Mimotelové zážitky (OBE), astrálne cestovanie a Hemi-Sync

Moderator: WhiteWolfSix

Postby Anonymous » Saturday, 21. May 2005, 11:49

citujem:! vsetko ma byt a ist tak ako to je

Prečo by malo ísť všetko tak, ako to je, taký pohľad sa mi javí úplne scestný, nikdy ste nepremýšlali prečo príroda dáva človeku inteligenciu, prečo?Možno chce prostredníctvom človeka nájsť svoj vnútorný zrak, príroda funguje na slepo, potrebuje prostredníctvom človeka pomoc. Prečo by sa deti nemohli rodiť v "labákoch"...kto by tým utrpel, partnerov by nespájal sex, kto by chcel súložiť mohol by koľko by chcel, sex by prestal byť "BOOOM" a postupne ak sa nabažíte sexu, budete sa pýtať, je väčšia extáza ako sex, ako je možné to prežívať stále?Láska prichádza až vtedy ak medzi partnermi sex nie je, nehovorím, že nemôže pri vzťahoch v ktorých je sex byť láska, ale myslím jej vrchol, na inných úrovniach bytia.Ak by muži súloži trebárs tri krát denne, myslíte žeby išli bojovať do Vietnamu, a pod.Nie náhodou najväčšie drastické okamihy sa objavuju na jar, kde sa prejavuje potlačená sexualita.Kto by sa zaujímal o prestíž, moc, ambície, ak mu je dožičené toľko radosti, a nemyslite si že človek by upadol, to by bol prvý krok z ktorého by sa krásne dostal, začal by viacej hľadať!!!
Prečo spoločnosť nemôže byť z fantastickou technikou, sme jedna z prvých spoločností, ktorá nemá problémy z jedlom, a my kričíme aká skvelá minulosť a pod., ale práve vynikajúce technické možnosti, nám vytvárajú podmienky na to, aby mohol nastávať duch.rast, človek nemusí mať toľko starostí a otáznikov.Netvrdím, že niektoré tech.vymoženosti by nemohli byť ekologickejšie, a mohlo by to byť estetickejšie, a nie v kvadratových tvaroch bez umenia....., ale ešte raz sa pýtam, načo príroda nám ponúka Génia!Príde čas, že taký ľudia ako Einstein, keď budú umierať, tak sa mu transplantuje myseľ, do inného človeka, a čo vznikne?
Nebudeme mať Einsteina 70rokov(av tom 40 rokov aktívneho), ale jeho génius bude v prospech ľudstva 500rokov, viete si predstaviť čo všetko by sa "Vymyslelo"?
Anonymous

Postby Nopal » Saturday, 21. May 2005, 14:27

:smt024 Zorba : ja mám povedačku ktorej dokonca verím, že : všetko je tak, ako má byť.
Si sa teda riadne zamyslel, aj pofantazíroval #-o
Máme tu na také fantazírovanie aj samostatnú tému. Kľudne tam píš a myšlienky nechaj vyšantiť 8)
Aby sme tu a teraz neodbočili za Einsteinom, tak mi prosím Ťa v tejto téme vysvetlí, lebo neviem či správne rozumiem tejto Tvojej úvahe :
Zorba wrote:Nie náhodou najväčšie drastické okamihy sa objavuju na jar, kde sa prejavuje potlačená sexualita.

ale veď všetko chce žiť....
To považuješ za drastické, že sa všetko zobúdza, alebo cítiš to nejako v princípe ináč ?
Prvotný princíp plodivej sily je sústredený práve v znamení Barana, ktorý na ceste postupu životom je prvý a situovaný práve do jarného obdobia (obdobie od 21.3. do 20.4.)
Môžeš mi prosím Ťa trošku bližšie objasniť, ako Ty vnímaš princíp Barana ?
Ďakujem [smilie=flora008.gif]
Nopal
Moderátor
Moderátor

Postby exlibris » Saturday, 21. May 2005, 17:06

Zorba wrote:citujem:! vsetko ma byt a ist tak ako to je

!Príde čas, že taký ľudia ako Einstein, keď budú umierať, tak sa mu transplantuje myseľ, do inného človeka, a čo vznikne?

