Poradili by ste mi?

Mimotelové zážitky (OBE), astrálne cestovanie a Hemi-Sync

Moderator: WhiteWolfSix

Poradili by ste mi?

Postby Sara » Sunday, 29. May 2011, 15:37

Ahoj.Neviem si zistit, co sa deje, citala som tu par clankov, mozno mi poradite...Snivaju sa mi zvlastne sny. Pocas snenia sa ocitnem na nejakom mieste, ktore sa zacne rozmazavat, vidim otupene veci,tvary, sen zacne bud beliet alebo tmavnut. Potom sa zacnem v sne vznasat a zrazu sa vidim na posteli, akoby som bola hore a vsetko vnimala, normalne rozmyslam a uvazujem, mozem sa pohybovat ale strasne sa bojim, lebo pocujem zvlastne veci a zvuky a potom zrazu citim ako mi osciluje cele telo, strasne moc, akoby sa so mnou triasla cela postel. A ked to prejde,lezim v posteli a vsetko si pamätam, pamätam sa na co som myslela ked som snivala.. Nevies mi poradit co mam robit? ja sa uz bojim ked idem spat, niekedyy si pridem ako paranoidna, je to strasne zvlastne...ako to mozem ovladat, vzdy to pride ked, to necakam...prosim poradte
Sara

Re: Poradili by ste mi?

Postby WhiteWolfSix » Sunday, 29. May 2011, 17:55

Ahoj, je pravdepodobné, že zažívaš to čo sa nazýva vedomé snívanie (Lucid Dreaming), aj keď si to nie celkom uvedomuješ. Aby si to naozaj mohla ovládať, potrebuješ si v sne uvedomiť, že to čo sa deje je len sen. To je okamih, kedy snívajúci začína ovládať sen a dej v ňom. V takýchto snoch však môžeš zažívať aj stavy, ktoré v bdelom stave označujeme ako mimotelové zážitky. Týchto stavov sa báť nemusíš, aj keď občas sú sprevádzané nepríjemnými "telesnými" prejavmi či pocitmi. Odporučím Ti prečítať si knihy Roberta Monroea, v ktorých popisuje svoje spontánne mimotelové zážitky, ktoré ho spočiatku desili, no neskôr ho priviedli k zaujímavým výskumom a zážitkom. :cheer:
ImageImage
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN | ANNWIN portál | Môj PicasaWeb | Image
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Blog: View Blog (32)

Postby Sara » Sunday, 29. May 2011, 21:45

Dakujem za rychlu odpoved :) pozrem si tie veci...a este jedna otazka, tiez sa mi casto sniva ze sa ocitnem na nejakom mieste, napr. u niekoho v aute a uz pocas sna to somnou trase, a pocujem ich ako sa zhovaraju v noci, ako sa dohaduju kam pojdu, ze nech nejde rychlo a potom ma to hodi spät, a zavrem oci a uz zas citim ze sa to so mnou vsetko trase a potom len vidim ako som zase na inom mieste, napr. u niekoho v izbe len vzdy mam pocit, ze ja v tom sne fyzicky neexistujem, vsetko sa deje okolo mna...myslis ze aj tie vibracie sa daju nejak ovladat, ja som sa napriklad skusala unavit, lebo je to neprijemne ze pocas sna sa niekolkokrat zobudim, a to pomohlo ale netusim naco a preco to tak vibruje...vy to povazujete asi za normalne, ja ked som sa spytala sestri, ci niekedy necitila nejake vibracie ked sa zobudila tak pozerala na mna jak na debila...
Sara

Postby WhiteWolfSix » Monday, 30. May 2011, 05:48

Vibrácie sú normálnou súčasťou procesu oddeľovania od tela, no bežne ich ľudia nezažívajú. To, že sa zrazu ocitneš na rôznych miestach (v aute, v byte/dome, atď.) mi tiež naznačuje, že sa u Teba jedná o mimotelové zážitky, ktoré som spomínal v mojej prvej odpovedi. Vedomé a plánované zvládanie techník MTZ či astrálneho cestovania (AC) Ti môže pomôcť urýchliť, no zároveň zjemniť prechody tak, aby neboli prítomné nepríjemné telesné pocity. Jednoducho fáza "nepríjemných" vibrácií sa skráti alebo dokonca vymizne. [smilie=flora008.gif]
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby hmmh » Wednesday, 01. June 2011, 02:51

to Sara:

