cestování časem

Mimotelové zážitky (OBE), astrálne cestovanie a Hemi-Sync

Moderator: WhiteWolfSix

Postby Anubis » Monday, 07. August 2006, 09:29

Mystérium kvásku na dne nádoby však platí len pre kresťanov. Ježiš bol žid, a pre tých si Hospodin nevyhradl žiadne tajomstvá. Veď maces je nekvasený. *88* *88*
Anubis
Globálny moderátor
Globálny moderátor

Blog: View Blog (1)

Postby WhiteWolfSix » Monday, 07. August 2006, 09:38

Maces, mňaaaaam *25**1*
ImageImage
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN | ANNWIN portál | Môj PicasaWeb | Image
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Blog: View Blog (32)

Postby duves » Monday, 07. August 2006, 10:02

megyca wrote:" ježíš pravil, že kvásek na dne nádoby, obsahujíci těsto, musí zústat skryt, aby mohl v tichosti pracovat, až nastane v celém těstě kvašení. V těste, ktoré se má stát chlebem ..."

To vyzera na nejaku symboliku, nie na recept ako urobit kvasok *4*
duves
Vylúčení
Vylúčení

Blog: View Blog (79)

Postby megyca » Monday, 07. August 2006, 10:20

... ok, tak inak, v Tvojej terminologii, o čom to moje s Večnosťou a kváskom chcelo byť, lebo mám pocit, že opäť je to iba otázka terminológie, ktorá nás potom vracia minimálne z ejn sof ór prudko do zhusťujúcich energií našich individuálít, osobností, jazykov našich kmeňov a "vierovyznaní" a vieš ako to je v týchto veciach: Kde je osobnosť, tam nie je pravda, kde je prevda, tam nie je osobnosť, jazyk, vierovyznanie :

Takže: Jedni tomu povedia Nirvána, iní Prázdnota, daľší symbolicky zostupne stupňujú pomocou analógie svetla na EJN, EJN SOFT a EJN SOF ÓR ku KETER a daľším sefirám. Môžeme sa dohodnúť, že jedni prepracovanejšie, druhí menej kráčajú k tomu istému?

Isto poznáš ono: "Nie je časť mňa, ktorá by nebola časťou kroréhokoľvek vzývaného božstva." A isto aj onu "hru" boh-nič ( al - la). To pokladám za východisko, kvások pre cestu ....

Je to pre väčšinu šialené a strašidelné a nepredstaviteľné .... vcítiť sa do toho, meditovať o tom, s tým podľa "máp" a pokúšať sa vnárať do toho ....

... je to priam strašidelné zistiť, že svetlo v tých výškach akoby nesvietilo dopredu na našu cestu, ale späť .... a paradoxne akoby temnota, prázdnota pred nami bola plná svetla a predsa to svetlo nevnímame a predsa zostaváme nehnutí a predsa v úžasnom pohybe ..... dochádzajú mi slová, tak si pomôžem cudzími:

... objasňovaním akoby sa zatemňovala,
vstupovaním za ňu akoby sa z nej odchádzalo,
i ten jej najsilnejší zvuk akoby bol nezvučný
i tá jej navýraznejšia podoba bola beztvará

... a predsa jedine ŇOu sa neustále všetko
oäť dokonale vytvára ....

Lao C - tao te ťing

... zavníma len "dobre vykvasený "....

... ale aby sme sa vrátili k tomu cestovaniu časom: slová a debaty na takéto témy nemôžu viac, ako dodať odvahu druhým, aby šli za svojimi vlastnými skúsenosťami. Zamotať do takej debaty ešte Nirvánu a v tej súvislosti hovoriť o čase-nečase, snažiť sa to niekomu vysvetliť je podľa mňa nemožné. Možno len zarobiť kvások. A nádejať sa, že padne do priaznivých podmienok a raz z neho bude chlieb. Vytvárať svoje osobné hypotézy o Ničote a čase a použiť pritom autoritu a úctu svojho postu je ako nasmerovať niekoho do cieľa, ktorý jasne minie. Nič je všetko. Cieľom je byť všetkým a nerobiť nic. Potom nás NIČ zavedie kamkoľvek a kedykoľvek, spojí z nášho pozemské paradoxne nespojiteľné a nepochopiteľné ...

slová a naše osobné teórie sú zbytočné .... :smt060 [smilie=flora008.gif]
megyca

Postby Anubis » Monday, 07. August 2006, 10:55

megyca. Ďakujem za vysvetlenie rečou "môjho kmeňa". Možno to tak nevyzerá z môjho príspevku, ale pochopil som už ten tvoj pôvodný - kváskový.

