Prečo sa mi nedarí astrálne cestovať?

Mimotelové zážitky (OBE), astrálne cestovanie a Hemi-Sync

Moderator: WhiteWolfSix

Re: Prečo sa mi nedarí astrálne cestovať?

Postby WhiteWolfSix » Wednesday, 13. June 2007, 07:22

:smt023 *40* *45*
ImageImage
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN | ANNWIN portál | Môj PicasaWeb | Image
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Blog: View Blog (32)

Postby Lev » Wednesday, 13. June 2007, 08:30

tak zaujimave je ze mne sa dari vycestovat a pritom o tom neviem, lebo moje vedomie nevie o mojom nevedomi,
cize vlastne v reali si myslim ze sa mi nedari "vedome" vycestovat, pritom to robim vo velkom hufne a "nevedome".
Mam to potvrdene od ineho cestovatela ktory si to narozdiel odomna vie pamatat.

Dakedy mam aj take chvilky ze som pri vedomi a ponorim sa tak velmi do svojich myslienok ze mozno ze aj uletim alebo vedome prepnem na inu frekvenciu mozgovych vln (ale to som si nie isty ci je to prave ono, takze to netvrdim s istotou, mozno to je len bezne hlboke zamyslenie a hotovo) a musia na mna halo-halo robit.. a to je uz ale do inej temy asi.
Lev

Postby kenjee » Saturday, 31. May 2008, 18:40

a moze sa stat ze sa to "telo" nevrati spet?
Image
kenjee

Postby WhiteWolfSix » Saturday, 31. May 2008, 18:48

Pokiaľ si zdravý, tak nie.
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby hatatitla » Sunday, 29. June 2008, 09:24

Prečo môžu astrálne cestovaľ aj čierny mágovia? Ved majú minymalne dva zle dôvody.
hatatitla

Postby WhiteWolfSix » Sunday, 29. June 2008, 10:05

Najdôležitejšia je prvá cesta. Keď nájdeš spôsob ako sa dostať z tela von, väčšinou Ti už nič nezabráni zopakovať to. Slobodnú vôľu nemožno obmedziť a keď sa niekto rozhodne svoje schopnosti zneužívať, máločo mu v tom zabráni. To, že bude za to niesť následky je iná vec.
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby Gulover » Sunday, 29. June 2008, 10:18

Dobry den,

Aj po precitani vsetkych tem o AC mi stale nie je jasne aky je spravny stav vnutornej pripravenosti, do akej miery je potrebne prekonat strach zo smrti, aka je spravna motivacia, aky je spravny zamer. Zoberme si napr. motivaciu a zamer. Dozvedel som sa tu, ze pomocou AC nevyhram sportku ani nenavstivim Zuzku odvedla pri sprchovani. Dobre. Co napr. ak som cital ze na odvratenej strane mesiaca je zakladna ufo a ja sa tam chcem pozriet? Alebo pozriet ako sa dari Phoenixu na Marse. Alebo chcem navstivit miesta na Zemi ktore si zatial fyzicky navstivit nemozem dovolit. Je to uskutocnitelny zamer? Alebo je jediny spravny zamer pomoc druhym? Akym konkretnym sposobom sa da pomoct niekomu druhemu skrze AC? Ako zistim ze vobec niekomu dokazem pomoct? Bolo by pre mna blbe sa pokusat roky(trpezlivost) o AC so zamerom niekomu pomoct a pritom sa to nemusi podarit prave preto ze dane problemy si moze dotycny vyriesit iba sam. Tymto sa dostavam k zakladnej otazke. Na co je vlastne AC dobre? Ake je jeho prakticke vyuzitie? WW6 pise ze ho praktizuje 13 rokov a dokaze vycestovat kedykolvek. Mna by napr. zaujimalo s akym zamerom a motivaciou sa o AC vo svojich 25 rokoch zaujimal. S akym zamerom vstupuje do AC dnes? Dalej som tu zachytil hlasenia ludi z kurzov ktorym sa tam AC podarilo. S akym zamerom a akou motivaciou tyto ludia pristupovali k AC?
Dakujem za kazdu odpoved. Image
Gulover

Postby WhiteWolfSix » Sunday, 29. June 2008, 10:53

Strach zo smrti je jedna zo základných a najvážnejších bariér brániacich v dosiahnutí AC. Stav vnútornej pripravenosti nie je viazaný na intelektové rozhodnutie, ale na spirituálne-emocionálny stav, ktorý sa dosahuje postupne. Aj keď sme si v mnohých veciach rovní, nie každý stojí na rovnakej pozícii čo sa týka dosiahnutia AC. Preto sú ľudia, ktorí AC dosahujú ľahšie a takí ktorí sa o AC snažia dlhé roky bezúspešne.

