cestování časem

Mimotelové zážitky (OBE), astrálne cestovanie a Hemi-Sync

Moderator: WhiteWolfSix

Postby Zrak1 » Monday, 31. July 2006, 15:38

Anubis wrote: ...... Myslím, že nie je až tak hrubohmotná. Alebo je ?

*3* V tomto zmysle určite nie. Nedá mi ale *47* .... samozrejme ideš cestou, ktorá je naozaj obvyklá, proste človek postupne postupuje stále ďalej a ďalej, ako ale vieš, že ten dom staviaš od prízemia *4* *40*

Anubis: Myslím, čo sa týka duchovného hľadania pravdy, že hovoríme o tom istom, len to inakšie vyjadrujeme a prirovnávacími príkladmi sa len navzájom mätieme, teda aspoň ja som tvoj príklad zprvu úplne nepochopil. Podstatné je to, že napredujeme a to nie len my dvaja, a verím že všetko čo hľadáme nakoniec nájdeme.... základom je viera (Gigi viera *40* ) *18* [smilie=flora008.gif]

Gigi Viera [smilie=flora008.gif]
"život je záhada, ani sa ho nesnaž pochopiť, maj zmysel pre humor, smej sa sám sebe je to sila nadovšetko, nikdy nič nezostane rovnaké" Dan Millman - Pokojný bojovník
Zrak1

Blog: View Blog (3)

Postby Anubis » Monday, 31. July 2006, 15:54

Zrak1 wrote: *3* V tomto zmysle určite nie. Nedá mi ale *47* .... samozrejme ideš cestou, ktorá je naozaj obvyklá, proste človek postupne postupuje stále ďalej a ďalej, ako ale vieš, že ten dom staviaš od prízemia *4* *40*

Zrak.
Odpoveď je jednoduchá. Idem cestou tých, ktorí ten dom už postavili.
Anubis
Globálny moderátor
Globálny moderátor

Blog: View Blog (1)

Postby Anonymous » Monday, 31. July 2006, 16:01

Anubis wrote:Odpoveď je jednoduchá. Idem cestou tých, ktorí ten dom už postavili.

nějaká známá jména ? či anonymní - zajímaly by mě příklady těch...
Anonymous

Postby Anubis » Monday, 31. July 2006, 16:19

Zopár.

Eliáš
Abrham
Jehosuvah ben Miriam
r Ba'al Šem Tov
r Dov Bér - maggid
r Akiva
r Chajim Vital

... etc
Anubis
Globálny moderátor
Globálny moderátor

Postby WhiteWolfSix » Monday, 31. July 2006, 16:26

out of topic: Anubis, to r pred menom znamená rabi?
ImageImage
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN | ANNWIN portál | Môj PicasaWeb | Image
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Blog: View Blog (32)

Postby Anonymous » Monday, 31. July 2006, 16:26

aha.. tak jsem zase vedle *3*
ten Jehosuvah ben Miriam - to je Ježíš ?
Anonymous

Postby Anubis » Monday, 31. July 2006, 16:28

WhiteWolfSix wrote:out of topic: Anubis, to r pred menom znamená rabi?

áno. rabbi alebo rebbe - číta sa to rébe, s takým slabučkým j pred b
Anubis
Globálny moderátor
Globálny moderátor

Postby Anubis » Monday, 31. July 2006, 16:28

karellight wrote:aha.. tak jsem zase vedle *3*
ten Jehosuvah ben Miriam - to je Ježíš ?

V preklade Ježiš syn Márie.
Anubis
Globálny moderátor
Globálny moderátor

Postby WhiteWolfSix » Monday, 31. July 2006, 16:28

*40*
ImageImage
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN | ANNWIN portál | Môj PicasaWeb | Image
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Blog: View Blog (32)

Postby Anonymous » Monday, 31. July 2006, 16:32

Anubis wrote:V preklade Ježiš syn Márie.

