cestování časem

Mimotelové zážitky (OBE), astrálne cestovanie a Hemi-Sync

Moderator: WhiteWolfSix

Postby Zrak1 » Monday, 31. July 2006, 07:50

Karle: Keď som písal predchádzajúci príspevok, myslel som aj na teba, pretože viem, že si zástanca, a myslím že aj slušný odborník, regresnej terapie, takže som vedel, že budeš reagovať a to vo veľmi krátkom časovom intervale. Tvoje skúsenosti ti neberiem a verím, že je na nich kus veľkej pravdy, no myslím si, že "pravda samotná" bude niekde uprostred a tvoje skúsenosti a skúsenosti iných, či môj názor do toho nejaký spôsobom zapadajú, len nevieme ako..... v mojich názoroch a postojoch sa držím jednej "zásady" a to tej, že všetko môže byť ináč . Všetko je to teda opäť len o úhle pohľadu a o vnímaní, pričom veľmi dôležitú úlohu na našom názore, zohrávajú naše rôzne skúsenosti, ktoré sú u niektorých podobné a u iných odlišné, no každý má tie svoje a vníma ich svojou individualitou.....
"život je záhada, ani sa ho nesnaž pochopiť, maj zmysel pre humor, smej sa sám sebe je to sila nadovšetko, nikdy nič nezostane rovnaké" Dan Millman - Pokojný bojovník
Zrak1

Blog: View Blog (3)

Postby Anonymous » Monday, 31. July 2006, 08:04

celou pravdu o reinkarnacích apod. neznám a tudíž mohu prezentovat jen to s čím jsem se opakovaně setkal...
Anonymous

Postby Anubis » Monday, 31. July 2006, 09:03

Poznať čiastkovú pravdu znamená nepoznať nič. Sú dve možnosti ako pokračovať:
1. Ticho sa snažiť dopátrať toho zbytku
2. Nahlas vykrikovať tie čriepky poznania do sveta a tváriť sa, aby som si pomohol z slovami z krásneho filmu Skřivánci na niti, "že je hovno múj strejc".

KL, ktorej možnosti dávaš prednosť ty ?
Anubis
Globálny moderátor
Globálny moderátor

Blog: View Blog (1)

Postby henka » Monday, 31. July 2006, 09:07

Anubius -môžem vykrikovať do sveta čo viem k čomu som sa dopátrala, uvedomujúc si more iných možností -hľadať a porovnávať -aj to je cesta
Image
henka
Vylúčení
Vylúčení

Blog: View Blog (9)

Postby Anonymous » Monday, 31. July 2006, 09:10

Anubis wrote:Poznať čiastkovú pravdu znamená nepoznať nič. Sú dve možnosti ako pokračovať:
1. Ticho sa snažiť dopátrať toho zbytku
2. Nahlas vykrikovať tie čriepky poznania do sveta a tváriť sa, aby som si pomohol z slovami z krásneho filmu Skřivánci na niti, "že je hovno múj strejc".

KL, ktorej možnosti dávaš prednosť ty ?

já dávám přednost skládání mozaiky, je to něco jako puzzle - celé ho ještě nemáš složeno, ale víš , že to co už je složeno - je složeno správně...

:smt039
Anonymous

Postby duves » Monday, 31. July 2006, 09:16

henka wrote:Anubius -môžem vykrikovať do sveta čo viem k čomu som sa dopátrala, uvedomujúc si more iných možností -hľadať a porovnávať -aj to je cesta

K tomu sa priklanam tiez *52* .
duves
Vylúčení
Vylúčení

Blog: View Blog (79)

Postby Anubis » Monday, 31. July 2006, 09:19

Henka, som Anubis, ale aj Anubius je pekné. [smilie=flora008.gif] *40*
Anubis
Globálny moderátor
Globálny moderátor

Postby Anonymous » Monday, 31. July 2006, 09:23

karellight wrote:já dávám přednost skládání mozaiky, je to něco jako puzzle - celé ho ještě nemáš složeno, ale víš , že to co už je složeno - je složeno správně... :smt039

a taky se někdy ukáže, že v celkovém kontextu jsou některé věci zprvu velmi důležité, následně nepatrné....
Anonymous

