Mimotelesné zážitky (OBE) a astrálne cestovanie (AC)

Mimotelové zážitky (OBE), astrálne cestovanie a Hemi-Sync

Moderator: WhiteWolfSix

Postby WhiteWolfSix » Sunday, 19. November 2006, 11:41

Lada wrote:Chcem sa spýtať či je tu niekto, kto sa na cestu vyberie aj priamo výstupom z teľa že vedome zanecháva fyzické telo v miestnosti.

Ja bežne vystupujem z tela (nie teľa *49*) tak, že sa jednoducho ocitnem mimo telo. Proces vystupovania už ani nevnímam.
ImageImage
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN | ANNWIN portál | Môj PicasaWeb | Image
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Blog: View Blog (32)

Postby Lada » Sunday, 19. November 2006, 12:22

*85* :lol:

A rovno "z miestnosti" cestuješ kam chceš?
Lada
VIP
VIP

Postby WhiteWolfSix » Sunday, 19. November 2006, 12:40

V podstate áno. V súčasnosti na veľké vzdialenosti necestujem, ale mám vyskúšané aj cesty medzi kontinentami i v medziplanetárnom priestore.
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby Lada » Monday, 20. November 2006, 15:18

WhiteWolfSix wrote:V podstate áno. V súčasnosti na veľké vzdialenosti necestujem, ale mám vyskúšané aj cesty medzi kontinentami i v medziplanetárnom priestore.

Klobúk dolu.... [smilie=flora008.gif]

Ja si málo kedy vôbec uvedomím o čo ide lebo sa to deje počas spánku a keď sa zobudím tak si vyčítam že som nevyužila situáciu. *8*
Lada
VIP
VIP

Postby Anonymous » Monday, 20. November 2006, 16:02

To aj ja =)
Anonymous

Postby Alrisha » Monday, 20. November 2006, 19:24

Lada wrote:Ja si málo kedy vôbec uvedomím o čo ide lebo sa to deje počas spánku a keď sa zobudím tak si vyčítam že som nevyužila situáciu. *8*

:smt024 Lada (princezna Lada? [smilie=flora008.gif] ), pred spaním sa uveď do sugestívneho stavu a prikáž si, že sa ti bude snívať --- a že to budeš sledovať a že to pochopíš a že si to zapamätáš. Potom hneď, keď sa prebudíš, zapíš si sen.
Treba ísť spať skôr, nie po polnoci. [smilie=flora008.gif]
Škoda každej noci, ktorú nevyužiješ na riešenie životných situácii *48*
Alrisha
VIP
VIP

Blog: View Blog (13)

Postby Lada » Monday, 20. November 2006, 21:29

Alrisha wrote: :smt024 Lada (princezna Lada? [smilie=flora008.gif] ), pred spaním sa uveď do sugestívneho stavu a prikáž si, že sa ti bude snívať --- a že to budeš sledovať a že to pochopíš a že si to zapamätáš. Potom hneď, keď sa prebudíš, zapíš si sen.
Treba ísť spať skôr, nie po polnoci. [smilie=flora008.gif]
Škoda každej noci, ktorú nevyužiješ na riešenie životných situácii *48*

Ďakujem krásne za radu, tu poslednú vetu si často ráno hovorím. A prečo nie po polnoci?

ps. Permona mi, nie princezna
*85*
Lada
VIP
VIP

Postby Anonymous » Monday, 20. November 2006, 23:32

Lada wrote:
Ďakujem krásne za radu, tu poslednú vetu si často ráno hovorím. A prečo nie po polnoci?

Lada, neviem celkom presne, prečo je to tak (nejako to ale súvisí so zladením biorytmov a rytmov svetla a tmy) - ale proste spánok má inú kvalitu, keď sa začne skôr než keď neskôr. Možno to súvisí s hormónom melatonínom, ktorý reguluje v tele denné rytmy a jeho vylučovanie súvisí s rytmom svetla a dňa. A samozrejme, dosť ho rozhasí umelé osvetlenie.

