cestování časem

Mimotelové zážitky (OBE), astrálne cestovanie a Hemi-Sync

Moderator: WhiteWolfSix

cestování časem

Postby OBE-VAN » Wednesday, 14. December 2005, 00:52

dotaz na ty kteri s tim maji prakticke zkusenosti:
jak daleko v čase se dá vlastně cestovat ?
Mysleno v urovni co nejblizsi te fyzicke.
Je problem cestovat to velmi vzdalenych obdobi nebo to nehraje roli? (treba i miliony roku ?)
Dalo by se teoreticky cestovat do casu pred vznikem vesmiru ? (asi ne..)
OBE-VAN

Postby WhiteWolfSix » Wednesday, 14. December 2005, 15:06

teoreticky kdekoľvek... ale načo by mi bolo cestovať ku vzniku vesmíru? ukojiť tým vlastnú zvedavosť? *40* stačí keď pocestuješ do "času" svojho narodenia, pretože to je rovnaké mystérium ako "narodenie" vesmíru *82* *4*. Mikrokozmos, ktorý predstavujeme je len odrazom makrokozmu, v ktorom žijeme.
ImageImage
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN | ANNWIN portál | Môj PicasaWeb | Image
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Blog: View Blog (32)

Postby Anonymous » Wednesday, 14. December 2005, 15:13

do času svého narození (myslím ted narození do současného života) jsem cestoval
narození vesmíru mi tedy připadá trošku větší mystérium
Anonymous

Postby WhiteWolfSix » Wednesday, 14. December 2005, 15:37

trošku větší :smt023 *82*
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Re: cestování časem

Postby ramadanite » Wednesday, 14. December 2005, 15:45

OBE-VAN wrote:dotaz na ty kteri s tim maji prakticke zkusenosti:
jak daleko v čase se dá vlastně cestovat ?
Mysleno v urovni co nejblizsi te fyzicke.
Je problem cestovat to velmi vzdalenych obdobi nebo to nehraje roli? (treba i miliony roku ?)
Dalo by se teoreticky cestovat do casu pred vznikem vesmiru ? (asi ne..)

ake 'cestovanie' mas na mysli? 'samansky' je mozne cestovat aj do casu pred vznikom vesmiru - ale obrazy ktore uvidis ti nemusia dat vobec ziadny zmysel. mozu byt prudko poeticke.
ramadanite

Re: cestování časem

Postby OBE-VAN » Wednesday, 14. December 2005, 17:46

ramadanite wrote:ake 'cestovanie' mas na mysli? 'samansky' je mozne cestovat aj do casu pred vznikom vesmiru - ale obrazy ktore uvidis ti nemusia dat vobec ziadny zmysel. mozu byt prudko poeticke.

Ale jo verim ze cestovani do doby vlastniho narozeni muze byt zazitek, ovsem pochybuju ze bych se pri tom mel dozvedet neco skutecne zajimaveho resp. nebo se pletu?
Mysleno je v urovni co nejblizsi te fyzicke. je asi jedno jakou technikou.
Zajimave by bylo dostat se dokonce jeste o "kousek driv"
Pokud pri vzniku vesmiru vznikl cas, tak bude nutne cestovat v nadcasove urovni kdyz se chces dostat i driv?

Dokazu si predstavit ze obrazy ktere by byly videt by nasemu mozku asi nemusely davat logicky smysl, co je mysleno tim "prudko poeticke" a proc si to myslis ?
:-k
OBE-VAN

Postby ramadanite » Wednesday, 14. December 2005, 18:20

obevan > urcite uznas ze taketo cestovanie nieje mozne na 'fyzickej' urovni - tj ze nasadnes do nejakeho pristroja a pri beznom vedomi sa nim prenesies niekam spat.

to spat uz vo fyzickej urovni neexistuje. zaniklo, vratilo sa do ne-urovne ne-sveta. ako vlna v oceane. stratila sa opat v tom nekonecne vody.

kazda dalsia uroven je blizka, najblizsia, urovni fyzickej.