Zorba,.....ubezpečujem ťa, že nevznikne vôbec nič..... transplantovať MYSEĽ.....? #-o

:shrug: ak si "mysľou" myslel MOZOG, ubezpečujem ťa, že aj tak nevznikne vôbec nič. Teda nič, čo by malo niečo spoločné s predchádzajúcim nositeľom tejto časti ľudskej skladačky. :smt102 Ono to síce naozaj tak vyzerá, ako by sme mali všetky tie naše informácie uložené v mozgu, ale mozog je len "ústredňa", cez ktorú sa napájame na skutočný zdroj informácií, ktorý je však v mimo nášho hmotného tela. :shodan:

Teda, takto to "vidím" ja. čo vy ostatní na to? :wave:
exlibris

Postby Anonymous » Saturday, 21. May 2005, 17:46

Aj ja viem, že všetko je v poriadku, lenže život je proces, od narodenia po smrť.Dám si mierne pohov s týmito myšlienkami, ale..., keď bliskala obloha, tak v stredoveku nikoho by nenapadlo, že bude energia.

citujem Nopi:Prvotný princíp plodivej sily je sústredený práve v znamení Barana, ktorý na ceste postupu životom je prvý a situovaný práve do jarného obdobia

Myslím tým prebúdzanie náboženských vodcov v Juhoslávii, kde sa robia čistky a pod., to som myslel...láskanenávisť - jedna energia, ktorá sa môže prejavovať rôzne.Je rozdiel súložiť, a znásilňovať a pod.!

Exlibris.... :lol: ....Nie mozok, mozok nie je myseľ, myseľ sa bude dať transplantovať, obyčajným prenosom energie, lebo myseľ je určitá energia, ktorá sa priradzuje k hmote, a aby sa prejavovala v ľudskej podobe potrebuje mozok.Hlúpa individualita, ktorá sa stotožňuje s vlastnou mysľou si to nevie predstaviť, ale všetci čo sú ne-mysly si to predstaviť môžu, troška inšpirácie možno len potrebujú.
Len si prehodnoť, čo je myseľ energia nie?A keď dokážeme zhromaždiť energiu do batérie, tak len troška vynaliezavosti, a hoooooopsa.

citujem:mozog je len "ústredňa",

a prečo chodiť do školy a život za životom sa odznova učiť abecedu?Hmmmmmm, to je stráta času!Predstavte si že dostanete myseľ Chalíla Džibrána, budete mať jeho skúsennosti, ale nie jeho prežitky, to vás prinúti ich prežiť, takéto možnosti by spravili z tejto Zeme ráááááááj!A ešte sa budete rozvíjať!
Anonymous

Postby WhiteWolfSix » Saturday, 21. May 2005, 17:59

Keďže Zorba otvoril v téme Vzťahy všeobecne celkom novú tému, dovolil som si ju rozdeliť od Zorbovho prvého príspevku.
ImageImage
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN | ANNWIN portál | Môj PicasaWeb | Image
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Blog: View Blog (32)

Postby exlibris » Saturday, 21. May 2005, 18:18

Zorba wrote:a prečo chodiť do školy a život za životom sa odznova učiť abecedu?Hmmmmmm, to je stráta času!Predstavte si že dostanete myseľ Chalíla Džibrána, budete mať jeho skúsennosti, ale nie jeho prežitky, to vás prinúti ich prežiť, takéto možnosti by spravili z tejto Zeme ráááááááj!A ešte sa budete rozvíjať!

1. a prečo nie? To akože sa mám narodiť a okamžite popori cikaní do plienok recitovať Proroka alebo sa baviť princípoch kvantovej mechaniky? Prišli by sme potom o krásne bezstarostné detstvo a teda neviem ako pre ostatných, ale pre mňa detstvo také, aké ho poznám ja, stratou času pre žiadnu ľudskú bytosť rozhodne nie je....:smt022

2. Zorbi, vážne si myslíš, že by niekto chcel mať "myseľ" niekoho iného? Nejaká bytosťl si svoju úlohu literárnu úlohu v tom svojom živote odžila ako človek s menom Chalíl Džibrán. Úlohu splnil a na budúce sa bude venovať zasa niečomu inému.
A Prečo by som mala chcieť Chalílovu "myseľ" a jeho skúsenosti? Myslíš, že ja ako BYTOSŤ som o niečo horšia ako on, aby som mala chcieť mať jeho "myseľ"? A len s ňou tu vybudovať Raj? A ako je možné mať jeho skúsenosti, ale nie prežitky? Keď niečo "skúšam", tak to aj rovno prežívam. Keď skúsim strčiť prst do vriacej vody, tak riadne precítim, kam som ho strčila :headache: ....alebo mi niečo uniká? :depress:
:-)
exlibris

