Model fázovania vedomia podľa Roberta Monroea

Mimotelové zážitky (OBE), astrálne cestovanie a Hemi-Sync

Moderator: WhiteWolfSix

Model fázovania vedomia podľa Roberta Monroea

Postby WhiteWolfSix » Thursday, 07. April 2005, 09:53

Metódy a techniky Inštitútu (The Monroe Institute) sa dajú považovať za prostriedky ovládania fáz vedomia. V normálnom bdelom stave sa často obyčajná necvičená myseľ v priebehu dňa rôzne fázovo posúva, pričom na týmto posunom nemá buď žiadnu alebo len veľmi nepatrnú kontrolu.

Fázovanie je vo svojej podstate stavom, v ktorom je myseľ plne sústredená na fyzické zmyslové impulzy alebo na činnosti. Akýkoľvek odklon od tejto podmienky je možné považovať za fázový posun, kde nejaká časť či zlomok vedomia si je do určitého stupňa vedomé samo seba v inej forme. Jedným z príkladov môže byť nepozornosť, kedy fyzické impulzy bývajú dostatočne silné, ale časť vedomia sa niekde „túla“. Iným príkladom je taktiež takzvané snenie za bieleho dňa. Vnímanie, kedy je pozornosť zámerne odvrátená od fyzického vedomia, je skôr uvedomelým posunom do meditačného stavu. Spánok je posunom fáze do iného stavu vedomia, v ktorom je možné vnímať len veľmi málo zo zmyslových impulzov.

Aby sme ešte zreteľnejšie pochopili tento proces, predstavme si fyzické telo ako ladiaci mechanizmus, pomocou ktorého ľudská myseľ funguje vo fyzickom vedomí. Ako také obsahuje obvody premieňajúce fyzické zmyslové vnemy do formácií, ktoré sa dajú registrovať mysľou. Je to rovnaké u rádia či televízneho prijímača, ktoré dolaďujeme na presnú frekvenciu elektromagnetického pásma. V prijímačoch sa nachádza niečo ako pásmový filter, ktorý odfiltrováva z najväčšej časti všetky rozptýlene či skreslené signály alebo harmonické kmitočty, ktoré pochádzajú z iných oblastí frekvenčného spektra. Keď postupne prijímač prelaďujeme z jednej stanice či frekvencie na druhú, jeden signál zaniká a druhý pomaly začína byť počuteľný. Príjem sa presúva z fáze pôvodného vysielania až na miesto, kde je súčasne počuteľná aj iná stanica. Keď pokračujeme v prelaďovaní, signál prvej stanice sa nakoniec stráca a prevládne signál tej druhej.

Ľudská myseľ má rovnaký prístup k takémuto fázovému filtru a funguje podobným spôsobom. Necvičená myseľ v procesu dolaďovania mimovoľne a nekontrolovateľne kolíše od jednej fáze vedomia k druhej fáze. V priebehu tohto procesu prijíma signály prichádzajúce čiastočne z fyzického mechanizmu a čiastočne z iných oblastí spojitého spektra vedomia. Signály z fyzických zmyslov postupne zanikajú, až nakoniec žiadny z nich nedosahuje myseľ, ktorá sa presunula do stavu, ktorému sa obecne hovorí spánok alebo bezvedomie.

Systémy výučby, ktoré boli vypracované v Inštitúte, ponúkajú techniky ako zaistiť, aby tieto posuny fází boli človekom ovládateľné a vedomé. V začiatočných etapách tohto nácviku zostáva myseľ celkom pokojná. Nepatrná obava či úzkosť z cvičení a zo zmien, ktorú budú nasledovať je prirodzená. Spravidla však rýchlo mizne, pretože tieto stavy vedomia cvičiaci dobre pozná. Rozdiel spočíva len v prezentácii v novej organizovanej podobe, kde akékoľvek zmeny vykonáva samotná myseľ cielene a premyslene.

Z knihy Návrat k pramenům, Lott, 2003
Last edited by WhiteWolfSix on Saturday, 07. January 2006, 07:20, edited 1 time in total.
ImageImage
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN | ANNWIN portál | Môj PicasaWeb | Image
User avatar
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin
 
Posts: 10345
Joined: Tuesday, 31. August 2004, 00:00
Location: Banská Bystrica
Blog: View Blog (32)

Postby majk » Thursday, 07. April 2005, 10:08

to je pekne popsane, uz si to tisknu.

diky :wink:
User avatar
majk
 
Posts: 18
Joined: Tuesday, 01. February 2005, 08:47

Postby WhiteWolfSix » Thursday, 07. April 2005, 11:46

Ako je zrejmé z vyššie uvedeného obrázka, fáza vedomého snívania a OBE sa nachádzajú vedľa seba. Preto je z LD len malý krôčik k dosiahnutiu OBE a naopak.

Ako som už napísal na inom fóre:
Väčšina návodov na dosiahnutie OBE je nanič, pretože človeka fixujú na jeho fyzické telo. :cry: :? Pre úspešné vycestovanie je potrebný jasný a zreteľný zámer :!: A práve na tento zámer sa musí človek sústrediť pri snaho o OBE, no väčšina sa zameriava na telo (uvoľňovanie, vibrácie, prehĺtanie slín, zášklby svalov, atď.) 8) Bez zámeru sa k OBE môžete dostať len veľmi ťažko a ak tak len náhodne.

Keď skutočne pochopíme myšlienku fázového posunu vedomia, zistíme, že dosiahnúť OBE je v podstate veľmi jednoduché...
ImageImage
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN | ANNWIN portál | Môj PicasaWeb | Image
User avatar
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin
 
Posts: 10345
Joined: Tuesday, 31. August 2004, 00:00
Location: Banská Bystrica
Blog: View Blog (32)

Postby rbko » Thursday, 07. April 2005, 12:58

Mňa by zaujímalo, či z OBE nie je možné dostať sa do kómy (nezámerne) a potom čo ďalej? Dá sa ovládať aj počas kómy vedomie?
Alebo ma napadá - dostať sa za kómu - na začiatok smrti - a vrátiť sa späť - ale to som zrejme už poriadne prehnala ..............., možno dobrovoľne je to nemožné......
User avatar
rbko
 
Posts: 65
Joined: Thursday, 21. October 2004, 10:51

Postby WhiteWolfSix » Thursday, 07. April 2005, 13:19

Áno, je to možné. Existuje program Going Home (Cesta domov), ktorý v stručnosti povedané vedome vedie účastníkov za hranicu smrti do tzv. Ohniska 27. Takéhoto programu sa na Slovensku zúčastnilo niekoľko desiatok ľudí a v plnom zdraví :yawinkle:

Takže až tak veľmi si nepreháňala :)
ImageImage
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN | ANNWIN portál | Môj PicasaWeb | Image
User avatar
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin
 
Posts: 10345
Joined: Tuesday, 31. August 2004, 00:00
Location: Banská Bystrica
Blog: View Blog (32)


Return to Astrálne cestovanie

 


  • Related topics
    Replies
    Views
    Last post

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron