Cesta domov (Going Home)

Mimotelové zážitky (OBE), astrálne cestovanie a Hemi-Sync

Moderator: WhiteWolfSix

Cesta domov (Going Home)

Postby WhiteWolfSix » Tuesday, 14. September 2004, 09:56

Chcel by som sa s vami podeliť o zážitky z kurzu Cesta domov, ktorý vytvoril Robert Monroe ako odozvu na neodvratný skon jeho nevyliečiteľne chorej manželky. Pri vzniku Cesty domov spolupracoval s Elizabeth Kübler-Ross a Charlesom Tartom, odborníkmi na smrť a umieranie a zmenené stavy vedomia.

Kurz, ktorého sa zúčastnilo 13 žien a 2 muži, sa konal v horskej oblasti na rozhraní Nízkych Tatier a Veľkej Fatry, v malebnom prostredí Hotela pod Šturcom. Väčšina ľudí mala prečítané knihy Roberta Monroea a tak boli veľmi zvedaví, či sa im podarí zažiť niečo podobné, čo zažil on sám. Už po niekoľkých hodinách strávených spoločnými meditáciami podporovanými Hemi-Sync signálmi, sa vytvorila skupina ľudí, ktorí sa podporovali a odovzdávali si svoje skúsenosti a zážitky.

Cieľom kurzu bolo skúmanie oblastí blízkych smrti so záverečným prechodom cez tunel a dosiahnutím "odpočinkovej stanice". Každý zo zúčastnených sa postupne dostal do takých hlbokých zmenených stavov vedomia, ktoré im umožnili dosiahnúť želané oblasti. Mnohým sa podarilo stretnúť svojich príbuzných či priateľov, no podstatou bola zmena pohľadu na vlastnú smrteľnosť.

Aj napriek tomu, že práca každého bola čiste individuálna, objavili sa momenty spoločnej práce. Jeden z najsilnejších momentov bola práca muža, ktorý so sebou "vzal" všetkých účastníkov vrátane lektora a predstúpil na druhej strane pred Krista s prosbou o požehnanie, ktorého sa dostalo každému prítomnému. :biggrin:
Last edited by WhiteWolfSix on Wednesday, 22. December 2010, 12:29, edited 4 times in total.
Reason: Upravený link po spojení dvoch webov
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Blog: View Blog (32)

otazka

Postby Anonymous » Wednesday, 15. September 2004, 18:19

to nikto na to nereagoval ? skusam najst nejake prispevky k tomuto --- a nejako mi to nejde. Problem je u mna, alebo u Vas ? :)
Anonymous

Postby WhiteWolfSix » Wednesday, 15. September 2004, 18:25

Zatiaľ si prvá :D (chyba nie je v tvojom príjimači :lol: )
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Re: Cesta domov (Going Home)

Postby Anonymous » Saturday, 18. September 2004, 09:15

WhiteWolfSix wrote:
a predstúpil na druhej strane pred Krista s prosbou o požehnanie, ktorého sa dostalo každému prítomnému. :smt045 :biggrin:

jaaaaj no neda mi aby som nezareaguval, no, ..... a ked tak vlastne premyslam, na toto ja reagovat aby som zas nepostval proti sebe polku fora asi nedokazem. vlastne napadlo ma volaco: prosim neuraz sa WWSix ale toto si myslel vazne ci zo srandy? ja nechcem rypat ja sa len slusne pytam.
Anonymous

Postby fazon » Saturday, 18. September 2004, 11:48

WhiteWolfSix wrote:Aj napriek tomu, že práca každého bola čiste individuálna, objavili sa momenty spoločnej práce. Jeden z najsilnejších momentov bola práca muža, ktorý so sebou "vzal" všetkých účastníkov vrátane lektora a predstúpil na druhej strane pred Krista s prosbou o požehnanie, ktorého sa dostalo každému prítomnému. :smt045 :biggrin:

:idea:
Vynikajúce. A máš nejakú spätnú reakciu od účastníkov kurzu po ukončení kurzu. Či ich zážitky pokračovali ďalej aj po skončení kurzu?
Napr. vo sne? Z vlastnej a aj zo skúsenosti iných ľudí, ktorí sa zúčastnili kurzov, kde dochádza k zmenenému stavu vedomia viem, že po absolvovaní kurzu a keď účstník zostane aj naďalej otvorený a bdelý, máva aj iné zážitky zmeneného stavu vedomia.
fazon

Postby WhiteWolfSix » Saturday, 18. September 2004, 16:27

galoo wrote:prosim neuraz sa WWSix ale toto si myslel vazne ci zo srandy? ja nechcem rypat ja sa len slusne pytam.

Nemal som prečo srandovať :roll:
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby WhiteWolfSix » Saturday, 18. September 2004, 16:32

fazon wrote:Vynikajúce. A máš nejakú spätnú reakciu od účastníkov kurzu po ukončení kurzu. Či ich zážitky pokračovali ďalej aj po skončení kurzu?
Napr. vo sne? Z vlastnej a aj zo skúsenosti iných ľudí, ktorí sa zúčastnili kurzov, kde dochádza k zmenenému stavu vedomia viem, že po absolvovaní kurzu a keď účstník zostane aj naďalej otvorený a bdelý, máva aj iné zážitky zmeneného stavu vedomia.

Spätnú väzbu v zmysle pokračujúcich zážitkov zatiaľ nemám. Zatiaľ mi prišla len táto spätná väzba:
Ludmila wrote:Ahoj,
dakujem za fotky a aj za seminar. Odviedol si vynikajucu pracu a referencie budeme sirit dalej .
Maj sa pekne...