Dôvody, ktoré si popísal môžu byť dobré, ak odrážajú Tvoje hlboké presvedčenie správnosti. Ak sa jedná o dôvody a motiváciu založené skôr na zvedavosti, potom nie sú správne. Preto si musí každý sám v sebe úprimne zodpovedať či to, čo ho motivuje, poháňa vpred je naozaj to skutočne správne pre neho a naozaj nemyslím egoistické pohnútky.

U mňa sa schopnosti diagnostikovať zdravotné problémy objavili ešte oveľa skôr, než som sa vôbec o AC dozvedel. Moja motivácia a zámer boli preto prirodzene orientované na pomoc iným. Praktické využitie AC je veľmi široké, no malo by byť orientované v prospech širšej skupiny ľudí, nielen na prospech jednotlivca. A na záver, aj dnes vstupujem do astrálu predovšetkým pri liečbe iných, takže môj základný zámer sa nezmenil.
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby AlexJR » Sunday, 29. June 2008, 11:03

Image

strach ze smrti je problem ale jak jej chapat? Vim ze kdyz by mi hrozila smrt tak bych v ramci sebezachovy si snazil zachranit krk. Mam to brat jako blok? A nebo si mam vse prebrat jako ze vim co prijde po smrti a ze se nemusim bat co semnou bude? ... Nejak se mi nechce uverit ze kdybych na vas zamiril pistoli ze by se Vam nerozklepala kolena ...

nebo si to prebiram spatne? Muzete mi napsat jak mam strach ze smrti chapat?
AlexJR

Postby WhiteWolfSix » Sunday, 29. June 2008, 11:12

Ako som povedal, nejde o intelektové chápanie či vnímanie problému. K prekonaniu tejto bariéry je nutné dlhodobo pracovať (konfrontovať sa) s témou smrti predovšetkým zážitkovou formou.
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby AlexJR » Sunday, 29. June 2008, 11:24

Image

chapu ... takze by mi mohlo pomoci kdyz budu na youtube sledovat ukazky s umrtim lidi pri nehodach a tak? A snazit se vse chapat tak jako ze je to osud a ze to muze potkat me?
AlexJR

Postby WhiteWolfSix » Sunday, 29. June 2008, 11:31

Nie...Image Potrebuješ pracovať na téme vlastnej smrteľnosti a tým nemám na mysli, aby si sa pokúšal o samovraždu zo zážitkového dôvodu.
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby AlexJR » Sunday, 29. June 2008, 11:39

Image

jak tedy pracovat na vlastni smrtelnosti? Chapu ze rychla a riskantni jizda autem a o vlasek se uhnuti protijedoucimu autu to asi nespravi ...len nevim co si mam pod tim predstavit.
AlexJR

Postby WhiteWolfSix » Sunday, 29. June 2008, 11:44

Nikdy Ťa nepremkol strach z vlastnej smrti či smrti Tvojich blízkych? Poctivá práca na tomto strachu Ťa môže ďaleko posunúť. Poctivou prácou myslím poctivé ponorenie sa do emócií strachu, bolesti atď., pretože ľudia bežne svoj strach zracionalizujú, aby sa ním nemuseli vôbec zapodievať. Pre takúto prácu je vhodná psychoterapia, pretože dobrý terapeut Ti môže pomôcť dostať sa cez úskalia, ktoré sú spojené s celým procesom. Dá sa to zvládnuť aj tzv. vnútornou prácou, no je to omnoho ťažšie.
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby AlexJR » Sunday, 29. June 2008, 11:59

Image

strach z moji smrti byl ... drive. Dnes uz si to tak neberu jelikoz jsem dal ve svem duchovnim vyvoji. Nedavno mi umrela babicka a samozrejme pocit ze ztraty blizke osoby byl uzkostny, ale na druhou stranu jsem vedel co prichazi po smrti a ze to neni konec. Myslim ze vic uz ani chapat smrt nejde... pripravenost chapu jako vnitrni klid kdyz neco takoveho prijde. Nekde jsem se docetl ze na nas bude cekat v budhisticke sfere spolu se vsemi co me znaji z techto i jinych zivotu.

