Mimotelesné zážitky (OBE) a astrálne cestovanie (AC)

Mimotelové zážitky (OBE), astrálne cestovanie a Hemi-Sync

Moderator: WhiteWolfSix

Postby WhiteWolfSix » Saturday, 10. December 2005, 20:23

Astrálne cestovanie počas spánku je celkom prirodzená vec. *4* :smt039
ImageImage
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN | ANNWIN portál | Môj PicasaWeb | Image
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Blog: View Blog (32)

Postby Zrak1 » Saturday, 10. December 2005, 20:58

Tiež si myslím, že je to bežné, väčšina ľudí sa toho ale bojí a radšej sa tým nezaoberajú. Nechcem teaz písať, čo sa mi kedy prihodilo. Momentálne som veľmi rád, pretože som mal konečne svojvoľne aspoň LD, pričom sa mi podarilo po prebudení vrátiť sa, síce nie do toho isého, ale bolo to spolu 4-krát za jedno priskoré ráno. Trvalo mi asi 1,5 roka, kým som mal niečo svojvoľné a nie samovoľné. Asi som aj prišiel na dôvod, neviem či si pamätáš ww6, keď som ti písal, že začínam nachádzať dôvod môjho bloku. Bolo to vlastne zistenie koreňa príčin sporov medzi mnou a mojou manželkou. Vnútorne ma hnevalo, že neviem prísť na samotný pôvod našich sporov a bol som veľmi dlho v nepohode. Teraz som vyrovnanejší a práve ta nevyrovnanosť (čo som si neuvedomoval) bol teda ten môj blok. Malý krôčik na veľkej ceste. *47*
"život je záhada, ani sa ho nesnaž pochopiť, maj zmysel pre humor, smej sa sám sebe je to sila nadovšetko, nikdy nič nezostane rovnaké" Dan Millman - Pokojný bojovník
Zrak1

Blog: View Blog (3)

Postby WhiteWolfSix » Saturday, 10. December 2005, 21:11

Pamätám si a držím palce, aby sa Ti to podarilo prekonať na prospech všetkých Tvojich blízkych. *18* :smt023 [smilie=sm033.gif]
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby Zrak1 » Monday, 26. December 2005, 15:52

Ahojte všetci. Chcel by som sa podeliť o jeden OBE. Stalo sa mi to predvčerom, teda na Vianoce. Boli sme u svokry spolu s mojou manželkou a dcérkou. Bol som aj vyspatý, unavený som nebol, ale nudil som sa, tak som si šiel ľahnúť, aj keď len do vedľajšej miestnosti, kde ma v podstate často vyrušovali. Veľakrát som sa teda zobudil, ale po tom zostalo ticho. Zaspal som docela tvrdo, ani som nevedel, že postavili počas môjho spánku stromček rovno vedľa mojej hlavy *3* . Po tom to zrazu prišlo. Vedel som, že ležím na bruchu na posteli v tej miestnosti, kde som teda naozaj ležal. Najskôr som si neuvedomil, či som len taký dolámaný, lebo sa mi ťažko hýbalo, alebo je to začiatok OBE. Nevnímal som žiadne vibrácie, to ma trocha zmiatlo, ale v okamihu som si uvedomil, že sa dostávam von z tela. Robil som ako keby podpor ležmo, len to išlo z tuha. Nevedel som sa z tela odlepiť. Nakoniec sa mi to podarilo. Vznášal som sa pod plafónom a pozeral som sa na svoje telo. Po tom som cítil, že moja dcérka Bibianka tiež spí, ale v ďalšej izbe (keď som si išiel ľahnúť, tak nespala, teda som nevedel že tiež spí), no a v tom som ju uvidel, teda jej astrálne telo, že vybehlo von z izby s plačom a utekalo smerom do kuchyne za manželkou. V polovici cesty sa ale v okamihu vrátila späť do tela. Myslím, že sa zľakla pocitu mimotelového zážitku. Ja som sa za chvíľku tiež vrátil späť do tela a prebudil som sa. Zostal som ležať, pretože bolo ticho a tak som zasa na chvíľku zaspal. Po tom som sa neskôr spýtal manželky, či počas toho ako som spal, spala aj malá. Povedala že áno. Ešte chcem povedať, že sa mi veľmi ťažko pozeralo, keď som bol mimo tela, čo sa mi stáva často. Ako keby bola hustá šedá hmla. Okrem toho by som chcel vediť, či pri vystupovaní z tela môžu absentovať vibrácie. Podľa toho čo viem, sú nevyhnutné ak sa snažíme o svojvoľné OBE, teda neprechádzame do neho zo spánku, ale to je len môj názor na základe mojich skúseností, pretože sa mi už niekoľko krát stalo, že som mal OBE bez predchádzajúcich vibrácií. Neviem či je to ale naozaj tak, preto by ma zaujímal váš názor. Ďakujem. [smilie=flora008.gif]
"život je záhada, ani sa ho nesnaž pochopiť, maj zmysel pre humor, smej sa sám sebe je to sila nadovšetko, nikdy nič nezostane rovnaké" Dan Millman - Pokojný bojovník
Zrak1

