Mimotelové zážitky (OBE), astrálne cestovanie a Hemi-Sync

Moderator: WhiteWolfSix

Postby WhiteWolfSix » Wednesday, 11. May 2005, 13:48

Astray wrote:A ozaj, WW6, ako sa dívaš na možnosti tzv SMART MUSIC CDs? V úplnej skratke (ale myslím, že Ty vieš, o čo ide), do ľavého uška trebárs 400 Hz, do pravého 407,83...entrainment....relax....vedel by si mi poradiť? Tiež ma veľmi zaujímajú liečivé aspekty zvuku. Tibetské misky, didgeridoo, bubny, šengy, tingšá, ..... Poznáš niekoho v BA, kto sa tomuto venuje a kto by mi pomohol rozšíriť si obzor?

Srdečná vďaka
:D

:shock: :shock: Smart Music CDs?? Nuž znie to ako CD-ka s binaurálnym signálom :) Nuž veľa o nich neviem, ja sa venujem výhradne nahrávkam Hemi-Sync, ktoré technológiu binaurálneho zvuku majú asi najlepšie zvládnuté. Keďže o Smart Music CDs veľa neviem, neporadím Ti ani ľudí z BA. Čo sa týka Hemi-Syncu, sú na Slovensku dvaja, čo sa tomu venujú: ja a dreamingwolf 8)
ImageImage
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN | ANNWIN portál | Môj PicasaWeb | Image
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Blog: View Blog (32)

WW6

Postby Anonymous » Wednesday, 11. May 2005, 14:25

Binaurál si trafil, mal som na mysli tvorbu hudby pomiešanú s BB, vytváranie skladieb na špecifické účely, možno aj na mieru tým, čo to potrebujú. Nedávno som sa začal hrať s "primitívnymi" nástrojmi, ako napríklad didgeridoo. Niečo úžasné, čo to dokáže, dokonca cez tú "prdirúrku" dostaneš von aj alikvotné tóny, a to je teprv lahoda pre bunky, xixi...
Zaujíma ma schopnosť hudby uzdravovať, harmonizovať. Prácu s hemisférami v tejto súvislosti vnímam ako možnú kombináciu. Ale zaujíma ma tiež, čo všetko sa s tou našou mozgovňou dá, je to úžasný computer, len programovať nás nikto neučil, a tak frčíme poväčšine ešte v DOSoch, heh :-) (To, že niektorí majú okná, ešte nemusí v tejto súvislosti nevyhnutne znamenať upgrade, hehe)
Uvítam každú dobrú radu, ako z tej mojej vlastnej zavírenej bedne s množstvom nezmyselných scriptov dostať von to najlepšie, ako ju odvírovať a preprogramovať.
Ďakujem,

:D
Anonymous

Postby WhiteWolfSix » Wednesday, 11. May 2005, 22:12

Zaujímal by ma Tvoj zdroj binaurálnych rytmov, teda okrem BWGENu a aký typ hudby používaš na miešanie.
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

BINAURALS

Postby Anonymous » Thursday, 12. May 2005, 00:06

halooo, WW6: srdečná vďaka za presun, verím, že som Ti neurobil moc prudký bordel na sajte... super, že si spravil túto tému, sám som zvedavý, xixi :-)

BWGen síce v compe mám, Sherlock, a tým pádom máš samozrejme bod, ale binaurals som prvý raz počul z psychowalkmana PHOTOSONIX NOVA PRO od Galaxy. Tatko si ho zaobstaral pár rokov dozadu, a musel som skúsiť...
Noo, niežeby morálka, ale ja nie som systematik, tak som moc nenaskúšal (a tak som aj dopadol, heh)

Moc praktických skúseností ešte nemám, ale stiahol som nejaký soft, počkaj, pozriem sa... že Brain Sound Studio. Ja by som sa rád dozvedel viac o rôznych frekvenciách a ich účinkoch nielen na mozog, ale aj na telo, bunky... sound massage, xixi :-) Ozaj, VEĽMI PEKNE ĎAKUJEM za mail na VLASTU MAREKA, ozval sa ešte dnes. Zlatý.