jo, toho mám rád *18* ( taky trochu rebel *3* - tedy ne kvůli tomu )
Anonymous

inkarnace do minulosti a paralelni zivoty

Postby OBE-VAN » Sunday, 06. August 2006, 17:34

Anubis wrote:Mne osobne sa myšlienka inkarnácie do minulosti nezdá narozumnejšia. To by potom buď bolo len bezduché prežitie už uplynulého času bez možnosti niečo zmeniť, alebo vytváranie nekonečného množstva paralelných svetov. Tu mi však uniká zmysel. Načo to všetko. Ako to pomôže duchovi v zdokonalení sa.
Nejaké paralelné prežívanie jedného ducha vo viacerých svetoch je tiež veľmi nekonvenčná teória. Asi som príliš konzervatívny, ale takéto modernosti mi moc nejdú pod nos, stále mi tam chýba logika, nejaký zmysel, nejaký dôvod, prečo to. *51*

Malinko se vratim k tematu. Naopak moznost inkarnovani do tzv. "minulosti" je vec znejici naprosto logicky. Pokud to spravne chapu, tak v urcite astralni oblasti do ktere se vetsina z nas dostane, kdyz ke konci sveho obdobi nadobro opusti soucasne fyzicke telo, neexistuje cas.
Znamena to ze se vedomi (ci duch/duse?) dostane do dimenze ktera existuje mimo cas. Je zcela logicke ze z dimenze ktera je nadcasova je mozne se do fyzickeko sveta inkarnovat na libovolne misto a v libovolnem case, prave proto ze nadcasova dimenze je nadrazena fyzikalnimu svetu.
Jina otazka je jake pro to mohou existovat duvody.... Pokud to tak vubec je, tak duvody budou asi pouze v oblasti ukolu a duchovni cesty a vlastniho duchovniho rozvoje.
To ze existuje ochranny mechanismus "zapominani" je vec jina. V tomto pripade nejen ze chrani inkarnovanou dusi pred zmatkem a zbytecnou zatezi, ale tim i zabranuje vzniku evt. casoveho paradoxonu...
Ale kdo vi jak to vlastne je.
Rozodne si nemyslim ze inkarnovani do minulosti by muselo byt bezduche proziti neceho minuleho a definitivniho. Navic se obavam, ze nekonecne mnozstvi paralelnich svetu asi stejne existuje....
Proc by jedna duse nemohla prozivat paralelne vice zivotu "najednou" ? Jakmile si pripustime ze existuje nadcasova dimenze a paralelni svety a ze nemame pouze jedno fyzicke telo, vsechno je mozne. Zavisi to asi pouze na kapacite ci energii individualizovaneho ducha a schopnosti zpracovat tyto existence. Je jasne ze "duch/duse" na pocatku sve cesty bude vic zamereny na jednu soucasnou fyzickou existenci a bude ji velmi intenzivne prozivat. Postupne se vsak muze vyvijet k paralelnimu "zpracovani informaci a zivotu " podobne jako dnesni moderni procesory *47*
OBE-VAN

Postby OBE-VAN » Sunday, 06. August 2006, 17:40

karellight wrote:já dávám přednost skládání mozaiky, je to něco jako puzzle - celé ho ještě nemáš složeno, ale víš , že to co už je složeno - je složeno správně...
:smt039

souhlasim s prvni casti mozaiky. Je lepsi si ale pripustit ze muzes nekdy zjistit, ze i ta "spravne slozena cast mozaiky" prece jenom nakonec spravne byt nemusi:
- mozaiku si skladal zrcadlove obracene a nebo treba pro kazdeho ta mozaika muze vypadat trosku jinak... a nebo s tim jak si se zmenil ty sam, zmenil se tvuj pohled na nektere veci a tudiz bys dneska tu mozaiku skladal take jinak.
- a nebo tak spravne slozena cast mozaiky platil pouze za urcitych predpokladu ci v urcitem casoprostoru a po doplneni nekterych informaci dojdes k tomu ze velkou cast te mozaiky nakonec muzes stavet znovu...