A platí to aj pre nás - "prirodzené nočné sovy".
Anonymous

Postby Lada » Tuesday, 21. November 2006, 15:39

Verím že je tomu tak, ale mne teraz niet pomoci v tomto smere. Malý „dudloš“ [smilie=an004.gif] sa stará o to aby som nespala dlhšie ako 2h v kuse :)
Lada
VIP
VIP

Postby Marshall91 » Monday, 22. January 2007, 21:29

Zdravím.
Len som sa ,ja biedny smrteľník chcel spýtať vás-odborníkov na pár vecí ohladom obe.
1.potrebujem na obe nejaky speciálny talent ? musí to byť vrodené??
2.nerozumiem niektorím vysvetleniam kt. sa tu objavili napr. ze potrebujem sa dostat na urcitu tzv. "duchovnu uroven"aby som vycestoval. neviem čo to znamená.ak sa to dá vysvetlit bol by som rád.
3.v zopár príspevkoch som čítal že je trebasi nájsť svoju vlastný návod na vycestovanie.Ako mám ten "svoj" návod nájsť?mám len skúšať a ono to samo príde??

Pokusam sa o obe vyse roka, citam literaturu nielen o obe ale vsade citam to iste.v mojom snazeni bol urcity postup ale po par mesiacoch prisla stagnacia.takze som si stanovil preco sa o to zaujimam a stanovil som si ciel co chcem dosiahnut.pomohlo to ale iba na chvilu.v sucasnosti dosiahnut obe pre mna nie je najvyssi ciel aby mi to nebranilo v mojom duchovnom postupe.poradte mi co mam robit dalej mam len 15 takze mam cas :lol:

Dakujem za vsetky rady a odpovede.
Marshall
Marshall91

Postby WhiteWolfSix » Monday, 22. January 2007, 22:49

Ahoj Marshall91

Myslím si, že som rovnaký smrteľník ako ty *18*
Marshall91 wrote:1.potrebujem na obe nejaky speciálny talent ? musí to byť vrodené??

Myslím si, že mimotelové zážitky sú aj napriek svojej zriedkavosti prirodzené pre každého a ich vedomé dosahovanie sa dá jednoducho naučiť. Ako v každej ľudskej činnosti, aj pri OBE sú takí, ktorým sa viac darí a takí, ktorým sa menej darí. Talent však na to netreba.
Marshall91 wrote:2.nerozumiem niektorím vysvetleniam kt. sa tu objavili napr. ze potrebujem sa dostat na urcitu tzv. "duchovnu uroven"aby som vycestoval. neviem čo to znamená.ak sa to dá vysvetlit bol by som rád.

Možno to pochopíš, keď si uvedomíš, že OBE je vlastne zážitok blízky smrti a tak aby si bol schopný postaviť sa smrti zoči-voči potrebuješ k tejto odvahe jednoducho dozrieť. Keďže pojem dozrievanie obsahuje neohraničenú škálu faktorov, je ťažké konkrétne definovať, čo musíš splniť, aby si mohol OBE dosiahnúť.
Marshall91 wrote:3.v zopár príspevkoch som čítal že je trebasi nájsť svoju vlastný návod na vycestovanie.Ako mám ten "svoj" návod nájsť?mám len skúšať a ono to samo príde??

Ono je to vlastne o tom dozrievaní. Keď dozreješ, zistíš, že dosiahnúť OBE môžeš akoukoľvek metódou, ktorou len budeš chcieť. A keďže dozrievanie je veľmi individuálna záležitosť, aj metóda, ktorá bude fungovať Tebe môže byť veľmi individuálna.