Popravde, špekulujem nad pomiešaním skladieb ako nad varením.
Jednotlivé nástroje a ich účinky by mali byť v synergii, pekne v tempe podľa potreby, v príslušnej tónine, ideálne ešte obohatenej alikvotmi, . Lebo skús povariť bez korenia - dá sa, no nie je to ono. No a potom, kým to na niekoho vypustím, si ľahnem medzi repro a pustím to na seba :-) To je taká zjednodušená vízia. Práve v knihe p. Mareka je mnoho cenných údajov, a odkazov. Až ma trasie na experimenty v tejto oblasti. No a napadlo mi, že prípadná kombinácia s využitím entrainmentu a podporou relevantných frekvencií by mohla byť tou čerešničkou na torte.... jááj, jaké óbrovité pieskovisko, poďte sa so mnou hrať :-)

Vízia: predstav si jemné, ukľudňujúce downtempo, jemne pod alebo na
60 BPM, iba živé nástroje alebo sample zo živých = kongá, perkusie...
Pod to chrumkavé didgeridoo, aj s alikvotmi. Celé trebárs v Ddur, alebo inej tónine. Do toho striedavo motívy ďalších nástrojov, a medzi to všetko binaurals v krivke nadol, začneme na 12 Hz, plynulo dolu, zakvasíme sa na 7.83 Hz, potom éééšte pekným glissandom niekam do thety, deltu môžeme ale nemusíme škrtnúť, a zasa plynulo nahor, skončiť asi zasa v bete. Má to podľa teba nejakú logiku? Teším na odpoveď a ešte raz moc moc ďakujem.

:whistle: :laff:
Anonymous

Postby Nopal » Thursday, 12. May 2005, 01:34

:smt020 toto uvažovanie nemá chybu ! Ja mám pocit, že ten opis už aj
počujem :phones:
Astray, čiarovy kód kukám teraz od konca : 6 je harmónia a pohoda,
33 je majstrovské číslo, 77 je viac ako vnímavé, 10 vie čo chce a toto
nie je náhoda, že si sa našiel rovno v tejto nie všednej Wolfiho kuchyni =D>
Tak to ma naozaj zaujíma, čo Vy dvaja spolu vymudrujete.
Tož, držím Vám palce :D/
Nopal
Moderátor
Moderátor

Postby WhiteWolfSix » Thursday, 12. May 2005, 07:25

Astray wrote:halooo, WW6: srdečná vďaka za presun, verím, že som Ti neurobil moc prudký bordel na sajte... super, že si spravil túto tému, sám som zvedavý, xixi :-)

Nie, nevnímal by som to hneď ako bordel. Stane sa, že vznikne nová téma ako súčasť starej. Jednou z úloh moderátorov a administrátorov je udržiavať diskusiu tak, aby bola prehľadná. A o to som sa snažil založením tejto témy. :yawinkle:

Astray wrote:BWGen síce v compe mám, Sherlock, a tým pádom máš samozrejme bod, ale binaurals som prvý raz počul z psychowalkmana PHOTOSONIX NOVA PRO od Galaxy. Tatko si ho zaobstaral pár rokov dozadu, a musel som skúsiť...
Noo, niežeby morálka, ale ja nie som systematik, tak som moc nenaskúšal (a tak som aj dopadol, heh)

Osobné skúsenosti s psychowalkmanmi alebo AVS (Audio-vizuálne systémy) nemám. Považujem totiž vizuálne stimuly za príliš silné a dosť rizikové.

Astray wrote:Popravde, špekulujem nad pomiešaním skladieb ako nad varením.
Jednotlivé nástroje a ich účinky by mali byť v synergii, pekne v tempe podľa potreby, v príslušnej tónine, ideálne ešte obohatenej alikvotmi, . Lebo skús povariť bez korenia - dá sa, no nie je to ono. No a potom, kým to na niekoho vypustím, si ľahnem medzi repro a pustím to na seba :-) To je taká zjednodušená vízia. Práve v knihe p. Mareka je mnoho cenných údajov, a odkazov. Až ma trasie na experimenty v tejto oblasti. No a napadlo mi, že prípadná kombinácia s využitím entrainmentu a podporou relevantných frekvencií by mohla byť tou čerešničkou na torte.... jááj, jaké óbrovité pieskovisko, poďte sa so mnou hrať :-)

