snaha o skontaktovanie sa s duchovnym sprievodcom

Mimotelové zážitky (OBE), astrálne cestovanie a Hemi-Sync

Moderator: WhiteWolfSix

snaha o skontaktovanie sa s duchovnym sprievodcom

Postby madagaskar » Wednesday, 04. January 2012, 17:19

dnes v noci ked som isiel spat som sa pokusal o AC, lebo som sa niekde docital, ze je moznost skontaktovat sa s duchovnym sprievodcom, ktoreho si mozme privolat do astralnej sfery a nieco sa od neho naucit. Prekrutil som sa z tela a sedel som na posteli ako vzdy, ale od isteho momentu to mam cele nejake popletene a pamatam si len, ze som letel strasne rychlo dopredu a hore a mam z toho len utrzkove spomienky: vsade som videl hrozne moc farieb, ktore sa neustale menili, jedina suvisla spomienka co z toho mam je kratko pred prebudenim, pamatam si ako som sa vznasal niekde vo vyske a pri mne nejake svetlo a chcelo mi nieco ukazat podomnou, tak som pozrel dolu a videl som nieco fakt zvlastne. Akoby velka jama plna ludi, ktori sa uplne nekoordinovane pohybovali hore dolu, vrazali do seba a citil som z nich velke nestastie a akoby mi nieco vravelo, ze sa tomuto miestu mam vyhnut a so strhnutim som sa vratil do tela a zobudil som sa
madagaskar

Re: snaha o skontaktovanie sa s duchovnym sprievodcom

Postby perzeus » Thursday, 05. January 2012, 20:11

A ty si od toho sprievodcu niečo aj chcel? :cheer: Alebo s i len chcel zistiť či to funguje?
perzeus
Vylúčení
Vylúčení

Postby madagaskar » Thursday, 05. January 2012, 23:53

ja som sa ho snazil privolat za tym ucelom, ze by som sa od neho nieco ucil
madagaskar

Postby Zrak1 » Friday, 06. January 2012, 01:33

Ahoj,

ten pohyb ľudí hore a dolu, nekontrolovaný pohyb, nepripomína Ti niečo? Napr. súlož? Ja to vnímam ako pudovú rovinu, ktorú Ti takto znázornili v sne. Tzn. zobrazenie toho, kde žiješ, v čom žiješ.

Čo sa týka kontaktu s duchovným učiteľom. Z vlastnej skúsenosti. Sú to veľmi intenzívne zážitky, pretože Tvoje učiteľ, resp. Tvoje vyššie ja Ťa bezhranične miluje a túto lásku pri kontakte so svojím Ja počas OBE ucítiš, prežiješ. Keď sa z takéhoto zážitku prebudíš, tak často ešte plačeš aj potom. Možno sú dôležité na ceste sebapoznania. Myslím, že je to individuálne. V každom prípade, z môjho pohľadu tou najkratšou cestou, ako sa ku sebe skutočne dostať, je robiť v živote to čo Ťa teší, čo Ťa napĺňa šťastím. Môže to byť čokoľvek. Nemaj očakávania, že príde nejaký fantastický scenár sci-fi, kedy príde niekto, niečo, čo Ťa osvieti a bude ti všetko jasné. Tak to nefunguje. Aspoň u mňa to tak nefungovalo *18* .

Držím Ti palce, nech Ti všetko dopadne ako len najlepšie je možné v Tvojom živote [smilie=flora008.gif]
"život je záhada, ani sa ho nesnaž pochopiť, maj zmysel pre humor, smej sa sám sebe je to sila nadovšetko, nikdy nič nezostane rovnaké" Dan Millman - Pokojný bojovník
Zrak1

Blog: View Blog (3)

Postby madagaskar » Friday, 06. January 2012, 09:50

tak mi to teda naozaj nepripadalo :smile: a ono to nebol pohyb hore a dolu ale len hore
madagaskar

Postby Zrak1 » Friday, 06. January 2012, 11:24

No, sny si dokážeš vyložiť aj sám. Ja často pri výkladoch používam jeden vynikajúci snár. http://medo.cz/jaromir/kniha_snar/