Postby WhiteWolfSix » Monday, 26. December 2005, 16:02

Zrak1 wrote:Zaspal som docela tvrdo, ani som nevedel, že postavili počas môjho spánku stromček rovno vedľa mojej hlavy *3* .

*9* *3* *2*

Zrak1 wrote:v tom som ju uvidel, teda jej astrálne telo, že vybehlo von z izby s plačom a utekalo smerom do kuchyne za manželkou. V polovici cesty sa ale v okamihu vrátila späť do tela. Myslím, že sa zľakla pocitu mimotelového zážitku.

:smt023 Áno, mohla sa zľaknúť. Mal by si sa pokúsiť o tom porozprávať. Ak však ona nebude chcieť, nenúť ju. *18*

Zrak1 wrote:Okrem toho by som chcel vediť, či pri vystupovaní z tela môžu absentovať vibrácie. Podľa toho čo viem, sú nevyhnutné ak sa snažíme o svojvoľné OBE, teda neprechádzame do neho zo spánku, ale to je len môj názor na základe mojich skúseností, pretože sa mi už niekoľko krát stalo, že som mal OBE bez predchádzajúcich vibrácií. Neviem či je to ale naozaj tak, preto by ma zaujímal váš názor. Ďakujem. [smilie=flora008.gif]

Nie je nevyhnutné mať vibrácie pre OBE. Je to síce prirodzená súčasť dobrého uvoľnenia, no nie je nutné vibrácie vnímať. *1*
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby Zrak1 » Monday, 26. December 2005, 16:25

ww6: Najkôr ďakujem za odpovede [smilie=flora008.gif]

WhiteWolfSix wrote:
Zrak1 wrote:v tom som ju uvidel, teda jej astrálne telo, že vybehlo von z izby s plačom a utekalo smerom do kuchyne za manželkou. V polovici cesty sa ale v okamihu vrátila späť do tela. Myslím, že sa zľakla pocitu mimotelového zážitku.

:smt023 Áno, mohla sa zľaknúť. Mal by si sa pokúsiť o tom porozprávať. Ak však ona nebude chcieť, nenúť ju. *18*

Má zatiaľ len 1,5 roka, takže sa o týchto veciach budeme môcť porozprávať až neskôr, keď už bude vedieť pekne rozprávať, aj keď už dokaže svojím "nárečím *3* " povedať už naozaj veľa. Trošku sa obávam ale, že to možno bude problém kvôli manželke, pretože tá nechce ani len počuť o tom, že sa niečomu takému venujem, bola vychovávaná v kresťanskej viere, čo je pre tieto veci dosť veľká prekážka, ale napriek tomu vnútorne viem, že to nejako s Bibiankou zvládneme *18* Určite malú nebudem nútiť do ničoho, budem jej oporou a budem jej vysvetľovať. Nech si spraví názor sama, tak ako si ho robím ja. :smt039
Zrak1

Postby Anonymous » Monday, 26. December 2005, 19:34

Mám dotaz na astrální cestovatele, kteří dokáží své cesty řídit a pamatovat si je. ( jinak si myslím, že jsme astrálními cestovateli téměř všichni )

dotaz:
když jste na astrálním výletě mimo tělo, vědomí viděného (to, které si pamatujete) vzniká v astrálním těle nebo v těle fyzickém - myslím tedy v mozku?
rozumíte mi, na co jsem se chtěl zeptat ?
:-k

ještě doplním jednu otázku pro toho , kdo vidí stříbrnou šňůru spojující astrální a fyzické tělo:
odkud kam vede tato šnůra - v kterých místech se napojuje na fyzické tělo?
(dost mě to zajímá)
Anonymous

Postby WhiteWolfSix » Monday, 26. December 2005, 21:02

karellight wrote:dotaz:
když jste na astrálním výletě mimo tělo, vědomí viděného (to, které si pamatujete) vzniká v astrálním těle nebo v těle fyzickém - myslím tedy v mozku?
rozumíte mi, na co jsem se chtěl zeptat ?