Nuž, prajem Ti veľa úspechov v experimentovaní. V tejto veci Ti bohužiaľ nepomôžem, pretože sa výskumu jednotlivých binaurálnych signálov nevenujem. Považujem to však za dôležitú prácu a tak som rád, keď sa tu nájde niekto, kto sa tomu bude venovať. :wink: Moja cesta je zameraná na prácu s ľuďmi, s využitím dostupnej binaurálnej technológie. Ako som už povedal, v zmiešavaní jednotlivých binaurálnych signálov s hudbou je najďalej, podľa mňa, Monroe Institute so svojou technológiou Hemi-Sync.

Astray wrote:Vízia: predstav si jemné, ukľudňujúce downtempo, jemne pod alebo na
60 BPM, iba živé nástroje alebo sample zo živých = kongá, perkusie...
Pod to chrumkavé didgeridoo, aj s alikvotmi. Celé trebárs v Ddur, alebo inej tónine. Do toho striedavo motívy ďalších nástrojov, a medzi to všetko binaurals v krivke nadol, začneme na 12 Hz, plynulo dolu, zakvasíme sa na 7.83 Hz, potom éééšte pekným glissandom niekam do thety, deltu môžeme ale nemusíme škrtnúť, a zasa plynulo nahor, skončiť asi zasa v bete. Má to podľa teba nejakú logiku? Teším na odpoveď a ešte raz moc moc ďakujem.

jj, toto mi pripomína Metamusic titul Tribal Journeys (kliknutím na tento link je možné vypočuť si ukážku titulu vo formáte Real Audio), kde sú použité tieto nástroje:
  • Djembe,
  • Djun Djun,
  • Kin Kinne,
  • Hovoriace bubny (talking drums),
  • Sekere,
  • GoGo zvon (GoGo bell) a
  • Dažďová palica (Rainstick)

Metamusic nahrávok, ktoré kombinujú Hemi-Sync signály s hudbou, je dosť veľké množstvo. Slovenský katalóg je možné stiahnúť z webu ANNWINu.
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

WW6

Postby Anonymous » Thursday, 12. May 2005, 09:08

thanx for you reply and the links... ten sample je zaujímavý, len to ešte nie je celkom ono, ale áno, zasa si sa trafil, krása, nezostáva mi iné než skonštatovať, že si ULTRAŠIKOVNÝ :-)

Píšeš, že: ...Osobné skúsenosti s psychowalkmanmi alebo AVS (Audio-vizuálne systémy) nemám. Považujem totiž vizuálne stimuly za príliš silné a dosť rizikové....
Toto je pre mňa novinka, hoci možno práve pre tie blikačky sme sa s tatkovou práčkou mozgu neskamarátili. Ale zaujímalo by ma, čo si o tom myslíš a prečo to podľa Teba nie je bohviečo, vizuálne stimuly. Aj keď, časť odpovede možno nájsť práve v knihe p. Mareka = Hudba jinak. Neviem, či si čítal, ale ak nie, vrelo odporúčam. Má aj CD s ukážkami hudby, o ktorej v knihe píše.
Bol tam opísaný vedeký pokus, kedy ľuďom nasadili okuliare s vypuklými sklami, aby im deformovali videnie. Ľudia nerafili do dverí, motali sa, ap. Očiam a mozgu trvalo 3 dni, kým aj cez brýle začali tušiť, kde je sever. Po ostránení okuliarí, oči (mozog) potreboval(i) 3 dni, kým sa dokázali vrátiť do normálu. Druhá časť pokusu bola, že pokusným osobám pokrivili ušnice, zdeformovali im sluch. Zasa trvalo 3 dni, kým sa adaptovali. Logicky sa teda predpokladalo, že bude treba dalšie 3 dni na readaptáciu. No a to bol omyl, akonáhle ľuďom "vystreli" pokrčené šká, VŠETCI POČULI NORMÁLNE. Záverom je, že sluch, na rozdiel od zraku, má nejaké default settings a teda sa s ním nedá vykvať ako so zrakom. Okrem toho, očkami vnímame vraj menej ako sluchom...
Naozaj zaujímavé. Ja som na hudbu, takže pre mňa je to lepšia cesta bez blikačky, hoci práve synergia Audia s Videom vraj šlape najlepšie... no, neviem, tak preto sa pýtam.... toto ešte bude dlhá cesta, ale teším sa...

