Mimotelesné zážitky (OBE) a astrálne cestovanie (AC)

Mimotelové zážitky (OBE), astrálne cestovanie a Hemi-Sync

Moderator: WhiteWolfSix

Mimotelesné zážitky (OBE) a astrálne cestovanie (AC)

Postby WhiteWolfSix » Thursday, 06. January 2005, 09:45

Otváram novú tému, ktorá súvisí so zmenenými stavmi vedomia. Mnoho ľudí zažíva stavy, ktoré sú blízke mimotelesným zážitkom.

Astrálne cestovanie je v poslednej dobe čoraz populárnejšie a preto sa hádam aj tu nájdu takí, ktorí sa budú chcieť podeliť o svoje skúsenosti alebo naopak sa niečo o AC dozvedieť.

Keďže obidva pojmy OBE a AC spolu úzko súvisia, vytvoril som túto spoločnú temu.
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Blog: View Blog (32)

Postby WhiteWolfSix » Thursday, 06. January 2005, 16:47

Pre začiatok si môžete pozrieť pár kníh o AC a OBE v sekcii Literatúra.
Last edited by WhiteWolfSix on Friday, 06. January 2006, 08:58, edited 1 time in total.
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Otazka

Postby Anonymous » Wednesday, 12. January 2005, 14:45

Ked mam mimotelesny zazitok, Ako rozoznam, ci to bolo AC, alebo dialkove videnie, ci prenos informacii od niekoho, kto je tam.
Dakujem
Anonymous

Postby WhiteWolfSix » Thursday, 13. January 2005, 20:01

Myslím, že dialkové videnie (remote viewing) je iná "technika" ako OBE. Podľa mňa sa pri RV používa technika mentálneho cestovania, pri ktorej dotyčná osoba neopúšťa svoje telo.

Pre mňa nie je dôležitá technika (AC, MC, OBE, či SSC*), ale skôr to čo ňou dosiahnem. :) Máš skúsenosti s OBE?

Poznámka k použitým skratkám:
AC - astrálne cestovanie
MC - mentálne cestovanie
OBE - mimotelesný zážitok (častokrát aj OOBE)
RV - remote viewing (dialkové prezeranie)
SSC - shamanic state of consciousness (šamanský stav vedomia)
ImageImage
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN | ANNWIN portál | Môj PicasaWeb | Image
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby Anonymous » Monday, 17. January 2005, 07:17

Niekolko krat sa mi nieco take podarilo (a po konzultacii opis miestnosti sedel). Nieco som o tom cital, preto by som rad vedel pri OBE, o co ide. Ci o AC, MC alebo RV.
Anonymous

Postby WhiteWolfSix » Monday, 17. January 2005, 09:17

Podľa mňa mohlo ísť o AC, ale to je nepodstatné. Nie je podstatné do ktrorej kategórie si svoj zážitok zaškatuľkuješ, ale čo s tým zážitkom či schopnosťou spravíš. S takýmto určovaním kategórií je to ako so zákonmi: čo právnik, to iný výklad zákona :)
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby Anonymous » Monday, 17. January 2005, 14:59

Myslim, ze nejde o skatulkovanie (aspon pre mna nie, co sa ucim). V tych pripadoch si na tom vzdy energeticky inak a inak vstupujes do energetickeho pola inych ludi. Ked je to AC, tak nenarusujes ich Energo informacny system. ak je to dialkovy prenos myslienok, tak snimas nieco z niekoho aj bez jeho vedomia (teda aspon podla mna). A to si myslim, ze by sa nemalo.
Anonymous

Postby WhiteWolfSix » Monday, 17. January 2005, 15:22

Wisly wrote:Ked je to AC, tak nenarusujes ich Energo informacny system. ak je to dialkovy prenos myslienok, tak snimas nieco z niekoho aj bez jeho vedomia (teda aspon podla mna). A to si myslim, ze by sa nemalo.