pre mna je samanska 'cesta' sposobom cesty do takehoto bodu.
je to vsak cesta ne-casom a ne-priestorom v ne-svete. obrazy ktore tam uvidis su hyperuniverzalne ale kedze si jednou nohou stale v svete fyzickej urovne prelinaju sa s nou, takze su zaroven aj hyperindividualne.

z takehoto spojenia vznikaju poeticke popisy, napr vzniku vesmiru, ktore najdes u vsetkych narodov sveta.

tieto popisy/myty/pribehy vsak nevznikli len ako kratochvila vtedajsich samanov. mali pevne miesto v tradicii a kulture naroda. boli 'pribytkom' duse naroda v nasom svete. aby sa dusa 'nestratila' bolo potrebne ich rozpravat, spievat, odovzdavat si ich. inak sa dusa naroda vrati do ne-sveta a nastava rozpad etnik ktori mozes sledovat v priamom prenose a bez cesty casom.
ramadanite

hmm

Postby OBE-VAN » Wednesday, 14. December 2005, 20:29

hmm. ne tak uplne si dovoluju s tebou souhlasit, i kdyz jenom teoretizuju
Minulost existuje velmi realne.. mozna mylne ale domnivam se naopak ze do minulosti (fyzicke) by melo byt daleko snadnejsi cestovat nez dobudoucnosti.
MInulost i kdyz slozita, alespon v nasi dimenzi (teda pokud se cestovatel netrefi zrovna do nejake jine paralelni dimenze *82* ) je asi celkem jednoznacna. Budoucnosti pravdepodobne existuje vic (zase videno pouze pohledu nasi soucasnosti). Podobne z naseho pohledu lze budoucnost asi snadneji ovlivnit nez minulost ( i kdyz ani to nelze vyloucit).

Navic vime jiste ze nase Ja nahodou neexistovalo davno jiz pred vznikem tohoto naseho hmotneho vesmiru ?
OBE-VAN

Re: hmm

Postby Mohy » Wednesday, 14. December 2005, 21:19

OBE-VAN wrote:Navic vime jiste ze nase Ja nahodou neexistovalo davno jiz pred vznikem tohoto naseho hmotneho vesmiru ?

Veľmi zujímavá debata. Čoraz častejšie sa však presviedčam, že je veľmi dôležité ujasniť si pojmy, čo pod čím myslí. Mohli by sme na to založiť aj samostatné fórum " Pojmy vs dojmy "
Chcel by som sa spýtať, čo vnímate a myslíte pod pojmom " nase Ja" aby bolo jasno, lebo mne nie je *1*
Ďakujem [smilie=flora008.gif]
Mohy
VIP
VIP

Postby Anonymous » Wednesday, 14. December 2005, 21:32

MOHY - moc dobrý nápad s těmi pojmy :smt023
Anonymous

dobre dobre

Postby OBE-VAN » Wednesday, 14. December 2005, 21:39

pro zjednoduseni treba "duse" teda.
Uz je to vsechno zcela jasne ne ? *47* *88* *86* *82* *40* *2* :cheer:
OBE-VAN

kampakkam ?

Postby OBE-VAN » Wednesday, 14. December 2005, 21:44

ww6: jestli se muzu zeptat, kam az se podarilo [smilie=sm032.gif] cestovat tobe jako mistrovi HS ? *52*
OBE-VAN

Postby WhiteWolfSix » Thursday, 15. December 2005, 06:52

:smt024 OBE-VAN: Najďalej do minulosti som sa dostal do 16. storočia, no bolo to pri práci s klientkou, takže podrobnosti písať nebudem. Bolo to veľmi zaujímavé, sledovať ako sa ľudia správajú. *4*
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby Anonymous » Thursday, 15. December 2005, 07:26

já jsem byl při své regresi na lovu mamuta,
rozřízl jsem si chodidlo o kámen,
mamut byl v jámě a už jsme ho jen kamenovali,
odcházel jsem se slovy:
to už dodělají i ženské :D
Anonymous