Postby WhiteWolfSix » Saturday, 21. May 2005, 18:26

Len skrátene uvádzam výcuc článku:
THE EFFECT OF SILENT THINKING ON THE CEREBRAL CORTEX
Sir John C. Eccles

[justify]V prvej časti článku autor cituje rad výskumov, ktoré sa zaoberali sledovanám evokovaných potenciálov a regionálneho prietoku krvi v mozgu počas ticého premýšľania subjektu. rCBF (regional Cerebral Blood flow) sa javí ako spoľahlivý indikítor neurónovej aktivity mozgu. Vo výskumoch sa potvrdilo, že koncentrovaná pozornosť alebo myslenie ovplyvnili vybrané neuronálne odpovede. Pri všetkých pokusoch rôzneho charakteru (motorické, senzorické, počítanie...) sa ukázalo, že okrem špecifických oblastí (motorické centrum, senzorické..) vždy bol aktivovaná zároveň aj tá istá oblasť mozgovej kôry oboch hemisfér, a to v temennej (superior) a stredo-frontálnej oblasti.

Ukázalo sa, že mentálny proces tichého premýšľania vyvoláva významné odpovede v mozgu a že tieto odpovede vykazujú topografiu, ktorá je odlišná pre rôzne typy myslenia. Mentálna udalosť tichého myslenia sa prejavuje v konjunkcii so špecifickými vzorcami odpovedí mozgovej kôry. Dokonca aj v hlbokej relaxácii frontálne laloky udržiavali úroveň rCBF vyššiu ako iné časti kôry, čo môže byť spôsobené náhodným myslením a denným snením.

Existujú dve teórie vysvetľujúce vzťah mentálnych a neurálnych udalostí. Monistický materializmus pripisuje mentálnym procesom podriadenú úlohu voči aktivite mozgu. Dualistický interakcionizmus predpokladá, že existujú oblasti mozgu, ktoré sú zodpovedné za efektívnu interakciu s uvedomelou mysľou (liaison areas).

Autor predkladá novú hypotézu interakcie mozgu a mysle, založenú na objavoch kvantovej fyziky. Niektoré polia, podľa Margenaua (1984), ako sú polia pravdepodobnosti, nenesú ani energiu, ani hmotu, ale aj napriek tomu môže vyvolať efektívnu odozvu v mikrosystémoch. Myseľ môže byť ponímaná ako pole v akceptovanom fyzikálnom zmysle slova. Je to však nemateriálne pole, ktorého najbližšou paralelou je pole pravdepodobnosti. A keďže myseľ nie je energetickým poľom vo fyzikálnom zmysle, nemusí mať fyzickú pozíciu v priestore ani nie je potrebné aby obsahovalo akúkoľvek energiu na to, aby vyvolalo všetky známe fenomény v ktorých myseľ interaguje s mozgom.

Eccles predpokladá, že mentálne sústredenie zapojené v zámere, pozornosti alebo plánovanom myslení môže spôsobiť neurónové aktivity procesom, ktorý je analogický poliam pravdepodobnosti v kvantovej fyzike.Dualistická hypotéza spolupráce mozgu a mysle vychádza z predpokladu, že svet mentálnych udalostí - SVET2 má autonómnu existenciu rovnako ako svet hmoty a energie -Svet1.

Súčasné hypotézy sa zameriavajú na spôsob ako mentálne udalosti ovplyvňujú neurónové rekcie. Predpoklady na báze Heisenbergovho princípu neistoty ukazujú, že pravdepodobnostná emisia neurálnych transmiterov z presynaptického vzorca môže byť modifikovaná mentálnym zámerom na princípe poľa pravdepodobnosti.