To si iba vyskocila z tela ako dusa, pricom po navrate si si to pametala. Vskutocnosti clovek kazdy den pocas spanku opusta telo ako dusa ale v drtivej vacsine pripadov si to clovek po navrate do tela ked sa zobudi nepameta.
Dusa ma tendenciu sa z tela dostat vzdy ked je telo nejak oslabene malo funkcne, lebo duse je v tele neprijemne. Ale telo akonahle naberie silu, tak stiahne dusu naspat. Dusa sa moze pohynovat skoro neobmedzene ako v tomto svete tak aj v tom druhom. Ten druhy svet je velmi rozmanity, je tam vpodstate vsetko co pozname v tomto svete a este omnoho viac. Preto ludia v snoch stracaju orientaciu ked nevedia kde su. lebo si to mylia s tymto svetom. V tom druhom je ale hmota jemnejsia a i telo duse je z jemnej hmoty a preto takato hmota je silou vole menitelna. Preto ludia aj casto nechapu co sa im v snoch deje, akoby zazili fantazijny pribeh ako sa tam meni hmota a tvary prostredia. Clovek sa tam moze vznasat, menit polohu v priestore okamzite alebo byt aj pre niektorych neviditelny. Zalezi na tom aku silnu dusu clovek ma, tak ma aj vacsiu slobodu. Cize strach, nevedomost a neistota dusu oslabuju a preto neodporucam klamat tak, ze to clovek berie iba ako sen. Je to skutocne a treba to brat ako sucast zivota, netreba mat strach. Lebo v opacnom pripade je taky clovek lahko zmanipulovany ludmi so silnejsou dusou a potom moze zazivat neprijemne stavy. Po msrti tela tam dusa odchadza a uz sa do tela nevracia. Sila duse rastie spolu so silou vole. Tam nie je silnejsi ten kto ma vacsie svaly alebo vela penazi, ale ten, kto ma silnu volu. A vola sa da pestovat aj ked sme v tele a to snahou ovladnut vlastne myslienky, presadzovat dobro, upevnovat lasku a byt zvedavy zpoznavat nove veci a hladat pravdu, znazit sa byt vedomi. Mysel musi byt stale v pohybe, to udrzuje dusu v aktivnom stave. Telo ma snahu ziadosti duse potlacat a preto treba potlacat ziadosti tela a uprednostnit ziadosti duse. Skutky tela nemozu byt dobre, ale skutky duse mozu byt dobre, preto sa treba snzit ozivovat ducha.

Mne sa to tiez stalo parkrat a ja som z toho skorej mal radost, tesim sa z kazdeho noveho zazitku, ktory mi umozni sa nieco nove naucit. U mna zase bol zazitok plne vedomi, mal som kontrolu nad telom duse, mohol som sa rozpravat s tamojsimi ludmi a pohybovat sa kam som chcel. Da sa aj vyskocenie z tela vedome vyvolat, ale tusim treba k tomu silnu volu, ktorou puto tela sa pretrhne. Parkrat sa mi to podarilo a potom som sa za kratku dobu vratil naspat, neviem preco. Ale chystam sa niekedy s tym experimentovat a potom to analyzovat. ;)

Rad sa s tebou o tomto porozpravam, nechcem hned na zaciatok toho pisat vela. Aj opytat sa mozes nieco konkretne, budem rad.
Ahoj...
hmmh

Postby Sara » Wednesday, 01. June 2011, 21:38

Je to zaujimave :) citam toho stale viac a viac, a je to strasne zvlastne...niekedy mam pocit ze ano, je to presne tak a niekedy zase rozmyslam, ci som si to len nevsugerovala do hlavy ze take nieco existuje....preco to napriklad nezaziju vsetci ludia, mne ked sa to prvykrat stalo, ja som si myslela ze som dostala infarkt :D ja som videla citila svoje telo, ze lezi na posteli a nejakym sposobom som sa vzdialila od neho ale myslela som si, ze narazim do stien tak ma to prebudilo, uplne som sa bala ze umieram a druhykrat som si myslela ze ma unasaju mimozemstania :D ako je to strasna blbost, ale mna nic lepsie v tom momente nenapadlo, lebo som citila ako sa oddelujem od tela smerom nahor, a strasne som sa bala ze preco to tam idem, co sa deje a tak...a potom tie vibracie, co to vzdy sprevadzaju...mne to znie priam absurdne, ze sa dusa dokaze oddelit od tela :) a citam, ze to ludia robia aj cielene a mam v tom trosku zmätok...dokazes to uz spravit tak, ze si povies, ze chcem ist von z tela a ides? a co sa deje vlastne v tom "inom" svete?
Sara