Postby WhiteWolfSix » Thursday, 15. December 2005, 08:07

:smt023 [smilie=sm033.gif]
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby ramadanite » Thursday, 15. December 2005, 14:42

OBE-VAN wrote:hmm. ne tak uplne si dovoluju s tebou souhlasit, i kdyz jenom teoretizuju
Minulost existuje velmi realne.. mozna mylne ale domnivam se naopak ze do minulosti (fyzicke) by melo byt daleko snadnejsi cestovat nez dobudoucnosti.
MInulost i kdyz slozita, alespon v nasi dimenzi (teda pokud se cestovatel netrefi zrovna do nejake jine paralelni dimenze *82* ) je asi celkem jednoznacna. Budoucnosti pravdepodobne existuje vic (zase videno pouze pohledu nasi soucasnosti). Podobne z naseho pohledu lze budoucnost asi snadneji ovlivnit nez minulost ( i kdyz ani to nelze vyloucit).

Navic vime jiste ze nase Ja nahodou neexistovalo davno jiz pred vznikem tohoto naseho hmotneho vesmiru ?

skus nejaku metodu. teoretizovat sa da do nekonecna.
ramadanite

Postby Zrak1 » Friday, 16. December 2005, 10:03

OBE-VAN wrote:MInulost i kdyz slozita, alespon v nasi dimenzi (teda pokud se cestovatel netrefi zrovna do nejake jine paralelni dimenze *82* ) je asi celkem jednoznacna. Budoucnosti pravdepodobne existuje vic (zase videno pouze pohledu nasi soucasnosti).

Nemyslím si, že budúcností našeho reálneho sveta je viac. Sú to len možnosti, teda alternatívy, ale ako náhle sa život posunie do toho ktorého času, ostatné alternatívy sa nikdy neudejú, zostanú len alternatívami, z ktorých sa po skončení nášho života môžeme v "knihovni životov" neskôr poučiť, čo sme mohli spraviť lepšie a ako by to vypadalo. Tiež si nemyslím, že by sme mohli náš život ovplyvniť podstatnou mierou, mylsím, že sa pohybujeme v určitých mantineloch, a k záchytným bodom sa vždy dostaneme. O tomto som presvedčený z mojej vlastnej skúsenosti. Asi pred 8-9 rokmi som videl jednu izbu, ktorá sa v súčasnosti nachádza v dome, ktorý bol postavený asi pred 1,5 rokom. Nebol to teda astrálny odtlačok vtedajšej súčasnosti, bol to pohľad do budúcna. Počas týchto deviatych rokov som sa veľa - krát rozhodoval a predsa som sa do tejto izby dostal. :-k
"život je záhada, ani sa ho nesnaž pochopiť, maj zmysel pre humor, smej sa sám sebe je to sila nadovšetko, nikdy nič nezostane rovnaké" Dan Millman - Pokojný bojovník
Zrak1

Blog: View Blog (3)

Postby OBE-VAN » Saturday, 17. December 2005, 14:25

Zrak1 wrote:Nemyslím si, že budúcností našeho reálneho sveta je viac. Sú to len možnosti, teda alternatívy, ale ako náhle sa život posunie do toho ktorého času, ostatné alternatívy sa nikdy neudejú, zostanú len alternatívami, z ktorých sa po skončení nášho života môžeme v "knihovni životov" neskôr poučiť, čo sme mohli spraviť lepšie a ako by to vypadalo.

To prece vubec neodporuje tomu co jsem rikal.
V nasi dimenzi (ehm. pokud se vubec nachazime porad v te same) jsme si asi prosli JEDNU minulost ale ceka nas vic variant BUDOUCNOSTI (pouze teoreticky nekonecno, souhlasim ze jsou mantinely, mozna by se to dalo predstavit ve forme vicedimenzionalni paretovy krivky, kde nejpravdepodobnejsi BUDOUCNOST je vzdy na "kopecku" te krivky"

Zrak1 wrote:... Nebol to teda astrálny odtlačok vtedajšej súčasnosti, bol to pohľad do budúcna. Počas týchto deviatych rokov som sa veľa - krát rozhodoval a predsa som sa do tejto izby dostal...