Napísal si tež, že: Metamusic nahrávok, ktoré kombinujú Hemi-Sync signály s hudbou, je dosť veľké množstvo. Slovenský katalóg je možné stiahnúť z webu ANNWINu.

Chcem sa opýtať, máš nejaké, ktoré by si mi mohol poskytnúť? Nechcem s nimi samozrejme robiť biznis, chcem ich vyskúšať, možno prehnať cez spektrálny analyzér.... hrajkať sa.

:lol:

Plus, keď sa trošku zorientujem v HS, rád podebatujem na lepšej úrovni. Už som o HS zavadil, aj Monroe Institute ako značku mám v povedomí, hehe, len som amatér.

Prajem pekný deň a ďakujem,

:smt039
Anonymous

Postby WhiteWolfSix » Thursday, 12. May 2005, 10:05

Astray wrote:thanx for you reply and the links... ten sample je zaujímavý, len to ešte nie je celkom ono, ale áno, zasa si sa trafil, krása, nezostáva mi iné než skonštatovať, že si ULTRAŠIKOVNÝ :-)

No, keby som sa 100% strafil, aj by som sa viac divil, pretože každý má vlastný vkus a tak to, čo sa môže páčiť mne sa nemusí Tebe :)

Astray wrote:Píšeš, že: ...Osobné skúsenosti s psychowalkmanmi alebo AVS (Audio-vizuálne systémy) nemám. Považujem totiž vizuálne stimuly za príliš silné a dosť rizikové....
Toto je pre mňa novinka, hoci možno práve pre tie blikačky sme sa s tatkovou práčkou mozgu neskamarátili. Ale zaujímalo by ma, čo si o tom myslíš a prečo to podľa Teba nie je bohviečo, vizuálne stimuly.

Nuž, pri akýchkoľvek prostriedkoch stimulujúcich činnosť mozgu si treba byť vedomý, že existuje napr. riziko indukovanej (navodenej) epilepsie. Nie je to teda prirodzený epileptický záchvat, ale záchvat umelo vyvolaný. Toto riziko je u vizuálnych podnetoch oveľa väčšie ako u čisto audio podnetoch a preto sa radšej orientujem na túto oblasť. Za 10 rokov, čo pracujem s H-S som nemal prípad indukovanej epilepsie. Samozrejme, že človek trpiaci epilepsiou by mal veľmi opatrne zvažovať použitie takýchto prostriedkov.

Astray wrote:Aj keď, časť odpovede možno nájsť práve v knihe p. Mareka = Hudba jinak. Neviem, či si čítal, ale ak nie, vrelo odporúčam. Má aj CD s ukážkami hudby, o ktorej v knihe píše.
Bol tam opísaný vedeký pokus, kedy ľuďom nasadili okuliare s vypuklými sklami, aby im deformovali videnie. Ľudia nerafili do dverí, motali sa, ap. Očiam a mozgu trvalo 3 dni, kým aj cez brýle začali tušiť, kde je sever. Po ostránení okuliarí, oči (mozog) potreboval(i) 3 dni, kým sa dokázali vrátiť do normálu. Druhá časť pokusu bola, že pokusným osobám pokrivili ušnice, zdeformovali im sluch. Zasa trvalo 3 dni, kým sa adaptovali. Logicky sa teda predpokladalo, že bude treba dalšie 3 dni na readaptáciu. No a to bol omyl, akonáhle ľuďom "vystreli" pokrčené šká, VŠETCI POČULI NORMÁLNE. Záverom je, že sluch, na rozdiel od zraku, má nejaké default settings a teda sa s ním nedá vykvať ako so zrakom. Okrem toho, očkami vnímame vraj menej ako sluchom...
Naozaj zaujímavé.

Áno, o Vlastimilovi Marekovi viem, jeho knihy som však nečítal. Ten pokus, ktorý si tu popísal je zaujímavý, no poznám viac takých pokusov. :wink:

Astray wrote:Ja som na hudbu, takže pre mňa je to lepšia cesta bez blikačky, hoci práve synergia Audia s Videom vraj šlape najlepšie... no, neviem, tak preto sa pýtam.... toto ešte bude dlhá cesta, ale teším sa...