Rozumiem Ti *1*, ale aj tak sa Ťa spýtam, načo Ti to bude dobré vedieť? *40*

karellight wrote:ještě doplním jednu otázku pro toho , kdo vidí stříbrnou šňůru spojující astrální a fyzické tělo:
(dost mě to zajímá)

1. šnúru nevidím
2. neriešim to *18* (osobne si myslím, že to o šnúre je len taká pomôcka pre tých čo majú "problém" ako sa vrátia do tela *4*)
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby Anonymous » Monday, 26. December 2005, 21:14

na čo ? na čo?
já vím že lovcům mamutů je na nic, když by věděli, že k hoření je nutný kyslík. Ale vývoj a poznání ohně nás dovedlo k plynovému kotli a sváření kovů.
poznání - to je oč mi běží.
přes astrální cestování se možná něco dovím o tom jak funguje vědomí.

a to souvisí i se stříbrnou šnůrou.
zajímá mě kam vede - kde je centrum, ke kterému je astrální tělo připojeno.
to mě zajímá také - myslím, že pokud takové centrum existuje - zase by to mohlo být velmi důležité.
Anonymous

Postby Nopal » Tuesday, 27. December 2005, 02:01

karellight wrote:....ještě doplním jednu otázku pro toho , kdo vidí stříbrnou šňůru spojující astrální a fyzické tělo:
(dost mě to zajímá)

:smt024 karellight : nevidela som ešte nikdy šnúru. Vlastne si teraz uvedomujem, že nikdy som ani nemala potrebu ju vidieť, alebo sa nad nou zamýšľať, dokonca ma ani nenapadlo, žeby aj mala existovať...
Nopal
Moderátor
Moderátor

Postby Nopal » Tuesday, 27. December 2005, 02:20

Zrak1 wrote:.... Ešte chcem povedať, že sa mi veľmi ťažko pozeralo, keď som bol mimo tela, čo sa mi stáva často. Ako keby bola hustá šedá hmla. [smilie=flora008.gif]

:smt024 zrak1: ja vzdy vidim jasne, ešte som nemala taký pocit ako opisuješ. Nemám ale jasno, ako sa dostanem napríklad z prvého poschodia na tretie, alebo z budovy na dvor, alebo niekde daleko. Len tam zrazu som.
A nikdy neviem, nemám nijaky pocit, ako sa dostanem nazad do tela. Pri návrate sa uvidím ležať a potom som už v realite.
To, že si uvidel Bibianku mimo tela je úžasné :smt023
Rozmýšľam, či Ťa ona aj neuvidela a nezľakla sa, že si bol pre ňu nejako neprirodzene hore pod stropom. Mám pocit, že ona si ešte neuvedomuje, že ide z tela von, ešte jej to nestihol nikto zablokovať a preto by sa nemala sama seba zľaknúť ... :-k
Last edited by Nopal on Tuesday, 27. December 2005, 02:28, edited 1 time in total.
Nopal
Moderátor
Moderátor

Postby Anonymous » Tuesday, 27. December 2005, 02:21

ještě někdo ji nikdy neviděl?
já taky ne
ale abych vysvětlil, proč bych rád věděl kam vede ve fyzickém těle.
Kladli jste si někdy otázku, proč Vám jiný duch (třeba zlý a silný) nemůže "ukradnout" Vaše fyzické tělo, např. při astrálním cestování?
Třeba si ho stále nějak hlídáte.
Třeba si ho hlídáte i za pomocí stříbrné šňůry se kterou jste s tělem stále spojeni. Třeba je v těle nějaké důležité centrum, které je klíčem k jeho ovládnutí. Noha to jistě nebude..
Třeba Vám někdy (třeba i vícekrát ) operovali mozek a třaba Vás zajímají souvislosti...
Třeba je to všechno jinak...
Anonymous

Postby Nopal » Tuesday, 27. December 2005, 02:35

karellight wrote:....Kladli jste si někdy otázku, proč Vám jiný duch (třeba zlý a silný) nemůže "ukradnout" Vaše fyzické tělo, např. při astrálním cestování?
Třeba si ho stále nějak hlídáte.
Třeba si ho hlídáte i za pomocí stříbrné šňůry se kterou jste s tělem stále spojeni...... .