Vieš, ono to pramení naozaj z Tradície. "V mojom kmeni" je proste povolené a dokonca žiadúce, debatovať o význame svätých spisov, vykladať ho, dokonca sa o ňom dohadovať a hašteriť. Celé toto šibrinkovanie potom vedie k uvedomeniu si ostatných, že existuje viacero pohľadov na tú istú vec. Iste, stále platí jediná dogma: Š´ma Jisrael Adonai elohenu Adonai echad! Ale o všetkom ostatnom sa môžeme rozprávať, všetko ostatné sa môžeme ba musíme snažiť pochopiť, ak chceme vystupovať po rebríku svetla. Ak sa niekto, z môjho pohľadu točí dokola, je mojomu povinnosťou ho upozorniť, že existuje aj iná cesta, ktorá ho posunie ďalej. Nehovorím, že ho treba za každú cenu naprávať, smerovať, osekávať. Možno naozaj stačí ten kvások. Ale ako som spomenul, podľa Tradície sa v niektorých rodinách požíva maces, a ten nekvasí, pripravuje sa priamo.
Možno sa niekedy naozaj nechám uniesť a neuvedomujem si, že nesedím v nedeľnej škole. [smilie=flora008.gif]
Anubis
Globálny moderátor
Globálny moderátor

Postby WhiteWolfSix » Monday, 07. August 2006, 10:58

megyca, Anubis: :smt023 [smilie=sm033.gif] :cheer:
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby megyca » Monday, 07. August 2006, 15:22

Anubis, vďaka za Tvoje slová, :smt057 :smt039
megyca

Postby ad » Thursday, 14. September 2006, 01:24

napadla ma jedna otazka, dufam, ze nebola v tejto teme uz zodpovedana, lebo tema je dlha a nechce sa mi ju teraz celu citat... ked astralne cestujete v case, existuje len jedna buducnost, alebo viac moznych buducnosti? a minulost je jedna alebo je tiez viac alternativ?
ad

Postby WhiteWolfSix » Thursday, 14. September 2006, 05:22

ad: Keby si si mal na tieto otázky zodpovedať, aká by bola Tvoja odpoveď? [smilie=sm033.gif]
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby ad » Thursday, 14. September 2006, 20:50

neviem, podla mna je toho viac aj na jednu aj na druhu stranu, ale nemusi byt, neviem ako z nadhladu vnimat cas, ci sa veci odvijaju linearne alebo nie, alebo ci je vsetko uplne inak, sposobom aky ma vobec nenapadne. neviem ani ci prave astralne cestovanie na to dava odpoved a ci sa daju zazitky z ac povazovat za realitu, alebo za jednu z moznych realit alebo sa tam este pletu vlastne halucinacie a ci sa to vobec da rozlisit.... w12, skus na to odpovedat radsej ty, nemam ziadny zazitok tohoto typu, pramalo som o tom cital, tak ma napadaju len vlastne uvahy, z ktorych kazda sa mi zda mozna... mozno nepoznas univerzalnu odpoved, ale aj v tom pripade by ma zaujimal tvoj subjektivny nazor a nazory ostatnych astralne cestujucich, lebo mozno objektivna realita neexistuje a kazdy ju ma taku ako treba. potrebujem zazitky, asi sa pustim do trenovania :-)
ad