Postby hmmh » Thursday, 02. June 2011, 02:25

Ludia pocas historickej existensie stracali duchovnu silu a to ma za nasledok upadok duchovnej interakcie s druhym svetom. Preto tieto duchovne praktiky sa stavaju velmi zriedka. Navyse do toho zasahuje este aj nejaka porucha fyzickeho tela (v biblii opisane ako dedicny hriech), ktora tomu este viac brani a sposobuje neprijemnu amneziu si pamatat zazitky z druheho sveta alebo z minulych zivotov. Dokonca amnezia nastava aj naopak. Mnohi pri navsteve druheho sveta su dezorientovany a nevedia si hned vybavit alebo aj vobec spomenut, ze ziju este v tomto svete, ze ich fyzicke telo sa momentalne nachadza v stave spanku alebo je davno po smrti a ich momentalny zivot je uz v inom svete.
Ale napriklad samani u domorodych kmenoch v Afrike su si vedomi duchovnej podstaty a vedia to vyuzit vo svoj prospech tym sposobom, ze roznymi praktikami sa dostavaju na druhy svet, kde sa stretavaju s mudrymi ludmi a oni im dokazu poradit v roznych tazkostiach ako napriklad vyliecit nejaku chorobu pomocou nejakej konkretnej bilinky.

Ale je zaujimave, ze ak si clovek stav opustenia tela vyvola cielene, tak amnezia nebyva tak rozsiahla a po navrate si tiez dokaze akoro vsetko pamatat.

Neviem ako ty pocitujes tie "vibracie" ked su ti neprijemne, ale ja to citim ako mrazenie postupujuce od hlavy az k noham a mne to neprijemne nie je. Tento stav si dokazem nabudit hocikedy ak silno sustredim nejaku myslienku a je to priznak pohybu duse a jej zivotnej sily. Preto tento pocit je praveze potrebny na ozivovanie ducha, pretoze ak dusa straca na zivote, tak je s clovekom zle. Prevladaju v nom pudy ku konaniu zla a po smrti tela je lahko zmanipulovatelny silnejsimi ludmi a oni nemusia mat zrovna vzdy dobre umysli.

Ten druhy svet je velmi obrovsky a rozmanity, je tam vsetko co pozname z tohto sveta a vela navyse. Napriklad su tam cele mesta nam zname z tohto sveta, v ktorych ludia ziju rovnako akoby boli tu, chodia do prace, jedia, piju, zabavaju sa, maju potreby a niekde dokonca ako vychovny prostriedok tam existuju este peniaze. Preto mnohi pocas spanku ak sa dostanu do takehoto prostredia, povazuju to za sen cize puhu fantaziu mozgu, pretoze nepredpokladaju, zeby ten druhy svet mohol byt az natolko podobny.
Tam prevlada podobny problem, mnohi z nich ani nevedia, ze existuje ten nas svet. Su tam ludia rozni, niektori nikdy nezili v tomto svete a ini zase sa sem vracaju v reinkarnaciach. Druhy svet je rozdeleny na nejake podsvety a navzajom sa mozu znacne lisit a mozu byt vytvorene na konkretny ucel, vacsinou na vzdelavanie a zdokonalovanie ducha. Postupne podla dokonalosti mozu potom postupit dalej a ucit sa nove veci.
A kto to vsetko tvori? Tiez ludia, ale duchovne velmi vyspeli, pre niekoho to mozu byt anjeli alebo bohovia. Ale moze nastat aj opak, niektori duchovne vyspeli zneuzivaju svoju moc a potom tvoria pre vlastne sebecke potreby, lakaju do tychto svetov ludi a drzia ich tam v nevedomosti, aby sa duchovne nemohli rozvijat.
A ako to robia? Hmota nie je taka stabilna ako sa nam zda. Cim je jemnejsia, tym viac sa da pretvorit. Netreba na to kladivo alebo lopata, ale staci silna vola vychadzajuca z dokonalosti ducha. Cize sustredena silna myslienka dokaze vytvorit hocico. Dokonca aj dusa cloveka ma jemne telo a aj tato hmota sa da pretvorit. Preto niektori mozu mat telo nie cloveka ale aj zvierata alebo inych postav, ktore my pozname vacsinou z rozpravok. Niektori si vedia telo zmenit sami a mozu sa vidavat za inych ludi. Preto v snoch ludia casto stretavaju zname osoby, ale to este neznamena, ze je falosna, but alebo. Ja zvyknem druhy svet nazyvat ako lunapark zabavy s trochou nadsadzky. :)
Pretoze v druhom svete nie je vzduch, tak komunikacia tam prebieha telepaticky. Aj ked ludia otvaraju usta a vyslovuju slova, ale zvuk sa nesiri priestorom, ale telepaticky. Preto je mozne tam aj citat myslienky. Cim je clovek duchovne vyspelejsi, tym vacsie schopnosti ma preniknut do mysle cloveka menej vyspeleho, naopak to nejde. Preto napriklad tam nie je mozne oklamat anjelov a preto by si ludia uz teraz mali zvykat hovorit iba pravdu, lebo klamanie v druhom svete ich bude brzdit vo vyvoji ducha.