Hezky se to samozrejme kritizuje .. a lepsi napad.. nez stavet mozaiku a mit pocit ze cast uz je postavena spravne.. samozrejme TAKY ZADNY NEMAM *40* *2*
OBE-VAN

Re: inkarnace do minulosti a paralelni zivoty

Postby Zrak1 » Sunday, 06. August 2006, 18:12

OBE-VAN wrote:Malinko se vratim k tematu. Naopak moznost inkarnovani do tzv. "minulosti" je vec znejici naprosto logicky. Pokud to spravne chapu, tak v urcite astralni oblasti do ktere se vetsina z nas dostane, kdyz ke konci sveho obdobi nadobro opusti soucasne fyzicke telo, neexistuje cas.
Znamena to ze se vedomi (ci duch/duse?) dostane do dimenze ktera existuje mimo cas. Je zcela logicke ze z dimenze ktera je nadcasova je mozne se do fyzickeko sveta inkarnovat na libovolne misto a v libovolnem case, prave proto ze nadcasova dimenze je nadrazena fyzikalnimu svetu.
Jina otazka je jake pro to mohou existovat duvody.... Pokud to tak vubec je, tak duvody budou asi pouze v oblasti ukolu a duchovni cesty a vlastniho duchovniho rozvoje.
To ze existuje ochranny mechanismus "zapominani" je vec jina. V tomto pripade nejen ze chrani inkarnovanou dusi pred zmatkem a zbytecnou zatezi, ale tim i zabranuje vzniku evt. casoveho paradoxonu...
Ale kdo vi jak to vlastne je.
Rozodne si nemyslim ze inkarnovani do minulosti by muselo byt bezduche proziti neceho minuleho a definitivniho. Navic se obavam, ze nekonecne mnozstvi paralelnich svetu asi stejne existuje....
Proc by jedna duse nemohla prozivat paralelne vice zivotu "najednou" ? Jakmile si pripustime ze existuje nadcasova dimenze a paralelni svety a ze nemame pouze jedno fyzicke telo, vsechno je mozne. Zavisi to asi pouze na kapacite ci energii individualizovaneho ducha a schopnosti zpracovat tyto existence. Je jasne ze "duch/duse" na pocatku sve cesty bude vic zamereny na jednu soucasnou fyzickou existenci a bude ji velmi intenzivne prozivat. Postupne se vsak muze vyvijet k paralelnimu "zpracovani informaci a zivotu " podobne jako dnesni moderni procesory *47*

....plne súhlasím :smt023 :smt039
"život je záhada, ani sa ho nesnaž pochopiť, maj zmysel pre humor, smej sa sám sebe je to sila nadovšetko, nikdy nič nezostane rovnaké" Dan Millman - Pokojný bojovník
Zrak1

Postby megyca » Sunday, 06. August 2006, 18:18

Pripúšťame existenciu Večnosti? Ak áno, čo je Večnosť? Môžeme ju nedokonalo slovami charakterizovať v rámci makrokozmu ako nekonečný rad momentov, v ktorých sú zahrnuté momenty minulé, súčasné, či budúce všetkých jednotlivých súčastí vesmíru, univerza, Stvorenia? Pripúšťame, že sme ( náš mikrokozmos ) súčasťou Stvorenia? Žijúc tu a teraz – t.j. v danom momemte, ktorý je súčasťou Večnosti? Sme teda paradoxne súčasťou Večnosti a cez ten moment Večnosťou zároveň. Ak chceme, máme dosah na ktorýkoľvek moment Večnosti. Chce to len trochu cviku ( a neviem, možno istý stupeň „duchovnosti“ ). Nie každé cestovanie časom však je autentickým napojením na „knižnicu momentov“ Večnosti. Je veľa halušiek, haluzí, akoby bludných kruhov, akýchsi neodbytne vťahujúcich, pohlcujúcich pascí. Treba to LEN skúšať. Poctivo, bez očakávania, byť bdelým pozorovateľom. Človek dokáže ísť dopredu, dozadu, akoby zastaviť čas v súčasnosti. Zažiť svoje minulé, či budúce momenty, tak ako momenty druhých – ak máme kompetenciu. Zažiť priam fyzicky ( dokonca aj s modrinami, či ranami po ukrižovaní, povraze, s vodou v ústach ) .... to podľa hlbky ponoru. Hm, dá sa všeličo – čosi pochopiť, dovysvetliť si, aj načas v hlave riadne zamotať.... , ale netrúfla by som si povedať, že moja minulosť nie je budúcnosťou , že moment z budúcnosti už nie je mnou prežitou minulosťou .... Večnosť ako ju poznám ja, v tom nerozlišuje...
megyca