U bežných AVS prístrojov trvá želaný efekt počas jeho použitia, u Hemi-Syncu je to inak. Robert Monroe bol veľkým zástancom slobody a teda aj slobody od techniky a preto s touto metódou sa človek učí zakotviť si želané stavy vedomia tak, aby ich mohol opakovane použiť bez nutnosti použitia techniky :!:

Astray wrote:Napísal si tež, že: Metamusic nahrávok, ktoré kombinujú Hemi-Sync signály s hudbou, je dosť veľké množstvo. Slovenský katalóg je možné stiahnúť z webu ANNWINu.

Chcem sa opýtať, máš nejaké, ktoré by si mi mohol poskytnúť? Nechcem s nimi samozrejme robiť biznis, chcem ich vyskúšať, možno prehnať cez spektrálny analyzér.... hrajkať sa.

Najlepšie je prelúskať sa webom Hemi-Sync.com, vybrať si želaný titul aj s pomocou vypočutia ukážok a potom si objednať CD na Slovensku.

Astray wrote:Plus, keď sa trošku zorientujem v HS, rád podebatujem na lepšej úrovni. Už som o HS zavadil, aj Monroe Institute ako značku mám v povedomí, hehe, len som amatér.

Prajem pekný deň a ďakujem,

:smt039

Jasné, bude ma tešiť ďalšia debata. :yawinkle:
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby Mohy » Thursday, 12. May 2005, 10:42

WhiteWolfSix wrote:U bežných AVS prístrojov trvá želaný efekt počas jeho použitia, u Hemi-Syncu je to inak. Robert Monroe bol veľkým zástancom slobody a teda aj slobody od techniky a preto s touto metódou sa človek učí zakotviť si želané stavy vedomia tak, aby ich mohol opakovane použiť bez nutnosti použitia techniky :!:

Ano to je velmi krásne, že sa to dá aj bez tej techniky, ale .......
Metamusic sú také squelé, že by bola škoda ich nepočúvať :smt020 :smt045 Dreamer's Journey nemá chybu a tiež sa mi veľmi páčilo Tribal Journeys čo si nám púštal na kurze. Vieme sa do tých zmenených stavov vedomia dostať aj bez pomocných koliečok, ale na druhej strane, keď máme pomocné koliečka, tak je to snimi krajšie :D
Napríklad keď sú pomocné koliečka na bickyli, tak sa dá bicyklovať aj bez držiačky a keď zastavíme, tak netreba dávať nohu na zem a stále nas tie koliečka držia. Kokrétne pri tom bicykli, sa oplatí koliečka demontovať, keď sa chceme pohybovať rýchlo [smilie=sm032.gif] a klopiť zákruty, čo by bolo s koliečkami dosť obtiažne. Takže asi záleží, kto ma na čo chuť.

Vlastne som chcel len povedať, že Metamusic stojí zato si vypočuť :smt023
Mohy
VIP
VIP

Postby WhiteWolfSix » Thursday, 12. May 2005, 11:10

Áno, sloboda je aj v tom, že sa môžeš sám rozhodnúť tú techniku použiť :ok: No keď si povieš, že ju už nechceš či nepotrebuješ, máš možnosť voľby 8)
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby Anonymous » Thursday, 12. May 2005, 14:56

Astray, dovolím si prihriať svoju polievku a odkážem ťa na môj web http://www.dreamingwolf.sk, kde nájdeš moje porovnanie Hemi-syncu s psychowalkmanmi a napr. BWGenom (mám s nimi skúsenosť). Takže, ak xeš, choď priamo na http://www.dreamingwolf.sk/Hs/Ine.htm :-)
Anonymous

ĎAKUJEM

Postby Anonymous » Thursday, 12. May 2005, 16:37

no aké pekné nám vyklíčilo, hehe :-) Superr, píšte, píšte, píšte!!!