Kratku dobu pred tym, ako sa mi to prvykrat stalo, som znacne na forach diskutoval o vede a fyzike (moje hobby), vtedy casto o evolucii a dinosauroch. Najvacsi problem je, ze nikto nevie ako dinosauri vyhynuli. Tak som si pomyslel, keby bolo mozne sa v case vratit a vidiet to priamo. Potom som nad ranom spontanne vyskocil z tela do nejakeho podsveta, ktory vypadal ako z nejakeho sci-fi filmu, stretol som tam ludi a prve co som sa ich opytal bolo, ze aky je rok? Ja som si myslel, ze predsa cestujem v case. :) Ale vobec nepochopili moju otazku, pozerali na mna nechapavo a kazdy z nich potom odpovedal iny rok. Cize moja otazka bola nezmyselna a bolo to trapne, necestoval som v case. Potom ma hned vratilo do tela a bol som z toho smutny, chcel som sa vratit. Tak vtedy som sa prvykrat pokusil vyskocit sam. Lezal som na chrbte, ruky som mal za hlavou a tak hlava bola trochu zdvihnuta a potom som silno sustredil myslienku ist z tela von a pocas toho som pocitoval intenzivne mrazenie v tele. A zrazu som pocitoval akoby mi hlava prepadavala cez ruky aby sa telo duse dostalo do vodorovnej polohy a potom som sa uz iba rychlo postavil na nohy a bol som vo svojej izbe ale jej steny ziarili farbami, dusa vnima dokonalejsie ako pochabe fyzicke telo cez oci, ale potom sa momente dusa vratila naspat do tela. Potom som to skusal za niekolko dni este niekolko krat, ale o tom nabuduce.

Preto da sa vyskocit z tela aj vedome, ale stoji to silne sustredenie a to asi nebude pre kazdeho jednoduche.
ahoj
hmmh

Postby WhiteWolfSix » Thursday, 02. June 2011, 05:59

Sara wrote:Je to zaujimave :) citam toho stale viac a viac, a je to strasne zvlastne...niekedy mam pocit ze ano, je to presne tak a niekedy zase rozmyslam, ci som si to len nevsugerovala do hlavy ze take nieco existuje....preco to napriklad nezaziju vsetci ludia,...

Toto je jedna z najbežnejších reakcií ľudí na takýto zážitok. Jednoducho tento zážitok pomocou svojho rozumu totálne poprú, pretože je to niečo, čo im príliš silne nabúrava predstavu o svete, ktorú dovtedy mali.
Sara wrote:mne ked sa to prvykrat stalo, ja som si myslela ze som dostala infarkt :D ja som videla citila svoje telo, ze lezi na posteli a nejakym sposobom som sa vzdialila od neho ale myslela som si, ze narazim do stien tak ma to prebudilo, uplne som sa bala ze umieram a druhykrat som si myslela ze ma unasaju mimozemstania :D

Mimotelové zážitky spadajú do kategórie zážitkov blízkych smrti a tak je celkom bežné, že ľudia majú v počiatkoch MTZ pocit, že umierajú.
Sara wrote:mne to znie priam absurdne, ze sa dusa dokaze oddelit od tela :) a citam, ze to ludia robia aj cielene a mam v tom trosku zmätok...dokazes to uz spravit tak, ze si povies, ze chcem ist von z tela a ides? a co sa deje vlastne v tom "inom" svete?

