Pomoc prekonať strach z astralneho cestovania

Mimotelové zážitky (OBE), astrálne cestovanie a Hemi-Sync

Moderator: WhiteWolfSix

Pomoc prekonať strach z astralneho cestovania

Postby Monika » Tuesday, 15. July 2008, 20:45

Už dávnejšie ešte kedysi pred 15 rokmi sa mi párkrát stalo, že som ležala na posteli na chrbte a oddychovala, ked odrazu som mala taký divný pocit, akoby som bola na húpačke, cítila som presne také pocity ako ked sa clovek na tej húpačke hojdá, hore, dole…..až som z nej vypadla a potom som odrazu videla samu seba ležať na posteli, potom som sa vznášala nad našim bytom a sledovala rozhovor mamy a sestier v kuchyni / videla som byt zvrchu ako nejaký model/, ktorá bola až o 2 miestnosti dalej od mojej izby. Ked som precitla, tak som isla za mamou a povedal jej, o čom sa zhovárali, no ona mi neverila a tvrdila, že som ich počúvala za dvermi a že si to vymýšľam. Raz som sa tak znovu vznášala a ked som chcela precitnúť, tak sa mi to nedalo, nemohla som sa vrátiť, vtedy som cítila strašný strach, že zomriem a že sa už neprebudím. Ked sa mi podarilo vrátiť a ja som otvorila oči, tak niečo biele až priesvitné nado mnou lietalo. Odvtedy som to už neskúšala a na dlhú dobu som akosi na to zabudla. No v poslednom čase sa mi stáva dosť často, že si ľahnem spať a znovu hned nastane ten stav, že sa cítim ako na húpačke. Doteraz mi pomohlo to, že som sa hned obrátila nabok a prestalo to. No už ani to nefunguje, tak teraz radšej vstanem z postele a idem sa poprechádzať, len aby som sa tomu vyhla. Dnes som si na nete prečítala, že človek nemá mať strach, že sa nevráti naspať, ale neviem. Ešte stále sa mi pripomenie ten obrovský strach z minulosti. Čo mám robiť, čítam, že iným sa to ani pri cielenom skúšaní nedarí a mňa to prenasleduje stále aj ked to vôbec nechcem. Mám sa tomu poddať?
Doteraz bola pre mňa táto téma viacmenej tabu a o tomto so povedala velmi málo ludom, aby si nemysleli, že mi šibe:)))))). Ale ked som narazila na vašu stranku, nestačila som sa čudovať, koľko ľudí má podobné zážitky aé som mala aj ja, a to nemyslím len astrálne cestovanie. : Image
Monika

Re: Pomoc prekonať strach z astralneho cestovania

Postby WhiteWolfSix » Tuesday, 15. July 2008, 21:03

Monika: Predovšetkým vitaj u nás!Image

Zážitky, ktoré si opísala máva skutočne dosť veľa ľudí, no ešte viac by ich chcelo mať (až na ten nepríjemný strach samozrejme). Podľa toho, čo si písala, predpokladám, že si v čase svojho "zlého" zážitku bola dosť mladá, teraz máš predsalen viac životných skúseností. Riešením Tvojho problému je naučiť sa vedome ísť tam a späť tak, aby si v ktoromkoľvek momente tieto stavy ovládala. Pomôcť Ti k tomu môžu mnohé cvičenia koncentrácie, meditácie a uzemňovania. Hlavne na uzemnenie netreba zabúdať, aby si po návrate späť nemala problémy s orientáciou v priestore i čase. Dôležitou súčasťou Tvojho tréningu bude naučiť sa energeticky chrániť, aby si mohla opúšťať svoje telo s pocitom istoty a bezpečia. Jednou z techník je napr. REBAL.