:smt024 karellight : nekladla som si nikdy take otázky a ked som mimo, tak ma vôbec tam mimo nenapadlo sa zaujímať o svoje telo....
Ale dačo asi bude existovať, že človek vie, že sa má vrátiť. Prečo sa vrátim,
aj že viem kde sa mám vrátit, tak to teda neviem odpovedať :-k
Nopal
Moderátor
Moderátor

Postby WhiteWolfSix » Tuesday, 27. December 2005, 07:59

karellight wrote:já vím že lovcům mamutů je na nic, když by věděli, že k hoření je nutný kyslík. Ale vývoj a poznání ohně nás dovedlo k plynovému kotli a sváření kovů.
poznání - to je oč mi běží.

To, čo však popisuješ sú vedomosti a nie poznanie. *4*

karellight wrote:Kladli jste si někdy otázku, proč Vám jiný duch (třeba zlý a silný) nemůže "ukradnout" Vaše fyzické tělo, např. při astrálním cestování?

Nie, pretože toto mám vyriešené pred opustením tela, aktívnou ochranou. 8)

karellight wrote:Třeba je to všechno jinak...

Na Tvojom mieste by som sa v úvahách zameral týmto smerom... *47*
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby Zrak1 » Tuesday, 27. December 2005, 08:30

Nopal wrote: Nemám ale jasno, ako sa dostanem napríklad z prvého poschodia na tretie, alebo z budovy na dvor, alebo niekde daleko. Len tam zrazu som.

Hovorím za seba, teda vôbec všetky moje názory a postrehy sú utvorenie si môjho vlastného názoru väčšinou zo zážitkov alebo z osvojenia si iného názoru za svoj. Podľa mňa je to premiestňovanie sa myšlienkami. Teda stačí pomyslieť na miesto, kde sa chceš nachádzať a proste sa tam ocitneš. Mám kamarátku, s ktorou sme sa jeden čas snažili experimentovať. Keď mi povedala, že pre ňu nie je problém výjsť von z tela, ale že vždy je len vo svojej miestnosti, tak som jej povedal, nech sa skúsi dostať či už cez steny von z budovy alebo nech sa premiestni na miesto kam si praje, aj keby to malo byť na druhom kontinente a to čistým chcením, teda myšlienkou na to. Rozhodla sa, že pôjde pozrieť kamaráta do nejakej tropickej krajiny (nepamätám si, kde presne) s ktorým je v kontakte. Tak to aj skúsila a na druhý deň sme sa po obede stretli a povedala mi: "Vieš čo sa mi stalo? Bola som pozrieť kamaráta v (ach ten názov krajiny). Bola som v jeho izbe a pozerala som sa na neho ako spí. Dnes mi pred obedom zazvonil telefón a bol to on. Spýtal sa ma, či som ho nebola pozrieť. Až ma zamrazilo" *3*

Nopal wrote: A nikdy neviem, nemám nijaky pocit, ako sa dostanem nazad do tela. Pri návrate sa uvidím ležať a potom som už v realite.
No ja návrat do tela vôbec neriešim. Niekedy vnímam, že sa vraciam do tela, vtedy sa snažím nezobudiť sa a znova výjsť, alebo teda zostať mimo tela, ale moc sa mi to nedarí. Väčšinou proste precitnem a hotovo. Nezaťažujem sa ani astrálnou niťou, nikdy som ju nevidel a ani nepotrebujem vidieť. Viem že sa vždy vrátim, tak načo si robiť starosti. *47*

Nopal wrote: To, že si uvidel Bibianku mimo tela je úžasné :smt023
Rozmýšľam, či Ťa ona aj neuvidela a nezľakla sa, že si bol pre ňu nejako neprirodzene hore pod stropom. Mám pocit, že ona si ešte neuvedomuje, že ide z tela von, ešte jej to nestihol nikto zablokovať a preto by sa nemala sama seba zľaknúť ... :-k
Je to možné. Naozaj neviem. To že sa možno zľakla pocitu aký človek prežíva keď je mimo tela, tak usudzujem tiež len zo svojich prvých zážitkov. Je pravda, že som bol už v puberte, ale keď sa mi začali stávať tieto veci (skoršie si nepamätám), veľmi som sa bál. Po prvom čo si pamätám som sa schoval pod perinu a bol som tam možno aj 1/2 hodiny. Taký strach som naozaj už asi nemal. *40*
Zrak1

Postby Anonymous » Tuesday, 27. December 2005, 08:55

WhiteWolfSix wrote:
karellight wrote:Třeba je to všechno jinak...