Ten pocit absurdnosti vychádza práve z toho, čo som písal vyššie. Jednoducho Tvoj a samozrejme, že nielen Tvoj obraz o svete nezahŕňa MTZ a AC. Na druhej strane si musíme uvedomiť, že sú kultúry, pre ktoré sú tieto zážitky prirodzenou súčasťou existencie, aj keď to neznamená, že všetci v danej kultúre zažívajú MTZ či AC. *18*
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby Nagual^ » Sunday, 24. July 2011, 06:37

Zdravím, ja mávam podobný problém.Neviem či ide o AC ale vždy ked som veľmi unavený keď idem spať tak cca po 5-15 minútach sa moja myseľ zobudí(neviem to inak vyjadriť) a mám taky pocit ako by ma niekto ťahal z tela .často pri tom počujem divné zvuky , a minule som mal pocit ako by mi praskala lebka pozdlž nosa bolo to neskutočne divne :D a teraz naposledy som cítil ako sa moje telo rozplýva nechal som tomu voľny priebeh a po chvíli som cítil že mi prestalo biť srdce tak som sa snažil zobudiť.zažívam to už asi 3-4 roky.čím viac som unavený tým častejšie sa mi to stáva dokonca aj ked sa zobudim a zase si ľahnem tak zase zažívam to isté za noc aj 3-4 krat .
Nagual^

Postby WhiteWolfSix » Sunday, 24. July 2011, 06:56

Áno, vyzerá to byť proces oddeľovania od tela.
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby Sara » Wednesday, 27. July 2011, 00:02

Chcem sa spytat...stala sa mi taka zvlastna vec (mozno ju tak len ja povazujem;)...chystali sme sa von na party, bolo nieco pred dvanastou a sedela som na mieste spoluvodica, zrazu sa mi zacal krizit zrak (ako ked zaspavate pri filme), akoby sa mi chcelo spat, nemohla a nemohla som zaostrit, nikdy sa mi to nestalo...krizili sa mi cesty, stromy, svetla, ako keby mi dal niekto prasok na spanie...a potom bum...uvidela som tvar dievcata, biele vyrazne obrysy, dlhe vlasy, mlada...viac si ale nepamätam bolo to na par sekund...a potom akoby nic...unava odisla, vsetko som videla zretelne, vsetko som vnimala...Ja neviem co to bolo, mozno som aj zaspala na chvilu a preto som to videla...nestalo sa nieco podobne niekomu?
Sara

Postby WhiteWolfSix » Wednesday, 27. July 2011, 06:22

Dostala si sa do zmeneného stavu vedomia, v ktorom si pravdepodobne videla dievča, ktoré v tých miestach v minulosti zahynulo.
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby Nagual^ » Wednesday, 27. July 2011, 17:34

Nejak som nazbieral odvahu a nechal som tomu voľný priebeh :D cítil som ako sa vznášam nad telom a hneď potom som sa ocitol v sne(LD) aspoň si myslím že to bol LD, neviem prečo ale v 90% LD sa zobudím radšej sám lebo vždy sa mi do sna pripletie niekto zlý ktorý ma chce zabiť resp. roztrhať. tak som sa radšej zobudil a ked som zase zaspal tak opäť som vyletel z tela a zase som sa ocitol v sne. Počast 2 hodin sa mi to tak stalo 3x.
Nagual^

Postby GigiViera » Friday, 29. July 2011, 08:51

ako vieš, že je zlý? v šamanizme existuje roztrhanie, ktoré je formou zasvätenia. čo netvrdím, že musí byť ono, ale nie vždy sú veci také, ako sa javia na prvý pohľad.
Image
Láska je viac než len byť otvorený trápeniam iných. Láska je aj zrelosť žiť s vedomím, že nemôžeme urobiť nič, aby sme ich od ich trápenia oslobodili.
http://vierasimkovicova.blog.sme.sk/
GigiViera
VIP
VIP

Blog: View Blog (1)

Postby Nagual^ » Friday, 29. July 2011, 09:34

Ja vlastne ani neviem či je zlý, len keď ho stretnem tak cítim že to nie je nič dobré.
Nagual^

Postby Zrak1 » Tuesday, 09. August 2011, 21:50

Nagual^ wrote:Ja vlastne ani neviem či je zlý, len keď ho stretnem tak cítim že to nie je nič dobré.

Zvätša sa nám zmeny alebo veci, ktoré sú pre nás doposiaľ nepoznané, prípadne v rozpore s naším vnímaním čo je správne a čo nie, javia ako "nič dobré". Napr. to roztrhanie tela na kúsky, ako spomenula Gigi. Asi by sa toho zľakol skoro každý, pritom tam ide o roztrhanie Ega, ak som to správne v jednej knižke pochopil.
"život je záhada, ani sa ho nesnaž pochopiť, maj zmysel pre humor, smej sa sám sebe je to sila nadovšetko, nikdy nič nezostane rovnaké" Dan Millman - Pokojný bojovník
Zrak1

Blog: View Blog (3)

Return to Astrálne cestovanie