Pekný deň [smilie=hobby425.gif]
"život je záhada, ani sa ho nesnaž pochopiť, maj zmysel pre humor, smej sa sám sebe je to sila nadovšetko, nikdy nič nezostane rovnaké" Dan Millman - Pokojný bojovník
Zrak1

Postby madagaskar » Friday, 06. January 2012, 12:51

takze podla teba to bol sen?
madagaskar

Postby Zrak1 » Friday, 06. January 2012, 16:07

Všetko je sen. Skutočne. Aj naša realita, ale momentálne v nej žijeme. Takže je hlúposť utekať od nej. Pre niečo tu sme. V snoch, ale aj v OBE prežívame niečo, čo sa nám snaží pomôcť. Či už je to symbolika, alebo prežitie skúsenosti, ktorú potom nemusíme absolvovať tu v tejto realite.

Moja rada znie, príliš nad tým nedumaj. Ak nevieš čo to znamenalo, nevieš si to vyložiť, tak to pusti z hlavy. Zaoberaj sa niečím, čo Ťa teší. Súvislosť s tým snom, alebo OBE ti docvakne v pravý čas, ak to bude potrebné.

Čau
Zrak1

Postby madagaskar » Friday, 06. January 2012, 19:56

dik za radu, ja sa len snazim dosiahnut svojich maximalnych schopnosti. a btw skusil som ten tvoj snar co si mi poslal link na jeden sen a uplne presne to sedelo podla popisu. mal som sen so svojou babkou. v sne mi radila, ze nemam pit alkohol a nemam sa s nikym bit a budem stastny ;) bolo to to uplne bez slov, ale presne tak som to pochopil podla jej gest.
madagaskar

Postby Zrak1 » Friday, 06. January 2012, 20:28

madagaskar wrote: ja sa len snazim dosiahnut svojich maximalnych schopnosti.
Možno by bolo lepšou motiváciou niečo iné. Napr. nájsť v sebe šťastie a spokojnosť. Schopnosti sú len prostriedkom, ktoré sa Ti budú na ceste postupne odhaľovať. Všetci máme rovnaké, len ich máme potlačené. No nie je cieľom ich zasa nájsť, ako hovorím, je to len vedľajší efekt. Ide tu o niečo iné. Vlastné šťastie a spokojnosť, ktoré potom môžeš šíriť vo svojom okolí. Rozdávať môžeš, len ak máš z čoho ;)
Zrak1

Postby madagaskar » Friday, 06. January 2012, 22:51

Zrak1 wrote:
madagaskar wrote: ja sa len snazim dosiahnut svojich maximalnych schopnosti.
Možno by bolo lepšou motiváciou niečo iné. Napr. nájsť v sebe šťastie a spokojnosť. Schopnosti sú len prostriedkom, ktoré sa Ti budú na ceste postupne odhaľovať. Všetci máme rovnaké, len ich máme potlačené. No nie je cieľom ich zasa nájsť, ako hovorím, je to len vedľajší efekt. Ide tu o niečo iné. Vlastné šťastie a spokojnosť, ktoré potom môžeš šíriť vo svojom okolí. Rozdávať môžeš, len ak máš z čoho ;)

to je pravda, ako sa citis ty tak sa casto krat citia aj ludia okolo teba
madagaskar

Postby Zrak1 » Friday, 06. January 2012, 23:22

Skvelé, držím Ti z celého srdca palce [smilie=flora008.gif]
Zrak1

Postby perzeus » Sunday, 08. January 2012, 12:30

zrak1, ťažko byť šťastný keď nevieš kto si, z môjho pohľadu, prečo tu si atď. U madagaskara mi príde, že hľadá...Nie všetko musí byť sen. To že ty ideš cez sny, robíš tu rôzne výklady a rozbory, nemusí byť cestou iných.
MADAGASKAR, prajem ti aby si našiel kto si. Tie telá čo si videl neboli naozaj snom. Nedaj sa zmiasť! :roll:
perzeus
Vylúčení
Vylúčení