Mimochodom túto odozvu napísala manželka prekladateľa kníh Roberta Monroea, ktorá sa spolupodieľala na preklade.
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

kurz

Postby KAROL » Saturday, 18. September 2004, 21:05

Kedy bol spomenuty kurz a kedy bude nabuduce...? Prosim o info.
KAROL

Postby WhiteWolfSix » Sunday, 19. September 2004, 04:46

Spomínaný kurz sa konal na Slovensku 9. - 12. 9. 2004 pre uzavretú skupinu z okolia Ostravy. Termín ďalšieho kurzu nie je momentálne známy. Ak však nechceš premeškať príležitosť dozvedieť sa o kurze, sleduj stránky http://forum.annwin.eu/
Last edited by WhiteWolfSix on Saturday, 07. January 2006, 07:38, edited 1 time in total.
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby Anonymous » Monday, 20. September 2004, 10:00

WhiteWolfSix wrote:
fazon wrote:Vynikajúce. A máš nejakú spätnú reakciu od účastníkov kurzu po ukončení kurzu. Či ich zážitky pokračovali ďalej aj po skončení kurzu?

Spätnú väzbu v zmysle pokračujúcich zážitkov zatiaľ nemám. Zatiaľ mi prišla len táto spätná väzba:
Ludmila wrote:Ahoj,
dakujem za fotky a aj za seminar. Odviedol si vynikajucu pracu a referencie budeme sirit dalej .
Maj sa pekne...

Mimochodom túto odozvu napísala manželka prekladateľa kníh Roberta Monroea, ktorá sa spolupodieľala na preklade.

No a čo? :roll: aj ja som Ľudmila a prišla som včera z BŠ domov o 20,40 :roll:
dala by som momentalne aj dalsie trefnejsie smajliky, lenze vam to chlapci akosi vrzga. prajem skore vyladenie :) ( tu malo byt srdiecko)
Anonymous

Postby WhiteWolfSix » Monday, 20. September 2004, 10:35

Ja viem, že si tiež Ľudmila a že si bola v BŠ tento víkend viem tiež. No myslím si, že manželkou prekladateľa kníh Roberta Monroea do češtiny nie si :D

Ja som len moderátor a nie správca/admin fóra a tak smajlíky nedodávam. :wink:
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby Anonymous » Monday, 20. September 2004, 11:15

WhiteWolfSix wrote:Ja viem, že si tiež Ľudmila a že si bola v BŠ tento víkend viem tiež. No myslím si, že manželkou prekladateľa kníh Roberta Monroea do češtiny nie si :D

Hehehehe :smt026 :smt041 :smt040 :smt038
Anonymous

Postby Anonymous » Monday, 20. September 2004, 11:44

WhiteWolfSix wrote:Ja viem, že si tiež Ľudmila a že si bola v BŠ tento víkend viem tiež. No myslím si, že manželkou prekladateľa kníh Roberta Monroea do češtiny nie si :D

Ja som len moderátor a nie správca/admin fóra a tak smajlíky nedodávam. :wink:

:lol: :lol: :lol:
vďaka za nalaďovaciu spoluprácu, presne to som chcela ešte v mojom príspevku doplniť, tiež ma to napadlo ale nechala som priestor, vďaka že si prijal a využil ho :lol: dokonca by som dopnila že ani prekladatľa hocijakého žiadneho autora :lol: :lol: :lol:
Anonymous

Postby Anonymous » Tuesday, 23. November 2004, 17:32

Zaujalo ma to, ešte som sa sniečím takým nestretla tak ďakujem za ten link, dá sa tam o tom zistiť (všeobecne a konkrétne aj keď nie presne o tom tvojom zážitku, aby ma li nesfúkla za nepresnosti :roll: ). Zaujíma ma aké riziká sú s tým spojené a určite sú, nie? Ako zistíte kto je "rizikový" a mohol by si ublížiť a kto nie?
Anonymous

Postby WhiteWolfSix » Tuesday, 23. November 2004, 22:28

Riziká sú všeobecne podobné ako pri akejkoľvek inej duchovnej práci. Keďže sa pri tejto metóde používa technológia Hemi-Sync, ktorá ovplyvňuje činnosť mozgu, rizikovými sú predovšetkým tí, ktorí trpia epilepsiou. Samozrejme, rizikovými sú aj ľudia s akútnymi psychickými problémami.
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby KUZELNIK » Wednesday, 01. March 2006, 22:03

Konala sa Cesta domov aj potom neskor?
A ake boli zazitky tam?
KUZELNIK

Postby WhiteWolfSix » Wednesday, 01. March 2006, 22:36

V roku 2004 sa konali dva kurzy Cesta domov, no v minulom roku nebol ani jeden. :smt039 V ČR zatiaľ nebol ani raz. *18*
ImageImage
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN | ANNWIN portál | Môj PicasaWeb | Image
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby marley5 » Tuesday, 25. July 2006, 18:51

Ahoj. Je potrebné mať pred "cestou domov" absolvované iné kurzy, alebo môže byť jedinec úplný nováčik?? :-k
marley5

Postby WhiteWolfSix » Tuesday, 25. July 2006, 18:52

Cesta domov je samostatný kurz, avšak nie je naozaj pre každého.
ImageImage
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN | ANNWIN portál | Môj PicasaWeb | Image
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby marley5 » Tuesday, 25. July 2006, 22:16

Prepáč, možno je to mimo témy, ale nedá mi sa neopýtať, ako je v ohnisku 27. Je to skutočne scenéria podobná fyzickej realite? Prípadne, ako berú takúto návštevu "domorodci"?
marley5

Next

Return to Astrálne cestovanie