Postby WhiteWolfSix » Thursday, 14. September 2006, 21:26

ad, položil si tu veľa otázok, na ktoré odpovede tu nájdeš (aspoň na niektoré). Musím povedať, že veľa skúseností v cestovaní v čase nemám. Keď cestujem v čase, väčšinou je to kvôli klientovi, s ktorým pracujem. V takých príležitostiach nemám veľa možností (alebo času *40*) na experimentovanie s linearitou časopriestoru. Myslím si však, že časopriestor nie je lineárny a dokazujú to aj novodobé teórie, ktoré započal A. E. Čo sa týka reálnosti astrálneho (snového) priestoru, tak na túto otázku tu existuje celá jedna téma s názvom Snová realita. Skús si ju celú prejsť a možno Ti táto otázka bude jasnejšia.
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby ad » Thursday, 14. September 2006, 21:57

vdaka za redir, precitam si to :-)
ad

Postby megyca » Sunday, 15. October 2006, 08:26

Anubis wrote:Mne osobne sa myšlienka inkarnácie do minulosti nezdá narozumnejšia. To by potom buď bolo len bezduché prežitie už uplynulého času bez možnosti niečo zmeniť, alebo vytváranie nekonečného množstva paralelných svetov. Tu mi však uniká zmysel. Načo to všetko. Ako to pomôže duchovi v zdokonalení sa.
Nejaké paralelné prežívanie jedného ducha vo viacerých svetoch je tiež veľmi nekonvenčná teória. Asi som príliš konzervatívny, ale takéto modernosti mi moc nejdú pod nos, stále mi tam chýba logika, nejaký zmysel, nejaký dôvod, prečo to. *51*

Každá ľudská bytosť vníma iba to, čo je od detstva naučená vnímať. Tlakom výchovy a vplyvom okolitej ľudskej spoločnosti, ktorá má zlučovací bod ustálený a pevne fixovaný približne na rovnakom mieste svetelného vajíčka, sa tak malé dieťa učí fixovať svoj zlučovací bod v rovnakej polohe. Bude teda vnímať to, čo všetci ostatní. Šamani, jogíni, Toltékovia a všetci ostatní praktikanti duchovných techník sa, naopak, učia túto fixáciu narušiť a uvoľniť zlučovací bod k tomu, aby ho bolo možné posúvať, resp. pohybovať ním, do iných polôh a tak rozširovať vnímanie a uvedomovanie. Aby však bolo možné toto dosiahnuť, je potrebné mať k dispozícii dostatok voľnej a dostupnej energie, a práve k uvoľňovaniu a hromadeniu energie boli vyvinuté techniky a stratégie stopovania. Čo je čo

[smilie=flora008.gif]

Immanuel Kant, filozof: " Čas je subjektívna forma našej schopnosti vnímať. Je to zvykový spôsob merania zmeny slúžiaci nato, aby sa ľudia na základe tohto modelu pokúsili zosúladiť svoje individuálne vnímanie vesmíru."

Julian Barbour, fyzik, autor knihy The End of Time: " Čas je obyčajnou ilúziou a vlastne vôbec neexistuje. Jediné, čo prežívame, sú okamžiky. Ľudia síce majú vo zvyku uvažovať o čase a vnímať ho ako niečo lineárne, ako okamžik natiahnutý do nekonečna priamky, jediný reálny čas však predstavuje "teraz" zhodné s hinduistickým večným " Tu a teraz". Čas v žiadnom prípade nemožno vnímať ako čosi, čo leží mimo našej tretej dimenzie a nad ňou. "

z prelomovej štúdie Neviditeľné dimenzie vesmíru napísanej tímom významných fyzikov ( Nima Arkani-Hamed, Georgi Dvali, Savas Dimopoulous... ) pre magazín Scientific American:

http://209.85.135.104/search?q=cache:TN ... lr=lang_sk

paralely tejto vedeckej štúdie možno nájsť napr. aj v knihách Carlosa Castaneda ( napr. čarodejníkovo vysvetlenie fungovania sveta podľa indiánov z kmeňa Yaqui, predovšetkým prirovnanie oka k svetu, ale aj iné ... napr. v knihách Kolo času, Oddelená skutočnosť, Cesta do Ixtlanu atd... ) Aby som to v skratke vypichla a nemusela siahodlho vysvetľovať, o čo v zásade ide, pomôžem si iste pre Vás známou stránkou Čo je čo

"Zlučovací bod - Pre vysvetlenie pojmu zlučovací bod je vhodné uviesť najprv deväť premís toltéckeho učenia:

1. Vesmír je nekonečné zoskupenie energetických polí, ktoré pripomínajú svetelné vlákna.

2. Tieto energetické polia, ktoré sa nazývajú emanácie Orla, vyžarujú zo zdroja nesmiernych proporcií, ktorý toltécki žreci nazvali Orol (pozri aj časť Dar Orla).