REBAL je balón rezonančnej energie, pohybujúce sa pole energie, ktoré je vaše a všade vôkol vás, v ktorom sa vznášate. REBAL udrží, ak si to želáte, vaše vyžarovanie vo vnútri. Chráni vás tiež pred akoukoľvek vstupujúcou vonkajšou energiou. Teraz nechajte energiu, ktorú ste si uskladnili, vzniesť sa cez vrch vašej hlavy von a obráťte ju nadol, všade vôkol seba a nechajte ju stekať dolu a opäť vstúpiť do seba cez svoje chodidlá. Nechajte ju vytekať zo svojej hlavy ako fontánu a vstúpiť znovu cez chodidlá do seba.
ImageImage
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN | ANNWIN portál | Môj PicasaWeb | Image
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Blog: View Blog (32)

Postby GigiViera » Tuesday, 15. July 2008, 21:05

Vitaj Monika,
som rada že si na nás natrafila. Myslím, že strach je do istej miery prirodzený a že je dobre, že už je menší ako bol predtým. Aj keď sa Ti to tak trošku deje bez Tvojho chcenia, aj podľa vlastnej skúsenosti možeš vedieť, že ten stav ovládaš Ty a nie on Teba, jednoducho máš možnosť to riadiť a aj ukončiť kedy sa Ty rozhodneš. To je asi najdôležitejšie vodítko, ktoré Ti môže pomôcť prekonať strach. Na našom fóre získaš veľa informácií o tom, čo všetko môže človek zažiť na takejto ceste a nájdeš tu aj ľudí, ktorí sa radi podelia o svoje skúsenosti, a tiež o nástroje ako na vec- ako je napríklad Hemi Sync a iné metódy, z ktorej je aj spomínaný Rebal. Teším sa, že si si tu našla miesto, kde môžeš o svojich "tabu" zážitkoch hovoriť.
Image
Láska je viac než len byť otvorený trápeniam iných. Láska je aj zrelosť žiť s vedomím, že nemôžeme urobiť nič, aby sme ich od ich trápenia oslobodili.
http://vierasimkovicova.blog.sme.sk/
GigiViera
VIP
VIP

Blog: View Blog (1)

Postby Monika » Tuesday, 15. July 2008, 21:21

Dakujem za milé privítanie Image,

áno mala som vtedy asi 12-13 rokov, to bol ešte čas hlbokého socializmu, ked sme ešte ani netušili, že existuje niečo také, ako mimotelové cestovanie.
Čo sa týka toho energetického chránenia technikou REBAL, môžeš mi presnejšie popísať, ako to mám cvičiť? Mám si to vduchu myslieť, či ako?
Mám kamaráta, ktorý pravidelne astrálne cestuje a často medituje, no ja som sa doteraz nezaujímala ani o meditáciu a ani o iné veci. On sa do toho stavu dostáva cez meditáciu, ako mi vravel, po silnej káve a nechápe, prečo sa toho ja tak bojím a prečo sa mi to stáva samovolne i napriek tomu, že si to neželám.
Monika

Postby WhiteWolfSix » Tuesday, 15. July 2008, 21:32

No, ak to bolo za totáča, tak je to už viac ako 15 rokov (budúci rok bude 20. výročie Nežnej revolúcie). Image

OK, technika REBALu je čiste energetické cvičenie, ktoré môžeš robiť v mysli alebo ak si toho schopná, ho môžeš aj cítiť. Keď si REBAL vytvoríš, môžeš ho rozširovať tak ďaleko ako potrebuješ. Energii, ktorú budeš pri tom používať môžeš dať akúkoľvek farbu (je to Tvoja energia), číro bielu, zlatú, striebornú, dúhovú, atď.

Ak máš priateľa, ktorý astrálne cestovanie ovláda, požiadaj ho, nech Ťa naučí základy. Bez nich sa nepohneš. Požiadaj ho tiež, aby sa Ti nesmial, predsalen zážitok, ktorý si opísala si mala ako dieťa a tak je úplne prirodzené, že to v Tebe zanechalo dosť hlbokú emocionálnu spomienku.

To, že sa Ti to stáva svedčí o tom, že to má v Tvojom živote význam, na ktorý určite časom prídeš. Držím palce.Image
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby Monika » Tuesday, 15. July 2008, 21:32

Ahoj GigiViera!
Vieš, ono sa mi stávajú aj iné veci, je toho dosť, či už veštecké sny a videnia /práve dnes/ alebo deja-vy, len doteraz to bolo vždy len vtedy, ked som bola v depresii alebo smútku. Dnes už viem, že tieto veci predchádzajú vždy niečomu zlému alebo smutnému, čo sa mne alebo niekomu známemu v blízkej budúcnosti stane.
Možno aj preto sa toho tak veľmi bojím. Ale zároven aj veľmi chcem prekonať ten strach. A som veľmi rada, že som konečne našla skupinu ľudí, ktorí mi budú vedieť pomôcť. Image
Monika