Ku každej spirituálnej zručnosti alebo nástroju je potrebné stavať sa veľmi eticky. Aj AC je možné zneužiť aj bez toho, či zasiahneš do energo-informačného poľa. Stačí, aby daná osoba chcela na diaľku "kontrolovať" čo robí jeho/jej priateľ/partner. To som uviedol príklad, ktorý nie je vymyslený :yawinkle: Jeden mladý muž ma žiadal, aby som ho naučil astrálne cestovať a keď som sa ho pýtal, prečo sa to chce naučiť, bez obalu povedal, že chce chodiť za babami a špehovať ich. Podľa neho by to bola dobrá zábava. Mne to ako zábava neprišlo. Poznamenávam, že šlo o 15 - 17 ročného mladého muža :D Na jednom nemenovanom fóre sa v súčasnosti o to isté zaujíma mladá žena, ktorá by rada kontrolovala svojho priateľa, či ju nepodvádza. Milé, snáď aj pochopiteľné, no neetické. 8)

Ako vidíš, aj AC je možné zneužiť. Myslím si, že MC je možné tiež používať etickým spôsobom.
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby Anonymous » Wednesday, 19. January 2005, 06:52

S etikou samozrejme suhlasim. Preto mi ide o "techniku" aby som sa to naucil a nikomu pritom neublizil (aj nevedome). Viem ze sa to da vyuzivat ruoznymi spuosobmi, ale aj tymi dobrymi.
Anonymous

Postby Anonymous » Thursday, 20. January 2005, 11:34

myslim ze technika na neublizenie nie je.
Treba sa snazit co najlepsie ovladat svoje vedomie, aby si co najmenej robil nevedome.
No pre zaciatok sa podla mna staci spravat opatrne. netrepat sa kam ta nevolaju a postupovat opatrne. najme na cusdzich miestach.
a radsej nekontaktovat ale cakat kym neico oslovi teba. Potm na zaklade pocitu sa rozhodnes ci sa zatvoris a odides alebo to prijmes a zacnes komunikovat.
To su take moje zasady ktorych sa snazim drzat ak uz mam nejaky mimotelovy zazitok.
Myslim ze ej jedno o aky mimotelovy zazitok ide...
ak zazijes iny spoznas rozdiel, apotom sa mozes naucit pouzivat ten ktory ti kedy vyhovuje.

A ete k tomu rozdelenie... ja poznam ete cestovanie vedomim.. no to nie je mentalne cestovanie no neviem ci to RV nie je o na co myslim. neviete?
Anonymous

Postby WhiteWolfSix » Friday, 21. January 2005, 20:41

Zaujímalo by ma aký vnímaš rozdiel medzi mentálnym a vedomým cestovaním :roll:
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby Anonymous » Monday, 24. January 2005, 10:57

No, tak odpoveď na WW6 otázku by zaujímala aj mňa, chipso :wink:
Anonymous

Postby Anonymous » Wednesday, 02. February 2005, 13:05

tazko povedat... sam niesom natolko zrucny v cestovani aby som to vedel popisat preto s om sa pytal ci to dakto nepozna tiez tak.
no ja som sa tak ucil..
mentalne cestovnie je cestovanie mentalnym telom... je podobne astranemu napr aj tym ze sa za tebou velcie ta dlha strieborna nit ktora ti spaja telo mentalne so zvyskom bytosti.Na rozdiel od astralneho vsak nemas so sebou emocie. Nadalej si zo sebou nesies myslienkove formy a podobne.
Cestovanie vedomim je upolne ine ... si bez akejkolvek formy- to je hlavny ukazovatel. setko sa strati a zostava len vedomie. Je to uplne iny pohald uplne iny zazitok. a tak som s dostal na uplne ine miesta nez ked idem astralne ci kedsom cestoval samansky.
Anonymous

Postby WhiteWolfSix » Wednesday, 02. February 2005, 13:41

To mi pripomína rôzne ezoterické školy, kde jedna hovorí o 3 telách, ďalšia o 9 a iná o 21 telách. :roll:

Pri tom všetkom delení človek nakoniec zabúda, že čo je cieľ a čo prostriedok :) Pri každej činnosti je dôležitý zámer.