Pravdepodobnostné pole zámeru je distribuované nielen do synapsií daného neurónu, ale aj do synapsií množstva ďalších neurónov s podobnými funkciami. Podľa Ecclesa mentálny vplyv je rozšírený na extrémne dynamický komplexný systém spolupracujúcich neurónov.[/justify]
Last edited by WhiteWolfSix on Saturday, 21. May 2005, 19:43, edited 2 times in total.
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby exlibris » Saturday, 21. May 2005, 18:45

prapánajána milý wéwéšesťka,
som povolaním celkom obyčajný obslužný útvar a naviac žena!!!
Prosíííím, povedz (prelož) mi teda ako žene, prostej, jednoduchej, závery toho článku v najekých 5-10 riadkoch a bez odborných termínooooooov :smt101
exlibris

Postby WhiteWolfSix » Saturday, 21. May 2005, 19:56

Dlho som uvažoval ako zhrnúť záver článku tak, aby mu porozumel aj jednoduchý, prostý človek (a naviac žena :lol:). Jediné, k čomu som teraz dospel je záver, že je to až príliš komplikovaný problém (vzťah mozog/vedomie), než aby sme si mohli dovoliť robiť jednoduché závery alebo hypotézy, tak ako ich tu predostrel Zorba. Aj keď, Zorba môže mať pravdu... :roll:
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby Lev » Sunday, 22. May 2005, 10:29

No, schuti som sa zasmial na tych hlupostiach o ovplyvnovani fungovania fyzicna mozgovej hmoty na urovni neuronov ktora nie je hmotna ani energeticka... tudiz.. aby to bolo maximalne zahmlene autor zachadza
do najelementarnejsich castic ktore len par ludi vie pozriet a aby sa nepovedalo ze trepe tak tam zamiesal teoriu pravdepodobnosti, co dava
opravnenie vyrobit aj pravdy typu A = not(A), to je akoze +- autobus, ziadna jednoznacnost. Aby to vyzeralo vedecky tak sa nahradili zrozumitelne slova malo znamymi a vymyslenymi aby to znelo vedecky.

Ked si uvedomim ze mam vlastnu dusu, ktora nie je limitovana casom, priestorom, fyzickymi prekazkami... cize vsetko to co my ludia vnimame
vo svojej obmedzenosti svojimi nedokonalymi zmyslami co nam "priroda" nadelila a hrdime sa nimi ako dokonale to je vymyslene....
"prichadzame" o vela a pozname len mizivy zanedbatelny zlomok promile toho co vie vnimat samotna dusa pohybujuca sa mimo tohoto nasho vnimania a svetu usiteho na mieru vnimania ludskych zmyslov.
Vratim sa k tej teorii: so vzorcami tiez dost humorne, pretoze vo zorcoch sa vzdy pouziva cosi ako cas (integrujem v case meratelnu velicinu udalosti v case a dostavam velicinu vyjadrujucu cely proces), atd atd... to je len jeden priklad, ale vzdy sa opiera len o nase vnemy, ktore su nejake promile vytrhnute z celkoveho poznania.
To akoby som sa snazil dostat z jedineho srobika, alebo povedzme ze majme nieco zlozitejsie napr. "lozisko" cele auto, nikdy nedostanem aj keby som sa akokolvek snazil, nazyval odborne, ukazoval vzorce....
Naopak z auta to lozisko hocikedy mozem vymontovat. Tak to vnimam
ja akekolvek snahy o nasu interpretaciu a vztah medzi jemnohmotnym a nasim fyzickym svetom.

Je uzasne ako to v jemnohmotnom svete vsetko dokonale vymysleli a
premietaju nam taketo kino a podla hereckych vykonov nas potom ocenia. Drzany v nevedomosti sa snazi ludska bytost dospiet k poznaniu,
samozrejme vsetko je zamknute alebo len slabo pristupne, ked sa objavia
kanaly tak nimi tecie co ma, viac nie... a mozno aj mnoho z toho nevie
pochopit clovek co ma tieto kanaly. Moje su zatial zatvorene, este chvilu
potrva kym budem vediet to co zatial len tusim a citim aj prenasat a
spracovavat vo vedomom stave/ alebo mozno ani nebudem vediet.

Este ma napadlo ved vlastne vsetko je len vlnenie z vedeckeho.. a keby sme to mali vnimat tak sa velmi divime ako kmitame ....
Kvalita casu, priestoru to vsetko sa urcuje v jemnohmotne...
a vsetko sa to vlni a bud rezonuje alebo sa rusi navzajom.. interpoluje...