Postby Monika » Tuesday, 15. July 2008, 21:39

WhiteWolfSix wrote:No, ak to bolo za totáča, tak je to už viac ako 15 rokov (budúci rok bude 20. výročie Nežnej revolúcie). Image

OK, technika REBALu je čiste energetické cvičenie, ktoré môžeš robiť v mysli alebo ak si toho schopná, ho môžeš aj cítiť. Keď si REBAL vytvoríš, môžeš ho rozširovať tak ďaleko ako potrebuješ. Energii, ktorú budeš pri tom používať môžeš dať akúkoľvek farbu (je to Tvoja energia), číro bielu, zlatú, striebornú, dúhovú, atď.

Ak máš priateľa, ktorý astrálne cestovanie ovláda, požiadaj ho, nech Ťa naučí základy. Bez nich sa nepohneš. Požiadaj ho tiež, aby sa Ti nesmial, predsalen zážitok, ktorý si opísala si mala ako dieťa a tak je úplne prirodzené, že to v Tebe zanechalo dosť hlbokú emocionálnu spomienku.

To, že sa Ti to stáva svedčí o tom, že to má v Tvojom živote význam, na ktorý určite časom prídeš. Držím palce.Image

Máš pravdu, viac ako 15 rokov Image To, že sa mi to stáva a že to má v mojom živote nejaký význam mi tvrdí aj on, takže v tomto sa 100% zhodnete, len ten význam nájsť Image.
Vyskúšam to a určite dám vedieť, ako som dopadla. Image
Monika

Postby WhiteWolfSix » Tuesday, 15. July 2008, 21:41

Ak Ti môžem ešte poradiť, netrénuj večer a v noci. V tme má strach väčšie oči ako za svetla.ImageImage
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby Monika » Tuesday, 15. July 2008, 21:51

Okey aj ked tmy sa nebojím Image / väčšinou/. Zatiaľ dakujem za rady a prajem pekný zbytok noci! Image
Monika

Postby GigiViera » Tuesday, 15. July 2008, 22:14

Monika wrote:Ahoj GigiViera!
Vieš, ono sa mi stávajú aj iné veci, je toho dosť, či už veštecké sny a videnia /práve dnes/ alebo deja-vy, len doteraz to bolo vždy len vtedy, ked som bola v depresii alebo smútku. Dnes už viem, že tieto veci predchádzajú vždy niečomu zlému alebo smutnému, čo sa mne alebo niekomu známemu v blízkej budúcnosti stane.
Možno aj preto sa toho tak veľmi bojím. Ale zároven aj veľmi chcem prekonať ten strach. A som veľmi rada, že som konečne našla skupinu ľudí, ktorí mi budú vedieť pomôcť. Image

Moni, veľa ľudí, ktorí majú takéto schopnosti, trpí istým pocitom viny, ako keby za to mohli, ked sa ich veštecká vízia naplní. Niekedy to trvá od detstva, keď ich rodičia zahriakli ak o niečom podobnom hovorili, najmä ak sami nemali o tom veľa vedomostí, a nevedeli, že takéto dieťa potrebuje predovšetkým podporu a lásku. Sú aj takí, ktorí "nosia smrť" , teda keď prídu k niekomu, kto nemôže umrieť, po ich návšteve ten človek zrazu v pokoji odíde...to už len sú tiež pálky, lebo majú pocit že to spôsobili a navyše si po okolí začnú ľudia šepkať o tejto ich schopnosti ako o nejakom bosoráctve. Ak je to malé či mladé stvorenie, ktorému to nemá navyše kto vysvetliť a zostáva s tými skúsenosťami samo, je osamelosť a pocit viny a s tým spojený aj strach úplne pochopiteľný.
Vlastne si veľa o tom strachu, čoho sa presne týka, ani nenapísala. Hovoríš, že Tvoje zážitky predchádzajú niečomu - znamená to že sa stanú pred tým alebo že aj dokážeš vďaka tomu niektorým zlým veciam zabrániť? To môže byť jedna z možností ako takéto schopnosti využiť alebo aspoň nájsť spôsob, ako tých ľudí na ne pripraviť, ak je to možné. Bude sa to určite točiť aj okolo smrti a jej prijatia ako súčasti života, však?