Postby Zrak1 » Sunday, 08. January 2012, 13:13

Je skutočne toľko ciest, koľko je ľudí na svete. Každý má tu svoju. Ja to vidím skôr tak, že práve Tvoj príspevok ho zmiatol, ale ok rešpektujem. Každý máme právo vidieť veci zo svojho pohľadu. A možno práve Tvoj príspevok v ňom môže niečo pohnúť, možno zmena, nech je akákoľvek, každá prináša poznanie. Nech je to tak či onak, je to jeho cesta. Možno som sa do toho nemal miešať, neviem...

perzeus
K tomu zisteniu, kto si a prečo si tu. Pokiaľ sa človek nestíši a nedostane do harmónie, nikdy na to nepríde. Preto je z môjho pohľadu dôležité, aby človek robil čo ho robí šťastným, čo ho baví. Plniť si detské sny, napr. hrať na klavír, alebo lietať na rogale. Jednoducho zažívať pocity šťastia čo najčastejšie, ako to len ide, nech sa to prenesie aj do bežného denného života. Potom má šancu na to, kto skutočne je a prečo tu je, prísť. Prílišné rozmýšľanie nad všetkým, tadiaľ cesta nevedie, toto som si už overil na vlastnej koži. Viem že je to veľmi zjednodušene povedané, no ono to je jednoduché. Ale ako hovoríš, toto je moja cesta, ktorú teraz vnímam odstupom času týmto spôsobom. Všetko môže byť inakšie. Verím však, že nie všetci, predovšetkým generácia po roku 1990 - 2000, nemusí prežívať bolestné životné situácie ako staršie "výrobné ročníky", aj keď sme doslova jednota a v skutočnosti o nič vážne nejde.
Zrak1

Postby perzeus » Sunday, 08. January 2012, 15:29

Zrak1 wrote:Plniť si detské sny, napr. hrať na klavír, alebo lietať na rogale. Jednoducho zažívať pocity šťastia čo najčastejšie, ako to len ide, nech sa to prenesie aj do bežného denného života. Potom má šancu na to, kto skutočne je a prečo tu je, prísť.

vieš zrak1, možno odbočím od témy, ak áno ospravedlňujem sa vopred admin, ale nedá mi neragovať. To čo píšeš o šťastí vyššie, je z môjho pohľadu skôr ilúzia, ktorú si však ľudia veľmi prajú zmeniť na skutočnosť. Niektorí tú ilúziu aj žijú, ale to je ich cesta, do ktorej ma nič. Plniť si detské sny ako tvoje rogalo a pod je fajn. Ide skôr o nakŕmenie vnútorného dieťaťa z môjho pohľadu. Ale položím ti jednu otázku: Koľko po dopade na zem ti ten pocit šťastia vydržal? Stačil ti len jeden zoskok a vieš si vôbec hneď v tejto chvíli spomenúť ako v ten moment voňala tráva a akých vtákov si videl?...Tam je začiatok aj koniec. Ak si nedokážeš na ten pocit prežitého šťastia v danom okamihu spomenúť, ak sa doňho nedokážeš znovu dostať, cítiť vôňu trávy,vlastného potu atď. šťastie z môjho pohľadu to nie je. Iba ak by si bol schopný prežiť ten zoskok vo svojej mysli tisíckrát opäť a opäť, cítil by si pálenie slnka na svojej pokožke, eufóriu z výšky, pri dopade by si opätovne cítil vôňu letnej trávy...Bol by si v jednej chvíli súčasne tam aj tu. Je to možné?
Ešte niečo ti dám na zamyslenie. Ak si chce každý z nás plniť sny ktoré si dal napr. ako dieťa, len preto aby sme boli šťastní aspoň na chvíľu, kde sú sľuby ktoré si dáva dieťa??? Možno by si si aj vedel spomenúť, že si si tiež nejaké dal. Splnil si ich? Lebo ak nie, si skôr nešťastný ako šťastný. Toľko zas z mojich skúseností.
Môj odkaz pre madagaskara bol nasledovný: hľadaj a buď šťastný, dobre si premysli otázku na ktorú chceš poznať odpoveď a až potom oslov sprievodcu.Konkrétneho. Lebo ak nie, potom stále budš blúdiť po astrále, ale konkrétne odpovede neprídu.. hatoff
perzeus
Vylúčení
Vylúčení

Postby Zrak1 » Sunday, 08. January 2012, 16:17

perzeus,

to čo píšeš sa nijako nedostáva do rozporu s tým, o čom som sa tu snažil písať.