3. Ľudské bytosti sa tiež skladajú z nesmierneho počtu vlákien, ktoré pripomínajú energetické polia. Žreci vidia ľudské bytosti ako sveteľné vajíčka alebo sveteľné gule.

4. Malá časť svetelných vlákien, ktorá prechádza svetelným vajíčkom, je rozžiarená v jeho vnútri okolo miesta, ktoré sa javí ako škvrna jasnejšej žiary na povrchu svetelného vajíčka.

5. Vnímanie nastáva vtedy, keď energetické polia v tejto malej skupinke, obklopujúcej jasne žiariacu škvrnu, rozšíria svoje svetlo tak, aby osvetlilo identické energetické polia mimo vajíčka. Keďže pre vnímanie sú dostupné iba polia/vlákna energie, rozžiarené žiarivou škvrnou, nazýva sa táto škvrna "bodom, kde sa skladá, alebo zlučuje, vnímanie", teda "zlučovací bod" (inde tiež "bod spojenia").

6. Je možné pohybovať bodom spojenia/zlučovacím bodom po povrchu svetelného vajíčka z jeho pôvodnej, zvyčajnej polohy na akúkoľvek inú pozíciu. Žiara bodu spojenia môže rozžiariť akékoľvek energetické vlákna/polia, s ktorými sa dostáva do kontaktu. Premiestnením do inej, novej pozície, dochádza k zažatiu nových vlákien energie, čím sa stávajú dostupnými pre vnímanie.

7. Ak človek pohne zlučovacím bodom dostatočne silno, umožní mu to vnímať celkom iný svet: komplexný, úplný a objektívny rovnako, ako ten, ktorý vnímame bežne.

8. Sila, ktorá spôsobuje to, že vnímame, sa nazýva Zámer. Nestávame sa vedomými, pretože vnímame, ale vnímame v dôsledku tlaku Zámeru.

9. Cieľom toltéckych čarodejov je dosiahnutie takého stavu totálneho uvedomenia, ktorý im umožní vnímať všetko, čo je dostupné ľudskému vnímaniu. "

a v náväznosti odkazujem na Desať dimenzií...

zaujímavosťou je, že moderní fyzici začínajú pripúšťať existenciu najmenej 10 dimenzií, pričom tieto dimenzie nejde, ako by sa možno zdalo identifikovať pomocou času, ale pomocou gravitácie ( ibaže nie v tak obmedzenom ponímamí, ako sme sa učili kedysi na hodinách fyziky ). Odštartovala to všetko dvojica Klein-kaluža v Jednotnej teórii gravitácie a elektromagnetizmu, v ktorej rátali minimálne s dalšou jednou nami nevnímateľnou dimenziou.... Od 20. rokov minulého storočia a tejto jednotnej teorie postupne moderní fyzici, ako som už bola napísala, začínajú reálne pripúšťať najmenej 10 dimenzií .... Hm, príde mi to viac ako zaujímavé a viac ako náhoda....

ale od modelov, s ktorými ako vidno pracujú ( a úspešne ) nielen ľudia duchovna ale i modernej vedy k tým inkarnáciam:

Myšlienka inkarnácie do minulosti nemá logiku iba vo svete lineárnych mysliteľov hlboko uvaznených v lineárnom svete a v čase - v trojrozmernej dimenzii. Ukazuje sa však, že vesmír je skutočne vytvorený iba akýmisi "hranicami nášho vedomia" a len od nás samých záleží, ako nás tieto hranice obmedzujú a aké "logicky nelogické" sa nám zdajú.
megyca