Postby Anubis » Monday, 31. July 2006, 09:27

Dovolím si trošku nesúhlasiť. Jedno je rozprávať o svojich pocitoch a postrehoch o živote, a druhé o hľadaní či poznávaní Pravdy, alebo radšej použijem iné spojenie ... o hľadaní a poznávaní, ako to všetko funguje, čo tým vlastne Boh chcel "povedať" čiže aký to má zmysel. Čiaskovým poznaním totiž ešte nemusím mať predstavu, ako to celé je.

KL - tvoje prirovnanie k puzzle má jednu trhlinu, predstav si, že skladáš puzzle úplne abstraktný obraz, ktorý ako celok nemáš pred sebou na krabici, nemáš ani len prestavu ako vyzerá, a jednotlivé časti puzle majú nie taký oválno výstupkový tvar, ale sú to štvorčeky, a navyše je ich množstvo úplne rovnakých, teda kresba jedného neprechádza do druhého. Keď zložíš časť, nemôžeš mať istotu že je správna a nevieš ani, či tá časť je dobre ložená. Čo potom ?
Anubis
Globálny moderátor
Globálny moderátor

Postby Zrak1 » Monday, 31. July 2006, 10:26

Ja by som o hľadaní "pravdy" povedal asi len toľkoto...

Už niekoľko krát som hovoril, že sa držím "zásady" všetko môže byť ináč čím si vlastne nechávam otvorené zadné dvierka. Ak by som sa upol na jednu subjektívnu pravdu (aj keby sa pravde akokoľvek približovala, či by bola naozaj pravdivá), zavrel by som si tým zadné dvierka a v prípade zistenia, že som "pravdu" nemal, zostávam v pasci. Všetko sa zrúti ako domček z karát a v človeku to nechá traumu, ak sa z toho vôbec dokáže pozbierať /viď zblúdilé duše, ktoré lipli na svojej viere a po smrti si nechcú pripustiť, že je to ináč/. Preto si myslím, že je úplne jedno, či človek skladá mozaiku, alebo čiastkové info (možno skreslené) vykrikuje okolo seba, pretože spôsob, akým dosiahneme cieľ je vlastne náš spôsob, ktorý si slobodne vyberáme, dôležité je však podľa mňa pripúšťať vždy inú možnosť, aj keď je to s naším momentálnym názorom v úplnom rozpore..... toto je môj názor :wink:
"život je záhada, ani sa ho nesnaž pochopiť, maj zmysel pre humor, smej sa sám sebe je to sila nadovšetko, nikdy nič nezostane rovnaké" Dan Millman - Pokojný bojovník
Zrak1

Postby Anonymous » Monday, 31. July 2006, 10:34

moje puzzle zatím mají západky... těmi západkami jsou souvislosti a vazby
pokud bych skládal bez západek obraz by se mi při sebemenším vánku rozsypal...

vycházím z předpokladu že vesmir je jeden a vše souvisí se vším...
třeba se pletu
Anonymous

Postby Zrak1 » Monday, 31. July 2006, 10:45

karellight wrote:vycházím z předpokladu že vesmir je jeden

z tohto nevychádzam, ale je to možné

karellight wrote: vše souvisí se vším...

s týmto plne súhlasím *52* , ale tiež sa možno peltiem *47*
Zrak1

Postby GigiViera » Monday, 31. July 2006, 12:05

karellight wrote:moje puzzle zatím mají západky... těmi západkami jsou souvislosti a vazby
pokud bych skládal bez západek obraz by se mi při sebemenším vánku rozsypal...

vycházím z předpokladu že vesmir je jeden a vše souvisí se vším...
třeba se pletu

Ved prave. tie zapadky su dane Tvojimi vychodiskami, co ak ta prava mozaika naozaj zapadky nema a skladas uplne inu vec nez to an co aspirujes? Co ak stravis cely zivot skladanim niecoho co vobec nie je to co si myslis?