[-o<
Anonymous

NOVÉ OBZORY

Postby Anonymous » Saturday, 14. May 2005, 00:08

Dnes sa celkom darilo,:smt023 (týmto pozdravujem v príslušných sférach a posielam srdečné ďakujem [-o< ) dozvedel som sa, že by nemal byť problém poriešiť audiosystém, ktorý neorezáva pri štandardných hodnotách 20 až 20000 Hz, ale ideálne od 0 po neviem, trebárs 100000 Hz. Tak som sa vytešil, myslím, že teoreticky by bolo možné takto rozšíriť blahodárne pôsobenie alikvotov, keby sa vzájomne rozvibrovávali, a nezrezalo ich už pri 20 000. :idea: I keď, asi sa bude treba hrať aj s priestorom, prostredím.
Zdanlivo v "nepočuteľnej" forme, telíčko však vníma, bunky by sa mohli dokázať vyladiť.... hmmm, to začína byť zábavné, mňam :-)
Len mi niečo šepká, že opatrne... :rolleyes: :smt120

A ako sa darí vám?
Anonymous

Re: NOVÉ OBZORY

Postby Alrisha » Saturday, 14. May 2005, 09:25

Astray wrote:Len mi niečo šepká, že opatrne... :rolleyes: :smt120

A ako sa darí vám?

:smt024 Astray: :smt032 "konštruovať" vlastnu tvorbu ťa isto bude naplňať radosťou. Poznam tie pocity, ked sa mi podarí vyrobiť niečo samej. Aj ked dopredu viem, že to už niekto spravil - "ale čo, ak ja som lepsia?" - však?
:hm: :roll: :lol: Takto som ja "vyrábala" superlernig.

Ako som si všimla, zaujimalo by ťa, ako využiť tie muziky na liečenie... Nájdi si najmä, ake nástroje, s akými výškami (hlbkami) tonov je treba použiť na tú ktorú časť tela a v akom frekvenčnom pásme to má najlepší efekt.

Pod efektom rozumiem: funkčnosť na 1. mieste ale treba zohľadniť aj či sa mi to bude páčiť, či mám na to prostriedky (nástroje, vedomosti, techniku)
:violin: :music3: :smt020 ... a čas na vyrobenie už vyrobeného (ale tu sa zacyklime, lebo "ja som majster sveta!" - musim tvoriť )

Nechcem sa vnucovať, ale ak ti môžem s niečim poradiť...? Len ma trochu vyrušuje tvoj slovník, neviem, či ti rozumiem. Ak je to obojstranné, radšej si tento odkaz nevšímaj :smt061 :salute: ..nech sa ti podarí :smt031
Alrisha
VIP
VIP

Blog: View Blog (13)

Re: NOVÉ OBZORY

Postby Anonymous » Sunday, 15. May 2005, 18:16

Ahoj Alrisha,

..."konštruovať" vlastnu tvorbu ťa isto bude naplňať radosťou. Poznam tie pocity, ked sa mi podarí vyrobiť niečo samej. Aj ked dopredu viem, že to už niekto spravil - "ale čo, ak ja som lepsia?" - však?

Bolo by fajn, keby sa mi podarilo poučiť z niečích prác, od niečoho sa odrážať je vždy jednoduchšie, xixi. Ale nemám to v súťaživej polohe, moje ego sa chytá na iné srandičky, nie som súťživý typ. Ale určite som napríklad ješitný, hehe

:hm: :roll: :lol: Takto som ja "vyrábala" superlernig.
Ako si vyrábala superlearning? Napíš o tom prosím niečo viac. :?:

Ako som si všimla, zaujimalo by ťa, ako využiť tie muziky na liečenie...

Nájdi si najmä, ake nástroje, s akými výškami (hlbkami) tonov je treba použiť na tú ktorú časť tela a v akom frekvenčnom pásme to má najlepší efekt.