Takze zhrniem: na fyzickej urovni beriem s respektom aj taketo vedecke uvahy, hoci podvedome ma drazdi k smiechu, ak by sa mi raz otvoril kanal k jemnohmotnemu svetu tak vam poviem preco som sa smial :lol:
Lev

Postby Anonymous » Sunday, 22. May 2005, 11:10

Cheche, takže skúsim svojimi slovami prerozprávať to Wlkovo zhrnutie Ecclesovho článku, inak, je to veľmo zaujímavé. Dúfam, že to bude aspoň trochu zrozumiteľnejšie, keď do toho zapletiem pár príkladov z bežného života...
========================================

1. Výskumníci sledovali, ako prúdi mozgom krv pri rôznych činnostiach, ktoré robil človek (pohyby, zmyslové vnímanie, počítanie apod.) a zistili, že okrem oblastí, ktoré zodpovedajú za jednotlivé okruhy činností (napr. ak človek niečo rozprával, tak to zrejme bola okrem iných tzv. Brocova oblasť v spánkovom laloku mozgu) sa vždy "zapína" aj oblasť mozgovej kôry na hornej časti temena a v čelovej oblasti.

2. Rôzne druhy myslenia zapínajú iné časti mozgovej kôry, čo dobre vidno na tom, ktoré časti mozgu sú ako prekrvené. Pritom čelové oblasti (tzv. frontálne laloky) boli "zapnuté" aj vtedy, keď človek relaxoval, čo asi súvisí s denným snením a náhodnými myšlienkami.

3. Zatiaľ sa nevie, aký je vzťah medzi mozgom a mysľou, ale sú na to zhruba dva základné názory:

a) Myseľ je produktom činnosti mozgu asi tak, ako hukot vysávača je prejavom toho, že mu funguje motor.

b) V mozgu sú nejaké oblasti, ktoré zabezpečujú prepojenie mozgu (orgánu) a "uvedomelej mysle", ktorá je sama o sebe na mozgu nezávislá. Je to podobné ako v CD-prehrávači, kde prehávač (akože mozog) sám o sebe nevytvára hudbu (akože myšlienky), ale iba spracováva a premieňa informácie, ktoré dostane na CD-čku (to je akože tá uvedomelá myseľ). V prehrávači je miesto prepojenia (CD-mechanika). Myseľ teda môže principiálne existovať aj mimo mozgu (ako CD-čka v odkladači), ale na počúvanie hudby (teda myslenie) musíme založiť CD-čko do mechaniky správne fungujúceho prehrávača.

4. Autor si myslí, že jedna aj druhá teória v niečom kríva a navrhuje tretiu možnosť:

Myseľ je niečo ako abstraktná štruktúra, ktorá existuje "všade" a "nikde" - niečo ako "možnosť, že pri páde kocky padne číslo 6". Táto možnosť je všade, kde má zmysel hovoriť o pádoch kocky. Tomu sa hovorí "pole pravdepodobnosti" - a takto nejako funguje podľa Ecclesa aj myseľ - ako abstraktné "pole" možností. A rovnako, ako "pole pravdepodobnosti" nijako fyzicky nepôsobí na kocku, akou stranou nahor má padnúť (iba vymedzuje pravdepodobnosti jednotlivých výsledkov, napríklad nulovú pravdepodobnosť, že padne číslo 7), tak aj myseľ v tomto chápaní iba vystihuje, do akých stavov sa môže dostať mozog a prideľuje týmto stavom určitú informačnú hodnotu (inak by sa nedalo hovoriť o spracovaní informácie).

V princípe sú však tieto dva svety - svet mysle, teda "pole možností" a fyzický svet - teda napríklad zložitá mašina ľudského mozgu - navzájom nezávislé, jedna existuje aj bez druhej. Vtip je však v tom, že jedna (tá "myseľ") vytvára priestor možností pre mozog.

To, že tento priestor možností nie je daný "natvrdo", ale pripúšťa na nespočetne mnohých miestach náhodné javy (hoci s určitými danými pravdepodobnosťami), umožňuje napríklad také javy, ako ovplyvňovanie činnosti mozgu myšlienkou. Skúsim to vysvetliť: Na úrovni činnosti mozgu sa signály medzi neurónmi (mozgovými bunkami) prenášajú tak, že jedna bunka vypustí pár molekúl nejakých látok a tie ovplyvnia činnosť ďalšej bunky. Keby tieto reakcie boli dopredu presne určené, ako napríklad pohyb piesta vo valci auta, bola by síce činnosť mozgu veľmi zložitá, ale nepripúšťala by slobodnú voľbu. Mozog by bol ako strašne zložitý jemne vyladený presný hodinový mechanizmus.

