par otazok

Mimotelové zážitky (OBE), astrálne cestovanie a Hemi-Sync

Moderator: WhiteWolfSix

par otazok

Postby Buksy » Sunday, 02. March 2008, 21:28

:) mam par otazok na ktore by som sa rad spytal (dufam ze ma neukilujete odpvedami "use search", nejaku tu hodinku (3?) si uz listujem forum ale par veci nechapem a v tom navale novych informacii sa pomaly stracam):

1. aky je rozdiel medzi OBE a AC ? nie je to to iste? nie je pri ac aj obe clovek mimo svojho tela? teda existuje ako keby len dusevne? a moze cestovat po tomto svete? napriklad by som si mohol ist pozriet sochu slobody ci eifelovku ? Image?

2.aky mate vy ciel? alebo dovod preco skusate AC? u mna je to hlavne zvedavost, chcem spoznat aj ine veci ako je ta kazdodenna realita a porusit fyzikalne zakony :). vsade citam ze je dolezite mat nejaky ciel, preco to robit, myslite ze je to dostacujuci ciel? taktiez ma dnes zaujal samanizmus ako som o tom cital,ale tam je zas pisane ze samanom moze byt len clovek ktory chce pomahat okoliu,neze by som nerad pomahal,ale nemam komu takto pomoct, mozem teda skusat aj samanizmus a ucit sa mudrosti od spojencov? :) a este som sa chcel spytat, vraj ma kazdy nejakeho zvieracieho spojenca (som zabudol presne pomenovanie) co je to napr. u vas?
Buksy

Re: par otazok

Postby WhiteWolfSix » Monday, 03. March 2008, 08:34

Vitaj Buksy!

Ad 1.
OBE (mimotelový zážitok) je podmienkou pre AC (astrálne cestovanie).

Ad 2.
Zámer alebo cieľ astrálneho cestovania, ale aj šamanskej cesty do niekaždodennej reality je dôležitý. Zvedavosť je príliš slabý zámer, pretože je málo konkrétna. Zámer (cieľ) musí byť veľmi jasný. Máloktorý človek Ti povie aké má silové zviera, je to niečo o čom sa veľmi nehovorí, je to niečo intímne.
ImageImage
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN | ANNWIN portál | Môj PicasaWeb | Image
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Blog: View Blog (32)

Postby Buksy » Monday, 03. March 2008, 10:22

aj tak nechapem rozdiel, teda mozem mat OBE a stale nepojde o AC? kedy uz pojde o ac? Image
Buksy

Postby WhiteWolfSix » Monday, 03. March 2008, 10:26

Keď sa začneš pohybovať.Image
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby vilcakul » Monday, 03. March 2008, 10:48

[justify]Rozdíl už vyplývá z jejich názvu, mimotělesný zážitek je zážitek mimo tělo a astralní cestování je o tom, že astrální tělo vystoupí z těla a cestuje. Samozřejmě i to je mimotělesný zážitek, ale mimotělesný zážitek nemusí souviset s cestováním. Také si myslím, že silová zvířata jsou osobní záležitostí, kterou nikdo nebude větrat. A WW6 má pravdu v tom, že k těmto mystickým prožitkům nestačí jenom zvědavost, ale i to co je dáno zhůry a hodně snahy ve svém duchovním vývoji. Image[/justify]
vilcakul
Moderátor
Moderátor

Postby Buksy » Monday, 03. March 2008, 11:26

aha :) tak uz mi to je jasne, a na tie zvierata sa uz teda nebudem pytat,zrejme to o cloveku dost prezradi. a co vas ciel preco ste sa ucili ac? je to tiez prilis osobna informacia ci sa mozem spytat ? Image
Buksy