Postby Zrak1 » Sunday, 06. August 2006, 18:22

megyca:
.... podľa mňa si to pekne vystihla.....výborne napísané [smilie=flora008.gif]
Zrak1

Postby Anubis » Sunday, 06. August 2006, 18:43

OBE-VAN wrote:Malinko se vratim k tematu. Naopak moznost inkarnovani do tzv. "minulosti" je vec znejici naprosto logicky. Pokud to spravne chapu, tak v urcite astralni oblasti do ktere se vetsina z nas dostane, kdyz ke konci sveho obdobi nadobro opusti soucasne fyzicke telo, neexistuje cas.

Z toho vyplýva že používame každý inú logiku.
Je to zrejme otázka viery. To, kam sa väčšina z nás dostane, keď nadobro opustí svoje fyzické telo v mojej termínoloógii nie je astrálna oblasť. A čas tam existuje, aj keď možno v inej forme. Jediný, kto existuje mimo čas je trancententný Boh, Ajin. Všetko ostatné existuje v čase. Myslím, že toto je kľúčový rozdiel. To ostatné už potom z toho vyplýva.

OBE-VAN wrote:To ze existuje ochranny mechanismus "zapominani" je vec jina. V tomto pripade nejen ze chrani inkarnovanou dusi pred zmatkem a zbytecnou zatezi, ale tim i zabranuje vzniku evt. casoveho paradoxonu...

Mechanizmus zabúdania, áno. Také čosi asi je. Ale ak by bolo možné inkarnovať sa do minulosti, ani zabúdanie by nezavránilo zmene minulosti a aj výskytu tzv. časových paradoxov. Pokiaľ teda predpokladáme slobou rozhodovania. Pokiaľ nie, tak prežitie minulosti by bolo ako pohľad v kine. Ale to by nemalo zmysel inkarnovať sa, načo, to sa dá zabezpečiť i regresnou terapiou či hypnózou a snáď i inými technikami.

Tak ako sa pýtaš, prečo by duch nemohol prežiť paralelne niekoľko životov naraz sa ja pýtam prečo by mal?
Anubis
Globálny moderátor
Globálny moderátor

Postby GigiViera » Sunday, 06. August 2006, 20:41

Anubis, mimo tento casopriestor sa da dostat pomerne lahko s Hemi Syncom uz v ohnisku 15 - verim ale ze je to nieco ine nez kde je boh - hoci ma to doteraz nikdy nenapadlo. Jedno je ale iste, ze si myslim ze dusa pri reinkarnacii (ak existuje) musi vstupit do tohoto casopriestoru podla urcitych zakonitosti - jedna z nich je naslednost casu, takze cuvanie v inkarnaciach mi nesedi. Nejde o inu logiku, len o ine premisy....
Image
Láska je viac než len byť otvorený trápeniam iných. Láska je aj zrelosť žiť s vedomím, že nemôžeme urobiť nič, aby sme ich od ich trápenia oslobodili.
http://vierasimkovicova.blog.sme.sk/
GigiViera
VIP
VIP

Postby OBE-VAN » Sunday, 06. August 2006, 20:48

Anubis wrote:
Z toho vyplýva že používame každý inú logiku.
Je to zrejme otázka viery. To, kam sa väčšina z nás dostane, keď nadobro opustí svoje fyzické telo v mojej termínoloógii nie je astrálna oblasť. A čas tam existuje, aj keď možno v inej forme. Jediný, kto existuje mimo čas je trancententný Boh, Ajin. Všetko ostatné existuje v čase. Myslím, že toto je kľúčový rozdiel. To ostatné už potom z toho vyplýva.
Ale to by nemalo zmysel inkarnovať sa, načo, to sa dá zabezpečiť i regresnou terapiou či hypnózou a snáď i inými technikami.
Tak ako sa pýtaš, prečo by duch nemohol prežiť paralelne niekoľko životov naraz sa ja pýtam prečo by mal?