To, že sa Ti to deje spontánne, je dar. Niekto potrebuje veľa meditovať, iný to dostane darom. Neviem, čomu veríš, ale ak požiadaš "dobré sily" o pomoc a ochranu, budeš dobre spávať a ak sa Ti to aj udeje, budeš si sitejšia že sa Ti nič nestane. Takéto spontánne zážitky ťa môžu nasmerovávať k duchovnu, a po čase môžu kľudne aj vymiznúť, alebo sa ich naučíš inak usmerňovať. Pozri si sekcie o šamanizme a Hemi- Sync tu na fóre, niečo Ťa určite inšpiruje.Image
Image
Láska je viac než len byť otvorený trápeniam iných. Láska je aj zrelosť žiť s vedomím, že nemôžeme urobiť nič, aby sme ich od ich trápenia oslobodili.
GigiViera
VIP
VIP

Postby Jacqueline » Tuesday, 15. July 2008, 22:17

Ahoj, Moniko Image

To, že máš strach, je normální. Je fajn, že už jsi měla takový zážitek, který se mi osobně nezdá zas tak hrozný. Spíš... neutrální? Hlavně si říkej, že je to zcela normální a jestli cítíš, že to pro tebe bude ve tvé duchovní cestě přínosem, rozhodně se do toho pusť a nenech se zviklat rodinou a přáteli, kteří ti budou tvrdit, že to neexistuje Image

Každopádně, neudělej si ze svého strachu emocionální blok. Na to pozor Image Já se třeba teď nacházím před dost nepříjemným "strachovým blokem", co mi brání jít dál v "průzkumu" všech alternativních světů, "vidění" a tak dál. V raném dětství (bylo mi asi 6 nebo 7) jsem podobně jako ty měla dost nepříjemný zážitek, do teď nevím co to bylo, nu zkrátka jsem jednou v noci najednou zmerčila skupinu nějakých stínových postav kolem mé postele, co se tak "vesele" přibližovali blíž ke mně. Nic se mi nestalo, nic mi neřekli, no šel z nich prostě "jenom" neskutečně nepřirozený strach. Pokaždé, když jsem zapnula světlo, tak zmizely - pak se po zhasnutí zase objevily. Maminkou jsem byla samozřejmě také nařčena z vymýšlení a fantazírování, takže jsem se pěkně dlouho klepala v posteli, než jsem vůbec dokázala usnout. Vždycky jsem se tenhle ojedinělý zážitek snažila vysvětlit něčím jako "přízraky prýštícími z fantazie", jenže vzpomínku na tak hrozný děs, který jsem v tu chvíli pociťovala bez zjevné příčiny, mi nějak pořád brání hodit to na krk něčemu podobnému. Takže se celé roky vyhýbám v noci i zrcadlům, abych v nich náhodou něco neuviděla.

Taková malichernost a jak to člověka vyvede z míry - Ono se o překonání strachu mluví hrozně hezky, provedení je už o hodně horší Image Takže držím palce, abys to v pohodě zvládla.
Jacqueline

Postby GigiViera » Tuesday, 15. July 2008, 22:48

Jacqueline, dalo by sa zistiť čo to bolo, aj rýchlejšie prekonať ten strach - chce to takú malú liečbu, môže s tým byť spojená aj strata časti duše, ktorú je možné vrátiť a to by si len pozerala čo to s tebou spraví keď ju získaš späť...nehovorím že to musí byť ono, ale podľa mojich skúseností aj hej. Strach je moja životná téma v mnohých ohľadoch, takže niečo by som o ňom vedela. Aj ho rozlíšiť od úzkosti, najmä tej existenčnej, tá má svoje grády tiež. Tiež mám ešte jeden zážitok v talóne, ktorý mi nie je jasný ako sa stal, ani mi ho nikto ešte nevysvetlil, ale ja som sa z neho skôr smiala, lebo už mi tieto veci pripadali normálne.
Nechcem tým povedať, že nie je vporiadku, keď strach máš a keď aj povieš, že nie je také ľahké sa ho zbaviť, je to úplne ok sa som rada že sa delíš o svoju skúsenosť. Len som chcela povedať, že niekedy to s malou pomocou ide ľahšie ako samému. Image
Image
GigiViera
VIP
VIP