S terapeutem bych si rad pohovoril. Nemyslim si ze je to ale v mem pripade nutne.

Skoda ze nas zivot neni jako pocitacova hra kde vidis zda-li jsi te vlastnosti dosahl a vedou te navody presne za cilem. Casto lide rikaji ze musis byt pripraveny - jak mam ale vedet an co jeste kdyz vim ze pripraveny jsem.
AlexJR

Postby WhiteWolfSix » Sunday, 29. June 2008, 12:12

Stále sa vzťahuješ na chápanie, t.j. proces rozumu, smrti. Spomínam si na jedného staršieho pána, ktorý na Prechode bránou tvrdil, že strach zo smrti nemá, pretože sa niekoľko rokov staral o smrteľne chorú manželku. Tá mu umrela len pred pár dňami, ale on si z toho nerobil starosti, pretože vedel, že sa stretnú. Bol preto pevne presvedčený, že strach zo smrti naozaj nie je jeho problém. Počas cvičenia, ktoré bolo zamerané na prácu so strachom, prvý strach s ktorým sa stretol, bol jeho strach z vlastnej smrti. Veľmi ho to prekvapilo a po skončení cvičenia sa priznal, že netušil, že jeho strach zo smrti bol taký veľký.

Nechcem tvrdiť, že je to aj Tvoj prípad, no fakt, že si sa ešte nedostal von z tela jasne naznačuje, že pripravený jednoducho nie si.Image
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby AlexJR » Sunday, 29. June 2008, 12:21

Image

to cviceni na praci s vlastnim strachem me zajima? Jak vypada takove cviceni?
AlexJR

Postby WhiteWolfSix » Sunday, 29. June 2008, 13:05

Je to komplex krokov, no v stručnosti, v tzv. odkladacej krabici hľadáš, vyťahuješ a odstraňuješ z nej strachy, emócie (zväčša negatívne) a prijímaš spomienky, ktoré boli prekryté strachom a emóciou a všetko sa to robí v tzv. ohnisku 10.
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby GigiViera » Sunday, 29. June 2008, 13:29

Alex, nikdy Ta nenapadlo, že by astrálne cestovanie jednoducho nemuselo byť cesta pre Teba? Napísal si, že sa k veciam nepripútavaš, ale k cieľu astrrálne cestovať si celkom slušne upätý a pripútaný. Niekedy je samotná takáto túžba, chcenie a presadzovanie vlastnej vôle v týchto veciach prekážkou a kým sa od nej neoslobodíš, nepodarí sa ti to- to je paradoxxx, a aj to je súčasť pripravenosti.
Nie raz sme tu už písali, že tieto schopnosti s stavy nie sú cestou samotnou, sú iba jej vedľajším produktom - možno ťa Tvoje podvedomie alebo anjeli. ako ich nazývaš, chránia pred touto schopnosťou práve preto, lebo by sa nestala pomocou na Tvojej ceste, ale brzdou. Porozmýšľaj nad tým. Image
Image
Láska je viac než len byť otvorený trápeniam iných. Láska je aj zrelosť žiť s vedomím, že nemôžeme urobiť nič, aby sme ich od ich trápenia oslobodili.
http://vierasimkovicova.blog.sme.sk/
GigiViera
VIP
VIP

Blog: View Blog (1)

Postby AlexJR » Sunday, 29. June 2008, 14:16

Image

stale verim v to, ze se muze naucit astralne cestovat kazdy - na to ze mi muze astralni cestovani uskodit jsem myslel, ale pokud se tak stane tak jsem s tim smireny.
AlexJR

PreviousNext

Return to Astrálne cestovanie