Postby megyca » Sunday, 15. October 2006, 08:51

ad wrote:neviem, podla mna je toho viac aj na jednu aj na druhu stranu, ale nemusi byt, neviem ako z nadhladu vnimat cas, ci sa veci odvijaju linearne alebo nie, alebo ci je vsetko uplne inak, sposobom aky ma vobec nenapadne. neviem ani ci prave astralne cestovanie na to dava odpoved a ci sa daju zazitky z ac povazovat za realitu, alebo za jednu z moznych realit alebo sa tam este pletu vlastne halucinacie a ci sa to vobec da rozlisit.... w12, skus na to odpovedat radsej ty, nemam ziadny zazitok tohoto typu, pramalo som o tom cital, tak ma napadaju len vlastne uvahy, z ktorych kazda sa mi zda mozna... mozno nepoznas univerzalnu odpoved, ale aj v tom pripade by ma zaujimal tvoj subjektivny nazor a nazory ostatnych astralne cestujucich, lebo mozno objektivna realita neexistuje a kazdy ju ma taku ako treba. potrebujem zazitky, asi sa pustim do trenovania :-)

hm, zaujala ma tá otázka, či možno považovať zážitky z ac za realitu ... môj pohľad: pri "videní na diaľku", či samotnej bilokácii je presvedčiť sa o zážitku jednoduché, stačí trochu trénovať "so spriaznenou bytosťou", napríklad tak, že daná osoba mení svoje miesto pobytu, cielene a pred tebou utajene, alebo zmení niečo na svojom tradičnom výzore, v miestnosti.... pokiaľ o tom vieš, dá sa pochybovať? ( aj ked pochybovať sa dá o všetkom ) .... Pri astrálnom cestovaní do "iných svetov" počas "riadeného spánku" napríklad, ide spätne overiť vec, zážitok tak, že sa na cielené miesto vyberiete viacerí v tom istom čase ))))) - postupne však človeku, podľa mojich skúseností, takéto "kontrolné uistenia" prídu ako zbytočné až zdržujúce pre jeho vlastný individálny vývoj.... , pokiaľ nejde naozaj o tímovú prácu na nejakej "dôležitej" veci ....

Na úvodný tréning odporúčam preštudovať a nacvičiť čítavú knihu s jednoduchými a účinnými technikami Von Braschler: Dokonalé načasovaní ( eugenika 2004 ), ktorú tuším ešte stále možno veľmi akciovo zlacnenú kúpiť cez http://www.eugenika.sk
megyca

Postby Anubis » Sunday, 15. October 2006, 22:33

:hm:
Neviem, čo si tým chcela povedať. Skús to prosím jednoducho a vlastnými slovami. Zaujíma ma tvoj názor, nie nejaké citáty, tie som už čítal, dávno. Linearita času je, podľa mňa, nespochybniteľná, ale samozrejme exaktne asi nedokázateľná - mysím to, že platí univerzálne. V konštrukcii judaisticko-kresťansko-islámskeho sveta sa pracuje s lineárnym časom. Tento čas je dosadený do modelu stvorenia a sedí. Viem, že východné systémy majú na to iný pohľad - tu a teraz ale inkarnácia do minulosti? Nedáva mi to zmysel. NAČO?
Anubis
Globálny moderátor
Globálny moderátor

Postby GigiViera » Monday, 16. October 2006, 06:03

Ale, Anubis, nevies naco? Ved aby mal clovek co robit, ked sa mu nechce robit nieco poriadne. Naco pracovat na sebe ked mozme filozofovat o cestovani do minulosti a dokonca uz aj o inkarnaciach v tomto smere? Napriklad do cias nejakej dobrej hostiny v antickom svete, keby Nopal napiekla kolace, preco nie? *2* Len aby clovek nebol sklamany keby mu namisto toho servirovala susene slimaky... *40*

Ale vsetko moze byt aj inak. :-k
Image
Láska je viac než len byť otvorený trápeniam iných. Láska je aj zrelosť žiť s vedomím, že nemôžeme urobiť nič, aby sme ich od ich trápenia oslobodili.
http://vierasimkovicova.blog.sme.sk/
GigiViera
VIP
VIP

Postby Anubis » Monday, 16. October 2006, 08:43

Gigi.
Tvoj pohľad ma oslovil. :smt023
Ozaj, taká hostinka, s Nopalkinými koláčikmi ... *40* Len aby sme sa do tej minulosti všetci pomestili. *2* *3* [smilie=flora008.gif]
Anubis
Globálny moderátor
Globálny moderátor