Na Tvojom mieste by som sa v úvahách zameral týmto smerom... *47*

Tohle si nechám poradit až od člověka , který ví jak se věci mají...
(a do doby, dokud nedojdu poznání - popř. tedy vědomostí - budu se snažit , aby se mé úvahy neomezovaly žádnými směry )

Zrak1 wrote: Nezaťažujem sa ani astrálnou niťou, nikdy som ju nevidel a ani nepotrebujem vidieť. Viem že sa vždy vrátim, tak načo si robiť starosti.

Ano - víme, že se vrátíme. Víme kam. Víme, že naše tělo je stále naše.
Myslím, že jsme s ním stále nějak spojeni - třeba jen vědomím, pro které neexistují hranice prostoru - třeba i tou stříbrnou nití. mě to zajímá,
Je v pořádku, že Vás ne. Já se Vás jen ptám, zda jste někdo něco neviděli.
Toť vše.
Last edited by Anonymous on Tuesday, 27. December 2005, 09:17, edited 1 time in total.
Anonymous

Postby Anonymous » Tuesday, 27. December 2005, 09:10

Proč dáváte přednost astrálnímu cestování před mentálním?
Jaké to má výhody?
Anonymous

Postby Zrak1 » Tuesday, 27. December 2005, 09:22

karellight wrote:
Zrak1 wrote: Nezaťažujem sa ani astrálnou niťou, nikdy som ju nevidel a ani nepotrebujem vidieť. Viem že sa vždy vrátim, tak načo si robiť starosti.

Ano - víme, že se vrátíme. Víme kam. Víme, že naše tělo je stále naše.
Myslím, že jsme s ním stále nějak spojeni - třeba jen vědomím, pro které neexistují hranice prostoru - třeba i tou stříbrnou nití. mě to zajímá,
Je v pořádku, že Vás ne. Já se Vás jen ptám, zda jste někdo něco neviděli.
Toť vše.

Beriem to tak, že sa len pýtate, preto som aj len odpovedal. Keď sa o tom ale bavíme, človek sa zamýšľa a hľadá akékoľvek súvislosti či dôvody pre čokoľvek spojené s OBE a vôbec so všetkým. Tak ma napadlo, že možno dôvodom Vašich otázok ohľadne astrálnej nite je skutočnosť, že OBE sú predmetom aj vášho či už osobného alebo profesionálneho výskumu. Ak nie, opravte ma, je to len pocit, nič tým nesledujem. Rozdiel je teda možno v tom, že napríklad ja neberiem OBE aj ako predmet môjho skúmania a snaženia sa prísť podstate na koreň veci, beriem ich skôr ako citovú záležitosť, ktorá prospieva môjmu vnútornému rozvoju a celkovému poznaniu. Preto beriem veci tak ako prichádzajú. Nesnažím sa za každú cenu o OBE, proste to niekedy vyskúšam a výjde to, niekedy zasa nie a sem-tam to proste príde samo.
Zrak1

Postby Zrak1 » Tuesday, 27. December 2005, 09:24

karellight wrote:Proč dáváte přednost astrálnímu cestování před mentálním?
Jaké to má výhody?

Pravdu povediac vlastne ani neviem presne definovať čo je mentálne cestovanie. Možno vizualizácia, ale asi sa mýlim. Preto ani nemôžem odpovedať na Vašu otázku.
Zrak1

Postby Anonymous » Tuesday, 27. December 2005, 09:24

Děkuji Zrak
napsal jsi to velmi dobře.
Je to tak.

a k tomu mentálnímu cestování:

tedy dle mě je při něm astrální tělo v místě těla fyzického,
cesta probíhá na úrovni mentální pomocí vědomí, které má tuto schopnost

tak sa mi vidí :lol: (slovenština ), že mi ješte nikdo neodpověděl na tohle:

co vy na to ?
Anonymous

PreviousNext

Return to Astrálne cestovanie