Samozrejme tyka sa to kazdeho z nas. Moment prekvapenia a tajomstva moze byt v tom, ze pride boh a zrazu to bude cele inac.

Otazka je ci ide o to co skladas alebo ako to skladas - skor bude asi posudzovane to druhe - s pokorou. Lebo sa moze stat ze posles boha "niekam ", lebo ho nespoznas ze to on ti pozera ponad plece a chce ti to ukazat ako to ma byt.
Image
Láska je viac než len byť otvorený trápeniam iných. Láska je aj zrelosť žiť s vedomím, že nemôžeme urobiť nič, aby sme ich od ich trápenia oslobodili.
http://vierasimkovicova.blog.sme.sk/
GigiViera
VIP
VIP

Postby Anonymous » Monday, 31. July 2006, 12:46

GigiViera wrote:Samozrejme tyka sa to kazdeho z nas. Moment prekvapenia a tajomstva moze byt v tom, ze pride boh a zrazu to bude cele inac.
Otazka je ci ide o to co skladas alebo ako to skladas - skor bude asi posudzovane to druhe - s pokorou. Lebo sa moze stat ze posles boha "niekam ", lebo ho nespoznas ze to on ti pozera ponad plece a chce ti to ukazat ako to ma byt.

všechno je možné...
ale když si stále budu říkat, že je to tak nebo tak a já nevím jak - dostanu se někam ? já klepu na dveře , někdy jdu hlavou proti zdi (vím, že to není třeba ), jindy mi otevřou... hlava mě občas bolí, jak si nabourám *40* ale myslím, že se mi podařilo něco málo zjistit... *4*
samozřejmě je otázkou jestli má cenu tohle všechno zjišťování, jestli není lépe se "odevzdat" a vše přijde samo ??? uvidíme třeba později...
Já jsem vděčen Těm, kteří něco zjistili přede mnou a já mohl jejich poznatků využít k ulehčení mé situace... třeba i já malilinkým kouskem takhle někomu přispěju.. to bych rád..
Anonymous

Postby Zrak1 » Monday, 31. July 2006, 14:30

Karle: [smilie=flora008.gif]
Zrak1

Postby Anubis » Monday, 31. July 2006, 14:41

Zrak1 wrote:Už niekoľko krát som hovoril, že sa držím "zásady" všetko môže byť ináč čím si vlastne nechávam otvorené zadné dvierka. Ak by som sa upol na jednu subjektívnu pravdu (aj keby sa pravde akokoľvek približovala, či by bola naozaj pravdivá), zavrel by som si tým zadné dvierka a v prípade zistenia, že som "pravdu" nemal, zostávam v pasci. Všetko sa zrúti ako domček z karát a v človeku to nechá traumu, ak sa z toho vôbec dokáže pozbierať /viď zblúdilé duše, ktoré lipli na svojej viere a po smrti si nechcú pripustiť, že je to ináč/. Preto si myslím, že je úplne jedno, či človek skladá mozaiku, alebo čiastkové info (možno skreslené) vykrikuje okolo seba, pretože spôsob, akým dosiahneme cieľ je vlastne náš spôsob, ktorý si slobodne vyberáme, dôležité je však podľa mňa pripúšťať vždy inú možnosť, aj keď je to s naším momentálnym názorom v úplnom rozpore..... toto je môj názor :wink:

Celkom nechápem upnutie na jednu subjektívnu Pravdu. To by znamenalo, že si ju už našiel. Keď hľadáš Pravdu, nachádzaš ju po kúskoch. Pravda je len jedna. Môže mať tisíce podôb, ale je len jedna. Nie je subjektívna či objektívna. JE. Keď hľadám Pravdu, nemôžem pripúšťať iný názor, niečo iné, to by som ju totiž nehľadal.
Samozrejme, je potrebné si povedať, čo myslíme pod Pravdou, či len jej časť, alebo všetko. Ak chcem vedieť všetko, znamená to, že chcem vedieť ako všetko súvisí. Ako bol stvorený svet a prečo bol stvorený svet. Aký to má všetko vlastne zmysel. To je PRAVDA. Keď to zistím a precítim a hlavne pochopím, potom môžem ísť ďalej. Rozmieňať túto Pravdu na drobné. Ísť do detailov, to už vlastne len svoj pohľad na PRAVDU detailizujem. Táto cesta nazerania na PRAVDU je klasická.
Iste, dá sa ísť aj inak. Ciest môže byť veľa. Obvykle sa síce dom stavia od základov smerom k streche, ale keď som bol ako študent v Rusku, videl som, ako tam stavali dom od strechy k základom - nežartujem. Vtedy som si uvedomil, že aj tak sa dá. No, aj keď ten dom im potom trošku praskol, ale to už je iná vec, proste sa viac nadreli a stálo ich to rádovo viac. Ale šlo to. Tak je to i s hľadaním Pravdy.
Anubis
Globálny moderátor
Globálny moderátor

Postby Anonymous » Monday, 31. July 2006, 14:59

pěkný příspěvek Anubis, nicméně já to zmiňované Zrakovo upnutí se na jednu subjektivní pravdu chápu - a navíc - vidím ho téměř pořád kolem sebe...
Anonymous

Postby Zrak1 » Monday, 31. July 2006, 15:13

Anubis wrote:Celkom nechápem upnutie na jednu subjektívnu Pravdu. To by znamenalo, že si ju už našiel. Keď hľadáš Pravdu, nachádzaš ju po kúskoch. Pravda je len jedna. Môže mať tisíce podôb, ale je len jedna. Nie je subjektívna či objektívna. JE. Keď hľadám Pravdu, nemôžem pripúšťať iný názor, niečo iné, to by som ju totiž nehľadal.

Nedovolím si tvrdiť, že by som pravdu našiel... momentálne mám len subjektívny názor (subjektívnu pravdu), ktorá sa môže ale aj nemusí približovať pravde samotnej. Samozrejme nemám ucelený názor, pretože pravda je veľmi obsiahlá a ako napísal karel - všetko so všetkým súvisí- pričom na všetky tieto súvislosti nájsť pravdu je veľmi ťažké a nemyslím si, že sa to počas nášho života dá len tak z ničoho nič zistiť..... zisťujeme postupne....
V podstate si mi tým vyššie napísaným nahral, pretože sám si napísal
Anubis wrote:Môže mať tisíce podôb, ale je len jedna
Ako vieš, že tá podoba, ktorú vnímam ja či niekto iný, nie je tá istá, ktorú vnímaš ty, ale v inej podobe? *4*

Anubis wrote: Samozrejme, je potrebné si povedať, čo myslíme pod Pravdou, či len jej časť, alebo všetko. Ak chcem vedieť všetko, znamená to, že chcem vedieť ako všetko súvisí. Ako bol stvorený svet a prečo bol stvorený svet. Aký to má všetko vlastne zmysel. To je PRAVDA. Keď to zistím a precítim a hlavne pochopím, potom môžem ísť ďalej. Rozmieňať túto Pravdu na drobné. Ísť do detailov, to už vlastne len svoj pohľad na PRAVDU detailizujem. Táto cesta nazerania na PRAVDU je klasická.
Netrúfol by som si povedať, či je to klasický spôsob, možno že pre hrubohmotné zmýšľanie..... :-k