Postby WhiteWolfSix » Monday, 16. October 2006, 09:24

Off-topic: Heh, ja by som si Nopalkin koláčik rád ešte dal. *25* *1*
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby megyca » Monday, 16. October 2006, 11:06

Anubis wrote::hm:
Neviem, čo si tým chcela povedať. Skús to prosím jednoducho a vlastnými slovami. Zaujíma ma tvoj názor, nie nejaké citáty, tie som už čítal, dávno. Linearita času je, podľa mňa, nespochybniteľná, ale samozrejme exaktne asi nedokázateľná - mysím to, že platí univerzálne. V konštrukcii judaisticko-kresťansko-islámskeho sveta sa pracuje s lineárnym časom. Tento čas je dosadený do modelu stvorenia a sedí. Viem, že východné systémy majú na to iný pohľad - tu a teraz ale inkarnácia do minulosti? Nedáva mi to zmysel. NAČO?

Anubis, pekne a sugestívne si to naformuloval. ) ...neviem; skús; myslím; viem,ale; nedáva mi to zmysel, NAČO...

... svojimi slovami som sa k tejto veci už vyjadrila o pár strán skôr v tejto téme .... teraz som iba dodala "argumenty" iných ...

k tomu, čo nám často dáva a nedáva zmysel: je to len o nás a hraniciach nášho vedomia, výchovy, modelov, ktoré žijeme, čím sme sami pre seba a chceme byť pre iných....

vieš, ja som svoje svojimi slovami, doplnené argumentami predložila azda zatiaľ dostatočne. pýtam sa ale naopak teba: NAČO? .... potrebuje judaisticko-kresťansko-islámsky svet lineárny čas? ... načo ho potrebuješ Ty? Aký to dáva zmysel? ... tomu svetu, tebe samotnéhu.... zdá sa ti, že to najvyššie ho potrebuje? aj mimo našej trojrozmernosti, mimo nášho času? ... alebo je iba model akýsi zjednodušený, prispôsobený až dvojrozmerne, aby sme ho aspoň ako-tak mohli, dokázali zavnímať, prečítať? S plnou úctou a túžbou po poznaní, objasnení a aspoň čiastočnom presvetlení tejto veci pýtam sa Ta, aký má skutočný význam linerárny čas v judaisticko-kresťansko-islámskom svete, PREČO a NAČO ?

...júj, či slimačie, abo klasické, koláčik od nopalky by som tiež rada ochutnať, počula som už o nich chýr... *4*
megyca

Postby GigiViera » Monday, 16. October 2006, 17:03

megyca wrote: ale od modelov, s ktorými ako vidno pracujú ( a úspešne ) nielen ľudia duchovna ale i modernej vedy k tým inkarnáciam:

Myšlienka inkarnácie do minulosti nemá logiku iba vo svete lineárnych mysliteľov hlboko uvaznených v lineárnom svete a v čase - v trojrozmernej dimenzii. Ukazuje sa však, že vesmír je skutočne vytvorený iba akýmisi "hranicami nášho vedomia" a len od nás samých záleží, ako nás tieto hranice obmedzujú a aké "logicky nelogické" sa nám zdajú.

Predpokladám ze to o tých inkarnáciách je uz Tvoja úvaha - neoddelila si totiz uplne presne citacie autorov od tvojho zaveru.

Problem je v tom, ze ani jeden z citovanych autorov ziadne argumenty pre moznu inkarnaciu do minulosti nedava. To ze si mozes posunut zlucovaci bod alebo prejst do inej dimenzie este nehovori nic o tom ze by si sa tam mohla AJ inkarnovat. Ze tam mozes presunut vedomie je totiz nieco ine ako inkarnacia - otazka je ci by si tam existovala v takejto forme aku si tu predstavujes. Cize "inkarnacia do minulosti" je koncept rovnako obmedzeny tvojim doterajsim vnimanim ako aj pohlad na linearitu casu, ktory tu ty posudzujes.
Image
Láska je viac než len byť otvorený trápeniam iných. Láska je aj zrelosť žiť s vedomím, že nemôžeme urobiť nič, aby sme ich od ich trápenia oslobodili.
http://vierasimkovicova.blog.sme.sk/
GigiViera
VIP
VIP

PreviousNext

Return to Astrálne cestovanie