(Ten piest sa pohybuje len hore-dolu, nie trebárs doprava-doľava; navyše sa hýbe v určitom rytme, nie tak, ako mu napadne.)

Ibaže v reálnom mozgu to takto nie je. Vylučovanie týchto látok - hovorí sa im neurotransmittery - je náhodným javom, ktorý sa deje v určitom priestore pravdepodobnosti (nejaké stavy sú pravdepodobnejšie ako iné a v podstate sa to dá takto aj opísať, nedeje sa to len tak, hala-bala). No a prejav slobodnej vôle - čiže na základnej úrovni nejakej myšlienky alebo zámeru - spočíva v tom, že sa mierne upravia tieto pravdepodobnosti, takže zrazu sa to, ako sa ten nervový dej udeje, stane pravdepodobnejším, než to bolo dovtedy.

Možno teda povedať, že kým dovtedy, kým sa človek na niečo nezameral, bol ten proces podobný obyčajnej, poctivej hráčskej kocke (všetky čísla mali rovnakú pravdepodobnosť), tak myšlienka či zámer ovplyvnila tieto pravdepodobnosti asi tak, ako keby poctivú kocku nahradila falošnou. Čiže po vytvorení zámeru by bolo oveľa pravdepodobnejšie, že padne šestka, než povedzme jednotka.

No a Eccles sa domnieva, že to, že dokážeme myslieť tak pestrofarebne a zameriavať sa na toľko rôznych vecí, je spôsobené tým, že myseľ ako "priestor možných stavov" nielenže nie je statická - naopak, mení sa s každou jednou myšlienkou - ale predpisuje pravdepodobnosti fungovania naraz veľkému množstvu neurónov. To spôsobuje ešte väčšiu zložitosť a tým možnosť pestrého a slobodného myslenia.

Takže zhrnutie môjho prerozprávania:

Ecclesova predstava vzťahu mozgu a mysle vyzerá asi takto: Mozog je niečo ako čudesná hráčska kocka, s ktorou sa spája v danom momente určitý priestor pravdepodobnosti (to je tá naša slávna myseľ). Ten určuje, s akou pravdepodobnosťou môžu padnúť jednotlivé čísla. Pri poctivej kocke je to pre každé číslo rovnako, 1/6. Teda ak hodíme poctivú kocku 6000krát, tak zhruba 1000krát z toho spadne povedzme číslo 4 (a tiež iné). Ibaže myseľ je koťuha - ona tento priestor pravdepodobnosti sama mení, takže mozog sa tak správa ako falošná kocka, navyše zakaždým iná. To, čo my zvnútra mysle vnímame ako slobodnú vôľu, to je potom vlastne pri pozorovaní zvonka obyčajná náhoda.

... ja viem, že aj tak je to komplikované, ale snáď už aspoň trochu jasnejšie...
Anonymous

Postby Anonymous » Sunday, 22. May 2005, 11:16

Lev wrote:.. aby to bolo maximalne zahmlene autor zachadza
do najelementarnejsich castic ktore len par ludi vie pozriet a aby sa nepovedalo ze trepe tak tam zamiesal teoriu pravdepodobnosti, co dava
opravnenie vyrobit aj pravdy typu A = not(A), to je akoze +- autobus, ziadna jednoznacnost. Aby to vyzeralo vedecky tak sa nahradili zrozumitelne slova malo znamymi a vymyslenymi aby to znelo vedecky.

Naopak, tá teória pravdepodobnosti tam byť jednoducho musí, inak by ten popis bol mechanický ako hodinový strojček...

...a keď si to preložíš do nášho jazyka - trochu, no neviem, či aj úspešne, som sa o to pokúsil - má to veľmi peknú logickú štruktúru a dokonca to dáva zmysel. Len sa nad tým treba zamyslieť (cheche, ale možno niektorí majú inak daný priestor pravdepodobností, takže požiadavku "myslieť" nie je možné splniť, :D )

...ale to neznamená, že sa nad tým nemáš smiať, poznám ale aj lepšie vtipy, :haha:
Anonymous

Postby Anonymous » Sunday, 22. May 2005, 18:06

exlibris wrote:1. a prečo nie? To akože sa mám narodiť a okamžite popori cikaní do plienok recitovať Proroka alebo sa baviť princípoch kvantovej mechaniky? Prišli by sme potom o krásne bezstarostné detstvo a teda neviem ako pre ostatných, ale pre mňa detstvo také, aké ho poznám ja, stratou času pre žiadnu ľudskú bytosť rozhodne nie je....:smt022