Postby Jacqueline » Tuesday, 15. July 2008, 23:23

Vierko, nejdřív děkuju za příspěvek - Přiznám se, že když jsem psala ten svůj, chtěla jsem, aby vypadal jako odstrašující případ, ale v hloubi duše jsem přeci jen doufala, že by někdo věděl o co by mohlo jít ( Image - Samozřejmě nechci, aby za mě někdo řešil moje problémy, nebo abych je na něj mohla házet. Kdepak, jen se s touhle drobností trápím už nějakou dobu a všechny ty techniky jako "imaginace ochranného světla", "překonání sama sebe" apod. mi s tím vůbec nepomáhají. Mám skoro i dojem, že se nemůžu přestat bát něčeho, s čím se nemám šanci právě díky tomu strachu konfrontovat a tudíž ten problém překonat. Když se na to tak koukám, duchovní praxe bývají plné paradoxů Image). Musím říct, že jsem se to trochu bála napsat, od vás jsem přeci jen možná čekala spíš poučení o hrubé nezávažnosti tak hloupého začátečnického problému. Přeci jen, už jen po přečtení různých témat na tomto fóru jsem zjistila, že si mnoho z jeho obyvatel, určitě i ty, prošlo mnohem horšími věcmi Image

Můžeš tedy prosím trošičku rozvést v čem tato "léčba" nebo technika, pomoc, vlastně spočívá? Myslím, že jsem o ní ještě neslyšela, ale ráda se poučím o něčem novém...
Last edited by WhiteWolfSix on Wednesday, 22. December 2010, 13:07, edited 3 times in total.
Reason: Zbytočná citácia vymazaná
Jacqueline

Postby WhiteWolfSix » Wednesday, 16. July 2008, 06:00

Pre začiatok si môžeš preštudovať túto stránku (Šaman a choroby), kde sa o stratených dušiach a ich návrate píše.Image
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby GigiViera » Wednesday, 16. July 2008, 07:05

doplním len toľko, že deti bývajú veľmi citlivé, a k strate časti duše u nich môže dôjsť aj po konlfikte s rodičom, alebo keď sú veľmi smutné či ustrašené, najmä ak to trvá dlhšie a neodstanú podporu od okolia.

Jacqueline, ak si mala svoju obavu kvôli tomu, že sa občas pustíme do nejakého prispievateľa trochu tvrdším spôsobom, rozumiem tomu, a zároveň vysvetlím, že existuje podstatný rozdiel medzi človekom, ktorý naozaj hľadá a rozpráva zo svojej skúsenosti, a takým, ktorý píše z pozície, že pojedol všetku múdrosť sveta a my sme povinní vyriešiť jeho problém na objednávku a ešte tak ako si on sám predstavuje. Takže Tvoje problémy by som nikdy nenazvala hrubým nedostatkom začiatočníka, pretože je cítiť, že to prežívaš úprimne a nemáš potrebu so mnou/nami manipulovať, aby sme Ti potvrdili Tvoju výnimočnosť...Image

V našich zemepisných šírkach býva zvykom tvrdiť, že nakoniec si každý musí pomôcť sám. Je to do istej miery pravda, ale zároveň platí, že ak mi to samému nejde, možno je čas niekoho o pomoc požiadať. Možno máš závažný a dobrý dôvod sa báť, a v takom prípade ho nasilu prekonávať nie je celkom ten pravý spôsob. Strach má aj ochrannú funkciu a vtedy je dobré, ak sa niekto skúsený môže pozrieť na jeho skutočnú príčinu, pretože tá môže byť aj niekde inde než si momentálne myslíš. Tú by sme museli pohľadať pri osobnom stretnutí, a spraviť čo sa dá. K niečomu sa pravda, môžeme dopracovať aj cez písmenká.
Image
GigiViera
VIP
VIP