Proc myslis ze kazdy pouziva jinou logiku nebo ze je to otazka viry? Lze to interpretovat tak ze logika kterou ty pouzivas souvisi s tvoji virou?
Je to vsechno jenom polemika kde je prilis mnoho neznamych a prilis mnoho pojmu pod kterymi si kazdy predstavi neco jineho.
Povazujes tedy (snad i vicemene uznavanou) predstavu o tom, ze cas plati pouze pro fyzicky hmotny svet za naprosto nespravnou? Pokud ne tak to vidim jako celkem logicke ze v urcite urovni byti resp. vedomi mimo hmotu toto existuje nadcasove resp. mimocasove. Mozna to odpovida tvoji predstave ze cas "existuje v jine forme". Jako ze se na "urcitou dobu" zastavi ci zpomali? I tohle je samozrejme mozne protoze vlastne v teto dimenzi je pro vedomi jednotlivce pravdepodobne nejpodstatnejsi subjektivni vnimani casu protoze objektivne ho asi nema s cim merit (zalezi asi opravdu v jake dimenzi se nachazi).
Je ale asi pravdepodobne ze i v te dimenzi mimocasovosti ci nadcasovosti nebo jednoduse receno jinak plynoucim casu existuji urcita omezeni od...do urcitym zpusobem vztazena k realne hmotne existenci naseho vesmiru. Prijde mne mne dost malo pravdepodobne ze by bylo mozne se inkarnovat do doby pred vznikem tohoto vesmiru ci naopak po jeho zaniku. Ale ani to nelze vyloucit.... *82*

Netvrdim ze kazdy duch musi nutne prozivat nekolik paralelnich zivotu najednou ale beru to jako jednu z moznosti.
Duvody muzou byt ruzne - z mechanistickeho zjednoduseneho pohledu: pokud ma nejaky procesor kapacitu zpracovavat vypocty paralelne, tak proc by je musel zpracovavat i nadale pouze sekvencnim zpusobem?

Edit: Poradie bbcode značiek opravil ww6
OBE-VAN

Postby Anubis » Sunday, 06. August 2006, 22:03

GigiViera wrote:Anubis, mimo tento casopriestor sa da dostat pomerne lahko s Hemi Syncom uz v ohnisku 15 - verim ale ze je to nieco ine nez kde je boh - hoci ma to doteraz nikdy nenapadlo. Jedno je ale iste, ze si myslim ze dusa pri reinkarnacii (ak existuje) musi vstupit do tohoto casopriestoru podla urcitych zakonitosti - jedna z nich je naslednost casu, takze cuvanie v inkarnaciach mi nesedi. Nejde o inu logiku, len o ine premisy....

GIGI. Zrejme sa zhodujeme. Nepoznám síce celkom reč tvojho kmeňa, neviem, čo je ohnisko 15, ale to, že leží mimo tento časopriestor pripúšťam. Leží v inom časopriestore, resp. inak definovanom časopriestore. Dôležitá v mojej viere je tá následnosť času. Tá platí pre všetkých a všetko, okrem neprejaveného Boha - Ajin. Čo si treba uvedomiť, platí aj pre prejaveného Boha - Ejn Sóf. Aby som znova spustil tú svoju - absolútne nič Ajin je mimo akýkoľvek čas a akýkoľvek priestor, oproti absolútnemu všetkému Ejn Sóf, ktoré existuje vo všetkých časoch a všetkých priestoroch.
A či je ohnisko 15 Boh? Neviem, je to možné z rôznych pohľadov, určite je istým prejavom Ejn Sóf. Môže to byť Božská emanácia, Božské vyžarovanie niektorej sefiroty, môže to byť čokoľvek iné, to by chcelo onlajnovejšiu diskusiu, isto by sme na to prišli. :smt023 :smt039
Anubis
Globálny moderátor
Globálny moderátor

Postby megyca » Monday, 07. August 2006, 08:45

" ježíš pravil, že kvásek na dne nádoby, obsahujíci těsto, musí zústat skryt, aby mohl v tichosti pracovat, až nastane v celém těstě kvašení. V těste, ktoré se má stát chlebem ..."

z dopisu E.Leviho M. Montantovi
megyca

PreviousNext

Return to Astrálne cestovanie