spontánny tranz?

Mimotelové zážitky (OBE), astrálne cestovanie a Hemi-Sync

Moderator: WhiteWolfSix

spontánny tranz?

Postby mike » Friday, 27. March 2009, 12:36

Stáva sa mi, že občas spontánne pocitujem akési krátke návaly brnenia tela, pocit závrate a tlak na hruď. Nič príjemného.Ten „záchvev“ trvá len nejakýých 5sekúnd a vracia sa každých asi 30 sekúnd. Celéto trvá asi hodinu. Chytí ma to samo od sebahocikde a hocikedy, v autobuse, večer po práci v posteli. Stáva sa mi to už roky, dávno pred tým ako som sa začal zaujímať o meditácie, či veci okolo holotropných stavov. Myslel som si, že je to nejaká reakcia tela na vyčerpanosť. Len tak zo zvedavosti som sa asi pred 2 mesiacmi zameral na vypustenie tej prestávky medzi tými vlnami brnenia a na jeho zintenzívnenie. Zrazu som začal mať pocit ako by som padal, ale padal sám do seba. Brnenie bolo velmi!! intezívne. Dva krát som to zo strachu stopol čo nebolo jednoduché, musel som s tým bojovať aby som to zastavil. Ale potom som sa tomu poddal. Asi tak 20 sekúnd padám a potom sa to zastaví na nejakej úrovni. Všetko počujem hlasnejšie a niekedy počujem aj to,čo vskutočnosti nikto nepovie. Telo mám úplne v tranze, mám pocit akoby to bola len nejaká nehmotná energia. Mysel je pritom bdelá, len zmätená. Čítal som trochu o astrálnom cestovaní, tak ma napadlo pokúsiť sa v tomto stave vzniesť nad svoje fyzické telo. Čo som dosiahol, bolo len prevrátenie tela na druhý bok. Myslou si ale uvedomujem že žiadny sval som pritom nezapojil, že som v tranze a moje telo sa vskutočnosti nehýbe. U prstov rúk je to už ťažšie rozoznať, mám pocit, že sa hýbu a je to tak presvedčivé, že si myslím, že sa hýbu aj vskutočnosti. Ono keď hýbem prstami, tak si v tej zmätenej mysli nemusím uvedomiť, že zapájam nejaký sval, je to taký jednoduchý pohyb, tak som si nie úplne istý (na 98% si ale myslím, že nimi fyzicky nepohybujem). A čo vidím? Nič výnimočné. Ako keď si teraz zatvoríte oči. Ak si chcete niečo predstaviť,tak to vidíte, alebo necháte len tak fantázii volný priechod a vidíte, čo príde. Vyzerajúasi čosi reálnejšie, ale neviem.. Proste sú to len optické predstavy, ale necítim sa byť v nich prítomný.Byť v nich prítomný, tým myslím, ako keď sa človek cíti prítomný vo videnom prostredí napríklad ako pri snívaní. Alebo v bežnej realite. Neviem ako dlho trvá tento stav (predstavu o časemám vtedy skreslenú), ale asi nejakých 5 minúttipujem. A potom sa z toho jednoducho zobudím. To je hrozne zvláštne, lebo som sa vedome do toho dostal, vedome som v tom bol, ale vídem z toho ako by nič z toho nebolo vedomé(akoby som to celé sníval). Ťažko to popísať.Od kedy som tom vyskúšal prvý krát, mal som toešte raz. Oba zážitky boli podobné.
Ten pocit brnenia mám občas ajpri relaxácii tela, hlavne keď používam hemi-sync nahrávky, ale ani zďaleka tak intenzívne. Vtedy mi začnú hlavou prebiehať myšlienky, pocit vzrušenia, že Už to idee! Image A všetko je preč. V tom hore opísanom prípade je to omnoho intenzívnejšie, prevalcuje to všetky myšlienky.
Tak by som sa chcel len spýtať,čo by to mohlo byť, či je to nejaký „schodík“ k astrálnemu cestovaniu, prípadne to nemá s tým nič spoločné. K astrálnemu cestovaniu má mať človek nejaký konkrétny účel cesty, ja som to chcel len vyskúšať, či to pôjde. Image
mike

Re: spontánny tranz?

Postby tatamo » Friday, 17. April 2009, 21:11

Nuž s tymito vecami je to vždy také, že nič nie je ako by sme si mysleli. Z vlastnej skusenosti ti môžem poradiť, aby si to mal pod kontrolou. Nie je totiž nič ľahšie ako sa tým nechať unášať a potom by ťa to mohlo uniesť dosť ďaleko. To, že sa ti to stalo? - no nie je to nič výnimočné, chodiš do iných stavov vedomia a toto je to isté. No z medicinského hľadiska, hlavne u mladšich by sa z toho mohla vyvinuť aj hyperventilácia, teda neurotické prejavy. Čo tiež hovorí o pretlaku v človeku. Ak sa to začne, nie je to také jednoduché ukončiť. Každý by mal vedieť, že ak raz začne experimentovať s duchovnom a vedome nastupil túto cestu/ podotýkam, aj tak by nastala/, už nemôže len tak vystupiť. Ja k svojim zážitkom som nikdy nepotrebovala nič. Boli a ja som sa nestačila čudovať. Potom som to chcela mať pod kontrolou a zážitky boli, ale neprestali ani tie spontánne. Teraz viem, že ma duchovno nemôže vtiahnuť vždy, ale určujem ja. Lenže niekedy viem, že je to nutné a preto hľadam miesto kedy môžem zážitok precítiť. Dúfam, že som ti poradila. DoviImageImage
tatamo

Postby ??????? » Saturday, 18. April 2009, 00:02

Offtopic:
hlavne u mladšich by sa z toho mohla vyvinuť aj hyperventilácia, teda neurotické prejavy.