:idea: Aj najhoršie zvládnutá technika s dobrým zámerom je lepšia ako bravúrne zvládnutá technika so zlým zámerom :!: :idea:
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby majk » Wednesday, 02. February 2005, 14:25

myslim ze velmi dobre rozdeluji mentalni a astralni cestovani v knizce PSYCHICKÁ VÁLKA od Davida Morehouse, ktery byl ve stejne skupine lidi jako Joe McMoneagle. Doporucuji cte se JEDNICH DECHEM !!!! Zni jako sci-fi, ale je to real. 8)

K objednani na :
http://www.eminent.cz/?menuitem=3&kat=17
majk

Postby wesmir » Tuesday, 15. February 2005, 02:29

Beriete sem aj zazitky vyvolane ucinkami psychotropnych rastlin?
Alebo su na to vyhradene ine fora? :smt018:
wesmir

Postby WhiteWolfSix » Tuesday, 15. February 2005, 06:48

Bohužial, propagovanie užívania psychotropných (halucinogénnych) látok tu nemá veľmi miesto. Ak chceš opísať svoj zážitok, skús sa vyhnúť zmienkam na používanie takýchto látok. [-X :smt018
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby Anonymous » Saturday, 05. March 2005, 16:49

Neviem velmi ci ma zmysel robit delenie na AS RV a MV.
Za kazdym jedine co je iste ze v tom case sa fyzicke telo na zazitku vobec nezucastnuje.
Podla mna je aj tazke hovorit o videni pretoze to sa spaja s ocami a tie taktiez nemaju velmi zmysel pri OBE.
Mal som zazitok podobny OBE no neviem ci to bolo aj naozaj tak.
Celkovo by som nepovedal ze sa da nejakym sposobom ublizit astralnym cestovanim.
Pri mojom zazitku som nepocitoval ziadne nutkania nieco vyuzit alebo zneuzit.
Myslim ze mysel je vtedy naladena uplne inym smerom.
Ak sa da takymto sposobom ublizit tak jedine podla mna ak su pritomne dalsie osoby a cely zazitok koriguju.Myslim ze mysel pri cestovani nieje schopna uvazovat o vyuziti alebo nejakom zneuziti informacie ktore pritom ziska.

Je aj otazne ci je to cestovanie, ci sa len nepozerame na pohar z ineho uhla. :spin:
Anonymous

Postby Anonymous » Saturday, 05. March 2005, 16:50

Este tak zistit ako sa mazu prispevky ak sa pomylim a omylom to pridam dva rovnake :D :D
Anonymous

Postby WhiteWolfSix » Saturday, 05. March 2005, 18:43

wiro wrote:Neviem velmi ci ma zmysel robit delenie na AS RV a MV.
Za kazdym jedine co je iste ze v tom case sa fyzicke telo na zazitku vobec nezucastnuje.

Súhlasím. Keď R. Monroe rozvinul svoje výpravy mimo telo do určitej úrovne zrelosti, pochopil, že vonkajší vesmír a vnútorný vesmír sú JEDNO. Z tohoto dôvodu koncept popisujúci cesty von z tela opustil. V praxi Bob zistil, že časť svojho vedomia dokáže presunúť tam, pričom iná časť vedomia ostáva v kontakte s telom. Jeho objav znamená, že vedomie transcendovalo fyzické hranice času a priestoru. Z toho dôvodu pojem mimo telo bol príliš limitujúci. Bob preto uviedol pojem presúvanie ("phasing"), ktorý zahŕňa tieto nové poznatky.

wiro wrote:Podla mna je aj tazke hovorit o videni pretoze to sa spaja s ocami a tie taktiez nemaju velmi zmysel pri OBE.

Tu sa myslí tzv. vnútorný zrak, ktorý nie je nutne spojený s očami.
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Next

Return to Astrálne cestovanie