Postby Jacqueline » Wednesday, 16. July 2008, 14:12

WW6, děkuji za přiblížení, o něčem takovém slyším opravdu poprvé, i když s termínem "soul retrieval" jsem se už setkala. Musím říct že jsem po přečtení dost překvapená... Zjistila jsem, že to není jen starý strach a problém "pohnout se dál", ale i další "příznak", co mě trochu trápí, a to absence "opravdového prožívání" života. Ať přemýšlím jak přemýšlím, nemůžu si vzpomenout, kdy jsem v posledních letech cítila z něčeho opravdovou radost (nejen z maličkostí, jakými je třeba koupě hezké knížky, ale i z větších či menších úspěchů), náklonnost k něčemu nebo někomu, nadšení a zapál do něčeho, smutek nebo vztek. Taková dlouhotrvající emociální apatie - jediné, co ještě občas zvládám, je lítost nad něčím osudem nebo pocit křivdy a nespravedlnosti Image S ohlédnutím zpět koukám, že jsem si na to zvykla díky základní výhodě - neřeším neúspěchy s tím, že "příště to půjde", ale ten pocit euforie při vrhnutí se do nějakého nového projektu mi docela chybí Image

Vierko, už jen tím, že si díky vám dvěma vzpomínám na různé drobnosti a souvislosti, mi dost pomáháte. Je to takové uvědomění toho, v jaké etapě a před jakým problémem se nacházím.
Máš pravdu, to byl asi také důvod, proč jsem se cítila trochu nejistě při psaní. Člověk nikdy netuší, jakou reakci od okolí může čekat Image Mám většinou zvyk řešit si všechno sama, ale někdy to už vážně nejde.

Jinak bych řekla, že už jsme dost OT...
Jacqueline

Postby Monika » Monday, 21. July 2008, 20:22

Dobry večer všetkým!

Tak som sa vrhla do čítania o Hemi- Sync a astrálnom cestovaní a podobne.
Myslím si, že človek sa najviac bojí toho, čo nepozná, alebo o tom veľmi málo vie. A tak študujem.... Image
Popri tom čítaní som si niečo uvedomila. Pred dvomi rokmi som si kúpila psychowalkman PROCYON AVS kvôli učeniu angličtiny.
A teraz k tomu, na čo som prišla. Myslím si, že opätovným spúšťačom tzv. mojej húpačky bol práve tento psychowalkman, i napriek tomu, že som ho vyžila len párkrát na výučbu jazyka.
Ak sa mýlim, tak ma prosím opravte, je to len môj vydedukovaný názor.
Zatiaľ cvičím REBAL, ešte som sa neodhodlala sa " rozhúpať", ale všetko má svoj čas a ja sa pomaly na to začínam tešiť.
Image
Monika

Postby WhiteWolfSix » Monday, 21. July 2008, 20:47

Začnem od konca. Je fajn, že sa začínaš tešiť, pretože je to dobré znamenie, že sa to v Tebe mení v pozitívne.Image Čo sa týka toho psychowalkmanu, ten mohol byť spúšťačom, pretože Ťa uviedol do relaxovaného stavu, odkiaľ je u Teba krátka cesta k zážitku hojdačky a OBE. No a na záver, študuj, čítaj a určite sa budeš čoraz menej báť až nakoniec strach prekonáš.Image
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby Monika » Monday, 21. July 2008, 20:57

GigiViera wrote:
Monika wrote:Ahoj GigiViera!

Moni, veľa ľudí, ktorí majú takéto schopnosti, trpí istým pocitom viny, ako keby za to mohli, ked sa ich veštecká vízia naplní. Niekedy to trvá od detstva, keď ich rodičia zahriakli ak o niečom podobnom hovorili, najmä ak sami nemali o tom veľa vedomostí, a nevedeli, že takéto dieťa potrebuje predovšetkým podporu a lásku. Sú aj takí, ktorí "nosia smrť" , teda keď prídu k niekomu, kto nemôže umrieť, po ich návšteve ten človek zrazu v pokoji odíde...to už len sú tiež pálky, lebo majú pocit že to spôsobili a navyše si po okolí začnú ľudia šepkať o tejto ich schopnosti ako o nejakom bosoráctve. Ak je to malé či mladé stvorenie, ktorému to nemá navyše kto vysvetliť a zostáva s tými skúsenosťami samo, je osamelosť a pocit viny a s tým spojený aj strach úplne pochopiteľný.
Vlastne si veľa o tom strachu, čoho sa presne týka, ani nenapísala. Hovoríš, že Tvoje zážitky predchádzajú niečomu - znamená to že sa stanú pred tým alebo že aj dokážeš vďaka tomu niektorým zlým veciam zabrániť? To môže byť jedna z možností ako takéto schopnosti využiť alebo aspoň nájsť spôsob, ako tých ľudí na ne pripraviť, ak je to možné. Bude sa to určite točiť aj okolo smrti a jej prijatia ako súčasti života, však?