Poradíš mi please kde mám hľadať? Ď. :)

Pod efektom rozumiem: funkčnosť na 1. mieste ale treba zohľadniť aj či sa
mi to bude páčiť, či mám na to prostriedky (nástroje, vedomosti, techniku)
:violin: :music3: :smt020 ... a čas na vyrobenie už vyrobeného (ale tu sa zacyklime, lebo "ja som majster sveta!" - musim tvoriť )

Nechcem sa vnucovať, ale ak ti môžem s niečim poradiť...?
Naopak, budem vďačný a veľmi rád, viac hláv, viac rozumu :-)

Len ma trochu vyrušuje tvoj slovník, neviem, či ti rozumiem. Ak je to obojstranné, radšej si tento odkaz nevšímaj :smt061 :salute: ..nech sa ti podarí :smt031
jaj, tak tu neviem, či Ti pomôžem, ja som už raz taký úleťák, papuľa nevymáchaná, ale vynasnažím sa, hehe :-) A obojstranné to nie je, ja Ti celkom rozumiem, a kde nerozumiem, tam sa opýtam, a bude :-)
:arrow:

Budem rád, keď sem do tejto témy napíšeš svoje skúsenosti, už sa teším.
Poprosil by som aj upresniť, čomu konkrétne z tejto oblasti sa venuješ (si sa venovala), lebo priznám sa, že keď nad tým začnem uvažovať, vždy sa mi to rozvetví na mnoho mnoho možností a smerov :-)
Plus, budem rád ak mi sem, alebo do SS popísmenkuješ o sebe niečo viac, poctivo oplatím. Len nech si tu nie sme navzájom tak strašne anonymní, OKI?

Všetko najlepšie želám, veľa slniečka a radosti.

Astray
Anonymous

Postby Nopal » Thursday, 19. May 2005, 02:17

:smt024 astray : Nerozumiem tomu slovníku koľko je čoho a kde herzov, ale cítim, že varíš sladkú kašičku :wink:
Mna fest zaujíma, keď vyrobíš muziku na liečenie a akýkoľvek relax.
Muzika Hemi-Sync je úžasný relax. Ťažko si predstavím niečo lepšie,
tak sa nezabudni pochváliť ak niečo vymudruješ-vymudrujete :smt006
Nopal
Moderátor
Moderátor

Postby Mohy » Wednesday, 25. May 2005, 07:03

Porovnanie H-S formátu wav s mp3

Trošku som sa pohral s náhravkami H-S a skúsil som porovnať oreginál nahrávku s orezanou nahrávkou mp3.
Image

Ako môžte vidieť rozdieli nevznikajú len v maxime a mineme amplitúdy,ale dochádza aj k skresleniu signálu H-S.
Vždy porovnávajte horný červený krúžok so spodným krúžkom. Môžete si všimnúť, že niektoré pasáže úplne chýbaju. Teda formát mp3 nielen, že orezáva nahrávku, ale ju aj komprimuje.

Takýto pokus ma napadol, keď som si kládol otázku, ako to je s mp3 a H-S signálom. Ešte sa skúsim nakontaktovať na Monroeho inštitút, aby sa tiež nejak vyjadrili a dám vam vedieť :wink:
Mohy
VIP
VIP

Postby WhiteWolfSix » Wednesday, 25. May 2005, 08:52

Tých rozdielov je omnoho viac a tak chcem vedieť, či si tie červené krúžky dával ty alebo ich tam vložil nejaký analytický program.

Áno, mp3 formát je predovšetkým komprimačný formát :D, takže ten Tvoj záver je pochopiteľný.
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby Mohy » Wednesday, 25. May 2005, 10:13

Červené krúžky som tam vložil. A čo sa týka toho komprimovania tak, to je trošku zložitejšie. Ako hovorí sa, že mp3 je komprimovaný, ale čo presne znamená komprimovany? Ja som tomu rozumel ako orezanie frekvencii, ktoré bežné ľudské ucho nezachytí. Tým, že to orežeme, tak sa scvrkne aj velkosť a je to dobre skladovateľné na disku kde to nezaberá veľa miesta.
Celkovo komprimácii moc dobre nerozumiem :? a ked si predstavím, že si skrátiš tu sinusovku, tak ti z toho vyleze aj úplne iný zvuk :D