2. Zorbi, vážne si myslíš, že by niekto chcel mať "myseľ" niekoho iného? Nejaká bytosťl si svoju úlohu literárnu úlohu v tom svojom živote odžila ako človek s menom Chalíl Džibrán. Úlohu splnil a na budúce sa bude venovať zasa niečomu inému.
A Prečo by som mala chcieť Chalílovu "myseľ" a jeho skúsenosti? Myslíš, že ja ako BYTOSŤ som o niečo horšia ako on, aby som mala chcieť mať jeho "myseľ"? A len s ňou tu vybudovať Raj? A ako je možné mať jeho skúsenosti, ale nie prežitky? Keď niečo "skúšam", tak to aj rovno prežívam. Keď skúsim strčiť prst do vriacej vody, tak riadne precítim, kam som ho strčila :headache: ....alebo mi niečo uniká? :depress:
:-)

Veď myseľ sa vyvíja,takže narodila by si sa normálne a normálne by Ti postupne sa pridávalo, pôsobí to tak ako pôsobí, a vôbec by si nemala jeho myseľ v úplnom zmysle slova, doslova by tvorila časť tvojej mysle, a mohla ju používať, určite si o tomto nikdy nepremýšlala, tak môžeš :lol:
Tak ako pomocou astrológie predvídame budúcnosť, to je na tom základe myseľ ma určitý program, ktorým sa vyvíja, ďalej keď sa v žene oplodí vajíčko, tak v tom momente je známe aké bude mať dieťa možnosti, a tak to je a s mysľou jednoducho by sa vyvíjala s vývojom človeka, takže trebárs 5ročné dieťa by nerecitovalo Proroka, kurva ksakru aj ...veď ´Džibrán v 7rokoch vraj vedel naspamäť Neakých 150 žalmov a v štrnástich vzišla prvá verzia proroka.Ráj by vznikal na dvoch úrovniach, jednej žeby sa to prejavovalo vonkajšími trebárs aj vymožennosťami obrých rozmerov, a druhá duchovnosť, danného človeka,

Neber to ako rýpanie, ale niečo Ti fakt uniká....vyvinutý jedinci prežívajú svoj stav trebárs máš 40rokov a zároveň ak chcú tak môžu prežívať zážitok z pred minulých životov, tým pádom rozoznávajú zážitky a duchovne tak ľahko neupadnú, to závisí na stupni uvedomovania.To neznamená že si len pamätajú, ale môžu prežívať stav trebárs ak mali päť rokov a niekto im ubližoval, takže oni to budú vnímať ako by boli 5ročný, môžu v tej spomienke začať chodiť po štyroch a podobne.
Anonymous

Postby Anonymous » Sunday, 22. May 2005, 18:09

Veď čo je duchovný rast ak nie nárasť blažennosti, čím to človek vie lepšie rozoznávať a je vedomejší, citlivejší, tým aj rastie :)
Anonymous

Postby Nopal » Monday, 23. May 2005, 00:43

:smt024 Zorba: nemôžem si pomôcť, ale mám taký pocit, že vnímať
s Tebou povahu a rozdielnosti tohoto sveta je tak, ako keby sme si sadli do stíhačky a leteli pozorovať prírodné krásy :wink:
Normálne Ťa obdivujem, ako sa vyznáš v tom, čo sa Tebe ženie hlavou :chin:
Nopal
Moderátor
Moderátor

Postby Nopal » Monday, 23. May 2005, 00:51

:smt024 Exlibris : nahlas si ma rozosmiala :smt005
Tak toto fakt nemá chybu, čo to tu chalani začali variť [smilie=doma199.gif]
Nejaký guláš, čo sa bude volať ešte nevieme ako, ale ked ho spapáme, tak sa budeme môcť tváriť ako macher,
ktorý si vie predstaviť čokoľvek [smilie=zvirata480.gif]
kooookso, ak tu ešte nasypu jeden balík teórie pravdepodobnosti a pridaju aspon 20 gr vzorcov aby to malo tu správnu chuť vedeckej nevysvetliteľnosti, tak nech sa páči - dobrú chuť [smilie=doma179.gif]
Nopal
Moderátor
Moderátor

