudeme-li se jej držet, ztratíme se v obrazech, které si sami vytváříme, a v pseudomaterialních skutečnostech, za což poneseme následky a budou nás čekat pekelná muka. Očividne zavisí na psychické zralosti, kterou člověk v živote získal, zda mu vstup do zasvětí zpusobí bolest nebo v něm vyvolá blaženost.

Rozmýšlali ste niekto o tomto? Ja si myslím, že určitý zmysel to dáva.
Neexistuje poznanie " nezávislé na poznávajúcom subjekte" , iba poznanie "zúčastnených pozorovateľov".
Soul

Blog: View Blog (4)

Postby WhiteWolfSix » Monday, 31. March 2008, 10:50

Tak nejak to bude *40*... Áno, pre šamana "práca s ríšou mŕtvych" spadá do bežného konceptu fungovania, takže ten svet celkom dobre pozná.Image
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby Soul » Monday, 31. March 2008, 10:55

takže ak som si to správne vyložila, nie je úplne od veci; osvojiť si určité zručnostia aj v tejto oblasti, teda pre obyčajného človiečíka. A šaman je ten od koho sa to môžem naučiť. sounds good
Neexistuje poznanie " nezávislé na poznávajúcom subjekte" , iba poznanie "zúčastnených pozorovateľov".
Soul

Postby WhiteWolfSix » Monday, 31. March 2008, 11:30

... alebo absolvovaním kurzu Hemi-Sync: Cesta domov. Výpovede posledných absolventov si môžeš prečítať v téme Hemi-Sync: Cesta domov. Image
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby Soul » Monday, 31. March 2008, 11:47

to je ako privoniať si ku koľaču, keď je cukráreň zatvorená. Teda kurz nedohladnu...Image
Soul

Postby WhiteWolfSix » Monday, 31. March 2008, 11:57

Všetko je tak ako má byť. Všetko má svoj čas a táto téma tiež.ImageImage
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby Salamien » Monday, 31. March 2008, 19:17

Dúfam že teraz nenapíšem hlúposť, ale myslím si že zmenené stavy vedomia by nemali byť prioritou v našej snahe, ako nehovorím že to nemôže byť úžitočné, ale mám dojem že niektorým ľuďom ide iba o to, mať táke zažitky pri zmenách vedomia, meditácíi atď. Čo si o tom myslíte vy? Image
Salamien

Postby WhiteWolfSix » Monday, 31. March 2008, 19:18

Samozrejme, že by nemali byť prioritou. Zmenené stavy vedomia sú len prostriedkom.Image Skús viac rozvinúť svoju myšlienku...
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby Soul » Tuesday, 01. April 2008, 08:15

Salamien,

Myslím, že je kus múdrosti v tom čo si napísal, a je dobre si to občas pripomenuť.

Ale mne sa potom pri týchto ľudoch naskytá otázka, prečo tie zážitky vyhladávajú? V zmysle čo je ich primárna potreba a čo ich blokuje.
Soul

Postby WhiteWolfSix » Tuesday, 01. April 2008, 08:16

Soul, keby si sa zamyslela a skúsila odpovedať na svoju otázku, čo by si odpovedala?Image
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby Soul » Tuesday, 01. April 2008, 08:29

Primárne by som sa snažila vyhnúť škatulkovaniu, teda vnímať každého človeka ako jedinečný príbeh. Pravdepodobne by som sa snažila vnímať či k zmenenému stavu vedomia pristupujú ako možnosti k úniku, čiže obraný mechanizmus, alebo je to len nenaučený proces rastu, teda selektívne videnie.

Dalo sa tomuto rozumieť? Aký je na toto tvoj názor?
Soul

Postby WhiteWolfSix » Tuesday, 01. April 2008, 08:38

Tvoja odpoveď ma zaujala, no prekvapilo ma, že si použila slovné spojenie "nenaučený proces rastu". Prečo?
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby Soul » Tuesday, 01. April 2008, 08:44

Myslím, že rásť sa potrebujeme naučiť. Je asi prirodzená ľudská vlastnosť voliť si tú lahšiu cestu. Nikto z nás (ja teda nie) nemá rad bolesť, ale pre rast je potrebný. Musíme sa často zdať vecí (návykov, spúsobu rozmýšlania atď.) ktoré sme si nadobudli počas našej cesty, boli nám užitočné ale teraz už zaberajú miesto novému. Je to kus ako prekonávať lenivosť, ako rozširovať svoje hranice. Myslím, že toto sa treba naučiť, je super ak to vidíme u našich rodičov, učiteľov, či duchovných. Ale často sa stáva, že sa nenaučime určitú časť tohto procesu, potom náš rast stagnuje. Toto som myslela pod tým nenaučením procesom rastu.
Soul

Postby WhiteWolfSix » Tuesday, 01. April 2008, 08:46

Rozumiem, ale aj tak mi uniká pointa v súvislosti so zmenenými stavmi vedomia.Image
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby Soul » Tuesday, 01. April 2008, 08:50

Ak si zoberiem ZSV je to cesta k rastu. Teda naučiť sa , zúčastniť sa niečoho čo môže podporiť rast každého človeka. Ak k tomu človek pristupuje ako k procesu, je mennej pravdepodobné, že jeho primarným cieľom budú len určité zážitky.
Soul

Postby WhiteWolfSix » Tuesday, 01. April 2008, 08:52

Super, vďaka za dovysvetlenie. Z toho prvého príspevku mi to takto nevychádzalo, vnímal som to posunuté do inej roviny, preto som si to overoval.Image
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby Azmodan » Tuesday, 01. April 2008, 11:02

soul veru ze hej clovek ak chce rast musi prekonat nepohodu aby sa dostal k tomu dobremu.
samozrejme vieme ze telo chce len to priemne a je dolezite primet sa nieco urobit s tym ze na zaciatku to mozno nebude dobre.
ZSV tak isto na konci je to ok a tak len ten prvotny moment kedy opustas telo je pre telo samotne neznamy a mozno sa kusok branit.
a ako si napisala motivacia je velmi dolezita a poskytnutie dobreho dovodu svojmu vlastnemu telu a mysli moze velmi ulahcit prechod do ZSV ako aj ine oblasti rastu.

mozno to znie zvlastne ale v podstate musis presvedcit sameho seba ze to je dobre inak nema vyznam sa do nicoho pustat. a toto je mozno prvy a velmi dolezity krok k rastu v akomkolvek smere.
Hiolo ka pali k?, nah? ka pali pa´a.
Pevný zráz sa prepadá, mohutné bralo sa láme.
Azmodan

Blog: View Blog (3)

Postby WhiteWolfSix » Tuesday, 01. April 2008, 11:07

Azmodan: Chcem upozorniť, že zmenené stavy vedomia nie sú totožné s mimotelovými zážitkami, aj keď k nim vedú.Image
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

PreviousNext

Return to Astrálne cestovanie