Postby WhiteWolfSix » Monday, 03. March 2008, 11:47

Na cieľ k AC sa pýtať môžeš, no ten sa u mňa zakaždým mení. Astrálne necestujem len tak pre zábavu. Dôležité je, aby si našiel svoj vlastný cieľ. Akýkoľvek cudzí cieľ môže byť inšpiráciou, no nie vždy použiteľnou.Image
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby Buksy » Monday, 03. March 2008, 11:52

hm,moze uvies konkretny priklad? teda ak si napr cestoval vcera, tak preco ? :)
a inac ta zvedavost mne to pripada prirodzene, ved ako by som sa tam mohol dostat ak by ma to nezaujimalo ? :) ale zas uznavam ze je to asi len kratkodoby ciel, na druhej strane to vnimam ako moznu cestu sebapoznania a nejakej mudrosti Image teda to by mohol byt dlhodoby ciel nie ?
Buksy

Postby WhiteWolfSix » Monday, 03. March 2008, 12:02

Necestujem každý deň, cestujem len vtedy, keď pracujem s klientmi.Image

Zvedavosť je síce prirodzená, ale ako zámer je príliš nekonkrétny a slabý. Môže však byť prvotným impulzom k záujmu o AC, potom zvedavosť musí nahradiť niečo konkrétnejšie, napr. snaha pomôcť inému.
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby RedHawk » Monday, 03. March 2008, 14:57

Buksy wrote::) mam par otazok na ktore by som sa rad spytal (dufam ze ma neukilujete odpvedami "use search", nejaku tu hodinku (3?) si uz listujem forum ale par veci nechapem a v tom navale novych informacii sa pomaly stracam):

1. aky je rozdiel medzi OBE a AC ? nie je to to iste? nie je pri ac aj obe clovek mimo svojho tela? teda existuje ako keby len dusevne? a moze cestovat po tomto svete? napriklad by som si mohol ist pozriet sochu slobody ci eifelovku ? Image?

2.aky mate vy ciel? alebo dovod preco skusate AC? u mna je to hlavne zvedavost, chcem spoznat aj ine veci ako je ta kazdodenna realita a porusit fyzikalne zakony :). vsade citam ze je dolezite mat nejaky ciel, preco to robit, myslite ze je to dostacujuci ciel? taktiez ma dnes zaujal samanizmus ako som o tom cital,ale tam je zas pisane ze samanom moze byt len clovek ktory chce pomahat okoliu,neze by som nerad pomahal,ale nemam komu takto pomoct, mozem teda skusat aj samanizmus a ucit sa mudrosti od spojencov? :) a este som sa chcel spytat, vraj ma kazdy nejakeho zvieracieho spojenca (som zabudol presne pomenovanie) co je to napr. u vas?

1.) OBE sa odohráva v tomto svete, ale mimo svojho tela.
Bez problémov vidíš ľudí, tváre veci + niečo vnímaš naviac.

Astrálne cestovanie nastáva pri prieniku do astrálneho priestoru. NIEKAM kde bežne nedosiahneš svojimi zmyslami. Počas AC vnímaš ľudí inak nevidíš tváre ale skôr ich pocity.
To sa ťažko vysvetľuje niekomu kto to nepozná.

2.) cieľ?:) nemám cieľ
Neskúšam AC. v prípade potreby to používam. Inak do AP chodím iba vtedy keď niečo potrebujem, nie je to na oddych. Pre zvedavosť tak isto nie.
ja mam viac spojencov....
RedHawk
VIP
VIP

Postby Buksy » Monday, 03. March 2008, 17:51

teda pri obe mozem cestovat po tomto svete,a pri AC po astralnom ? ako sa dostanem do obe a ako do ac? jednoducho sa uvolnim a budem mysliet na to ze sa chcem dostat mimo svojho tela? tak dosiahnem obe? a ako potom ac ?
Buksy

Postby WhiteWolfSix » Tuesday, 04. March 2008, 10:50

Až také jednoduché to nie je. Prečítaj si túto tému Prečo sa mi nedarí astrálne cestovať? a prídeš na to, prečo tomu tak je.Image
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby Azmodan » Tuesday, 04. March 2008, 12:26

Buksy wrote:teda pri obe mozem cestovat po tomto svete,a pri AC po astralnom ? ako sa dostanem do obe a ako do ac? jednoducho sa uvolnim a budem mysliet na to ze sa chcem dostat mimo svojho tela? tak dosiahnem obe? a ako potom ac ?