Postby Nopal » Monday, 23. May 2005, 01:15

WhiteWolfSix wrote:Dlho som uvažoval ako zhrnúť záver článku tak, aby mu porozumel aj jednoduchý, prostý človek (a naviac žena :lol:). Jediné, k čomu som teraz dospel je záver, že je to až príliš komplikovaný problém (vzťah mozog/vedomie), než aby sme si mohli dovoliť robiť jednoduché závery alebo hypotézy, tak ako ich tu predostrel Zorba. Aj keď, Zorba môže mať pravdu... :roll:

:smt024 WW6 : Až teraz, keď som napísala moje pocity do dvoch príspevkov som pochopila, čo sa Tebe asi hnalo hlavou, keď si sem pastol ten komplikovaný článok. Takže chvalabohu len množina pravdepodobnosti...
btw. aj auto nemusí byť vôbec naštartované a pravdepodobne môže zraziť aj človeka :-s stačí, ak ho niekto potlačí... :roll:
Nopal
Moderátor
Moderátor

Postby Nopal » Monday, 23. May 2005, 03:02

Lev wrote:Je uzasne ako to v jemnohmotnom svete vsetko dokonale vymysleli apremietaju nam taketo kino a podla hereckych vykonov nas potom ocenia. Drzany v nevedomosti sa snazi ludska bytost dospiet k poznaniu,samozrejme vsetko je zamknute alebo len slabo pristupne, ked sa objavia kanaly tak nimi tecie co ma, viac nie... a mozno aj mnoho z toho nevie pochopit clovek co ma tieto kanaly. Moje su zatial zatvorene, este chvilu potrva kym budem vediet to co zatial len tusim a citim aj prenasat a spracovavat vo vedomom stave/ alebo mozno ani nebudem vediet.

:smt024 Lev : neverím, že existuje sila,ktorá by dokázala zrazu otvoriť prietok kanálom poznania tak, ako by sme to chceli, alebo o tom často fantazírujeme. Viem si ale predstaviť situáciu, že keby sa Ti kanál naplno otvoril hneď a teraz zrazu, tak by ťa to poznanie v tomto fyzickom bytí možno aj zabilo...
Všetko vo stvorení má svoj zmysel a určite má teda zmysel aj prítomnosť tejto nevedomosti. Bytosti z jemnohmotného sveta nás obdivujú ako dokážeme žiť a pracovať v tomto fyzickom svete. Preto nám pomáhajú a ochraňujú nás.
Všetko má svoju logiku a všetko sa dozvieme vtedy, keď príde na to svoj čas. V tomto smere sa môže určite každý spoľahnúť na zákon relativity. Veď ani ľudské životy nemajú rovnakú dlžku.... 8)
Nopal
Moderátor
Moderátor

Postby WhiteWolfSix » Monday, 23. May 2005, 06:39

Nopal wrote: :smt024 WW6: Až teraz, keď som napísala moje pocity do dvoch príspevkov som pochopila, čo sa Tebe asi hnalo hlavou, keď si sem pastol ten komplikovaný článok. Takže chvalabohu len množina pravdepodobnosti...
btw. aj auto nemusí byť vôbec naštartované a pravdepodobne môže zraziť aj človeka :-s stačí, ak ho niekto potlačí... :roll:

:smt024 Nopaliq: Tak tak, ale ďalším zámerom bolo pritiahnúť sem gorimira :cheer: :smt031, pretože som tušil, že keď mu poskytnem vedecký článok, tak sa do neho zahryzne a niečo tu vyprodukuje. Gorimir má rád takéto mozgovýzvy :lol: Je tak gorimire? :wink: Dúfam, že sa za to na mňa nenahneváš. [-o< O:)
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby Alrisha » Monday, 23. May 2005, 09:18

Nopal wrote::smt024 Zorba: nemôžem si pomôcť, ale mám taký pocit, že vnímať
s Tebou povahu a rozdielnosti tohoto sveta je tak, ako keby sme si sadli do stíhačky a leteli pozorovať prírodné krásy :wink:
Normálne Ťa obdivujem, ako sa vyznáš v tom, čo sa Tebe ženie hlavou :chin:

:shock: ...no, ja si myslím, že sa mu ženú hlavou hlavne fantázie a to ešte v dosť rozcuchanej podobe :(
Alrisha
VIP
VIP

Blog: View Blog (13)

Next

Return to Astrálne cestovanie