Anubis wrote: Iste, dá sa ísť aj inak. Ciest môže byť veľa.
*52* súhlasím

Anubis wrote:Obvykle sa síce dom stavia od základov smerom k streche, ale keď som bol ako študent v Rusku, videl som, ako tam stavali dom od strechy k základom - nežartujem. Vtedy som si uvedomil, že aj tak sa dá. No, aj keď ten dom im potom trošku praskol, ale to už je iná vec, proste sa viac nadreli a stálo ich to rádovo viac. Ale šlo to. Tak je to i s hľadaním Pravdy.
Ak by som šiel do detailov, tak pri tej stavbe domu zohrala svoju úlohu gravitácia, teda jeden z fyzikálnych zákonov hrubohmotného sveta, no pri hľadaní "pravdy" tieto fyzikálne zákony nejestvujú, takže by som to nebral za vhodný príklad. Ak by sme v jemnohmotnom svete začali stavať od strechy, stena by asi nepraskla.....tým som chcel vlastne povedať, že pri používaní nie "obvyklého" spôsobu, ktorý je nám tu v časopriestore vlastný, na hľadanie pravdy, sa nemusíme zákonite nadrieť viac ako keby sme ho používali..... možno pri použití "obvyklého" spôsobu tohto časopriestoru na hľadanie pravdy, sa nadrieme viac ..... ťažko povedať ako to vlastne všetko funguje, práve preto pripúšťam vždy možnosť, že všetko môže byť ináč .:wink: [smilie=flora008.gif]
Zrak1

Postby GigiViera » Monday, 31. July 2006, 15:17

Anubis wrote:Dovolím si trošku nesúhlasiť. Jedno je rozprávať o svojich pocitoch a postrehoch o živote, a druhé o hľadaní či poznávaní Pravdy, alebo radšej použijem iné spojenie ... o hľadaní a poznávaní, ako to všetko funguje, čo tým vlastne Boh chcel "povedať" čiže aký to má zmysel. Čiaskovým poznaním totiž ešte nemusím mať predstavu, ako to celé je.

MYslim ze toto je hodne dolezite. Rozlisit dojmy o zivote a pojmy ako je Pravda a jej hladanie - klucove nuansy. 8)
Image
Láska je viac než len byť otvorený trápeniam iných. Láska je aj zrelosť žiť s vedomím, že nemôžeme urobiť nič, aby sme ich od ich trápenia oslobodili.
http://vierasimkovicova.blog.sme.sk/
GigiViera
VIP
VIP

Postby Anubis » Monday, 31. July 2006, 15:28

Zrak1 wrote:Netrúfol by som si povedať, či je to klasický spôsob, možno že pre hrubohmotné zmýšľanie.....

Tak toto nechápem.

Zrak1 wrote:.....tým som chcel vlastne povedať, že pri používaní nie "obvyklého" spôsobu, ktorý je nám tu v časopriestore vlastný, na hľadanie pravdy, sa nemusíme zákonite nadrieť viac ako keby sme ho používali..... možno pri použití "obvyklého" spôsobu tohto časopriestoru na hľadanie pravdy, sa nadrieme viac ..... ťažko povedať ako to vlastne všetko funguje, práve preto pripúšťam vždy možnosť, že všetko môže byť ináč .

Vieš, bol to len príklad. Pokiaľ ideme nejakou osvedčenou cestou, ktorou už išli pred nami iní a dosiahli výsledky, je záruka, že touto cestou dôjdeme k cieľu. Podľa našich pokrokov na tejto ceste vieme zhruba odhadnúť, kedy tam budeme. Pokiaľ pôjdeme inou cestou, možno nájdeme skratku, ale väčšina turistov asi potvrdí, že skôr skončíme v chrastí.

Počas celého svojho duchovného hľadania sa neustále pýtam, prečo. Istý čas som mal aj učiteľa, ktorý ma krok po kroku zasvecoval do tajov a mystérií duchovnaj náuky. Žiaľ, po jeho smrti som sa musel pretĺkať sám. Našťastie, základy a snáď prízemie mi pomohol postaviť. Počas mojej spoločnej cesty s ním som ho neustále domŕzal svojím PREČO. Dnes tým domŕzam seba. Keď na niečo nové narazím, hneď sa pýtam, prečo? Aký to má zmysel ? Čo tým Boh myslel ? A keď na tieto tri otázočky nájdem odpoveď, idem ďalej, a na turistickej mapke duchovnej cesty som sa zase o malý kúštik posunul. Toto je moja klasická cesta. Myslím, že nie je až tak hrubohmotná. Alebo je ?
Anubis
Globálny moderátor
Globálny moderátor

PreviousNext

Return to Astrálne cestovanie