No ano videl jsi asi jednu z nejpravdepodobnejsich BUDOUCNOSTI (na vrcholku krivky) ktera se taky uskutecnila.
Tohle dokaze kazdy "obycejny jasnovidec"

*47* *88* [smilie=sm033.gif]
OBE-VAN

Postby Zrak1 » Saturday, 17. December 2005, 18:20

OBE-VAN wrote:
Zrak1 wrote:Nemyslím si, že budúcností našeho reálneho sveta je viac. Sú to len možnosti, teda alternatívy, ale ako náhle sa život posunie do toho ktorého času, ostatné alternatívy sa nikdy neudejú, zostanú len alternatívami, z ktorých sa po skončení nášho života môžeme v "knihovni životov" neskôr poučiť, čo sme mohli spraviť lepšie a ako by to vypadalo.

To prece vubec neodporuje tomu co jsem rikal.
V nasi dimenzi (ehm. pokud se vubec nachazime porad v te same) jsme si asi prosli JEDNU minulost ale ceka nas vic variant BUDOUCNOSTI (pouze teoreticky nekonecno, souhlasim ze jsou mantinely, mozna by se to dalo predstavit ve forme vicedimenzionalni paretovy krivky, kde nejpravdepodobnejsi BUDOUCNOST je vzdy na "kopecku" te krivky"

Nie je to podľa mňa o pravdepodobnosti, sú proste momenty, ktoré sú v budúcnosti dané a proste sa udejú, či chceš, alebo nie. Nie som fatalista, ale proste niektoré veci sú dané vopred. Sám si pred životom na zemi vyberáš ten svoj. Vyberiš si to, čo potrebuješ, teda čo prospeje tvojmu duševnému vyvíjaniu sa, no a niektoré momenty ťa proste nasmerujú tým správnym smerom.

OBE-VAN wrote:
Zrak1 wrote:... Nebol to teda astrálny odtlačok vtedajšej súčasnosti, bol to pohľad do budúcna. Počas týchto deviatych rokov som sa veľa - krát rozhodoval a predsa som sa do tejto izby dostal...

No ano videl jsi asi jednu z nejpravdepodobnejsich BUDOUCNOSTI (na vrcholku krivky) ktera se taky uskutecnila.

Podľa mňa som nevidel jednu z alternatív, ale to čo sa naozaj udeje. Význam bol v tom, že som sa začal viacej zaoberať svojím vlastným ja a cítim, že som v poslednej dobe vo svojom vnútri spravil pomerne pekný pokrok

OBE-VAN wrote:
Tohle dokaze kazdy "obycejny jasnovidec"

Nechcel som na to najskôr ragovať, pretože mi to prišlo z tvojej strany trochu v tom zmysle "Snáď si nemyslíš, že si výnimočný?", čo je väčšinou prejav ľudí, ktorí nechápu, že sa tieto veci na tomto fóre píšu nie z toho dôvodu, aby sa niekto na niekoho vyťahoval, ale aby sme sa podelili o svoje zážitky a možno našli to, čo hľadáme spoločnými silami. Ja osobne si nemyslím, že som niečim výnimočný, výnimočný som len tak ako každý jeden človek na tejto zemi. Každý máme svoje poslanie.
"život je záhada, ani sa ho nesnaž pochopiť, maj zmysel pre humor, smej sa sám sebe je to sila nadovšetko, nikdy nič nezostane rovnaké" Dan Millman - Pokojný bojovník
Zrak1

Blog: View Blog (3)

Postby OBE-VAN » Saturday, 17. December 2005, 21:56

Zrak1 wrote:Nechcel som na to najskôr ragovať, pretože mi to prišlo z tvojej strany trochu v tom zmysle "Snáď si nemyslíš, že si výnimočný?",

nebylo to opravdu takto mysleno ani v 0.000000000000000000000001%, omlouvam se jestli to tak vyznelo [smilie=flora008.gif]
OBE-VAN

Next

Return to Astrálne cestovanie