To, že sa Ti to deje spontánne, je dar. Niekto potrebuje veľa meditovať, iný to dostane darom. Neviem, čomu veríš, ale ak požiadaš "dobré sily" o pomoc a ochranu, budeš dobre spávať a ak sa Ti to aj udeje, budeš si sitejšia že sa Ti nič nestane. Takéto spontánne zážitky ťa môžu nasmerovávať k duchovnu, a po čase môžu kľudne aj vymiznúť, alebo sa ich naučíš inak usmerňovať. Pozri si sekcie o šamanizme a Hemi- Sync tu na fóre, niečo Ťa určite inšpiruje.Image

Dobry večer GigiViera!

Čo sa týka tých "vecí", tak je toho viac.
Moja mama mi vravela, že ako dieťa som bola zvláštna, najradšej som bola sama, utiahnutá, taká zakríknutá. Ja si toho moc z detstva nepamätám, len útržkovite. Len viem, že som mala úžasnú pamäť, že vdaka mne nikdy nezablúdili, lebo som vždy poznala cestu- že vraj podľa stromov, kríkov, kvetín, padnutých halúzok a podobne.
Až v pubertálnom veku som začala vnímať určité veci, ako napríklad ked som pred kamarátkami niečo povedala, že sa stane a následne sa to stalo, tak si zo mňa robili srandu, že som bosorka.
Potom som si napríklad niečo vysnívala /vymyslela/ pred tým, ako som zaspala a ono sa to v krátkej dobe stalo tak, ako som to chcela. /tiež také klasické pubertálne sny o chlapcoch... Image/
Alebo sa odrazu uprostred noci zobudím a viem, že sa niečo zlé prihodilo v rodine niekomu blízkemu. Image - toto už mám overené.

A potom to najhlavnejšie- moje sny. O tom vie už celá rodina, nakoľko sa mi snívali sny s predzvesťou nešťastia a to sa tiež v krátkej dobe stalo. A nakoľko ľudia okolo mňa tak divne na mňa pozerali /že vraj nech nemaľujem čerta na stenu a neprivolávam nešťastie/ , tak som sa začala zdôverovať babke, pretože som vždy s obdivom počúvala tie jej úžasné strašidelné historky, aj ked som im ani za mak neverila, ale vedela vysvetliť význam sna, tak aspoň to mi stačilo.
Nebudem to teraz rozpisovať podrobne, ale zašlo to až tak ďaleko, že i môj totálne skeptický bývalý manžel mi začal veriť, nehovoriac o zainteresovanej rodine a priateľoch.
A tak už dnes viem, že babka vidí duchov, a že tiež má tzv. veštecké sny a tušenia. Povedala mi aj o tom, že toto máme vraj dedičné po ženskej vetve vždy prvorodené dcéry. /prababka, babka, mama-o tej som to ani netušila, lebo ona je ako partizán, nič nepovie..... a ja/
Ale o nejakom astrálnom cestovaní nemá ani potuchy..... Image A preto som tu Image
Monika

Postby Monika » Monday, 21. July 2008, 21:31

WhiteWolfSix wrote:Začnem od konca. Je fajn, že sa začínaš tešiť, pretože je to dobré znamenie, že sa to v Tebe mení v pozitívne.Image Čo sa týka toho psychowalkmanu, ten mohol byť spúšťačom, pretože Ťa uviedol do relaxovaného stavu, odkiaľ je u Teba krátka cesta k zážitku hojdačky a OBE. No a na záver, študuj, čítaj a určite sa budeš čoraz menej báť až nakoniec strach prekonáš.Image

Dakujem za odpoved a povzbudenie Image. Som veľmi rada, že som našla ľudí, ktorí mi rozumejú a ktorým sa môžem zdôveriť s takýmito "vecami", a ktorí chápu tomu, o čom hovorím, či píšem.
Prajem krásnu nôcku a ešte krajšie sníčky!
Monika

Return to Astrálne cestovanie