Pamtám sa, keď mi v roku 1990 vysvetlovala jedna teta, čo je to komprimácia. Prirovnala mi to k poličke s knihami. Medzi knihami sú určité medzery. Keď tie knihy stlačíme k sebe, tak nam ta ostane ešte miesto na 2-3 knižky. Čiže veľmi jednoducho.
Takže si predstavujem komprimáciu ako stlačenie. Taká cukrová vata, by sa dobre komprimovala :D No takže som sa nikdy nad tým hlbšie nezamýšlal, čo a ako sa deje. Začalo ma to zaujímať až teraz, ked som sa dozvedel o binaurálnych zvukoch.
Dalej ma napadá, že keby mp3 bola len čisto komprimácia, bez orezania so zachovaním sterea, tak by binaurácia mala logicky fungovať.
Mne totiž až teraz došlo :smt115 že mp3 program to skomprimované potom spetne skladá na povodný signál. Celé to musí fungovať velmi rýchlo, aby sme to uchom nezaznamenali. Kto vie, ako by sa mp3 počúvali na takej 286tke o taktovacej frekvencii 8-16MHz :D či by to vôbec stíhala prevádzať.
Jedna pekná komprimácia mi teraz preletela myslou a to je napríklad stavebnica Lego. Z lega si môžeme poskladať napríklad domček. Domček ako taký nám môže zabrať určité miesto na písacom stolíku. Ked ho rozoberieme na jednotlivé kocečky, tak bude zaberať menej miesta. Môžme hovoriť o objeme. A taký winamp má plánik, ako ten domček tak rýchlo poskladať, aby sme si mi nevšimli, že ho v počítači máme uložený po kockách :D
Toľko teda ku komprimácii. Ste teraz o niečo mudrejší, tak ako ja? Alebo sa mi to nepodarilo vysvetliť?
Mohy
VIP
VIP

Postby Lev » Wednesday, 25. May 2005, 11:53

No takto sa k tomu vyjadrim: Mohy ten obrazok to je odveci, musel by si to natiahnut na uroven jednotlivych samplov, aj tak nikdy nebudes mat tu istu vyslednu krivku to je nerealne. Da sa to napr. v cool-edit.
Skusal som to nedavno porovnavat a zistil som ze ani original ani mp3 nevies urcit z rozdielovej zlozky nic - ci tam je alebo nie je h-s.
Jedine ako to mozes zistit je pocuvanim a to je vsetko.
Tu zalezi na zopar faktoroch tykajucich sa mp3 kompresie:
- bitrate - cim nizsi tym horsie, 128kbit je postacujuce 192kbit je vynikajuce
- sposob kodovania sterea pod 192 kbit - joint stereo - koduje sa rozdielova zlozka sterea a zmiesany kanal - nezaznamenal som volnym uchom rozdiel, dosledok by bol mozny iba v pripade zeby doslo k fazovemu posunutiu ci skresleniu ale nemalo by dojst v ziadnom pripade - je to ok, to by bolo uchom jasne pocutelne
- nad 192 kbit - stereo kodovanie - to je isto ok - nema vplyv
- pouzity encoder - existuju asi 2 kvalitne a 10 nekvalitnych, takze pouzit bud posledny Lame, alebo etalonovy Fraunhoffer, Lame ho uz ale predbehol = ma zasadny vplyv na kvalitu zvuku
- highpass filter - vo vsetkych encoderoch je na trvalo zapnuty, oreze vysky zhruba nad 15kHz, v tych lepsich sa da vypnut - nema vplyv
- mp3 kodovanie spociva v zamaskovani sumovych zloziek akustickeho signalu, tych co nepocujeme tam moze byt random signal - tu moze jedine nastat problem ak sa vyskytne prilis hlasna pasaz alebo reprodukcia hudby a do toho zamiesany hemi-sync pod jeho uroven asi 30dB + nevhodne zvoleny nizky bitrate moze sposobit ze v istych hlasnych pasazach sa h-s signal strati.

Moja osobna skusenost:
pocuvam dennodenne na zaspatie nahravky s H-S ktore mam v mp3 oficialne stiahnute z http://www.emusic.com na CDcku v discmane lebo sa mi uz nechce robit diskoteku a prehadzovat s variable bitrate t.j. asi okolo 128kbit a nepozoroval som ziadny rozdiel oproti orginalu, h-s je jasne pocut a ucinkuje na mna. Najcastejsie z nich Sleeping trough the Rain a jedno cisty H-S signal mindfood - supersleep.

ak ma este nieco napadne alebo som zabudol dopisem

Zaver:
pokial pouzijeme kvalitny encoder so spravne nastavenymi parametrami,
rozdiel nepozname
Lev

Next

Return to Astrálne cestovanie