Image keby to bolo take jednoduche Image vdaka bohu nie je Image
Hiolo ka pali k?, nah? ka pali pa´a.
Pevný zráz sa prepadá, mohutné bralo sa láme.
Azmodan

Blog: View Blog (3)

Postby Buksy » Tuesday, 25. March 2008, 21:57

:) po dlhsiom case som si zase skusal sa uvolnit,najprv mi to neslo, nejak som citil v celom tele tlkot srdca,stava sa to aj vam? mal som pocit ze sa mi az dviha hrud pri kazdom udere ... tak som si dal pauzu, nachvilu odychol a ked som skusal znova, tak pri uvolnovani svalov stava sa vam tiez ze ked uvolnujete tvar tak uvolnite aj sanku a sa vam otvaraju usta ? :D ... potom som sa snazil nesustredit na hlavu, odputat sa od nej nejak .. no akurat sa mi podarilo zase sustredit sa na oci a vidiet rozne farby, chvilu som mal pocit ako keby sa mi isli oci prevratit :D no a videl som rozne farby,obrazce a trochu ma to odputalo od hlavy, a ked prisli vibracie tak som si spomenul na dychanie a zas som citil hlavu Image ... inac predchvilou som vstala teraz ked pisem mam taky cudny pocit euforie, a ked sa pozeram ako keby to ani neboli moje oci ktorymi sa na nieco pozeram .. (sorry za kusa cudny prispevok,aspon mne tak momentalne pripada :D)

PS: cely cas som pocuval hudbu (presnejsie radio) .. myslite ze to je zle?
Buksy

Postby WhiteWolfSix » Tuesday, 25. March 2008, 22:11

Nie, nevidím v tom nič zlé.Image
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby Buksy » Tuesday, 25. March 2008, 22:14

:) ... ako uvolnujes ty mysel? nejake cvicenie? cital som ze nechavas volny tok myslienkam,ze sa nesustredis na mysel vobec, spravne? ... nejak si to cvicil ? btw :) ako si zacinal s ac ? :)
Buksy

Postby WhiteWolfSix » Tuesday, 25. March 2008, 22:23

V súčasnosti už neuvoľňujem myseľ. AC dosahujem tak ako ty dosahuješ vzpriamenú polohu. Ako malé dieťa si sa musel poriadne namáhať, aby si sa naučil sám sa postaviť, potom si trénoval udržanie sa na nohách a kráčanie, dnes nad tým ani nepremýšlaš. Jednoducho sa zdvihneš a kráčaš. S AC som začínal cielene v Škótsku na výcviku. Mal som šťastie, že som sa nemusel veľmi namáhať, t.j. trénovať. Jednoducho som sa odlepil a vzlietol... Ale aby som sa vrátil k trénovaniu mysle, myslím, že spôsob pomocou zastavenia mysle môže byť vhodný len pre niekoho, pre iného môže byť nevyhovujúci. V súčasnosti sa však stretávam s rozšíreným názorom, že len toto je správny spôsob. Potom sa príliš veľa ľudí trápi, lebo im to nejde a pritom by mohli robiť niečo užitočnejšie. Spísal som tiež zoznam chýb, ktoré robia ľudia, čo sa snažia o OBE, nájdeš ho tu: Prečo sa mi nedarí astrálne cestovať?
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby Azmodan » Wednesday, 26. March 2008, 10:15

uz som cital kadeco o AC ale to co si napisal WW6 je asi najlepsie. verim ze raz sa aj ja budem vediet tak lahko odlepit ked pride cas:D
Hiolo ka pali k?, nah? ka pali pa´a.
Pevný zráz sa prepadá, mohutné bralo sa láme.
Azmodan

Blog: View Blog (3)

Postby Lada » Wednesday, 26. March 2008, 14:48

alebo prides na to, ze to vobec nie je dvolezite pre tvoj zivot Image

Offtopic: neviem preco sa mi neda citovat posled. prispevok
Image
Lada
VIP
VIP

Postby WhiteWolfSix » Wednesday, 26. March 2008, 14:50

Offtopic: Lebo nečítaš oznamy (Citovanie posledného príspevku zrušené).ImageImage
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Next

Return to Astrálne cestovanie