Marshall91 wrote:Pokusam sa o obe vyse roka, citam literaturu nielen o obe ale vsade citam to iste.v mojom snazeni bol urcity postup ale po par mesiacoch prisla stagnacia.takze som si stanovil preco sa o to zaujimam a stanovil som si ciel co chcem dosiahnut.pomohlo to ale iba na chvilu.v sucasnosti dosiahnut obe pre mna nie je najvyssi ciel aby mi to nebranilo v mojom duchovnom postupe.poradte mi co mam robit dalej mam len 15 takze mam cas :lol:

Dakujem za vsetky rady a odpovede.
Marshall

A ešte raz napíšem o tom dozrievaní... Dozrievanie je vždy dlhý proces, ktorý vyžaduje predovšetkým trpezlivosť a tú budeš naozaj asi najviac potrebovať, pretože netrpezlivý človek stráca rýchlo motiváciu pre napredovanie. Viem čo hovorím, pretože téma trpezlivosti je mojou osobnou témou, na ktorej pracujem už dosť dlho...
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby ewerest » Tuesday, 23. January 2007, 09:12

a je to možno i tak, že človek, ktorý je zrelší duchovne sa menej pri to dosahovaní narobí, alebo sa mu to začne diať spontánne. Takže si myslím, že máš ešte čas a nechať to plynúť spontánne...
Dôležitou otázkou je prečo to chcem a ako to použijem.
ewerest

Postby WhiteWolfSix » Tuesday, 23. January 2007, 09:23

Nie všetko, čo sa nám začne diať bez nášho pričinenia znamená, že je to pre nás dobré a že sme na to pripravení. Poznám niekoľko ľudí, ktorí by najradšej OBE nemali napriek tomu, že sa im deje spontánne. Spontánnosť neznamená pripravenosť.
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby ewerest » Tuesday, 23. January 2007, 09:30

to je pravda.
môže to byť ale i akési popostrčenie k ceste ďalej-čo znamená pokračovanie alebo zintenzívnenie práce na sebe.
ewerest

Postby Zrak1 » Tuesday, 23. January 2007, 17:29

Ewerest,

s tým súhlasím... mňa osobne jeden obe naozaj naštartoval a posunul, aj keď účinok bol naplánovaný až po cca 10 rokoch, ale prišiel, a bol to dosť veľký šok *3*
"život je záhada, ani sa ho nesnaž pochopiť, maj zmysel pre humor, smej sa sám sebe je to sila nadovšetko, nikdy nič nezostane rovnaké" Dan Millman - Pokojný bojovník
Zrak1

Blog: View Blog (3)

Postby ewerest » Wednesday, 24. January 2007, 07:43

*3* [smilie=flora008.gif]
ewerest

Postby Marshall91 » Thursday, 25. January 2007, 09:26

v kazdom pripade si myslim ze vy ste sa nedostali tam kde ste (k stavu :"ja uz prechod von z tela ani nevnimam" *1* ) len cakanim a tym ze ste to nechali plynut . co sa tyka toho duchovneho vyvinu znamena to ze mam citat knizky a pokusat sa o to este usilovnejsie , alebo proste len to ze musim viac "dospiet" resp. ze musim vyrast a mat viac zazitkov?inac je tu vobec niekto taky kto sa astralne cestovat naucil a nevyskytlo sa to u neho samovolne?? kedze predpokladam ze vacsina z vas to ma "vrodene". :wink:
inac dakujem za odpovede.
Marshall91
Thank you for the sun the one that shines on everyone who feels love.Now theres a million years between my fantasies and fears i feel love.
Marshall91

Postby ewerest » Thursday, 25. January 2007, 09:32

si myslím, že vrodené to má každý človek.
ewerest

Postby henka » Thursday, 25. January 2007, 10:28

Tiež myslím, že to má každý. od decka.
Image
henka
Vylúčení
Vylúčení

Blog: View Blog (9)

Postby ewerest » Thursday, 25. January 2007, 10:40

akurát si spomenúť [smilie=flora008.gif]
ewerest

PreviousNext