Nechcem sa Vám do toho pliesť, ale hyperventilácia je jednoducho "príliš intenzívne dýchanie", kvôli čomu sa priveľmi zníži obsah oxidu uhličitého v krvi, čo spôsobuje viaceré nepríjemné prejavy (tŕpnutie v rukách, kŕče, závrate, úzkostné stavy apod.). V niektorých psycho-technikách (rebirthing, holotropné dýchanie apod.) sa tieto efekty cielene využívajú na dosahovanie tranzov, ale je to dosť riskantný podnik.

...ale neurotický prejav? Iste, môže byť, ale.. ehm... asi nie toto si mala na mysli.
Image
...??? ? ???????? ?? ???, ?? ? ??????? ?? ?????. Image
???????
Moderátor
Moderátor

Blog: View Blog (2)

Postby tatamo » Saturday, 18. April 2009, 07:13

Presne o tom som písala, že je to malý krôčik medzitranzom alebo len uzkostnými stavmi a záchvatmi. Ešte stále medzi lekármi je to označované ako nevyrovnaný typ človeka, ktorý je neurotický a trpí záchvatmi. Nie sú žiadne organické zmeny na tele iba prejavy. Chcela som tým povedať, že ten jedinec vôbec nemusí vedieť rozoznať a potom či to ukočíruje. Je veľa ľudí s duševnými poruchami, ktorým nikto nepomohol a nevysvetlil im čo sa s nimi deje. Preto si myslim, že je dobre vedieť o obidvoch možnostiach, ktoré majú rovnaké príznaky. Tranz je určite lepší, no môže byť aj hororový, ale to musí posúdiť sám. Vždy aj pri úzkostnom záchvate ide o zmenený stav vedomia. Ten si vieme privodiť rôznými spôsobmi a záleži na nás či nám to pomôže napredovať, alebo nás utopí. Môžem sa mýliť, ale to každy z nás. Ďakujem
tatamo

Postby kenjee » Saturday, 18. April 2009, 11:33

Ako tie veci , čo si Mike písal tá vizualizácia Image to zažije každý kto sa venuje meditácii napríklad šamáthe a neskôr vipassana...keď máš ustálenú myseľ potom si ľahko predstavíš rôzne veci .Keď si povieš konské kopyto dokážes si ho predstaviť úplne do detailov a vyzerá to veľmi živo :D .....druhá vec je to , že máš tie triašky atďk tomu ja nemám čo povedať len som spoznal tie vizualizácie tak som napísal Image
Image
kenjee

Postby svetlo » Saturday, 18. April 2009, 15:13

Nuž, alebo sa to môže volať aj letentná tetánia. Keď som nevedela čo so sebou a lekári dupľom, hneď som mala diagnózu. Zvýšena precitlivelosť na vonkajšie (alebo iné) podnety. Kým mi to nebolo vysvetlené a na kurze snáď aj pochopené ... To len tak okrajovo za seba hovorím.
Image
Image
svetlo
VIP
VIP

Blog: View Blog (4)

Postby GigiViera » Saturday, 18. April 2009, 16:07

asi latentná, svetielko

myslím, že tatamo dobre poukázala na to, že to nemusí byť len prechod do mimotelového zážitku ( ja nemám rada pojem astrálne cestovanie). Iste, lekári majú na to svoj pohľad- alebo svoje diagnózy, ale faktom je, že to môže mať aj iný pôvod, než ten čo sa trebars tebe vysvetlil na kurze. Ak by Mike išiel na kurz Hemi- Sync, zistil by vlastnou skúsenosťou, či to patrí k mimotelovým "pokusom" alebo je to niečo iné čo by mal riešiť klasickejšou cestou. Experimentovať doma - aj s Hemi -Sync nahrávkami - nie je najlepší spôsob a nie je ani veľmi bezpečný, lebo sa môže aj zaseknúť, aj si privodiť iné problémy.
Image
Láska je viac než len byť otvorený trápeniam iných. Láska je aj zrelosť žiť s vedomím, že nemôžeme urobiť nič, aby sme ich od ich trápenia oslobodili.
http://vierasimkovicova.blog.sme.sk/
GigiViera
VIP
VIP

Blog: View Blog (1)

Postby svetlo » Saturday, 18. April 2009, 20:46

ano, latentná, preklep, nečítala som po sebe Image
Image
svetlo
VIP
VIP

Blog: View Blog (4)

Postby tatamo » Thursday, 30. April 2009, 17:52

Som rada, že si niekto všimol aj túto tému a určite pomohol niekomu. Viac nemám čo k tomu dodať. Ďakujem
tatamo

Return to Astrálne cestovanie