Akurát sa pýtam teraz sám seba, prečo sa ku mne dostávajú tieto reakcie od Teba, možno malá sebadôvera? Asi ako u každého, je jedno v akom póle sa prejavuje. Takže vlastne vďaka.

Pekný zbytok nedele hatoff
Zrak1

Postby blind » Sunday, 08. January 2012, 16:24

sry ze sa miesam do diskusie, ale.. Neni to len kazdeho osobny nazor, co je stastie? Mne pride vonat travu a citit sa z toho stastny ako docela nuda. Pre mna je stastie zlta s kuskom modrej a zelenej *1* , its the way of life. Lenze kebyze sa niekedy necitim nestastny, akoby som rozoznal, co je stastie??
blind

Postby svetlo » Sunday, 08. January 2012, 18:30

Zrak1 wrote: Preto je z môjho pohľadu dôležité, aby človek robil čo ho robí šťastným, čo ho baví. Plniť si detské sny, napr. hrať na klavír, alebo lietať na rogale. Jednoducho zažívať pocity šťastia čo najčastejšie, ako to len ide, nech sa to prenesie aj do bežného denného života. Potom má šancu na to, kto skutočne je a prečo tu je, prísť.

A možno práve toto je mylná predstava o šťastí či dokonca sebaklam ... Tým ale netvrdím, že človek nemá robiť to čo ho baví ... Tá posledná (podčiarknutá) veta mi v súvislosti o ktorej tu píšeš príde dosť vytrhnutá z kontextu.
Image
svetlo
VIP
VIP

Blog: View Blog (4)

Postby Zrak1 » Sunday, 08. January 2012, 19:08

Ahoj svetielko,

mne vôbec nepríde vytrhnutá z kontextu.

Jednej veci ale nerozumiem. Vnímam tu začiatok akéhosi napätia, možno je moje, aj keď si skôr myslím, že som sa zasa nechal zachytiť háčikom, ale som za to vďačný, je to všetko pre mňa škola. Možno fakt nie je rozumné niekomu radiť, ak o tom vyslovenie nepožiada. Moja chyba.

madagaskar, držím Ti palce, aby si našiel v živote čo hľadáš a súhlasím s perzeusom že sme to my samotní, teda kto sme a prečo tu sme v týchto schránkach.

Pekný večer všetkým...
Zrak1

Postby perzeus » Sunday, 08. January 2012, 20:41

zrak1, chcel som len na začiatku poukázať na to, čo napísali aj iní. Neexistuje u ľudí trvalý stav šťastia. To poznanie naozaj bolí. A nielen mňa. Občas lietam, občas som ako jadrový reaktor, občas mám depku. Čo narobím, však som len človek. [smilie=flora008.gif]
Ak by som to mal transformovať na tvoju radu madagaskarovi že skrze šťastie by mali ľudia spoznávať sami seba a hľadať kto vlastne sú, vychádza mi z toho nasledovné: na základe vyššie uvedeného , t.j. že nie sme schopní trvalého šťastia /resp. mnohí si aj myslia že ho majú ale je to len ilúzia / nie sme schopní nájsť odpoveď kto vlastne sme. Na to potrebujeme iné cesty ale hlavne sprievodcov. Nikde som nenapísal že s tvojimi názormi nesúhlasím, len skladačka slov nás oboch dala tomu záveru zrozumiteľnejší ráz. :grin:
Pekný večer.
perzeus
Vylúčení
Vylúčení

Next

Return to Astrálne cestovanie